Zavrieť

Porady

Trápenie s MONEY S3

Ahojte poraďáci,
chcela som si vytlačiť priznanie k DPH. Dala som si tlačiť aj zoznam dokladov a mala som tam doklady 2x napr. tá istá faktúra bola dvakrát. Rozlíšené to bolo len tým, že jedna suma bola čierna a druhá červená .
Stalo sa to už niekomu z Vás? Mohli by ste mi prosím poradiť ako to odstrániť? Prosím...
Naposledy upravil Veronika Gabrielova : 12.10.06 at 17:48
Usporiadat
Veronika Gabrielova Veronika Gabrielova
Nestalo sa to ešte nikomu? To len ja som také trdielko??
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Ľuba Ľuba

Ľuba je offline (nepripojený) Ľuba

Tak toto som ešne nevidela a to už robím nejaký ten piatok v Money. Netlačila si si náhodou saldo ?, lebo len tam som sa stretla s červenou farbou. Daj si urobiť náhľad-ulož ho ako obrázok a pošli mi do SS, skúsim sa na to pozrieť.
0 0
Veronika Gabrielova Veronika Gabrielova
Je to vo výkaze DPH .
Prepáč, chcela som ti to poslať, ale neviem nájsť, kde sa pridávajú prílohy v SS .
Naposledy upravil Veronika Gabrielova : 13.10.06 at 07:56 Dôvod: Oprava
0 0
Atreides Atreides

Atreides je offline (nepripojený) Atreides

Cervena farba v zozname dokladov vstupujucich do DPH signalizuje to iste ako tlacovka SALDA. Ak sa v nom vyskytuju cervene riadky su sposobene dokladmi z minuleho roku, ktore sa dostali do pociatocneho stavu DPH.

Druhou moznostou je ze niekto rucne omylom nahral doklady z aktualneho roku aj do pociatocneho stavu DPH. Treba to preverit.

Uctovnictvo, uzavierkove operacie, pociatocny stav DPH.
0 0
Veronika Gabrielova Veronika Gabrielova
Ďakujem ti veľmi pekne. Pekný weekendík prajem.
Naposledy upravil Veronika Gabrielova : 13.10.06 at 13:48 Dôvod: uprava
0 0
Veronika Gabrielova Veronika Gabrielova
Už som to vyriešila . Ešte raz vďaka.
0 0
duficek duficek

duficek je offline (nepripojený) duficek

no a na co si dosla, kde bola chyba? nenechaj si to pre seba, tato tema moze pomoct aj niekomu dalsiemu...
0 0
Veronika Gabrielova Veronika Gabrielova
Ahojte,ako povedal Atreides, mala som zle počiatočný stav DPH.
Takže som išla účtovníctvo/úzávierkové operácie/počiatočný stav DPH a vymazala som ho a je to už ok ))).
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

Ahojte, chcem sa opýtať, keď nanesiem počiatočné stavy, dajú sa kedykoľvek opraviť? Lebo som prebrala účto po inej účtovníčke a chcem si to všetko skontrolovať, proste, či si ich môžem nahodiť podľa nej a keď by som náhodou zistila nejaké chyby, či sa to dá opraviť?
dík
0 0
Ľuba Ľuba

Ľuba je offline (nepripojený) Ľuba

Áno, dajú.
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

A môžeš mi poradiť aj ako? Otvorím si tabuľku uzávierkové operácie, počiat.stavy a zadám napr. 211 MD, 701 D, a sumu a stlačím zaviesť počiatočné stavy?
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

sybila3
A môžeš mi poradiť aj ako? Otvorím si tabuľku uzávierkové operácie, počiat.stavy a zadám napr. 211 MD, 701 D, a sumu a stlačím zaviesť počiatočné stavy?
ano, nahoď si takto celý počiatočný účet súvahový a daj zaviesť poč. stavy. Objaví sa Ti to v hlavnej knihe ako riadok -1.
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

Ja nemám PS zavedené, lebo sa chystám celý minulý rok prekontrolovať po účtovníčke, lebo sa mi to nejako nezdá, nejaké horybilné sumy jej tam povychádzali, len stále nemám čas a teraz musím robiť súvahu kvôli úveru v banke k 30.6., takže ich tam musím nahodiť či sú dobré alebo zlé.. Aké PS nahadzujete? A z čoho ich mám nahodiť môžem zo súvahy? Ale napríklad tam je že 261 účet nejakých 22000 a ten by mal byť nulový nie? díky
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

Zaviedla som si tam niektoré počiatočné stavy. Ale neviem ako ich mám opraviť, keď som to skúšala tak mi išlo len zrušiť počiatočné stavy denníka všetky, ale keď potrebujem opraviť len jeden? díky
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

sybila3
Zaviedla som si tam niektoré počiatočné stavy. Ale neviem ako ich mám opraviť, keď som to skúšala tak mi išlo len zrušiť počiatočné stavy denníka všetky, ale keď potrebujem opraviť len jeden? díky
Podľa toho, čo potrebuješ opraviť. Môžeš ísť cez hlavnú knihu resp. účtovný denník a dať opraviť len príslušný riadok. Obávam sa však, že ak potrebuješ opraviť sumu, budeš musieť zrišiť poč. stavy a znovu ich nahodiť. Sumy sa opravovať nedajú - aspoň ja som ešte neprišla na spôsob, ako.
0 0
suzuki suzuki

suzuki je offline (nepripojený) suzuki

sybila3
Ja nemám PS zavedené, lebo sa chystám celý minulý rok prekontrolovať po účtovníčke, lebo sa mi to nejako nezdá, nejaké horybilné sumy jej tam povychádzali, len stále nemám čas a teraz musím robiť súvahu kvôli úveru v banke k 30.6., takže ich tam musím nahodiť či sú dobré alebo zlé.. Aké PS nahadzujete? A z čoho ich mám nahodiť môžem zo súvahy? Ale napríklad tam je že 261 účet nejakých 22000 a ten by mal byť nulový nie? díky
vychádzať by si mala zo zostatkov v hlavnej knihe - v niektorých programoch je aj výstup súvaha - rôzne programy- rúzne názvy.
A účet 261 nemusí byť na prelome období nulový. Len by z dlhodobého hľadiska nemal vykazovať staré zostatky.
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

Ahojte, tlačíte niekto adresné štítky. Ja si chcem vytlačiť a nalepiť na obálku. Ale keď som ho vytlačila, po dlhom nadstavovaní, tak vrchný riadok-adresa firmy-nie je celá chýba tam kúsok spodného riadku. Neviem ešte kde by som čo poposúvala. Môžte mi súrne poradiť. ďakujem
0 0
Ľuba Ľuba

Ľuba je offline (nepripojený) Ľuba

Skús: Adresár - tlač - nastavenie štítkov -zmenšiť písmo v názve firmy.
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

Aj keď zmenším písmo mi netlačí spodný okraj firmy, ale ked dám náhľad pred tlačou tam je to zobrazené celé, tak vôbec neviem. dík
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

čaute,nahodila som si počiatočný stav účtu 321100 a keď si pozriem pohyby na účte, je tam zapísaný zostatok mínusom a aj ostatné údaje sú mínusom, má to tak byť, alebo tam niečo mám zle? ď
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať