Zavrieť

Porady

podiely na zisku

Prosím Vás ako je to s vyplácaním podielov na zisku z roku 2004, 2003, 2002?

zdaňujú sa alebo nie. Viem že za rok 2004 nie. ale ako je to s rokmi 2003,2002,2001?
Usporiadat
Marta L Marta L

Marta L je offline (nepripojený) Marta L

človek, ktorý sa nedá odradiť ...viac
Podiely na zisku z rokov pred rokom 2004 vyplatí spoločnosť v brutto výške a prijímateľ si ich zdaní v svojom základe dane.
0 0
Luna Luna

Luna je offline (nepripojený) Luna

Z predchádzajúcich rokov sa zdaňujú.Zdaňujú sa aj vtedy ak sú vyplatené spolu za rok 2001,2002,2003,2004.
0 0
TOKY TOKY

TOKY je offline (nepripojený) TOKY

Môže sa vyplatiť podiel na na zisku z 2004 ak je tam ešte nerozdelený zisk z predchádzajúcich rokov?
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
áno môžeš vyplatiť zisk z roku 2004, poradie vyplácania nemáš nikde určené ... tuším nebudeš sám, čo bude mať nerozdelený zisk z predchádzajúcich rokov a zisk z rokov 2004 a ďalších bude miznúť, len sa tak prášiť bude
0 0
elizabet100 elizabet100

elizabet100 je offline (nepripojený) elizabet100

ďakujem veľmi pekne za odpovede
0 0
TOKY TOKY

TOKY je offline (nepripojený) TOKY

aj ja ďakujem za odpoveď. asi tie staré zisky tam ostanú až kým nepôjdu do dôchodku
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

Tie zisky majú byť daňové alebo účtovné?My máme dosť veľké rozdiely medzi nimi.
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
účtovný zisk - daň z príjmov = zisk na rozdelenie
0 0
ingi ingi

ingi je offline (nepripojený) ingi

Bepo, Ty si asi myslel na rozdiel medzi nezdaneným ziskom (teraz sa tomu nadáva výsledok hospodárenia :-) ) a základom dane.
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

Presne-zisk vypočítaný podľa účtovných predpisov a podľa daňových.
0 0
anina anina

anina je offline (nepripojený) anina

Podiely na zisku podľa rozhodnutia VZ mate zaučtovane 431/364, takze to uz nie je nerozdeleny zisk z minulych obdobi.Myslím roky pred 2004.
Čo ak sa spoločníci rozhodnú, že všetko čo "zarobili" daju na tvorbu
nejakého reprezentačného fondu a potom sa vyberú na cestu okolo sveta.
Tak sa im to nebude zdaňovať a môžu ho vyčerpať, nie?
0 0
ingi ingi

ingi je offline (nepripojený) ingi


Dobrééé!

Áno, pri tvorbe fondov sa použitý VH nezdaňuje.
Ale čo by na to daňový úrad?
Naposledy upravil ingi : 01.02.05 at 09:35
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
V rámci novely zákona o dani z príjmov (tlač 1095), ktorá bude prijatá v júni 2005, sa navrhuje, aby podiely na zisku neboli predmetom dane len v prípade majetkovo zúčastnených osôb. Tj. podiely na zisku vyplatené "čistým" zamestnancom budú pre nich predmetom dane.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Žiadne ohlasy na príspevok č.14 ?!
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
Jozef Mihál
Žiadne ohlasy na príspevok č.14 ?!
Veru žiadne.
Po vývoji po zmene ZDP sa mi to javí logický vývoj (alebo tlak?). Keď som sledovala problematiku zdanenia podielov na zisku, zámerom bolo zjednotiť postupy v krajinách EÚ so zreteľom na majiteľov (podielnikov), t.j. na osoby kapitálovo zúčastnené na majetku. Aspoň teda tak som to pochopila, lebo najväčší "vietor" bol práve okolo nich a zároveň boli prioritou zákona pri posudzovaní zdanenia podielov na zisku.
Zdá sa Vám to nespravodlivé voči zamestnancom?
Vyzerá to, že na porade sú pravdepodobne účastné hlavne osoby - zamestnanci, ktoré sa na podieloch "nepodieľajú".
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
AVO, do diskusií či je to spravodlivé voči zamestnancom by som sa nerád púšťal.

Vtip navrhovaného opatrenia je v tom, že ak boli zamestnanci odmeňovaní cez podiely na zisku, neplatili sa z toho žiadne odvody. Po tejto novele nemá najmenší zmysel dať zamestnancovi čo len korunu pochádzajúcu zo zisku po zdanení.

Jednak pôjde o korunu zdanenú dvakrát, jednak zamestnanec i zamestnávateľ budú platiť zdravotné poistenie.
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
Chápem Vaše vysvetlenie a aj dopad novely. Len som chcela podotknúť, že podiely na zisku zamestnancov sa v praxi (teda aspoň mojej, t.j. neskromne povedané na úseku malého a stredného podnikania v regióne, kde pôsobím) nevyužívali vôbec. T.j. či sú z podielov odvádzané platby do fondov, majiteľov nijako nemotivovalo zainteresovať zamestnancov na zisku.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
...z podielov na zisku ani zamestnávateľ neplatí odvody...to by malo byť dostatočnou motiváciou pre zamestnávateľov, aby uvažovali o odmeňovaní zamestnancov formou podielov na zisku...
0 0
Olgica Olgica

Olgica je offline (nepripojený) Olgica

Každý rok vyplácame tichým spoločníkom odmenu z hospodárskeho výsledku (zisku), za ktorý naša firma odvedie aj daň. Túto daň máme zaúčtovanú ako 342.00/221.00. Tieto platby mi na účte 342 stále visia a neviem čo s tým. Prosím poraďte?!
0 0
rosemary rosemary

rosemary je offline (nepripojený) rosemary

Olinka, visia tam preto, lebo nikde neboli zaúčtované na DAL. Mali byť pravdepodobne tichým spoločníkom, o tú daň mali dostať menej. Inak neviem!!
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať