Zavrieť

Porady

Príjem zo Švajčiarska

Prosim o radu pri podavani dane z prijmu zo Svajciarska neviem totiz co ktore riadky na vypl. paske znamenaju :
Bruttolohn ...................../hruba mzda?/
Abzuge............/zrazky?/
AHV/ALV/IV/EO 6,05% / co to je /
UVG 23,73%0 /coto je /
BVG /co to je/
Krankenkasse /zdrav.poist./

neviem co mam spocitat do hrubej mzdy , co do odvodov a co do dane , lebo idem robit priznanie typu A metodou zapoctu dane / so Svajciarskom je to tak spravne vsak/ a je to pre mna velmi podstatne co je co .
Pomoze mi s tym nejaky fundovany "SVAJCIAR" ??? vopred dakujem za pomoc
Usporiadat
Téma je uzavretá.
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

Prosím Vás, mám pred sebou potvrdenie o príjme zo Švajčiarska a nie je mi jasný riadok 10.1 Je tam:
8. Bruttolohn total (Hrubá mzda) 20 070 CHF
9. Beiträge AHV/IV/EO/ALV/NBUV (to je asi poistné) 1734 CHF
10. Berufliche Vorsorge 10.1 Ordentliche Beiträge 195 CHF
10.2 Beiträge fur den Einkauf
11. Nettolohn: (čistá mzda) 18 141 CHF.

Takže by to malo byť: Hrubá mzda - poistné, ale čo je tých 195 CHF?
Prosím Vás, poraďte mi.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Zamestnanecký dôchodkový ročný príspevok.
4 1
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

Ďakujem. Len neviem, do ktorého riadku v DP to uvediem, resp. či sa to má uvádzať. Robím DP typ B, nakoľko mal príjmy aj zo živnosti. Takže do r. 34 dám 20070 ( samozrejme po prepočte na Eurá), do r. 35 dám 1734 a neviem, kde dám tých 195. Vychádza mi, že to v DP neuvádzam, ale na druhej strane mi nebude sedieť základ dane z potvrdenia o príjme so ZD v DP. Vďaka.
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

mondes Pozri príspevok
Ďakujem. Len neviem, do ktorého riadku v DP to uvediem, resp. či sa to má uvádzať. Robím DP typ B, nakoľko mal príjmy aj zo živnosti. Takže do r. 34 dám 20070 ( samozrejme po prepočte na Eurá), do r. 35 dám 1734 a neviem, kde dám tých 195. Vychádza mi, že to v DP neuvádzam, ale na druhej strane mi nebude sedieť základ dane z potvrdenia o príjme so ZD v DP. Vďaka.
Posúvam.
0 0
magdalenaa magdalenaa

magdalenaa je offline (nepripojený) magdalenaa

Prosím o pomoc pri podaní DP - príjem zo Švajčiarska:

Bruttolohn 1548,45 CHF
Monatsiohn 129 CHF
Grundlohn 1677,45 CHF

Beitrage AHV/IV/EO/ALV/NBUV
AHV/IV/EO - 86,40 CHF
ALV - 18,45 CHF
FAK - 5,05 CHF
Krankengeldversicherung - 12,75 CHF
Nichtberufsunfallversicherung - 35,10 CHF
Vollzugskostenbeitrag L-GAV - 0,00 CHF
Saule - Ordentliche Beitrage
Berufliche Vorsorge - 0,00 CHF

Nettolohn 1519,70 CHF

Pauschalspesen Ubrge
Entschadigung Beruswasche + 50,00 CHF
Wird nur auf dem internen Lohnausweis erwahnt
Verpflegung - 225,00 CHF

Nettolohn 2 1344,70

Preštudovala som si príspevky a neviem, či som to dobre pochopila, ale mohlo by sa to v DP brať ako vyňatie z príjmov?
Ide o živnostníka, takže sa podáva DPFO B, mal príjmy zo živnosti, ale v tomto prípade ide o príjmy zo Švajčiarska na základe pracovnej zmluvy.
Prosím Vás o pomoc.
Ďakujem
0 0
misurka misurka

misurka je offline (nepripojený) misurka

Áno, môžeš použiť metódu vyňatia - nebudeš platiť žiadnu daň.

magdalenaa Pozri príspevok
Prosím o pomoc pri podaní DP - príjem zo Švajčiarska:

Bruttolohn 1548,45 CHF
Monatsiohn 129 CHF
Grundlohn 1677,45 CHF

Beitrage AHV/IV/EO/ALV/NBUV
AHV/IV/EO - 86,40 CHF
ALV - 18,45 CHF
FAK - 5,05 CHF
Krankengeldversicherung - 12,75 CHF
Nichtberufsunfallversicherung - 35,10 CHF
Vollzugskostenbeitrag L-GAV - 0,00 CHF
Saule - Ordentliche Beitrage
Berufliche Vorsorge - 0,00 CHF

Nettolohn 1519,70 CHF

Pauschalspesen Ubrge
Entschadigung Beruswasche + 50,00 CHF
Wird nur auf dem internen Lohnausweis erwahnt
Verpflegung - 225,00 CHF

Nettolohn 2 1344,70

Preštudovala som si príspevky a neviem, či som to dobre pochopila, ale mohlo by sa to v DP brať ako vyňatie z príjmov?
Ide o živnostníka, takže sa podáva DPFO B, mal príjmy zo živnosti, ale v tomto prípade ide o príjmy zo Švajčiarska na základe pracovnej zmluvy.
Prosím Vás o pomoc.
Ďakujem
0 0
magdalenaa magdalenaa

magdalenaa je offline (nepripojený) magdalenaa

Ďakujem za Vašu odpoveď. V tomto prípade, vychadzajúc z potvrdenia /výplatnej pásky/ to tak vyzerá, že tam nieje žiadna daň, čo vlastne uvediem v DP?
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Pri vyňatí príjmov sa predsa v DP žiadna daň neuvádza, len základ dane. Pozri si text v riadkoch 46-48 DP, tiež poučenie na vyplnenie DP.
2 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

magdalenaa Pozri príspevok
Prosím o pomoc pri podaní DP - príjem zo Švajčiarska:

Bruttolohn 1548,45 CHF
Monatsiohn 129 CHF
Grundlohn 1677,45 CHF

Beitrage AHV/IV/EO/ALV/NBUV
AHV/IV/EO - 86,40 CHF
ALV - 18,45 CHF
FAK - 5,05 CHF
Krankengeldversicherung - 12,75 CHF
Nichtberufsunfallversicherung - 35,10 CHF
Vollzugskostenbeitrag L-GAV - 0,00 CHF
Saule - Ordentliche Beitrage
Berufliche Vorsorge - 0,00 CHF

Nettolohn 1519,70 CHF

Pauschalspesen Ubrge
Entschadigung Beruswasche + 50,00 CHF
Wird nur auf dem internen Lohnausweis erwahnt
Verpflegung - 225,00 CHF

Nettolohn 2 1344,70

Preštudovala som si príspevky a neviem, či som to dobre pochopila, ale mohlo by sa to v DP brať ako vyňatie z príjmov?
Ide o živnostníka, takže sa podáva DPFO B, mal príjmy zo živnosti, ale v tomto prípade ide o príjmy zo Švajčiarska na základe pracovnej zmluvy.
Prosím Vás o pomoc.
Ďakujem
Prosím Vás, zvýraznený text - Beruflich Vorsorge - ja mám v potvrdení v tomto riadku sumu 195 CHF. Uvádzam túto čiastku v DP niekde? Resp. odpočítavam túto položku z hrubej mzdy? Vďaka.
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

mondes Pozri príspevok
Prosím Vás, mám pred sebou potvrdenie o príjme zo Švajčiarska a nie je mi jasný riadok 10.1 Je tam:
8. Bruttolohn total (Hrubá mzda) 20 070 CHF
9. Beiträge AHV/IV/EO/ALV/NBUV (to je asi poistné) 1734 CHF
10. Berufliche Vorsorge 10.1 Ordentliche Beiträge 195 CHF
10.2 Beiträge fur den Einkauf
11. Nettolohn: (čistá mzda) 18 141 CHF.

Takže by to malo byť: Hrubá mzda - poistné, ale čo je tých 195 CHF?
Prosím Vás, poraďte mi.
Prosím Vás to Ordentliche Beiträge - zamestnanecký ročný príspevok na dôchodok, to mám odpočítať od hrubej mzdy alebo nie? Ďakujem.
0 0
jaka25 jaka25

jaka25 je offline (nepripojený) jaka25

Dobrý deň, chcela by som Vás poprosiť, či ste to Ordentliche beitrage nakoniec odpočítali od hrubej mzdy. Ja robím DP len teraz. Dakujem velmi pekne
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

jaka25 Pozri príspevok
Dobrý deň, chcela by som Vás poprosiť, či ste to Ordentliche beitrage nakoniec odpočítali od hrubej mzdy. Ja robím DP len teraz. Dakujem velmi pekne
Áno, odpočítala som to, pretože by mi potom nesedeli čísla v DP s potvrdením o príjme.
0 0
jaka25 jaka25

jaka25 je offline (nepripojený) jaka25

dakujem velmi pekne
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

ahojte, prosím Vás ak má szčo aj príjmy zo závislej činnosti zo Švajčiarska a v riadku "Quellesteuerabzug" mám nejakú sumu, tak tú by som mohla požiadať o vrátenie? Totižto na slovenských potvrdeniach, ak mám v riadku nejakú preddavkovú daň, tak pri podaní DP mi to vrátia. Dá sa to aj vo Švajčiarsku? Ak by som tam podala DP vrátili by mi tú daň? Neviem, aký je tam daňový a odvodový systém, tak ak máte s tým nieto skúsenosti,tak budem rada, ak sa podelíte. Vďaka.
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

mondes Pozri príspevok
ahojte, prosím Vás ak má szčo aj príjmy zo závislej činnosti zo Švajčiarska a v riadku "Quellesteuerabzug" mám nejakú sumu, tak tú by som mohla požiadať o vrátenie? Totižto na slovenských potvrdeniach, ak mám v riadku nejakú preddavkovú daň, tak pri podaní DP mi to vrátia. Dá sa to aj vo Švajčiarsku? Ak by som tam podala DP vrátili by mi tú daň? Neviem, aký je tam daňový a odvodový systém, tak ak máte s tým nieto skúsenosti,tak budem rada, ak sa podelíte. Vďaka.
Ahojte, prosím Vás, ak je daňovník naďalej zamestnaný vo Švajčiarsku, je možné získať tú zrážkovú daň, alebo nie? Nemá s tým nikto skúsenosti? Ďakujem Vám.
0 0
luciadr luciadr

luciadr je offline (nepripojený) luciadr

Zdravim, chcela by som sa opytat, nakolko nemam potvrdenie o prijme zo Svajciarska, ale len vyplatne pasky z 3 mesiacov, ci mam zaratavat tzv. "Krankenkassenprämie" do odvodov, resp. ci ho odratavat z hrubej mzdy, ked je uvedene az po Nettolohn (cista mzda) spolu so zrazkou za byvanie.

Cize oni z hrubej mzdy vyratali socialne poistenie (dochodkove,v nezamestnanosti) aj zdravotne (v mensej ciastke ako to pod ciarou) a zrazkovu dan.

a potom z cistej mzdy stiahli zdravotne (stale rovnaku ciastku pocas 3 mesiacov) + byvanie.

Zaroven mal danovnik prijem na SR, ale len 400 eur. Poradite mi prosim aku metodu pouzit a predovsetkym, ci zaratat do odvodov to zdravotne poistenie???
0 0
LaciSlovakia LaciSlovakia

LaciSlovakia je offline (nepripojený) LaciSlovakia

Ak by do budúcna niekto hľadal význam použitých skratiek na výplatnej páske vo Švajčiarsku, ako aj zákony podľa ktorých je zamestnávateľ vo Švajčiarsku povinný sa riadiť, prikladám článok: https://quantajobs.com/vyplatna-pask...iarsku-prijmy/. Verím, že niekomu pomôže sa lepšie zorientovať.
1 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať