Zavrieť

Porady

zrážky zo mzdy - exekúcia

Prišiel mi príkaz na vykonanie exekúcie zrážkami zo mzdy. Chcem sa spýtať, ako vypočítam sumu, z ktorej môžem vykonať zamestnancovi zrážku.
Ďakujem za každú radu!
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Aňuška Aňuška

Aňuška je offline (nepripojený) Aňuška

Z prvej tretiny zrazíš tú, ktorá prišla ako prvá podľa dátumu.
Z druhej tretiny zrazíš prednostnú, ktorá prišla ako prvá prednostná.
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

Mici1 - ten výpočet máš zle. Ako si to počítala?
0 0
mici1 mici1

mici1 je offline (nepripojený) mici1

ďakujem už som sa z toho vymotala...
0 0
mici1 mici1

mici1 je offline (nepripojený) mici1

Andyke Pozri príspevok
Mici1 - ten výpočet máš zle. Ako si to počítala?
myslela som to takto:

Čm: 336,44-111,22.3*46,34=86,20 eur a to na tri tretiny
1/3 - na neprednostné 28,73
2/3 - na prednostné 28,73 eur. môže byť?

Ďakujem. vychádzala som z predošlých výpočtov na porade + pomohla aj tabuľka.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Je to OK .
0 0
mici1 mici1

mici1 je offline (nepripojený) mici1

Jana Motyčková Pozri príspevok
Je to OK .
ďakujem
0 0
Farks Farks

Farks je offline (nepripojený) Farks

Dobrý deň. Potrebujem sa len uistiť s mojím výpočtom.
Mám zamestnanca, ktorý má čistú mzdu 323,21€, je rozvedený, bezdetný. Mám jednu neprednostnú exekúciu, ktorú strhávam vo výške 70,66€, prišla ďalšia neprednostná - napísala som list, že je v poradí a teraz prišla ďalšia prednostná - zrazím 70,66€.
Čiže v jednom mesiaci strhnem dvakrát 70,66 a pošlem exekútorovi. Je to v poriadku? ďakujem
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Je to správne.
0 0
Farks Farks

Farks je offline (nepripojený) Farks

Jana Motyčková Pozri príspevok
Je to správne.
ďakujem veľmi pekne
0 0
Katarína Cigánová Katarína Cigánová
skusim priložit pomôcku pre výpočet
1 0
Aňuška Aňuška

Aňuška je offline (nepripojený) Aňuška

Katarína Cigánová Pozri príspevok
skusim priložit pomôcku pre výpočet
Pozor, priložila si starú tabuľku výpočtu. V tejto tabuľke si treba opraviť sumu životného minima, ktorá platí od 1.7.2010 a to na 185,38.
1 0
Katarína Cigánová Katarína Cigánová
Aňuška Pozri príspevok
Pozor, priložila si starú tabuľku výpočtu. V tejto tabuľke si treba opraviť sumu životného minima, ktorá platí od 1.7.2010 a to na 185,38.
dakujem za upozornenie , ja som už dávno nemala exek . - teda nie ja , ale nezrážala som je to samozrejme premenná hodnota vždy k 1.7.
0 0
Vivi Vivi

Vivi je offline (nepripojený) Vivi

prosim o pomoc pri vypocte exekucnej zrazky.
Zamestnanec ma minimalnu mzdu,cize v cistom 274.53 eur.
Je rozvedeny,plati vyzivne na 3 deti v sume 3*25.68 eur. prisli nam/zamestnavatelovi 2 exekucne prikazy na zrazky zo mzdy.

Uvazujem spravne,ak na prvy zrazam 54.43 eur a na druhy 32.74?nie som si ista,ci tie deti zohladnujem spravne,aby som zamestnancovi nezrazala viac,ako mam.dakujem za rady.
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

Vivi upresni Tvoj príspevok :
1. Prišli exek.zrážky na výživné? Pokiaľ áno, tak vtedy deti nezohľadňuješ ako vyživované osoby, lebo v prospech nich sa vykonáva exek. zrážka. Odpočet na zamestnanca bude 77,85 Eur.

2. Alebo výživné si sám platí a prišli ďalšie exekúcie (aké? Prednostná či neprednostná pohľadávka? Prišli tie exekúcie v jeden deň alebo postupne?)
Pokiaľ prišli ďalšie nové exekúcie, tak tie 3 deti uplatníš ako vyživované osoby vo výške 139,02 Eur + odpočet na zamestnanca 111,22 Eur z čistej mzdy a na neprednostnú pohľadávku môžeš zraziť z 1. tretiny 8,09 Eur, pokiaľ prišla do firmy ako prvá.
Ak prišla prednostná pohľadávka ako prvá tak zrazíš 2 tretiny t.j. 16,18 Eur.
2 0
Vivi Vivi

Vivi je offline (nepripojený) Vivi

vyzivne si plati sam,na to exekucia neprisla.
Prisli dve - najprv jedna (nie je uvedene,ze by bola prednostna,je to od exekutora nejaky dlh-cize asi je neprednostna),potom druha z danoveho uradu (tam tiez nie je uvedene,ze by bola prednostna,ale dane asi su chapane ako prednostna pohladavka vsak?).

Cize teraz na zaklade tohto co pisem,mam zohladnit deti?oni neziju spolocne v domacnosti,len na ne plati.cize ich v podstate nevyzivuje ako rodic,ak to teda spravne chapem.

Cize ak som spravne pochopila,pojdem podla bodu 2.neprednostna prisla prva,cize zrazim 8.09 a druha prednostna tam zrazim tiez 8.09?
Naposledy upravil Vivi : 16.06.11 at 11:49
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

Vivi nevadí, že nežije s deťmi v spoločnej domácnosti. On ich vyživuje, však pri rozvode mu určili výšku výživného na 3 deti a on to aj plní.
Takže pri výpočte tých nových exekúcií tie deti zohľadňuješ ako vyživované osoby.
Áno na 1. exekúciu 8,09 a na tú prednostnú z 2.tretiny tiež 8,09 Eur pošleš.
2 0
Vivi Vivi

Vivi je offline (nepripojený) Vivi

super,velmi pekne dakujem za odpoved a radu.
0 0
Peterika Peterika

Peterika je offline (nepripojený) Peterika

Prosím o radu :
Zamestnanec bez vyživovaných osôb
mzda čista 280,87

1,Ex / neprednostná v plnení/ zrážka 1/3 v sume 56,55€
Prišli daľšie exekúcie:
2, Ex - prednostná VšZP - ale z časti splnená predchádzajúcim zamestnávateľom - zostávajú len úrok z omeškania a odmena exekútora / zrážať z jednej tretiny/
3, Ex - prednostná VšZP istina z 2/3, trovy, úrok z 1/3
- zrazím tiež 56,55 € /naratávam do výšky istiny 120,70 € /
4,5, EX neprednostné /v čakaní/

Prosím o kontrolu výpočtu zrážok.
A mám otázku - Po splatení istiny na tretiu EX VšZP/prednostne - istiny/ a plnení stále prvej EX / nakoľko je vysoká/ pokračujem ako v zrážaní zrážok ?
Vopred moc ďakujem
0 0
Iveta Matlovičová Iveta Matlovičová

Iveta Matlovičová je offline (nepripojený) Iveta Matlovičová

Prednostné exekúcie sa uspokojujú z druhej tretiny, takže najskôr dozrážaš 2,Ex, potom 3,Ex (ak prišli naraz, tak ich zrážaš pomerne), na úhradu by si použila prvú tretinu len v prípade, ak by si už 1,Ex dozrážala, a bola by prvá tretina "voľná" na prednostné exekúcie, ktoré prišli neskôr ako neprednostná exekúcia
dúfam, že som to napísala zrozumiteľne:-)
2 0
bonboane bonboane

bonboane je offline (nepripojený) bonboane

Dobrý deň
Poprosila by som o radu, mám zamestnanca, ktorý má 2 exekúcie (veľké sumy) a teraz mu prišla jedna prednostná. Na tie neprednostné zrážam cca 70€ mesačne zo mzdy (340€). Ako mám posielať zrážky od budúceho mesiaca? Ďakujem za radu.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať