Zavrieť

Porady

vypĺňanie nového daňového priznania k DPH

ahojte, keďže sa Daňovému riaditeľstvu podarilo vykúzliť nové daňové priznanie k DPH a po naštudovaní jedného zavesili na stránku nové, tak by sme sa mohli povenovať novinkám, ktoré nám pripravili.

máte niekto naštudované čo a ako s novým priznaním od budúceho mesiaca?

ešte nemám celkom naštudované poučenie, ale viem že oprava ZD sa už nebude vykazovať na separátnych riadkoch - konečne - budú tam preddavky (§78a) ... a čo ešte? Nemáte to niekto náhodou pekne usporiadané a nechcete pomôcť upratať si to aj ostatným?

vopred veľmi pekne ďakujem
Usporiadat
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

Prosím Vás o odpoveď:
- služba - softver a upgrade dodávané elektronicky do členského štátu EU pre platiteľa dane v príslušnom členskom štáte sa uvádza v riadku 15,... následne v riadku 16 alebo 17?
Ešte mám dotaz, táto služba ak je dodávaná len elektronicky - ako sa dokazuje, že bola dodaná? Treba nejakú formulku na Fa? alebo žiadať potvrdenie prijatia od odberateľa?
0 0
margaretka71 margaretka71

margaretka71 je offline (nepripojený) margaretka71

Keď v 1.Q. 2011 bol nadmerný odpočet 323,54 € a II.Q. je daňová povinnosť 95,09 € mám do riadku č. 32 zapísať sumu 95,09 € a vlastná daňová povinnosť v riadku č. 33 bude nula?
Daňový úrad potom vráti na účet 228,45 €. Je to tak správne? Platcom DPH je od 1. 1. 2011. Ďakujem za odpoveď.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
áno - uvedieš NO len do výšky DP, a k úhrade bude nula.
Zvyšok DU vráti bez žiadosti.
0 0
margaretka71 margaretka71

margaretka71 je offline (nepripojený) margaretka71

Kejka ďakujem za rýchlu odpoveď. Hneď aj idem vytlačiť daňové nech to mám z krku. Pekný večer.
0 0