Zavrieť

Porady

Bankový výpis

Ahojte Poraďáci...
Na bankovom výpise za január mám výber z bankomatu 30.12.2004, ktorý je spracovaný 3.1.2005. Má byť tento výber zaradený do januára, alebo do decembra?
A ešte jedna otázka... Chodia mi z banky "kreditné resp. debetné avíza k platbám". Tieto avíza mám len evidovať a účtovať len konečné mesačné výpisy, alebo ako to je?
Ďakujem Vám za odpovede.
Naposledy upravil vierkat : 08.03.05 at 05:34
Usporiadat
M0NIKA M0NIKA

M0NIKA je offline (nepripojený) M0NIKA

Ja poplatky, úroky a pod. účtujem na jeden účet, analyticky rozlišujem iba úroky a daň pri term. účte. Inak sa mi to zdá zbytočné.

Bank. poplatky účtujem po položkách (nenapočítavam), ale iba preto, že v prípade potreby sa takto položky ľahšie kontrolujú.
Správne sú podľa mňa obidva spôsoby.

Na Tvojom mieste by som sa prispôsobila požiadavkám majiteľov firmy.
0 0
M0NIKA M0NIKA

M0NIKA je offline (nepripojený) M0NIKA

A ešte...

keď sme s audítormi riešili otázku, či keď dostaneme bank. výpis k poslednému dňu v mesiaci a na ňom sú rozpísané položky s rôznymi dátumami účtovných prípadov či máme výpis účtovať s dátumami položiek alebo s dátumom výpisu.
Ich názory sa rozchádzali....
Ja účtujem po položkách, lebo inak by som nemala v účtovníctve presné dátumy úhrad...
0 0
jaanna jaanna

jaanna je offline (nepripojený) jaanna

Chcem sa opýtať, či je správne vykazovať na účte 261 zostatok ku koncu roka?
0 0
Lydka R Lydka R

Lydka R je offline (nepripojený) Lydka R

Večný optimista so zmyslom pre humor, ale aj prísny detailista obľubujúci matematiku a logiku. ...viac
jaanna Pozri príspevok
Chcem sa opýtať, či je správne vykazovať na účte 261 zostatok ku koncu roka?
Áno, pokiaľ tam ten zostatok je.
Aj v súvahe na riadku 58 je - Účty v bankách (221A, 22X +/- 261)
0 0
holubička1 holubička1

holubička1 je offline (nepripojený) holubička1

Ako účtujete bankový výpis, ktorý má vystavenie 04.01.2008, ale sú tam v ňom pohyby z 31.122007
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
holubička1 Pozri príspevok
Ako účtujete bankový výpis, ktorý má vystavenie 04.01.2008, ale sú tam v ňom pohyby z 31.122007
Urobím fotokópiu, a pohyby do 31.12.2007 zaúčtujem do r.2007. Originál zakladám do r. 2008 a tam účtujem iba pohyby r.2008.

P.S. Aj ja mám takých "expertov", ktorý majú mesačné výpisy, ktoré nekorešpondujú s kalendárnym mesiacom, ale sú na ních pohyby za 30 dni.
0 0
holubička1 holubička1

holubička1 je offline (nepripojený) holubička1

smith Pozri príspevok
Urobím fotokópiu, a pohyby do 31.12.2007 zaúčtujem do r.2007. Originál zakladám do r. 2008 a tam účtujem iba pohyby r.2008.

P.S. Aj ja mám takých "expertov", ktorý majú mesačné výpisy, ktoré nekorešpondujú s kalendárnym mesiacom, ale sú na ních pohyby za 30 dni.
No ja to robím bežne v preibehu roka, ale nebude problém, keď výpis prechádza do ďalšieho roka tj. má označenie už r. 2008?!
0 0
Šelinka Šelinka

Šelinka je offline (nepripojený) Šelinka

Prosím vás, poraďte mi, prišiel mi výpis z banky a hneď prvá položka je platba kartou 1000,30 Sk Konateľ platil platobnou kartou pri tankovaní, ale stratil bloček, ako to mám teraz riešiť?
Ďakujem
0 0
Slavena Slavena

Slavena je offline (nepripojený) Slavena

Bojovníčka
Dobrý deň, ja mám takýto problém so zaúčtovaním výpisu. Konateľ tankoval na čerpacej stanici naftu do služobného MV, pričom platil firemnou kartou. Pri pokladni mu pracovníčka čs vydala doklad a vrátila kartu. Konateľ si však všimol, že čerpal za menej Sk ako mu bolo stiahnuté a vydokladované, teda pracovníčka čs mu stiahla z účtu vyššiu sumu ako mala /patrilo to niekomu inému/. Po upozornení urobila storno tejto sumy. Na bankovom výpise sa to objavilo asi takto:
12.09.2008 - CS Prievidza - suma 600,20
a vzápätí ako storno /od ktorého má aj doklad/
12.09.2008 - CS Prievidza - suma -600,20

Prosím, poradí mi niekto ako to mám zaúčtovať?
Ešte som sa s tým nestretla.
0 0
atka4 atka4

atka4 je offline (nepripojený) atka4

Na bankovom výpise sa to objavilo asi takto:
12.09.2008 - CS Prievidza - suma 600,20
a vzápätí ako storno /od ktorého má aj doklad/
12.09.2008 - CS Prievidza - suma -600,20

Prosím, poradí mi niekto ako to mám zaúčtovať?
Ešte som sa s tým nestretla.

1. zápis-zaúčtovala by som ako bežne účtuješ takúto platbu-inkaso
2. zápis- ak to dovolí SW, tak ako storno tohto zápisu, alebo detto zápis, so znamienkom "mínus"
0 0
steeva steeva

steeva je offline (nepripojený) steeva

Prosím, poraďte ako zaúčtovať bankový výpis, ktorý má nasledovné položky:
vyplatenie kreditného úroku, popl. za vedenie účtu, poplatok za účt. položky a potom nasleduje odpustenie účt. položiek a vedenia účtu, tj celkové poplatky sú 0,00 SKK.
Mám účtovať každú položku zvlášť, teda 221/662 kr. úrok, 568/221 vedenie účtu a účt. pol. každú zvlášť, kam potom to odpustenie poplatkov - na 221/668 alebo niekde inde?
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať