Zavrieť

Porady

Aké prílohy?

Pohar Pohar

Pohar je offline (nepripojený) Pohar

Prosím čo treba priložiť k danovému priznaniu. Ide o živnostníka , neplatca DPH, vedie JU. Stačí priložiť výkaz majetku a zavazkov, prijmov a výdavkov? Kolko kopii?
Usporiadat
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Potvrdenie o platení životného poistenia netreba prikladať ani k DP B ani k výpisu do SP.
0 0
L-M L-M

L-M je offline (nepripojený) L-M

evina Pozri príspevok
Potvrdenie o platení životného poistenia netreba prikladať ani k DP B ani k výpisu do SP.
Ďakujem Evina, robím to prvý krát, tak aby som niečo nepokazila
Lucia
0 0
dopravca dopravca

dopravca je offline (nepripojený) dopravca

A ako je to v prípade dobrovol. plat. NP. Je potrebné doložiť k DP potvrdenie zo SP o výške zaplatenej sumy, alebo stačia výpisy z účtu pri prípadnej kontrole? Ďakujem
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

dopravca Pozri príspevok
A ako je to v prípade dobrovol. plat. NP. Je potrebné doložiť k DP potvrdenie zo SP o výške zaplatenej sumy, alebo stačia výpisy z účtu pri prípadnej kontrole? Ďakujem
Nie, nie je potrebné priložiť k DP.
0 0
Lenka Lenka

Lenka je offline (nepripojený) Lenka

som "blazniva" baba, milujuca zivot a svoju rodinku:))))) ...viac
evina Pozri príspevok
Potvrdenie o platení životného poistenia netreba prikladať ani k DP B ani k výpisu do SP.
Potvrdenie o platení život. poistenia si odo mňa SP pýtala spätne, lebo som nepriložila, tak teraz prikladám aj k DP B a aj k výpisu do SP
0 0
zuzanask zuzanask

zuzanask je offline (nepripojený) zuzanask

Vyhlasenie o preukazani 2% dane je tiez prílohou k DP a potvrdenie o zaplatení dane z príjmov zo ZČ?
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

zuzanask Pozri príspevok
Vyhlasenie o preukazani 2% dane je tiez prílohou k DP a potvrdenie o zaplatení dane z príjmov zo ZČ?
Ak si robíš DP, tak Vyhlásenie... a potvrdenie....neprikladáš. Tieto tlačivá slúžia pre daňovníkov, ktorým bolo vykonané RZD.

Ak chceš darovať 2% zo zaplatenej dane, tak:
- v DP typ A to dáš do riadku 70 a 71
- v DP typ B to dáš do riadku 112 a 113
0 0
zuzanask zuzanask

zuzanask je offline (nepripojený) zuzanask

Dakujem Ti velmi pekne. Takze ak si robim danove B, lebo som mala prijmy zo zamestnania aj zo zivnosti tak nemusim prikladat potvrdenie o zaplateni dane zo ZC potvrdene zamestnavatelom ani to vyhlasenie.
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

zuzanask Pozri príspevok
Dakujem Ti velmi pekne. Takze ak si robim danove B, lebo som mala prijmy zo zamestnania aj zo zivnosti tak nemusim prikladat potvrdenie o zaplateni dane zo ZC potvrdene zamestnavatelom ani to vyhlasenie.
nie, neprikladáš, lebo ti to ani zamestnávateľ nemohol potvrdiť, nakoľko si robíš DP.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Lenka Pozri príspevok
Potvrdenie o platení život. poistenia si odo mňa SP pýtala spätne, lebo som nepriložila, tak teraz prikladám aj k DP B a aj k výpisu do SP
No k výpisu do SP už tot naozaj nemá čo robiť.

viď nižšie- treba priložiť.
Naposledy upravil evina : 28.03.09 at 09:02
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

zuzanask Pozri príspevok
Vyhlasenie o preukazani 2% dane je tiez prílohou k DP a potvrdenie o zaplatení dane z príjmov zo ZČ?
Neviem, či dobre rozumiem, ale ak sa pýtaš na Potvrdenie o príjmoch ...podľa § 5, ktoré Ti dal zamestnávateľ, tak to k DP typu B prikladáš.
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

Podľa mňa myslela potvrdenie o zaplatení dane zo závislej činnosti, ktoré sa zasiela na DÚ do 30.4. aj s Vyhlásením o poukázaní sumy do výšky 2% zaplatenej dane...
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

mzdarka renca Pozri príspevok
Podľa mňa myslela potvrdenie o zaplatení dane zo závislej činnosti, ktoré sa zasiela na DÚ do 30.4. aj s Vyhlásením o poukázaní sumy do výšky 2% zaplatenej dane...
No práve preto píšem, že neviem, či dobre rozumiem lebo píše aj o vyhlásení aj o potvrdení, tak som pre istotu napísala
0 0
cloe cloe

cloe je offline (nepripojený) cloe

Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac
evina Pozri príspevok
No k výpisu do SP už tot naozaj nemá čo robiť.
Tak teraz neviem, či musí alebo nemusí predkladať, ale ak na Výpise z DP vyplní riadok 12, tak si myslím, že musí. Aspoň u nás to minulý rok odo mňa pracovníčka SP chcela.
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

cloe Pozri príspevok
Tak teraz neviem, či musí alebo nemusí predkladať, ale ak na Výpise z DP vyplní riadok 12, tak si myslím, že musí. Aspoň u nás to minulý rok odo mňa pracovníčka SP chcela.
Chcela potvrdenie o zaplatení dane z príjmov zo záv.činnosti, ktoré slúži výlučne len na darovanie 2%?
0 0
cloe cloe

cloe je offline (nepripojený) cloe

Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac
mzdarka renca Pozri príspevok
Chcela potvrdenie o zaplatení dane z príjmov zo záv.činnosti, ktoré slúži výlučne len na darovanie 2%?
Myslela som, že sa bavíte o potvrdení na životné poistenie.
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

cloe Pozri príspevok
Myslela som, že sa bavíte o potvrdení na životné poistenie.
To sa mi ešte nestalo, aby si niečo také odo mňa pýtali. Ja patrím na Lazaretskú v Ba, možno sa ti niečo také stalo na inej pobočke. Neuviedla dôvod, načo jej to je?
0 0
cloe cloe

cloe je offline (nepripojený) cloe

Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac
mzdarka renca Pozri príspevok
To sa mi ešte nestalo, aby si niečo také odo mňa pýtali. Ja patrím na Lazaretskú v Ba, možno sa ti niečo také stalo na inej pobočke. Neuviedla dôvod, načo jej to je?
Neuviedla, povedala len toľko, že ak sa vypĺňa riadok 12, tak to tam treba. Poviem ti, že sa mi s ňou nechcelo dohadovať, lebo je to taká, no ani neviem ako by som ju slušne nazvala. Žiadny môj klient nechce tam sam chodiť práve kvôli tejto osobe. Tak im to tam vždy nesiem hromadne. Ak to bude tento rok tiež chcieť /preventívne som si už kopie priložila/, tak si vypýtam §§, prípadne nejaké usmernenie, podľa ktorého to vyžaduje.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

cloe Pozri príspevok
Myslela som, že sa bavíte o potvrdení na životné poistenie.
Myslím, že by mi nikto nedokázal vysvetliť, načo je pracovníčke v sociálne poisťovni potvrdenie o životnom poistení. pričom ho zohľadňuje??? Je snáď zvedavá, koľko si chceš prilepšiť na dôchodok eventuálne ?

Cloe, čo je riadok 12, nemám teraz pri sebe taký výpis.
.

Nuž, aj keď je to nepochopiteľné, ale nižšie uvádzam, že som musela presviedčať samú seba ....

Takže k Výpisu do SP sa prikladá potvrdenie o zaplatení aj životného poistenia
Naposledy upravil evina : 27.03.09 at 22:10
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

No milé dievčence, myslím, že sa musím presvedčiť samú seba .

Nakukla som do Výpisu a v riadku 12 je....."výška zaplatených príspevkov sa preukazuje potvrdením príslušnej poisťovne, ktoré je súčasťou tohto výpisu"

Takže, ak je v zákone, že SP predkladáme údaje na tlačivách, ktoré si ona určí, tak hold to tam veru priložiť treba. Takže opravujem samú seba, aj keď nechápem, či majú málo papiera a načo im to treba, ak to ani DÚ nepožaduje .
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať