Zavrieť

Porady

Figovník

Pestujete figovník? Aké máte skúsenosti s jeho pestovaním?
Ja mám v záhrade 3-ročný.Síce je veľmi pekný ako dekorácia, ale plody ešte nemal. Zaujímalo by ma,či sa niekomu podarilo dopestovať plody.
Usporiadat
Peter z Bratislavy Peter z Bratislavy

Peter z Bratislavy je offline (nepripojený) Peter z Bratislavy

Figy na dušičky.
Tak som dnes začal oberať dozrievajúce figy na našom strome. Obral som za 2 misky, cca 5 kg a minimálne ešte 2x toľko je na strome a snáď ešte dozrejú, ak neprídu mrazy. Zase manželka navarí lekvár, ako vlani.
IMG_9960.JPG  
IMG_9962.JPG  
IMG_9963.JPG  
IMG_9964.JPG  
IMG_9965.JPG  

IMG_9966.JPG  
IMG_9967.JPG  
IMG_9968.JPG  
IMG_9969.JPG  
1/1
8 0
ela77 ela77

ela77 je offline (nepripojený) ela77

moje sú také, že neviem čo s nimi urobiť. Prvá úroda do leta tá bola krásna, boli dozreté a dostatočne veľké, teraz však je ich veľmi veľa a sú menšie, ale žiaľ už nedozreli do dostatočnej sladkosti, hoci farbou sa tvária, že sú zrelé aj dnuka sú ružovofialové no listy im už opadli, počasie už nie je také aby ešte porástli, alebo dozreli a teraz neviem či ich otriasť a pohrabať do kompostu, alebo prebrať a dať do cukrového nálevu a vysušiť potom. Lekvár ani džem nechcem robiť a neviem ani či v takej nezrelosti sa vôbec môžu použiť hoci aj na ten lekvár.
DSC02903.jpg  
DSC02904.jpg  
1/1
0 0
Peter z Bratislavy Peter z Bratislavy

Peter z Bratislavy je offline (nepripojený) Peter z Bratislavy

Už mesiac každý víkend naoberám plnú misku sladkých fíg a ešte stále ich je plno na strome.
IMG_3666.JPG  
IMG_3667.JPG  
IMG_3668.JPG  
IMG_3669.JPG  
IMG_3670.JPG  

IMG_3671.JPG  
IMG_3674.JPG  
1/1
8 0
Taserda Taserda

Taserda je offline (nepripojený) Taserda

Vie niekto podať informaciu ako je to s koreňmi figovnika? Ako blízko môže byť pri budove alebo chodníku?
0 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

Taserda
Vie niekto podať informaciu ako je to s koreňmi figovnika? Ako blízko môže byť pri budove alebo chodníku?
Bezne sa pestuje aj v kvetinacoch, kde 2 metrovemu stromu staci priemer kvetinaca do 1 metra.
Samozrejme, dokaze dorast do uctihodnych rozmerov, ale a nie v nasich podmienkach
https://www.flickr.com/photos/golden_wings/4081048668
0 0
pedrohuper pedrohuper

pedrohuper je offline (nepripojený) pedrohuper

Menej ako meter by som nešiel. Figa je velký krík 3x3 metre takže aj dalej. Aj ja som kúpil figu Peretu vraj je mrazuvzdorná tak uvidím či aj vo výške 340m vydrží, von do zeme pôjde až na jar.
Obrázok WhatsApp 2023-11-21 o*08.45.43_cb8edd35.jpg  
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať