Zavrieť

Porady

Premena menovitých hodnôt základného imania v s.r.o.

Chcem sa spýtať niekoho, kto máte s.r.o. či už ste na súd podávali návrh na premenu menovitej hodnoty vkladov a základného imania z sk na euro? Je ten návrh možné podať už teraz? Kde je možné stiahnuť formulár?
Usporiadat
Téma je uzavretá.
zalobaba zalobaba

zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

baba
mlisa Pozri príspevok
Je mozne to urobit naraz (za predpokladu ze ide o s.r.o., 10tis eur ZI ti staci), podavas formular č. 8 - zmena v s.r.o.
....avšak za predpokladu, že prebehli všetky náležitosti potrebné z zníženiu ZI vrátane zverejnenia v Obch. vestníku a za dodržania všetkých zákonom stanovených lehôt.....
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
mumble Pozri príspevok
Dobry den,
Vedel by mi niekto prosim poradit ci sa da urobit zmena imania na euro plus znizenie zakladneho imania (Z 2 mil Sk na 10tis EUR) na jeden formular ak ano tak na ktory?
Dakujem

Dávam do pozornosti dodržať platnú právnu legislatívu pri znížení základného imania a to 2x uverejniť oznam v Obchodnom vestníku v presne zákonom stanovených termínoch. Keď bude toto obchodnému registru preukázané a lehoty dodržané, až na základe toho bude možné toto realizovať jedným zápisom v OR, spoplatneným 66.- Eur-ovým súdnym poplatkom. Ale dá sa to, samozrejme. Inak to ide cez Formulár P8. Ak treba poradiť viac, kontaktuj ma, viac info v profile.
0 0
mumble mumble

mumble je offline (nepripojený) mumble

Dakujem za odpoved.
A este sa chcem spytat ci sa oznamenie do vestnika da urobit aj osobne alebo len cez elektronicku podatelnu?
0 0
zalobaba zalobaba

zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

baba
mumble Pozri príspevok
Dakujem za odpoved.
A este sa chcem spytat ci sa oznamenie do vestnika da urobit aj osobne alebo len cez elektronicku podatelnu?
písomne
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

musí byť ten formulár-premena ZI overený u notára?
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

ako dlho Vám trvala zmena ZI na EUR ? Pri súhlase to bolo za týždeň, pri zmene to je už takmer 2 mesiace a ešte stále v OR SR to je v Sk
0 0
grammatika grammatika

grammatika je offline (nepripojený) grammatika

JAJA11 Pozri príspevok
ako dlho Vám trvala zmena ZI na EUR ? Pri súhlase to bolo za týždeň, pri zmene to je už takmer 2 mesiace a ešte stále v OR SR to je v Sk
Ja som špehovala orsr.sk a za 5 týždňov tam zmenili SKK na EUR ale napr. v zbierke listin, nie sú stále uložené podklady, čo som tam zaslala v súvislosti s premenou imania, ale i závierka za rok 2008 (ide o or v BA, ale napr.v TN už jednu moju závierku do zbierky zaevidovali).
0 0
grammatika grammatika

grammatika je offline (nepripojený) grammatika

Pru Pozri príspevok
musí byť ten formulár-premena ZI overený u notára?
áno musí
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

grammatika Pozri príspevok
Ja som špehovala orsr.sk a za 5 týždňov tam zmenili SKK na EUR ale napr. v zbierke listin, nie sú stále uložené podklady, čo som tam zaslala v súvislosti s premenou imania, ale i závierka za rok 2008 (ide o or v BA, ale napr.v TN už jednu moju závierku do zbierky zaevidovali).
A dajú vedieť ak tam nie čo nie je v súlade so zákonom? Bojím sa, aby tam nebol nejaký problém
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
grammatika Pozri príspevok
Ja som špehovala orsr.sk a za 5 týždňov tam zmenili SKK na EUR ale napr. v zbierke listin, nie sú stále uložené podklady, čo som tam zaslala v súvislosti s premenou imania, ale i závierka za rok 2008 (ide o or v BA, ale napr.v TN už jednu moju závierku do zbierky zaevidovali).
To ani to nesleduj, radšej. Mne stále nezobrazili doloženie účtovnej závierky v Zbierke listín v BB u jednej firmy za rok 2007. Stačí ? No ja som si povinnosť splnila, teda klient... Preto ma to netrápi.
0 0
grammatika grammatika

grammatika je offline (nepripojený) grammatika

JAJA11 Pozri príspevok
A dajú vedieť ak tam nie čo nie je v súlade so zákonom? Bojím sa, aby tam nebol nejaký problém
Ja som zatiaľ problém nemala, ale čítala som tu niekde, že sa ozvú, kebyže tam niečo nie je v poriadku. Skús ešte počkať a sleduj stránku.
0 0
grammatika grammatika

grammatika je offline (nepripojený) grammatika

Economic Pozri príspevok
To ani to nesleduj, radšej. Mne stále nezobrazili doloženie účtovnej závierky v Zbierke listín v BB u jednej firmy za rok 2007. Stačí ? No ja som si povinnosť splnila, teda klient... Preto ma to netrápi.
Hm, hlavne, že majú na stránke napísané, že aktualizujú databázy každé 2 týždne. Ale asi tým myslia len výpisy a nie zbierku listín.
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

Economic Pozri príspevok
To ani to nesleduj, radšej. Mne stále nezobrazili doloženie účtovnej závierky v Zbierke listín v BB u jednej firmy za rok 2007. Stačí ? No ja som si povinnosť splnila, teda klient... Preto ma to netrápi.
A tú zavierku kto musí zverejňovať? Všetky PO ?
0 0
grammatika grammatika

grammatika je offline (nepripojený) grammatika

JAJA11 Pozri príspevok
A tú zavierku kto musí zverejňovať? Všetky PO ?
http://www.porada.sk/t4437-p30-obcho...ml#post1001244

áno všetky PO, pozri link
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

grammatika Pozri príspevok

Dcéra mi to hovorila (vajce učí sliepku ), ale ja som doteraz posielala len za firmu, ktorá má povinný audit. Mám teraz poslať všetko dozadu (aj 6 rokov dozadu) alebo to mám nechať tak a poslať len tento rok
0 0
grammatika grammatika

grammatika je offline (nepripojený) grammatika

JAJA11 Pozri príspevok
Dcéra mi to hovorila (vajce učí sliepku ), ale ja som doteraz posielala len za firmu, ktorá má povinný audit. Mám teraz poslať všetko dozadu (aj 6 rokov dozadu) alebo to mám nechať tak a poslať len tento rok
Povinnosť zverejniť závierku vyplýva z §21 o účtovníctve (Výkaz ZaS, Súvaha, Poznámky), kt.sa zmenil od r.2003, takže by si mala mať uložené všetky závierky od r.2002.
Závierku predkladáš na schválenie VZ do 6 mesiacov od uplynutia účt.obdobia - do 30.06. (§40obchodný zákonník).
A do 30 dní ju musíš odovzdať do zbierky listín.
(mali by si toto ale strážiť konatelia a nie účtovníci, konatelia schvaľujú ÚZ)
Firmy, ktoré majú povinnosť auditu, tak posielajú i výročnú správu (aj do zbierky aj do obchodného vestníka).
Priložím ešte aj Zápisnicu z VZ-schválenie závierky a sprievodný list na OR

Ja by som to poslala spätne..
0 0
macte macte

macte je offline (nepripojený) macte

Dobrý večer,
keďže ste už viacerí robili premenu ZI, chcela by som sa spýtať, ako ste po premene ZI na základe súhlasu napísali do spoločenskej zmluvy výšku ZI slovom.
Ako mám napísať slovom 3319,391888 € ??????????
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

grammatika Pozri príspevok
Povinnosť zverejniť závierku vyplýva z §21 o účtovníctve (Výkaz ZaS, Súvaha, Poznámky), kt.sa zmenil od r.2003, takže by si mala mať uložené všetky závierky od r.2002.
Závierku predkladáš na schválenie VZ do 6 mesiacov od uplynutia účt.obdobia - do 30.06. (§40obchodný zákonník).
A do 30 dní ju musíš odovzdať do zbierky listín.
(mali by si toto ale strážiť konatelia a nie účtovníci, konatelia schvaľujú ÚZ)
Firmy, ktoré majú povinnosť auditu, tak posielajú i výročnú správu (aj do zbierky aj do obchodného vestníka).
Priložím ešte aj Zápisnicu z VZ-schválenie závierky a sprievodný list na OR

Ja by som to poslala spätne..
Keďže mi nejde pridať bod, tak aspoň takto ĎAKUJEM :-)
0 0
M3G M3G

M3G je offline (nepripojený) M3G

Zaujímalo by ma, prečo niekde uvádzajú iné zaokrúhlenie napr. tu:
http://www.podnikam.sk/spravodajstvo...0podnika%C5%A5

je uvedené zaokrúhlenie

Spoločník X = 100.000,- Sk = 3319,391888,- Euro
Spoločník Y = 100.000,- Sk = 3319,391888,- Euro
Základné imanie = 200.000,- Sk = 6638,783776,- Euro




Hore sme sa bavili napr. o 6638,783774 EUR namiesto 200.000 Skk, hm


A ešte aby som to celé premiešal, v registri som našiel už upravené firmy:
http://www.orsr.sk/vypis.asp?ID=88913&SID=9&P=0
http://www.orsr.sk/vypis.asp?ID=116641&SID=6&P=0

obe majú rovnaké základné imanie v SKK, ale už nie rovnaké v EUR, z toho mi vyplýva, že najprv asi prepočítavajú vklady spoločníkov a súčet vkladov spoločníkov tvorí základné imanie....haha

doplnené
vyhráva 6638,783776 EUR , pretože som ich v googli našiel viac http://www.google.sk/search?hl=sk&q=...da%C5%A5&meta=
Naposledy upravil M3G : 05.05.09 at 19:16
0 0
M3G M3G

M3G je offline (nepripojený) M3G

macte Pozri príspevok
Dobrý večer,
keďže ste už viacerí robili premenu ZI, chcela by som sa spýtať, ako ste po premene ZI na základe súhlasu napísali do spoločenskej zmluvy výšku ZI slovom.
Ako mám napísať slovom 3319,391888 € ??????????
tritisíctristodevätnásť 391888/1000000 EUR
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať