Zavrieť

Porady

Kŕmenie vtáčikov v zime

Prosím prosím kde kúpim krmítko pre vtáčikov? Takú menšiu obyčajnú búdku na zimu, a aby sa mi dala umiestniť na zábradlie na balkón? U nás už dnes napadol prvý sneh. V Baumaxe majú škaredú a ja nemám kto by mi ju vyrobil. Moja stará, čo som si doniesla z Anglicka pred pár rokmi sa mi rozpadla a nedá sa už viac opraviť. Objednala by som si aj cez internet ale nemôžem nájsť žiadnu takú stránku. Poraďte prosím a zachránite tým mnoho hladných chudáčikov. Ďakujem.
Usporiadat
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

220870 Pozri príspevok
Obnovím tému nezabudnite na nich!!!
http://hobby.idnes.cz/naplnte-ptakum...by-zahrada_bma
Mám krmítko, robili ho kedysi žiaci ZŠ. Dávam tam slnečnicu, sýkorky už zavčasu ráno čakajú, kedy im nasypem. Taktiež prídu pred obedom a poobede. Zlietavajú sa aj vrabce, ale tie sa nakŕmia zrnom, čo dávam sliepkam. Drozdy jedia so sliepkami jablká. Mám to tu veselé a v lete tu drozdy mávajú hniezdo. Takže aj hmyzu je tu potom pomenej.
2 0
Iconka Iconka

Iconka je offline (nepripojený) Iconka

mám rada prírodu ako takú
Ja som povesala tiez tie orieskovo-lojove gulky v sietkach, ale veru pomrznute to je. Prve uz pojedli sykorky, ale tieto dalsie asi tak skoro nezmiznu. Musim im aj ja nieco ine nasypat, chudatkam.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Ja mam v zahrade dve krmitka,kupujem taku zmes semien,lebo krmit sa chodia rozne druhy, neviem, komu co chuti.Vesiam aj lojove gule,alebo slaninku.

Pred par dnami som chcela este okupit zo dve,tri krmidla. U nas v obchode nemali, tak som hladala na nete. Nuz, bola som v riadnom soku! Ceny drevenych krmidiel sa pohybuju v priemere 35 € + postovne! Neviem, ci sa im to za tu cenu vobec predava...

Tak som vcera stapala mast,pridala som semena a oriesky,davala som to do malych kvetinacov a povesala po stromoch.Som zvedava, ako im to bude chutit. Musim ist pozriet.
Len mi je luto, ze sa mi nedari tie vtacence odfotit,lebo krmidla mam umiestnene tak,aby bol zdaleka vyhlad,kvoli mackam. Takze,ked sa trochu priblizim, vsetci su v sekunde prec... Tak ich pozorujem len spoza okna.
2 0
ela77 ela77

ela77 je offline (nepripojený) ela77

Ja som sa tiež bála, že nám veľké vrece zo slnečnicou kúpené na družstve na jeseň zostane do jara (menšie balenia nemali), ale teraz vidím, že sme urobili dobre, lebo je čo sypať tým chúdencom operencom. Po vianočných zásobách zostali aj povädnuté jablká a rodinky drozdíkov, ktoré sú tu už počas celých 4 rokov ako sme sa nasťahovali sa vôbec nesťažujú. Každé ráno dostanú nasekané jabĺčka na kocky a do hodiny je po nich. Potom ešte dozobkajú nejaké bobule, no a sýkorky s vrabcami sa delia o zrno, ovs. vločky a semiačka zo slnečnice.Skúsim ešte masť (najlepší by bol hov. loj, ale nemám) s makom pricapiť do krmítka. Tie chúďatá sa ešte deň pred tými mrazmi čľapkali v mláke na sude, akoby sa boli kúpali, mali sme z nich srandu, no a na druhý deň už bola táto kosa.
0 0
sisima sisima

sisima je offline (nepripojený) sisima

k nám sa už kŕmiť nič nechodí, lebo susedove mačky vysedávajú v búdkach... ale zato, vtáčiky k nám chodia aspon pit vodu do jazierka a mačka od zadného suseda ich pozoruje zase z tej ich búdky...
neviem, kam by som tie búdky dala, tie mačky sa k nim vždy dostanú...
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

sisima Pozri príspevok
k nám sa už kŕmiť nič nechodí, lebo susedove mačky vysedávajú v búdkach... ale zato, vtáčiky k nám chodia aspon pit vodu do jazierka a mačka od zadného suseda ich pozoruje zase z tej ich búdky...
neviem, kam by som tie búdky dala, tie mačky sa k nim vždy dostanú...
Ja mam tiez nielen nase macky, ale aj od susedov, takze som dlho hladala vhodne miesto..
Mam uzsie budky, s plnymi bokmi. Zhora sa nasypaju semena,tie sa pomaly doplnaju do spodnej misky /medzi budkou a podlozkou je uzky priestor/. Takze macky sa dnu nedostanu,je to pre nich nezaujimave.
Pred par dnami som robila krmitka z obycajnych,mensich plastovych kvetinacikov zavesenych na snurke. Su medzi konrmi nenapadne, macky ich ignoruju.
Vesiam po tensich konarkoch na vonkajsej strane stromu, mackam sa nechce chodit po tenuckych konarikoch,lebo by spadli.
Je lepsie zavesit na osamely strom, aby vtaky mali vyhlad a stihli rychlo odletiet.
Lebo v hustejsom poraste sa aj macky lepsie skryju a striehnu.
Zatial sa nam nikdy nestalo, aby ulovili co len jedneho vtacika.

asi takto to u vas vyzera?
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

sisima Pozri príspevok
k nám sa už kŕmiť nič nechodí, lebo susedove mačky vysedávajú v búdkach... ale zato, vtáčiky k nám chodia aspon pit vodu do jazierka a mačka od zadného suseda ich pozoruje zase z tej ich búdky...
neviem, kam by som tie búdky dala, tie mačky sa k nim vždy dostanú...
Aj ja som pár krát objavila mačku v krmitku, ale som ju vyhnala. Teraz stačí, že vyjdem von a mačka zmizne. Inak som dala do krmitka skríža paličky tak, aby sa tam mačka nevmestila. Keby si mala možnosť dať tam pletivo - s väčšími okami. Cez ne sa vtáčiky prepchajú a mačka nemá šancu.
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

asi takto to u vas vyzera?
[/QUOTE]
Presne takto aj v mojej vylihuje jeden čierny kocúr, len s tým rozdielom, že ja dve strany nemám voľné a má čo robiť, aby sa tam vmestil.
0 0
Chokma Chokma

Chokma je offline (nepripojený) Chokma

Tak nasa macka uz tuto zimu chytila troch vtacikov, o ktorych viem. Zelienku, sykorku a aj hrdlicku. Ale nie takto v krmidle... tam sa nedostane.
0 0
sisima sisima

sisima je offline (nepripojený) sisima

zatial nemam osamelý strom, nemam ine miesto kam dat budku... susedove macky vylezu vsade, vyhrievaju sa nam na parapetach, aj na kapote auta, bezne lezu po pletive, aj po trstine, aj po tej zelenej textilii na plote...
kym mal sused 1 macku,ta do budky nechodila, ani po plote tolko neliezla, ale teraz ma 2 a ta druha je strasny vymyselnik, na jar predpodkladam ich bude mat zo 6, lebo on sa nestara o nic a uz vobec nie, aby si ich dal sterilizovat jeho macky nonstop rodia...
0 0
TomasHC TomasHC

TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

Takúto búdku chcem vyrobiť, zatiaľ mám len takú haraburdu zo starých dosiek
DSC_1705.jpg  
0 0
sisima sisima

sisima je offline (nepripojený) sisima

tak šup šup do roboty, nech ju stihneš ešte tento rok aj použiť
0 0
betabeta betabeta

betabeta je offline (nepripojený) betabeta

Som 3násobná babina, matka a manželka od roku 1983 ...viac
Môžem poradiť,že ako s mačičkami vybabrať?Máš doma 5l flašu umelú (od octu,sirupu,oleja také s tým uškom)treba ich vymyť asi 5cm od spodku treba vyrezať otvor(asi6x6cm) nasypať vtáčikom krmivo a zavesiť-mačka sa tam nedostane určite.My ich máme aj na záhrade,aby túlavé mačky vtáčiky nerušili.
3 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

Aj v meste to ide.
Denne 20 sýkoriek,6 drozdov a ešte také pekné farebné,trošku väčšie od sýkoriek.
Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  5.jpg
Zobrazení: 34
Veľkosť:  18.1 KBKlikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  7.jpg
Zobrazení: 82
Veľkosť:  18.4 KB
1 0
travina travina

travina je offline (nepripojený) travina

Poznáte www.kukaj.sk? TANAP má kameru pri krmítku a naživo možno sledovať vtáčatká ako si zobkajú.
2 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

travina Pozri príspevok
Poznáte www.kukaj.sk? TANAP má kameru pri krmítku a naživo možno sledovať vtáčatká ako si zobkajú.
Už asi štvrtý rok k nám chodí párik drozdov,ktorý sa nás nebojí,ja stojím od nich 1,2 m a oni sa v pohode kŕmia.Krásne čosi.
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Pred časom, dvomi týždňami, mali takú tubu, aj s orieškami pre vtáčikov v Lídli. Kúpil som, je dobrá. Možno by sa tam ešte našla.
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

erzet Pozri príspevok
Pred časom, dvomi týždňami, mali takú tubu, aj s orieškami pre vtáčikov v Lídli. Kúpil som, je dobrá. Možno by sa tam ešte našla.
Hm,ostalo aj vtáčikom?
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
...ej aj som si urobil bac, bac, po prstoch, ale nezobral som im ani jeden oriešok.
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Najradšej majú, u mňa, slnečnicu.
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať