Zavrieť

Porady

Ročné zúčtovanie dane za rok 2008

V novele zákona o dani z príjmov č. 563/2008 je novelizovaný aj zákon o správe daní a poplatkov 511/1992. Paragraf 35 sa dopĺňa o odsek 21. Ak zamestnávateľ nevykoná ročné zúčtovanie dane z príjmov a boli pritom splnené všetky podmienky zo strany zamestnanca, zavádza sa pokuta 16,60 € za každého zamestnanca. Účinnosť od 1. januára 2009, takže pokuty budú prvýkrát zrejme za nevykonanie ročného zúčtovania dane za rok 2008??!!

2008c198z563 DzP,správa daní,kolky.pdf
Usporiadat
Asztalosová Asztalosová

Asztalosová je offline (nepripojený) Asztalosová

Pestovanie uhoriek
Dobry vecer.
Chcem sa spytat:r.2008: ak niekto pracuje v Madarsku cely rok na pracovnu zmluvu, a v SR mal prijem 20 000 Sk z dohody, treba tykto 20 000 Sk dat do danoveho priznania? To viem ze prijem z Madarska do DP dat treba, ale ci sa tych 20000 Sk k tomu pripocitava.
Dakujem
0 0
Zita4 Zita4

Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

Záleží na tom, či bolo tých 20000 zdanené preddavkovou alebo zrážkovou daňou.
0 0
Asztalosová Asztalosová

Asztalosová je offline (nepripojený) Asztalosová

Pestovanie uhoriek
Mala podpisane vyhlasenie. Tych 20 000 mala za 3 mesiace, takze dan nebola platena. Mna jedna mzdarka informovala, ze ak niekto pracuje v zahranici - konkretne som sa pytala na madarsko- tak v SR moze mat podpisane vyhlasenie.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
ak podpísal vyhlásenie, robí si DP z celosvetových príjmov a tých 20000 ta uvedie.
0 0
Asztalosová Asztalosová

Asztalosová je offline (nepripojený) Asztalosová

Pestovanie uhoriek
Dakujem za info.
0 0
Viera 2 Viera 2

Viera 2 je offline (nepripojený) Viera 2

KEJKA Pozri príspevok
ak sa rozhodol robiť si DP A, tak mu dávaš ba prehľad a on si všetko v DP vysporiada.
...zhodou okolností som mu dávala prvé z potvrdení ako mzdárka a potom robila z oboch potvrdení priznanie A. Preto ma zaujíma, ako sa vysporiadava nedoplatok v takej malej čiastke. Lebo viem, že preplatok dane sa vracia až od 100 Sk. Ako pátram, tak pátram, ani v tlačive, ani v poučení - a v zákone už vôbec - nevidím žiadne pokyny pre daňovníka, okrem toho, že musí zaplatiť. Len som chcela istotu, že výnimky alebo upresnenia ohľadom "100 Sk" sa týkajú naozaj iba zamestnávateľa alebo daňového úradu.
0 0
umelecká škola umelecká škola
Zamestnanec má príjem za rok 2008 zo závislej činnosti a ďalší príjem z umeleckých činností vo výške 40 000,- Sk. Má povinnosť podať daňové priznanie, alebo mal požiadať iba o ročné zúčtovanie (keďže ďalší príjem je nižší ako 49 248).
Ďakujem. škola
0 0
Libusa Libusa

Libusa je offline (nepripojený) Libusa

Dobrý deň. Spravila som ročné zúčtovanie zamestnancovi, Vyšiel mu preplatok dane 2,83 €/85Sk/Sk a zároveň mu musím dodatočne doplatiť daňový bonus vo výške 73,69€ /2220Sk/. Ako je to v tomto prípade s vrátením preplatku vrátim mu súčet týchto súm, alebo len daňový bonus keďže preplatok dane je menej ako 3,3€/100Sk/? ďakujem
0 0
dopravca dopravca

dopravca je offline (nepripojený) dopravca

Dobrý deň. Zamestnancovi vyšiel v RZ preplatok 2080,- Sk, ktorý budem kompenzovať s DÚ. Kedže preplatok sa má vysporiadať najneskôr v aprílovej výplate a jeho preddavky nedosiahnu túto sumu/iných zamestnancov nemám/, ako to mám urobiť? Ďakujem
0 0
KvetkaK KvetkaK

KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

dopravca Pozri príspevok
Dobrý deň. Zamestnancovi vyšiel v RZ preplatok 2080,- Sk, ktorý budem kompenzovať s DÚ. Kedže preplatok sa má vysporiadať najneskôr v aprílovej výplate a jeho preddavky nedosiahnu túto sumu/iných zamestnancov nemám/, ako to mám urobiť? Ďakujem
Tento preplatok si započítaš potom pri výplatach v ďalšom mesiaci s preddavkami na daň.
0 0
dopravca dopravca

dopravca je offline (nepripojený) dopravca

Ja som už neposlal preddavok za Január. Čiže si ho budem započítavať dovtedy, kým sa nevynuluje? Aj keby to trvalo do júna?
0 0
KvetkaK KvetkaK

KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

dopravca Pozri príspevok
Ja som už neposlal preddavok za Január. Čiže si ho budem započítavať dovtedy, kým sa nevynuluje? Aj keby to trvalo do júna?
Presne tak. Po vlastných skúsenostiach viem, že preplatok na dani daňový úrad nevráti ani na základe žiadosti skôr. Myslím že až po roku, kedy sa nedal započítať s preddavkami na daň.
0 0
abadon abadon

abadon je offline (nepripojený) abadon

Mám prosbu. Neviem si poradiť známy pracoval na Slovensku 9 mesiacov, potom 3 mesiace pracoval v Českej republike. Počas troch mesiacov ktoré strávil v Českej republike mal plat v čechách ale aj na Slovensku. Ako mu mám spraviť daňové priznanie? Ďakujem
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

abadon Pozri príspevok
Mám prosbu. Neviem si poradiť známy pracoval na Slovensku 9 mesiacov, potom 3 mesiace pracoval v Českej republike. Počas troch mesiacov ktoré strávil v Českej republike mal plat v čechách ale aj na Slovensku. Ako mu mám spraviť daňové priznanie? Ďakujem
ak boli oba príjmy zo závislej činnosti, tak DP typ A. V ČR mal príjem za 3 mesiace - prepočítaš priemerným kurzom za uvedené mesiace (napr. 10+11+12/2008:3).
0 0
SOVINA SOVINA

SOVINA je offline (nepripojený) SOVINA

Dobrý deň,
mám 3 otázky k roč. zúčtovaniu dane:
1. keď si manžel chce na manželku uplatniť nezdaniteľnú časť - a manželka bola počas roka na rodičovskej dovolenke - odrátava sa suma rod. príspevku od nezdaniteľnej časti?
2.manžel mal počas roka 2008 manželku na PN - chce si uplatniť nezdaniteľnú časť na ňu - odrátava sa suma dávok od n
nezdaniteľnej časti?
3. Môžem zamestnancovi, ktorý mal príjem za rok 2008 123.777,- a neodpracoval celý rok uplatniť celú nezdaniteľnú časť 98.496,- ?
Ďakujem za odpovede
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

SOVINA Pozri príspevok
Dobrý deň,
mám 3 otázky k roč. zúčtovaniu dane:
1. keď si manžel chce na manželku uplatniť nezdaniteľnú časť - a manželka bola počas roka na rodičovskej dovolenke - odrátava sa suma rod. príspevku od nezdaniteľnej časti? nie, rod. príspevok sa nepočíta ako príjem manželky, nakoľko je to štátna soc. dávka, materské áno.
2.manžel mal počas roka 2008 manželku na PN - chce si uplatniť nezdaniteľnú časť na ňu - odrátava sa suma dávok od n
nezdaniteľnej časti? áno
3. Môžem zamestnancovi, ktorý mal príjem za rok 2008 123.777,- a neodpracoval celý rok uplatniť celú nezdaniteľnú časť 98.496,- ? áno
Ďakujem za odpovede
odpoveď v texte
0 0
gutan52 gutan52

gutan52 je offline (nepripojený) gutan52

mzdarka renca Pozri príspevok
odpoveď v texte
Manželka bola 11 mes. v r.2008 na rodič. príspevku /s Esterkou/ . Od 1.12.08 je na MD / junák * 11.12.2008 - vďaka Bohu / .

Otázky mám prosím:

1, Aký daňový Bonus si odrátam od DANE ?
Na 1 dieťa v plnej výške /6822,-Sk/,
a na druhé to môže byť tiež tak?

2, u manželky - Potvrdenie od SP za r. 2008 -
uvedené nemocenské : 11.024,-Sk.
Môžem si DZ znížiť len o 87.472,-Sk?

3, Daňový základ asi 400.000,-Sk
odvody na poisťovne /49.732,-/;
bude Daň blízko Nuly?

Za odpovede i dobrú radu už ďakujem.

Pripomeniem len, že sa riadim heslom "KKD".
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

gutan52 Pozri príspevok
Manželka bola 11 mes. v r.2008 na rodič. príspevku /s Esterkou/ . Od 1.12.08 je na MD / junák * 11.12.2008 - vďaka Bohu / .

Otázky mám prosím:

1, Aký daňový Bonus si odrátam od DANE ?
Na 1 dieťa v plnej výške /6822,-Sk/, áno
a na druhé to môže byť tiež tak? iba 582,- Sk, lebo na narodil v 12/2008

2, u manželky - Potvrdenie od SP za r. 2008 -
uvedené nemocenské : 11.024,-Sk.
Môžem si DZ znížiť len o 87.472,-Sk? áno

3, Daňový základ asi 400.000,-Sk
odvody na poisťovne /49.732,-/;
bude Daň blízko Nuly?
Tých 400 000 Sk beriem, že je to čiastkový základ dane z podnikania,
(rozdiel medzi príjmami a skutoč. výdavkami)
tak mi vyšlo daň k úhrade: 33 262 Sk.


Za odpovede i dobrú radu už ďakujem.

Pripomeniem len, že sa riadim heslom "KKD".
Odpovede v texte.
0 0
SOVINA SOVINA

SOVINA je offline (nepripojený) SOVINA

Dobrý deň,
chcem vás poprosiť o radu:
Vypĺňam "Ročný výkaz o plnení povinného podielu zamestnávania občanov so zdravotným postihnutím za rok 2008" a potrebovala by som vedieť či sa do celkového počtu zamestnancov zarátava aj zamestnankyňa, ktorá je momentálne na päť ročnej materskej dovolenke. ďakujem za odpoveď
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

SOVINA Pozri príspevok
Dobrý deň,
chcem vás poprosiť o radu:
Vypĺňam "Ročný výkaz o plnení povinného podielu zamestnávania občanov so zdravotným postihnutím za rok 2008" a potrebovala by som vedieť či sa do celkového počtu zamestnancov zarátava aj zamestnankyňa, ktorá je momentálne na päť ročnej materskej dovolenke. ďakujem za odpoveď
podľa môjho názoru nie, nakoľko ju nemáte v evidenčnom stave.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať