Dada
14.04.05,12:22
Dada, veď sa ozvi, priprav si k tomu komentár a to nie je možné, že by to nepochopili.
Keď to predtým bola robota za 5000,-. /Tak povedz, že im vyjdeš v ústrety, keďže......tak 4000,-/ Keď sa neozveš hneď, potom je k tomu ťažko. Ale môžeš to ešte zdôvodniť, že si sa teda pokúsila, ale že je toho naozaj viac a tak...:)
Ozvala som sa, ale nezabralo. Tak asi nebudem spracovávať tie doklady navyše.Lebo je toho strašne veľa a nič z toho nemám, len hlavy bolenie.
Ala
14.04.05,11:05
Keď som si prečítala tieto príspevky, musím konštatovať, že na celom území SK je asi 80% nás účtovníkov, ktorí ťahajú a pracujú ako kone/finančné - radšej nech aspoň kvapká/ a asi 10% takzvaných účtovníkov sa z nás smeje a ostatní mlčia.
aladin
15.04.05,11:09
pyton : to dph je vlastne v cene tých 75 resp 150 je .. no akoby som povedal za vypísanie tlaciva, resp, niektore kontroly suvisiace s dph, este by som spomenul že za výkaz ...oznamenie o nakupe, predaji liehu... poznate to vsak ,?? :-)) tam je od 200 sk po 700 podla množstva , ale pamatam si na casy od maja do septembra 2004 ked sa vsetko pracne rozpisovalo tak za 50 stran to bolo i 3000-4000 tisíc. zakaznikom sa snažím všepovať ze ma platia za uctovnictvo..., ak chcu nieco navyše musia za to priplatiť, samozrejme v cene maju rôzne mesačne výstupy , ci už ohladne aktualneho danoveho zakladu , ci dph a ine veci... snažím sa abz aj ovca bola cela aj vlk sýty. inak som z okollia košíc
andreaS
18.04.05,05:48
len aby ste vedeli ako to nakoniec dopadlo... ponukla mi 5000,- na zivnost za 3 firmy PU!!! Potom ze no tak tych 10tis.. moja otazka znela, ze "za jednu?" A to jej skoro oci vypadli... ze to je velmi vela, ze to urcite nie.. Tak som jej povedala, ze z tohto sa ja veru nenajem.. a to polovicu z toho len prejazdim cestou k nim... takze takto som dopadla.. ale neni mi luto.
evina
18.04.05,05:55
len aby ste vedeli ako to nakoniec dopadlo... ponukla mi 5000,- na zivnost za 3 firmy PU!!! Potom ze no tak tych 10tis.. moja otazka znela, ze "za jednu?" A to jej skoro oci vypadli... ze to je velmi vela, ze to urcite nie.. Tak som jej povedala, ze z tohto sa ja veru nenajem.. a to polovicu z toho len prejazdim cestou k nim... takze takto som dopadla.. ale neni mi luto.
AndreaS dúfam, že za tú cenu nenajdu nikoho, aby si nemyslleli, že to je primerané. Cena 5 000 za 3 fy PÚ je skoro lepší vtip ako gumenný hadík, horalka, resp. pekný úsmev za DPhttp://www.porada.sk/images/icons/icon8.gif
aladin
18.04.05,08:21
3 SRO ZA 5000 by som ani ja nebral. , dobre si to urobila..., mam i ja sro sk torou sme sa dobre že nehandrkovali o 1000 sk nakoniec som urobil ustupok., behom 1 roka mali 28 zamestnancov, tým davali cca 12-19 tisic a mne zo spatne pripadalo smiesne že mz sme sa nevedeli dohodut ci 4500-ci 5400.... tak sme sa po tom 1.roku dohodli na uprave... ale 3 sro za 5000.... to som este fakt nezazil...
M0NIKA
20.04.05,08:50
A aká suma by sa Vám zdala primeraná za 1 s.r.o a 1 maličkú živnosť k tomu? Bez zamestnancov, neplatca, súkromné auto vo firme, cca 1000 položiek ročne.
pyton
20.04.05,08:55
Musela by si byť u nich 8 hodín denne alebo nie, mesačne by si si brala doklady?
M0NIKA
20.04.05,09:17
Musela by si byť u nich 8 hodín denne alebo nie, mesačne by si si brala doklady?Práca na doma, raz za štvrťrok. Od cesťákov po DP + poradenstvo.
pyton
20.04.05,09:36
Takto odhadom je to dosť ťažké, ale naposledy Aladin tam má celkom pekný rozbor a on tam má minimum 3350,-. Keď si to prenásobiš aj cenou za položku, ktorú tam má on, tak niekde tu to aj vychádza a plus ešte nejaká cena za tie ďalšie veci. Ale tiež tu zaznel názor, že minimum nejakých 6500,- tuším. Takže .../ja som raz v jednej fi povedala, že cesťáky si musia urobiť sami /1auto/ a oni to niekomu zadali za 3500,- mesačne, tak si vyber.../
M0NIKA
20.04.05,12:31
Mne sa za obe zdalo primerané 5.000 (vrátane DP). Tak som bola zvedavá, či sa to tak javí aj niekomu inému ako mne :)
pyton
20.04.05,12:54
myslíš v tvojom prípade, či "tie 3 sro"? ak sa to tebe zdá primerané v tvojom prípade, tak to je hlavné, mne sa to tiež nezdá zlé, ale na konci roka, keď sa budeš trápiť s uzávierkou a DP a tam to máš v cene... tam by som im navrhla tých 5000,- aj za toto, môj názor. /ja teda aj viac ako tých 5000,-, aj to je málo za koncoročné uzávierky, ale keď ty nechceš nič, tak aspoň toto/
evina
20.04.05,18:13
Mne sa za obe zdalo primerané 5.000 (vrátane DP). Tak som bola zvedavá, či sa to tak javí aj niekomu inému ako mne :)
Monika neviem či tých 1000 položiek myslíš spolu za sro a FO. ale PÚ s.r.o. , vrátane poradenstva, závierky plus DP a FO akú opisuješ spolu za 5000 považujem veľmi za podhodnotené. Odrátaj si od toho odvody a daň a stanovila si si podľa mojej mienky cenu, proti ktorej sa tú všetci vyjadrujeme v tom zmysle, že sa sami podceňujeme
petra:-)
20.04.05,19:10
Mne sa za obe zdalo primerané 5.000 (vrátane DP). Tak som bola zvedavá, či sa to tak javí aj niekomu inému ako mne :)

Monika, z príspevkov nie je zrejmé, či budeš účtovať sumu 5000,- mesačne, alebo je to konečná cena. Ak je to mesačne tak cena je podľa mňa O.K., ale ak je to 5000,- za rok vrátane tých prác čo si popísala si podľa môjho názoru si veľmi výrazne pod cenou .
M0NIKA
21.04.05,14:26
Tých 5.000,- bolo na mesiac. Takže Vám ďakujem, že ste mi tú cenu "odobrili", aspoň budem vedieť do budúcna.
Porada ma zasa niečo naučila! ;)
ayya
21.04.05,17:53
Už pred mesiacom som sa chcela zapojiť do debaty, ale nebolo času :)
Rozprávali ste sa tu viacerí o vyhotovovani DP, fakturácii za to a podpisovanie. Pamätala som si to z kurzu, ale nevedela som presne č. zákona. Našla som ho teraz celkom ľahko, ale nie je tam dobrá správa. Zvlášť si, prosím, pozrite § 29. Treba fakturáciu tomu prispôsobiť. :(

http://www.skdp.sk/web/main.nsf/(Pages)/zakon?OpenDocument


Ešte doplním fórik: čo z toho vychádza? Za odplatu sa nesmie, zadara áno :D
Takže: zvýšiť cenu za účtovníctvo a za dane (ani DPH) neniesť žiadnu zodpovednosť. Ak zákazník nebude súhlasiť, poslať ho za daňovým poradcom :D Ešte zostáva premyslieť, ako sa to vzťahuje na účtovníkov v pracovnom pomere.
M0NIKA
21.04.05,18:39
Mne to nefrčí :(

Ľudia, Vám to ide?
pyton
21.04.05,18:42
Áno, mne to išlo.
M0NIKA
21.04.05,18:44
mm, mne stále nič...

Iba si to odklikla alebo tam treba aj niečo iné?
pyton
21.04.05,18:47
iba odklikla /tak si nahoď len základnú stránku a choď na zákon/
M0NIKA
21.04.05,18:49
Asi to neviem:(, alebo už majú po fajronte... :D
Ani tak mi to nejde...
ayya
22.04.05,09:04
Asi to neviem:(, alebo už majú po fajronte... :D
Ani tak mi to nejde...
tak skús takto:
www.skdp.sk (http://www.skdp.sk/) - a potom na ďalšej stránke hore majú sekciu o nás - v nej je zákon 78/1992
M0NIKA
22.04.05,09:29
Ďakujem, teraz ide aj tá pôvodná - asi na noc stránku vypínajú :D .
luebchenko
22.04.05,10:03
Už pred mesiacom som sa chcela zapojiť do debaty, ale nebolo času :)
Rozprávali ste sa tu viacerí o vyhotovovani DP, fakturácii za to a podpisovanie. Pamätala som si to z kurzu, ale nevedela som presne č. zákona. Našla som ho teraz celkom ľahko, ale nie je tam dobrá správa. Zvlášť si, prosím, pozrite § 29. Treba fakturáciu tomu prispôsobiť. :(

http://www.skdp.sk/web/main.nsf/(Pages)/zakon?OpenDocument


Ešte doplním fórik: čo z toho vychádza? Za odplatu sa nesmie, zadara áno :D
Takže: zvýšiť cenu za účtovníctvo a za dane (ani DPH) neniesť žiadnu zodpovednosť. Ak zákazník nebude súhlasiť, poslať ho za daňovým poradcom :D Ešte zostáva premyslieť, ako sa to vzťahuje na účtovníkov v pracovnom pomere.
Podľa toho znenia by ma mohli postihnúť, ak by som vystavila faktúru s textom: .....za daňové poradenstvo vám fakturujeme...... a taký blbý asi nikto nebude, nie :D ? Nečítala som celú debatu, možno niekde tak do polovičky a teraz posledné dve strany, takže som možno niečo nepostrehla - toto je len môj názor na citovaný zákon a tvoj príspevok ayya :)
tonkat
22.04.05,11:50
Mne zapísali na živnostenskom do ŽL "Podnikateľské poradenstvo" a to na návrh samotnej pracovníčky ŽU. Možno by sa to mohlo obísť týmto slovným spojením, namiesto daňového dať podnikateľské. Neviem, či to nieje od veci, lebo som tiež nečítala všetky príspevky.
ayya
22.04.05,15:53
Bohužiaľ, jednoznačne je tam špecifikovaný zákaz poskytovať daňové poradenstvo bez oprávnenia za úplatu. Doporučovala by som povymieňať a preformulovať všetky faktúry, na ktorých je uvedené poradenstvo v súvislosti s daňami. Aj za staré roky. Na "svetlo božie" sa to môže dostať u hociktorého vášho zákazníka a môže to byť len otázka času. Daňoví kontrolóri to majú priamo v popise práce - vyhľadávať aj súvisiace porušenia zákona. :(
andrej_rv
22.04.05,16:26
Bohužiaľ, jednoznačne je tam špecifikovaný zákaz poskytovať daňové poradenstvo bez oprávnenia za úplatu. Doporučovala by som povymieňať a preformulovať všetky faktúry, na ktorých je uvedené poradenstvo v súvislosti s daňami. Aj za staré roky. Na "svetlo božie" sa to môže dostať u hociktorého vášho zákazníka a môže to byť len otázka času. Daňoví kontrolóri to majú priamo v popise práce - vyhľadávať aj súvisiace porušenia zákona. :(Ešte by bolo treba zistiť, či do pojmu "daňové poradenstvo" spadá aj spracovanie daňových priznaní k DPH a dani z príjmu. Aj keď ja som vždy fakturoval nanajvýš spracovanie podkladov pre daňové priznanie.
dana181
22.04.05,19:02
Na to, aby ste mohli robiť daňového poradcu, musíte mať DOKLAD! Skúšky sa voľakedy robili priamo na MF, boli platené.

Spracovanie DP, DPH, vedenie účtovníctva, účtovné poradenstvo, podnikové poradenstvo, spracovanie miezd a ekonomickej agendy na to nepotrebujete doklad Daňového poradcu. Na ŽL by vám to ani nedali, pokiaľ sa nepreukážete, že máte o tom doklad. Takže samozrejme nedávať na faktúru za daňové poradenstvo, len ten, kto to má v ŽL.
Dana
petra:-)
23.04.05,06:54
Ešte by bolo treba zistiť, či do pojmu "daňové poradenstvo" spadá aj spracovanie daňových priznaní k DPH a dani z príjmu. Aj keď ja som vždy fakturoval nanajvýš spracovanie podkladov pre daňové priznanie.

Podľa môjho názoru do pojmu daňové poradenstvo spadá výklad jednotlivých ustanovení zákonov o daniach a riešenia konkrétnych prípadov z daňového hľadiska.
Spracovanie daňových priznaní podľa mňa nespadá pod pojem daňové poradenstvo, lebo je to v podstate len vpísanie výsledkov z účtovníctva, a u dane z príjmov výsledkov "upravených na základ dane". A tým, že to DP spracujem, nikomu neposkytujem poradenstvo (iba ak sebe :D ).
:)
andrej_rv
23.04.05,07:59
Petra, z logického pohľadu máš 100% pravdu, aj ja to tak chápem, len v našej legislatíve býva často výklad zákona na míle od zdravého rozumu. A mne sa zdá, že niekde (ale dosť dávno) som čítal, že vyplňovať akékoľvek DP (za úplatu) je oprávnený len daňový poradca. Skúsim ešte pozrieť dôvodovú správu alebo nejaký komentár k zákonu o daňových poradcoch (pre istotu :) ).
sway
23.04.05,12:43
Petra, z logického pohľadu máš 100% pravdu, aj ja to tak chápem, len v našej legislatíve býva často výklad zákona na míle od zdravého rozumu. A mne sa zdá, že niekde (ale dosť dávno) som čítal, že vyplňovať akékoľvek DP (za úplatu) je oprávnený len daňový poradca. Skúsim ešte pozrieť dôvodovú správu alebo nejaký komentár k zákonu o daňových poradcoch (pre istotu :) ).
Ja som tento problém konzultovala s auditorom, ale vyviedol ma z omylu, toto bolo iba v návrhu (tak 2 roky dozadu!!), keď mám živnosť na vedenie účtovníctva som oprávnená vypisovať i podpisovať na základe zmluvy s klientom všetky doklady. Dokonca jednám za firmy s DÚ a nik sa nad tým nepozastavuje..., budem sledovať či nájdete niečo iné - ale nezdá sa mi to.;)
pyton
23.04.05,16:12
Monika, dnes ani mne nejde kliknúť na tie stránky. Asi si mala pravdu, že na víkend sa odpájajú:)
ondrejvla
23.04.05,16:29
Samozrejme, že sa podpíšete aj na DP, aj jednáte s DÚ. V ŽL máte všetko okrem daňového poradenstva no a vyplnenie DP je už len omrvinkou z celej tej práce účtovníka. Čoho sa bojíte, keď viem čo viem, tak ma nedomotá žiaden auditor ani daňový poradca. Veď dôležitá je tá mravenčia práca, čo robíme my, včítane všetkých výkazov a hlásení. Podklady pre úvery či granty robíme tiež my, taktiež podrobné rozbory a plánovania. Vieme kde je sever, len keby tá správna pláca mala na tom Severe aj pokladnicu!
pyton
25.04.05,21:37
pyton
25.04.05,21:41
pyton
25.04.05,21:44
na odľahčenie:


RE: To vieš že jo,
daňové je v pohode. Viac ma trápi platenie zdravotného z autorských honorárov - kým som na VŠZP vysvetlil že prečo na to nemám živnostenské oprávnenie (!) tak som normálne cítil ako sa mi začínajú predlžovať nechty a zašpicaťovať uši.
milosh [Ignoruj] 31. 03. 05, 13:42
Hodnotenie:
Moje hodnotenie:
veronica
05.05.05,11:43
Ahojte poraďáci viem, že sa tu už viedlo veľa debát, že koľko pýtať, bola by som veľmi rada ak by mi vedel niekto poradiť, že koľko mám pýtať, naozaj neviem, že ani ako si mám vypracovať cenník.

Mám robiť pre s. r. o -čku mesačne asi okolo 150 pokladničných dokladov a 50 faktúr + mesačný výkaz DPH + ete aj nejaké daňové poradenstvo, ktoré nie je bližšie špecifikované, a samozrejme, že aj uzávierkové operácie...



Koľko mám pýtať? A ako má vlastne vyzerať taký cenník?

:(
lubos f
05.05.05,12:31
ja platim za cca 50+50 faktur mesacne, 50 pokl. dokladov, Q DPH, (PU, bez zamestnancov) 4000 Sk bez DPH/mes + 4000 Sk za uzavierku
veronica
05.05.05,14:30
Ahojte prosím Vás,je tu niekto kto by mi vedel poradiť ako má vyzerať cenník podvojného účtovníctva?Aké položky tam majú byť? A keby mi ete niekto mohol niečo povedať ohľadom paušálu...
Prosím potrebujem to veľmi súrne a neviem sa pohnúť z miesta...:(
Paula
05.05.05,14:39
Podľa mojich informácií je cena, ktorú uvádza lubos f štandardný priemer pri externom účtovníctve. Budem sa opakovať, kdesi som už poznamenala: veľmi závisí od lokality a taktiež od toho, koľko si firma môže dovoliť a koľko si chce dovoliť platiť.
veronica
05.05.05,14:44
Podľa mojich informácií je cena, ktorú uvádza lubos f štandardný priemer pri externom účtovníctve. Budem sa opakovať, kdesi som už poznamenala: veľmi závisí od lokality a taktiež od toho, koľko si firma môže dovoliť a koľko si chce dovoliť platiť.
Lokalita je Bratislava
Prosím ťa mohla by si mi povedať niečo ohľadom paušálu?Čo sa tam všetko započítava?
Mám z toho poriadny zmätok :(
Paula
05.05.05,15:27
veronica, neporadím, v tomto veru nie......to vo svojej lokalite zistíš len cez okolie známych, ktorí takto zarábajú. Ja som z KE a počula som pred 2 rokmi hlášku od jednoho človeka , že sa ktosi chválil, že za lekáreň berie 20 tis., čomu neuverím nikdy (ale budiž, doprajem ak je to pravda). O nejakom paušáli nemám predstavu (za riadok, za zápis, za počet......). Nepomohla som Ti, uvedomujem si, pátrať musíš asi len tak, ako píšem vyššie. :)
evina
05.05.05,15:32
Lokalita je Bratislava
Prosím ťa mohla by si mi povedať niečo ohľadom paušálu?Čo sa tam všetko započítava?
Mám z toho poriadny zmätok :(
Veronica, ak chceš uplatňovať paušál je najlepšie si vymedziť vzťahy presne zmluvou- paušál zahrňa komplet vedenie účtovníctva od evidencie, účtovania jednotlivých položiek, tvorbu vystavovanie všetkých výkazov, daňových priznaní, účtovnú závierku. Rozsah dokladov, ktoré uvádzaš nezaŕňa ešte napr. účtovanie bankových výpisov, t.j. o to ich bude viac. Najmä s prihliadnutím na to, že sa jedná o mesačného platcu DPH považujem sumu 4 000 SK za malú. Z tej si musíš ešte odpočítať svoje odvody a dane . Zvlášť treba dať pozor na daňové poradenstvo /to poskytujú daňoví poradcovia/ čiže v Tvoojom prípade by to malo byť napr. ekonomické poradenstvo, resp. to čo máš v ŽL ak tam nejaké pordenstvo máš. Táto položka ak nie je v zmluve jasne definovaná je veľmi často zo strany podnikateľov veľmi zneužívaná a pomaly budú od Teba chcieť "poradiť" čo majú večer uvariť a samozrejme všetko čo im zabezpečí čo najväčší zisk s min. daňami a minimálnou platbou účtovníkovi.

Ja považujem min. hranicu za akékoľvek PÚ /lebo aj keď má dve faktúry mesačne musíš firmu založiť, robiť výkazy, používať svoj soft, vedomosti ˇatď. atď. 6 000 SK. Väčšinou sa dohodnem na 3 mesačnej lehote, kedy s prihliadnutím na množstvo dokladov a ich zložitosť môže byť cenová otázka znovu otvorená. Po zlých skúsenostiach s tým, čo podnikatelia považujú za účtovnú položku požadujem nahliadnuť do hlavnej knihy za predchádzajúce obdobie, aby som si vedela utvoriť presný obraz. Často zo 100 položiek sa v realite ukáže 200 položiek.

Uvedomme si, že min. mzda je 6 500 SK!
veronica
05.05.05,15:37
Ďakujem Vám detská ste super :) cmuuk
bepo
05.05.05,16:50
evina-lenže min.mzda 6 500 Sk je za 8 hod. prac. čas každý prac.deň.To pri 2 faktúrach mesačne by som v živote niekomu neplatil.
Manual
05.05.05,17:04
evina-lenže min.mzda 6 500 Sk je za 8 hod. prac. čas každý prac.deň.To pri 2 faktúrach mesačne by som v živote niekomu neplatil.Ono je to tak, že k dohode vždy treba dvoch. Záleží na prosperite firmy atď......
Ak pri 3 faktúrach mu to zviaže aj zlatými mašličkami, prečo nie ??? Keď si to ten podnikatel tak váži. Nedá sa paušalizovať. Vidíš Ty by si tolko v živote nezaplatila a niekto nad tým ani nerozmýšla.
Vždy treba vyskúšať cenu hore a potom prípadne spúšťať z nej. Tu si musí nájsť a vybojovať vlasnú pozíciu každý sám a keď má šťastie na solventných klientov tak má vyhraté. Čo k tomu ešte dodať... asi len to že všetko je aj o troche šťastia.
Pekný večer...
evina
05.05.05,17:54
evina-lenže min.mzda 6 500 Sk je za 8 hod. prac. čas každý prac.deň.To pri 2 faktúrach mesačne by som v živote niekomu neplatil.Bepo to som tým určite nechcela povedať ako to tu popisuješ. Aj tie dve faktúry musíš vedieť zaúčtovať. A účtovníctvo aj s dvoma faktúrami nie je len o tých dvoch faktúrach

A zaplatíš 500,- SK za hod. práce automechanikovi?
Zaplatíš tomu, kto u Teba robí na polovičný úväzok, ale dokáže pre firmu svojou prácou napr. zabepečiť zákazky za 100 000 menej ako tomu, ktorý u Teba robí osem hodinový pracovný čas a zabezpečí Ti zákazky za 10 000,-?
pyton
05.05.05,18:02
veronica tu červeným a modrým písmom vypisuje, že sa nevie pohnúť z miesta, že nevie stanoviť cenu, keby si prečítala tých 29 strán, čo je venované len tejto téme, tak by nemohla nevedieť...lepšie spracovaná téma s toľkými príspevkami hádam na Porade ani nie je...

Inak, na strane 29

som uviedla prepis nejakej debaty z diskusie zo sme, je tam vyjadrené doslova

pohŕdanie kvalitnou prácou účtovníčky za málo peňazí, tak už len kvôli

tomuto sa

treba spamätať a nerobiť zbytočné láskavosti podnikateľom, ktorí si to takto

vážia!!! Ja mám z toho obrovské ponaučenie a už neriešim žiadnu dilemu, že či

moja cena nie je "vysoká". Nie je. Kvalitnú prácu si už nikto neváži, tak aspoň

cenu treba mať primerane vysokú náročnosti tejto práce.

Názory pani podnikateľky nám dali odpoveď na otázky, ktoré sme tu na 29

stranách riešili.
bepo
05.05.05,18:03
evina-v cene práce automechanika ja zahrnuté vybavenie dielne a to sa pohybuje v státisícoch až miliónoch čo u účtovníka je rádovo nižšie takže to je dosť neštastné porovnanie.Vždy závisí od úžitku ktorý tá-ktorá práca prinesie.Právnici majú zaujímavé sadzby ale len keď vyhrávajú a prinášajú peniaze.
bepo
05.05.05,18:09
pyton-nepíš na akej strane- každý si môže nastaviť počet príspevkov na stranu takže čo je u niekoho 3 strana môže byť u iného 8- ale daj číslo príspevku.
evina
05.05.05,18:12
evina-v cene práce automechanika ja zahrnuté vybavenie dielne a to sa pohybuje v státisícoch až miliónoch čo u účtovníka je rádovo nižšie takže to je dosť neštastné porovnanie.Vždy závisí od úžitku ktorý tá-ktorá práca prinesie.Právnici majú zaujímavé sadzby ale len keď vyhrávajú a prinášajú peniaze.
Bepo nesúhlasím s tebou ani v jednom z týchto bodov vrátane právnikov - a možno ten účtovník má to státisícové až miliónové vybavenie dielne vo svojej hlave a svojou hlavou môže tie státisíce a milióny zachrániť aj podnikateľovi. Závisí to od toho kto ako a akú prácu si ocení. Je to na dohode oboch strán ako píše Manual vo svojom príspevku a každý si musí vedieť urobiť predstavu pri prvom vstupnom rozhovore o tom akú predstavu majú ľudia o svojej práci navzájom. Moje heslo je ten, kto platí nesmie mať pocit, že platí veľa a ten kto dostáva nesmie mať pocit, že málo dostáva.
bepo
05.05.05,18:15
evina-lenže čo tu popisuješ už nie je práca účtovníka.
pyton
05.05.05,18:21
Takže tie príspevky majú číslo 284, 285.
ALDA
05.05.05,18:30
bepo, to si dobre povedal, že to nie je práca účtovníka,vaď oni nás berú akože len účtovníčky a nakoniec aj DP apod.,čiže všetko a platiť čo najmenej.
Príspevok, že ten čo dáva aby si nemyslel,že dáva veľa, a je niekde taký, čo si myslí opak, ťažko.Ja tú sumu hore beriem za mesiac a mám dve účtovníčky,ktoré pripravujú podklady.A je to málo, podľa mňa!
evina
05.05.05,18:34
evina-lenže čo tu popisuješ už nie je práca účtovníka.
Bepo neviem čo tu podľa Teba popisujem. V niektorom z predchádzajúcich príspevkov som presne napísala, že naša praáca nie je vlastne čistou prácou účtovníka-najmä v prípade výkonu týchto prác na základe živnosti, ale je to práca účtovníka, ekonóma, finančníka, právnika, niekde aj sekretárky, pretože ten podnikateľ nebude predsa mať zmluvu s piatimi ľuďmi. A o tomto to tu celé predsa je, to som mala pocit, že v tomto sme si všetci načistom a podľa toho by mala byť tá práca aj ocenená. Najväčšou chybou je, že sa zaužíval používať pojem "účtovník" na výkon týchto všetkých prác.
bepo nič v zlom, ale myslím si, že sme našími teraz poslednými vzájomnými príspevkami ukázali to, že napr. keby Ty si bol v pozícii podnikateľa a ja v pozícii "účtovníka", ktorý by mal u Teba túto prácu vykonávať nemohli by sme sa dohodnúť. Máme diametrálne odlišný názor na hodnotu tejto práce :)
bepo
05.05.05,18:45
evina-nebuď smutná,každý podnikateľ pre ktorého robíš má diametrálne odlišný názor ako ty.Základom bola veronicina otázka-podľa otázky úplná začiatočníčka takže úvahy o nejakom poradenstve sú zbytočné.A ja platím účtovníčke oveľa viac a čo si nevymyslím to nemám-o nejakom poradenstve môžem len snívať.
evina
05.05.05,18:56
evina-nebuď smutná,každý podnikateľ pre ktorého robíš má diametrálne odlišný názor ako ty.Základom bola veronicina otázka-podľa otázky úplná začiatočníčka takže úvahy o nejakom poradenstve sú zbytočné.A ja platím účtovníčke oveľa viac a čo si nevymyslím to nemám-o nejakom poradenstve môžem len snívať.
Bepo preto musíš vymýšľať a snívať sám lebo zamestnávaš a platíš "účtovníčku" :D
pyton
05.05.05,19:07
Mrzí ma, že som sa vplietla do tvorivej debaty. :o

Názor tej, pre ktorú robíme v príspevku 284-5 vytočil len mňa???
evina
05.05.05,19:11
Mrzí ma, že som sa vplietla do tvorivej debaty. :o

Názor tej, pre ktorú robíme v príspevku 284-5 vytočil len mňa???
Pyton mne to nejde otvoriť,:(
pyton
05.05.05,19:17
Tam sa nič neotvára, je to tak ako to tam je. /Na odpadnutie to stačí... /
"Prepáčte zhoršenú kvalitu prekopírovaného príspevku:)."
evina
05.05.05,19:30
Tam sa nič neotvára, je to tak ako to tam je. /Na odpadnutie to stačí... /
"Prepáčte zhoršenú kvalitu prekopírovaného príspevku:)."
Pyton, už som to pochopila, veď preto sa tu snažím vyjadriť, že si myslím, že naša práca nie je hodná tak málo ako si veľa ľudí myslí. :(
majam
07.05.05,15:13
Pošuškajte koľko pýtať. Spracúvanie cca 100 zamestnancov mzdy za asi 5 dní + zaučenie novej mzdárky vie mi niekto poradiť?
pyton
09.05.05,11:28
Predchvíľou som náhodne bola na stránke www.mzdy.sk (http://www.mzdy.sk/), je to nejaká súkr. firma, má tam aj cenník, môžeš sa inšpirovať ale zorientovať sa dá aj podľa toho, čo tu už bolo popísané. Cenník má uvedený aj nejaká fi na www.adpo.sk (http://www.adpo.sk), alebo aj
http://members.chello.sk/niso (http://members.chello.sk/niso)
100 zamestnancov je dosť veľa, možno má niekto aj osobnú skúsenosť a dá vedieť...
andrej_rv
09.05.05,19:36
Pošuškajte koľko pýtať. Spracúvanie cca 100 zamestnancov mzdy za asi 5 dní + zaučenie novej mzdárky vie mi niekto poradiť?Nejaký cenník účtovníctva vrátane ceny za mzdy (250,- Sk/osoba) uvádza aj ANYMEX s.r.o. http://anymex.sk/c_uct.html
aladin
10.05.05,04:32
evina-nebuď smutná,každý podnikateľ pre ktorého robíš má diametrálne odlišný názor ako ty.Základom bola veronicina otázka-podľa otázky úplná začiatočníčka takže úvahy o nejakom poradenstve sú zbytočné.A ja platím účtovníčke oveľa viac a čo si nevymyslím to nemám-o nejakom poradenstve môžem len snívať.tak preco nezmenis učtovníčku, v čom je problém ?
ako číňania vravia , netreba bedákat nad velkou tmou ale zažať aspoň malé svetielko. (aj to je lepšie ako nič)
Katarina1
10.05.05,17:57
Ja som zamestnana vo firme, kde robim PU, a na dohodu robim este jednej sro PU, kvartalny platca DPH, 1 zamestnanec, vsetko mi donesu pekne ulozene, mam dohodnutu odmenu 7000 Sk/mes. Je to primerane? Myslite, ze za to, ze nemam na to zivnost, tak kazim robotu poctivym zivnostnikom???
Lienočka
12.05.05,07:59
Náhodou som si otvorila túto tému a asi tak ako všetci ostatní, ktorí sa tu vyjadrili zisťujem, že asi si málo pýtam za svoju prácu. Robím JÚ neplatcovi DPH, účtovníctvo mu spracúvavam priebežne. V podstate mu robím všetko : vystavujem mu faktúry pre odberateľov, príjem a výdaj zo skladu, pokladňu-podotýkam nevypisuje mi pokladničné doklady, donesie mi len účtenky, banku.
Skrátka full servis. Nosím mi to priebežne raz - dvakrát do týždňa. Je to drina pretože s vystavovaním faktúr a skladom strácam kopu času, ktorý by som mohla využiť na účtovanie a nie na vypisovanie pokladničných dokladov. Platí mi 2000,-Sk/mesačne. Asi som mäkká, lebo neviem ako mu mám povedať, že je to málo.
A zabudla som napísať, že som zamestnaná a vo firme robím PÚ kvartálny platca DPH. Manžel už dostáva hnisáky keď ma vidí sedieť cez deň a samozrejme po nociach a cez víkendy pred počítačom.
Tak asi treba zahodiť všetky zábrany a dostať to zo seba von.
Práci česť.
aladin
12.05.05,11:37
odporucam pisat hned kto je odkial ... je jasne že ceny su rozne podla uzemia, alebo abz som bol presnejsi , firma ktorej sa spracuvava uctovnictvo je odkial
Lienočka
12.05.05,12:35
Sorry, zabudla som to najhlavnejšie napísať. Som z Košíc. Díky.
dr.kuko
15.05.05,23:27
Caute uz dlho som sem nepisal a dokonca ani necital. Po dokonceni "dane" som si musel dat trochu oddychu, teda som musel robit nieco ine (ale docela rad). A teraz citam, ze este stale existuje clovek co robi uctovnictvo za 2.000,- a nie uctovnictvo, ale ekonomku. Ak by mi to dotycny doniesol domov a ja by som mu len spracoval faktury, banku a pokladnu tak je to ok, ale aj vystavovat a dvakrat do tyzdna za mnou chodi, tak to urcite nie aj keby som bol z Hornych Oresian. Drzim Ti palce Lienocka, aby si bola dostatocne asertivna, lacnejsiu a dobru ako Ty urcite nenajde, nechod pod 4.000,-, alebo si dohodni pravidla, ziadne blocky, ziadne vystvovanie faktur a sklad uz vobec nie. Ja by som to vyriesil tak, ze:
1. uctovnictvo 2000,-
2. vystavovanie faktur 800,-
3. sklad 1200,-
4. pokladna 1000,- (alebo menej podla objemu)
dokopy 5000,- a vsetko co si bude robit sam neplati

Maj sa krasne a napis ako si dopadla.
sway
23.05.05,16:47
:confused: No pošuškajte aj mne ľudkovia, prosím:

? pýtať za vypracovanie výročnej správy, ak má spoločnosť povinnosť auditu - a koho je to povinnosť vypracovať? - audítora, alebo externého ekonóma?
... je zrejmé, že to prischlo mne - ekonómovi, ale je to v paušále? - no, roboty kopa, času málo..., som ustatá, tak rozmýšľam či si to nevyfakturovať naviac...:(
andrej_rv
23.05.05,17:19
Sway, neviem ako máš riešenú fakturáciu uzávierky (poznámky, výkazy, daňové priznanie), či to máš v cene účtovníctva alebo nie. Ja celé toto to zvyknem fakturovať v cene 1. mesačného účtovníctva (13. mesiac). Výročnú správu by asi mal zostavovať konateľ s ekonómom, ale určite nie zadarmo.
sway
23.05.05,18:30
Sway, neviem ako máš riešenú fakturáciu uzávierky (poznámky, výkazy, daňové priznanie), či to máš v cene účtovníctva alebo nie. Ja celé toto to zvyknem fakturovať v cene 1. mesačného účtovníctva (13. mesiac). Výročnú správu by asi mal zostavovať konateľ s ekonómom, ale určite nie zadarmo.
...dík za názor, tak som to mala s niektorými klientmi (uzávierky), tento je nový a dohodla som sa na zvýšení paušálu na rok 2005, tak to beriem tak, že mám ten 13 plat rozhodený do celého roka..., ale za správu a podklad k úveru som si vypýtala 2 000,- aspoň niečo naviac...
len ma zauímalo čo ostatní - keď zvyšovať ceny mi príde blbé - ale je pravda, že robiť zadara je tiež hlúposť.;)
apo
29.05.05,06:17
Brali sme 150, potom 200, teraz 250 Sk.
Vyplýva to z toho, že mzdy už nie sú len vypočítanie, odvedenie platieb a vyplnenie mesačného výkazu.

Mzdy všetci dobre vieme, že z miezd sa postupne stala papierová vojna.

Viem, že aj 250 je málo, ale však bude aj budúci rok a cenu upravíme. Robenie miezd pre dohody je horšie ako bežná závislá činnosť, lebo je nutné sa orientovať vo všetkých výnimkách.

Klieneta, ktorý by si robil časť miezd oddelene od nášho splarovania v PC si neviem predstaviť, musí to byť riadny skrbík, rýchlo od neho preč a on sám pochopí, alebo nepochopí.
jana32
15.06.05,05:39
Hľadala som pod honorármi, sadzbami, fakturáciou... nikde nič na takúto tému. Fakt by som potrebovala poradiť. Mám malú firmu ktorej robím mzdy - výpočet pre pracovníkov v HPP - tu mám aj dohodnutý honorár. Lenže - zamestnávajú aj dohodárov - cca 10-15 mesačne - týmto počítajú mzdu a daň sami. Šefstvo chce šetriť. Lenže ja potom musím počítať úrazové poistenie, dopĺňať ručne výkaz do SP, takisto kvartálny výkaz na DÚ, inak mi všetko robí program, takže je s tým len oštara. Dodnes som im za to nič nefakturovala, stále sľubujú že budú mať na to vlastný program (som veľmi zvedavá, ako to chcú urobiť), ale už by som si rada za to vyhodila nejakú faktúrku. Poradí mi niekto, koľko by za to pýtal?
Ludia moji tak teraz som v soku lebo ja mam firmu kde mam 8 zamestnancov a beriem za to 500 Sk dokopy a aj to sa sefom zda vela! Mozno to bude aj regionom, viem ze v Blave su tie honorare o niecom inom. Inak pracujem v skolstve tak som si zratala ze ked tam robim vyplaty 71 zamestnancom na HPP a DoVP ani neratam do toho tak by som mala zarabat okolo 21 000, no super . Moj plat je 10 000 hrubeho. Tusim sa stahujem niekde na zapad.
Denda
15.06.05,05:53
Ludia moji tak teraz som v soku lebo ja mam firmu kde mam 8 zamestnancov a beriem za to 500 Sk dokopy a aj to sa sefom zda vela! Mozno to bude aj regionom, viem ze v Blave su tie honorare o niecom inom. Inak pracujem v skolstve tak som si zratala ze ked tam robim vyplaty 71 zamestnancom na HPP a DoVP ani neratam do toho tak by som mala zarabat okolo 21 000, no super . Moj plat je 10 000 hrubeho. Tusim sa stahujem niekde na zapad.Vieš ale musíš si zrátať aj iné náklady do ceny napr.: softvér + upgrade, internetové pripojenie-elektronická podateľňa, papier, miestnosť, elektrika,školenia,literatúra a samozrejme odvody do poisťovní / tie sú vo firme nutnými nákladmi/, kto má vlastné auto tak chodí aj do poisťovní atď.
Takže sa musíš pozrieť na to aj z tejto stránky. A určite ako zamestnanec školy máš ešte aj iné výhody, myslím tým odbory atď.....
Toto sa myslelo na spracovávanie miezd pri externom spracovávaní.
apsgroup
24.07.05,18:18
Nechcete v tejto teme pokracovať? Padol tu navrh na vypracovanie cennika.
ondrejvla
24.07.05,19:10
Náhodou som si otvorila túto tému a asi tak ako všetci ostatní, ktorí sa tu vyjadrili zisťujem, že asi si málo pýtam za svoju prácu. Robím JÚ neplatcovi DPH, účtovníctvo mu spracúvavam priebežne. V podstate mu robím všetko : vystavujem mu faktúry pre odberateľov, príjem a výdaj zo skladu, pokladňu-podotýkam nevypisuje mi pokladničné doklady, donesie mi len účtenky, banku.
Skrátka full servis. Nosím mi to priebežne raz - dvakrát do týždňa. Je to drina pretože s vystavovaním faktúr a skladom strácam kopu času, ktorý by som mohla využiť na účtovanie a nie na vypisovanie pokladničných dokladov. Platí mi 2000,-Sk/mesačne. Asi som mäkká, lebo neviem ako mu mám povedať, že je to málo.
A zabudla som napísať, že som zamestnaná a vo firme robím PÚ kvartálny platca DPH. Manžel už dostáva hnisáky keď ma vidí sedieť cez deň a samozrejme po nociach a cez víkendy pred počítačom.
Tak asi treba zahodiť všetky zábrany a dostať to zo seba von.
Práci česť.
Najviac sa mi páči :Manžel už dostáva hnisáky //

Tu je myslím podstatné, či ti to platí ako zamestnancovi, tzn.aj odvody za teba, alebo ako SZČO - ty platíš odvody za seba, a máš živnosť popri zamestnaní!
Ak to robíš v zamestnaní, napočítaj si na tvoj príjem odvody, ak na živnosť, svoje náklady - PC, soft, kanc.materiál, čas....
Takže myslím, že nik od nás nemôže chcieť vypracovať nejakú tabuľku s taxou
a byť zodpovedným za jej výpočet! Myslím, že každý by si mal zodpovedať za svoju prácu a tým aj cenu, aj keď nie ja ľahké ju určiť! Skutočne to ide podľa regiónov, iná cena na západe, iná na severe.
Nerobme to za bonboniéru, alebo pozvanie na večeru, robme to za takú sumu, aby sa za adekvátnu prácu dalo adekvátne žiť, či už na západe, alebo na severe.
danda
24.07.05,19:47
Som začínajúca podnikateľka a skutočne neviem ako si pýtať, lebo aj 500 Sk sa zdá veľa pre podnikateľov. Myslím, že robím precizne, zaberá mi veľa času štúdium predpisov, ktoré nikto neráta. Pritom program pre 5 firiem ma stál len 16 tis. a každý rok budem potrebovať nové verzie programu. Taká malá firma mi zaberie akurát miesto v programe a aj tých 500 Sk sa im zdá veľa. Zato oni odo mňa nemajú problém pýtať aj 250 Sk len za vodovú. Odchádzam po 20 minútach z kaderníctva. Škoda, že som sa radšej nevyučila za kaderníčku. Poraďte ako si hľadať zákazníkov a pýtať od nich a koľko.Ďakujem
Paula
24.07.05,19:57
danda, "návod na použitie" tu nenájdeš.... naozaj nie. Skutočne je veľký rozdiel v regiónoch (to isté v BA a v KE je napr. 10 tis. a 5 tis. - podľa môjho sledovania tejto témy... a to nehovorím o chudobnejších regiónoch). Budem sa opakovať: najlepšie zistíš cenu vo svojom okolí. V každom prípade, ak niekto je ochotný dať len 500,-.... použijem slovník našich susedov : toť k smíchu a žertu.
alenad
14.09.05,11:07
Ja som zamestnana vo firme, kde robim PU, a na dohodu robim este jednej sro PU, kvartalny platca DPH, 1 zamestnanec, vsetko mi donesu pekne ulozene, mam dohodnutu odmenu 7000 Sk/mes. Je to primerane? Myslite, ze za to, ze nemam na to zivnost, tak kazim robotu poctivym zivnostnikom???
Presne tak, kazíš robotu aj ceny živnostníkom. Školenia, literatúru Ti poskytuje zamestnávateľ, živnostník si musí všetky režijné náklady zaplatiť sám, takže čistého mu ostane oveľa menej. Ešte otázka. Ako sa dá spracovávať účtovníctvo a mzdy celý rok na DVP?
Sany
14.09.05,11:22
Presne tak, kazíš robotu aj ceny živnostníkom. Školenia, literatúru Ti poskytuje zamestnávateľ, živnostník si musí všetky režijné náklady zaplatiť sám, takže čistého mu ostane oveľa menej. Ešte otázka. Ako sa dá spracovávať účtovníctvo a mzdy celý rok na DVP?Dovolím si nie celkom súhlasiť. Mňa tiež môj bývalý zamestnávateľ pri rozviazaní PP požiadal, že by bol rád, aby som pre nich pracovala naďalej na dohodu, nakoľko poznám problematiku firmy, boli s mojou prácou spokojní a bolo to pre nich jednoduchšie, než hľadať niekoho nového - živnostníka.
sway
14.09.05,13:25
Dovolím si nie celkom súhlasiť. Mňa tiež môj bývalý zamestnávateľ pri rozviazaní PP požiadal, že by bol rád, aby som pre nich pracovala naďalej na dohodu, nakoľko poznám problematiku firmy, boli s mojou prácou spokojní a bolo to pre nich jednoduchšie, než hľadať niekoho nového - živnostníka.
No ľudkovia, podľa mňa je to veľmi relatívne, nakoľko, ako hovorí Sany už pozná firmu a tak..., to jej možno 7000 stačí, ale keby si mala nájsť nového klienta zoznámiť sa s firmou, spraviť poriadok a systém, robiť všetko počnúc poštou a končiac DPH-čkou, platiť si SW, papier,PC,školenia, prenájom a všetko... veď to poznáme..., tak by určite zistila, že 7 000 je ozaj málo a ceny nám ozaj kazí, lebo potom klient povie, ale veď tá mi to robila len za toľko... a už sme tam kde sme byť nechceli....
**************************
to je môj názor na vec - ale nikomu nechcem ubližovať, doba je zlá a každý sa snaží korunky zarobiť, ale práve preto by sme mali vedieť svoju cenu.;)
alenad
14.09.05,14:21
Dovolím si nie celkom súhlasiť. Mňa tiež môj bývalý zamestnávateľ pri rozviazaní PP požiadal, že by bol rád, aby som pre nich pracovala naďalej na dohodu, nakoľko poznám problematiku firmy, boli s mojou prácou spokojní a bolo to pre nich jednoduchšie, než hľadať niekoho nového - živnostníka.
Predpokladám, že na dohodu je na DVP, a preto by ma zaujímalo ako ste takúto dohodu uzatvorili? Podľa môjho názoru ide o opakovanú činnosť, čo pri dnešných zákonoch znamená trvalý pracovný pomer alebo externe ako SZČO.
Manual
14.09.05,14:25
Predpokladám, že na dohodu je na DVP, a preto by ma zaujímalo ako ste takúto dohodu uzatvorili? Podľa môjho názoru ide o opakovanú činnosť, čo pri dnešných zákonoch znamená trvalý pracovný pomer alebo externe ako SZČO.
Veď dohoda sa dá uzatvoriť na hoci-čo a v skutočnosti robí účtovníctvo. Keď sa dohodnú - tak sa dohodnú, my s tým nič nenarobíme...
Pekný deň...
juliska
16.09.05,08:12
Veď dohoda sa dá uzatvoriť na hoci-čo a v skutočnosti robí účtovníctvo. Keď sa dohodnú - tak sa dohodnú, my s tým nič nenarobíme...
Pekný deň...To je síce pravda, len by ma zaujímalo kto nesie zodpovednosť za účtovníctvo a kto to pri daňovej kontrole obhajuje, keď firma oficiálne nemá účtovníka.
KEJKA
16.09.05,08:47
To je síce pravda, len by ma zaujímalo kto nesie zodpovednosť za účtovníctvo a kto to pri daňovej kontrole obhajuje, keď firma oficiálne nemá účtovníka.no predsa firma - konateľ. Tajná DVP nemože ani nič podpisovať - doklady, výstupy atp.
Manual
16.09.05,15:05
To je síce pravda, len by ma zaujímalo kto nesie zodpovednosť za účtovníctvo a kto to pri daňovej kontrole obhajuje, keď firma oficiálne nemá účtovníka.
Predsa zodpovedá ten kto je zodpovedný v zmysle par. 5 Zákona o účtovníctve.
Pekný deň želám...
porfin
17.09.05,10:05
No tak aby som trocha potešila Janu 32...som z Ba , k živnosti sa iba chystám / som čerstvo nezamestnaná/....ale moja prvá skusenosť s jednym známim je taká, že celý quartál sa vykašlal na účtovnictvo a potom zo zúfalstva mi doniesol Tesco igelitku plnú DF A VF a bank. býpisov a bločkov a bločkov z bankomatu ktoré samozrejme neboli uložené, rozrtiedené.... celé som mu to dala dokopy, potriedila, ponalepovala,dala do šanónov, nahodila s tým, že veď sa "potom " na cene dohodneme.....VIEŠ KOĽKO SOM DOSTALA???? ...............200 sk....Priznám sa keď som mu tie 4 plné šanony pdovzdála a dostala som moje "peniaze", nezmohla som sa na slovo . Je pravda, že som nepoužila svoj soft, ale za toľkú robotu je to výsmech!
Ono to nie je len od lokality ale hlavne od serioznosti ľudí-tak ako ostatne všetko. Niektorí podnikatelia si myslia, že my si len ťukáme do klávesnice...fakt som počula že vraj to dokáže aj foxteriér!
Mrzí ma to, že takto o nás mnohí zmýšľajú, zvlášť keď po rokoch čo sa venujem účtovníctvu zatiaľ iba ako rádová účtovníčka v PU a dobrovoľník v JU, stále váham či ho viem natoľko aby som sa ním živila. A čím dlhšie rozmýšľam tým sa toho viac bojím. A to som väčšia ako foxteriér :-)))

A ešte trošku k tej obhajobe BA a okolia....sú tu nehorázne drahé prenájmy a aj školenia ktoré potrebuješ k svojej práci su v Ba v poslednej dobe zvýšili na aj 1600 sk za 1 deň 6-8 hodín / keď som začínala bolo to okolo 500/ a ako tu bolo už napísané, keď si robíš dobre svoju prácu, používaš vlastný soft , papier, toner na tie všelijaké zostavy, ktoré klient od teba pýta a zaplatíš si odvody, tak ti na živobytie ostane možno 10-13 čisté a to robíš aspoň 5 firiem po 5000 čo je cca 25000,- s toho niečo tvoja réžia/nájom, doprava. toner.../ niečo odvody.... No tak si myslým, že pýtať 5 tisíc za firmu je OK.
sway
17.09.05,10:15
Porfin, ja poviem otvorene, tie 2 stovky ba som mu hodila na stôl aj so šanónmi a nedala by som mu vôbec žiadne výstupy - v SW by som všetko vymazala.... je to nehoráznosť!!! - aj ja som bola taká bojazlivá, ale už som sa naučila...., čo je veľa to je moc! - strašne ma to vytočilo.... sorry....
KEJKA
17.09.05,11:05
Porfin, ja poviem otvorene, tie 2 stovky ba som mu hodila na stôl aj so šanónmi a nedala by som mu vôbec žiadne výstupy - v SW by som všetko vymazala.... je to nehoráznosť!!! - aj ja som bola taká bojazlivá, ale už som sa naučila...., čo je veľa to je moc! - strašne ma to vytočilo.... sorry....aj ja - nechala by som mu tie šanóny a s úsmevom by som sa rozlúčila. Ak by to bolo unho v SW, tak nič, ak u mna, tak by som mu nič nedala.
A tie dve stovky samozrejme by som mu tiež nechala.
Ja ak je robota rozrobená, a objednávateľ sa zdráha mi dať požadovanú sumu, zvyknem pýtať viac a zľavím, ale ak on trvá na nejakej podstatne nižšej sume, tak mu to radšej odovzdám a poviem že to má zadarmo, že za tie peniaze mi nestojí zato vystavovať faktúru. Zaberá to a uznajú mi moju cenu.
Sany
19.09.05,07:00
To je síce pravda, len by ma zaujímalo kto nesie zodpovednosť za účtovníctvo a kto to pri daňovej kontrole obhajuje, keď firma oficiálne nemá účtovníka.Dlhšie som tu nebola - firma má účtovníčku, ja robím len taký akože dohľad, lebo niektoré veci sú dosť špecifické, tým sa venujem ja. Mala som aj daňovú kontrolu a nie jednu a problém nebol. Bežné doklady predkladala ona a ja som sa vyjadrovala k dotazom, prípadne obhajovala niektoré veci a nemali námietky. Ale zas musím povedať, že moja odmena je vyššia ako tá spomínaná, nechcem nikomu brať prácu, len sa to proste tak nejako vyvinulo.
juliska
19.09.05,09:21
Dlhšie som tu nebola - firma má účtovníčku, ja robím len taký akože dohľad, lebo niektoré veci sú dosť špecifické, tým sa venujem ja. Mala som aj daňovú kontrolu a nie jednu a problém nebol. Bežné doklady predkladala ona a ja som sa vyjadrovala k dotazom, prípadne obhajovala niektoré veci a nemali námietky. Ale zas musím povedať, že moja odmena je vyššia ako tá spomínaná, nechcem nikomu brať prácu, len sa to proste tak nejako vyvinulo.Tomuto samozrejme rozumiem. Ja som reagovala na firmu, keď v nej spracuváva účtovníctvo niekto na DOVP, na ktorej ma samozrejme napísanú úplne inú prácu. Tak v tom prípade nerozumiem kto je zodpovedný? Ak konateľ, tak potom musí rozumieť účtovníctvu pri obhajobe, ale takých veľa nepoznám.
KEJKA
19.09.05,18:21
Tomuto samozrejme rozumiem. Ja som reagovala na firmu, keď v nej spracuváva účtovníctvo niekto na DOVP, na ktorej ma samozrejme napísanú úplne inú prácu. Tak v tom prípade nerozumiem kto je zodpovedný? Ak konateľ, tak potom musí rozumieť účtovníctvu pri obhajobe, ale takých veľa nepoznám.áno, to účtovníctvo sa robí za nízku cenu a anonymne. Môže to zneužiť aj účtovníčka, ale aj konateľ na to doplatí, ak si nebude vedieť obhájiť UZ a dane.
Lebo zodpovedá konateľ. Tá zodpovednosť sa dá zmluvne preniesť ale len do istej miery na účtovnčku, ale nie pri DOVP.
SOFI-35
23.09.05,10:11
POPRADTE KOLKO PONUKNUT :-):
Uctovnicka nam vazne ochorela a odisla na invalidny dôchodok. SURNE hladame
uctovnika.

CHARAKTERISTIKA FIRMY:sme Q-lny platcovia DPH. Posobime v Kosiciach, sme stabilnou firmou - 12 rokov podnikame.

POCET POLOZIEK . Kedze mame sezonne zameranie, nemame pocty mesacnych poloziek rovnake. Ale rocne mame cca do 4000 poloziek (pokladna, banka, faktury dosle aj vysle)

PODKLADY : predkladame vo vzornom poriadku- spracovanu pokl. knihu, evidenciu faktur, evidenciu bank. dokladov. Uctovnicka nemusi po nas nic upravovat, ani zaradovat, ani lepit....

PRACOVISKO: mame vlastny uct. software, a spracovanie uctovnictva pozadujeme u nas vo firme (cize ziadne dodatocne naklady pre uctovnika).

Pocet pracovnikov: - 4
KEJKA
23.09.05,10:38
aký soft? .
SOFI-35
23.09.05,10:48
Softip (ale nie je to ta najnovsia verzia)
Pavol_Kr
23.09.05,11:18
Citát:
Pôvodca textu príspevku: iva
Ja mám platby za sprac.miezd takto : 1 mzda : 100,- + 200,- výkazy. V tej sume sú aj všetky prihlášky, odhlášky, potvrdenia, ročné zúčtovania.
Čiže keď mám zákazníka, ktorý má 1 zamestnanca, za mzdy mi zaplatí 300,- Sk (u Braňa by zaplatil 350,-). Potom mám zákazníka, ktorý má 11 zamestnancov - 9 HPP+2 dohodári - zaplatí mi mesačne 1300,- Sk (u Braňa by zaplatil 3.450,- Sk ? to sa mi zdá strašne veľký rozdiel !!!).


Ahojte,
Iva, ak môžem, tých 100 sa mi zdá ozaj málo!!!- nepodceňuj sa, ak môžem poradiť, veď máš okolo toho moc práce a zodpovednosť!, ja si účtujem 250,-/1človek/mesiac, pričom majú komplet servis, až po prevodný príkaz do banky - vrátane personalistiky a tak. Ale potom keď niečo potrebujú zápočtové listy, odhlášky a iné činnosti, to si už neúčtujem osve.

No je to pravda je to viacej teda vyššia suma ale keď si to tak zoberieme tak máš tu program, amortizácia PC, toner do tlačiarne atd. tvoja práca a máte aj nejaké vedomosti.
No keď sa mam priznať tak ja mam ceny asi takéto
1-5 zamestnancov 300,- Sk mzda
5-10 zamestnancov 250,- SK mzda
Spracovanie výkazov - SP + všetky ZP 200,- Sk lebo taký zamestnávateľ s tromi zamestnancami môže mať aj 3 ZP. Štvrťročný prehľad na DU 200,- SK Ročné hlásenie na DU 200,- Sk Prihláška zamestnanca 0,- SK ale odhláška 300,- Sk lebo s tým máš kopec roboty : zápočet, dôchodkový list, odhláška, potvrdenia o zrazenej dani , doúčtovanie dovolenky . Samozrejme že výkazy zasielame mi ako firma priamo na poisťovne .
KEJKA
23.09.05,12:46
Softip (ale nie je to ta najnovsia verzia)poviem kamaratke v KE, napíšem ss, ale až cez víkend.
zukana
27.09.05,11:19
Poraďte mi. Bola som drahá?
Rodičia kamošky sa mi ozvali minulý týždeň, vraj potrebujú účtovníčku, lebo ich švagriná, ktorá im sľúbila, že im bude účtovať od začiatku roka neurobila nič. Grátis, pravdaže. Jedná sa o JÚ neplatičov DPH, ktorí sa stanú asi v novembi platcami DPH. Ja dobrá duša som to prijala a to za 500,-- mesačne. "Strašne veľa", ale vyhovovalo im to. Tak sme sa dojednali, že prídu v pondelok aj s dokladmi a ja im pripravím zmluvu. V pondelok neprišli a ani sa neospravedlnili. Tak v utorok volám, že budem doma, až podvečer, že keby náhodou,... A oni, že im to predsa bude robiť švagriná. Nechcem krivdiť ich švagrinej (mimochodom účtovníčke v jednej autoopravovni), ale ak doteraz nič neurobila, tak by som jej asi nedôverovala a hlavne ak sa stanú platcami, potom už nebude stačiť jednorázovo účtovať.

Nechcem Vás otravovať, viem že takýchto prípadov je x-tisíc, len som si potrebovala vyliať zlosť u niekoho, kto ma pochopí.

Ľudia, nenechajme sa zdierať a robiť zo seba bláznov. Ináš MILUJEM PORADU, a teda aj VÁS.

Majte sa krásne
Janca
27.09.05,11:32
Zukana, vobec nebanuj za takým "zákazníkom". Dokáž sa oceniť a nerob nikomu otroka. Už pominuli časy, keď pre niekoho bola účtovníčka alebo mzdárka ako "upratovačka" dokladov. Všade vonku a sem-tam aj u nás berú túto profesiu tak vážne ako prácu právnika. Ty tiež nesieš na trh svoju kožu v tom, že voľačo "máš v hlave" a dobre vieš, čo to obnáša to more informácií zúžitkovať tak, aby neboli z toho postihy, pokuty a čo ja viem čo ešte. Preto si neber na krky zákazníkov, ktorým nejde o to, aby mali účtovne všetko O.K. Takí totiž každý svoj prešľap (aj neúčtovný) hodia na Tvoje triko. Ver tomu, že stačí jeden poriadny zákazník, ktorý urobí to čo mu povieš, bude Ti veriť ako fundovanej odborníčke a chýr o Tvojej dobrej robote sa roznesie široko-ďaleko. Ovšem Ty musíš odviesť skoro 100% prácu a tvrdo na sebe pracovať, a odmena v podobe dobre platenej práce a uznania sa dostaví.
A to čo si pýtala bola naozaj smiešna suma.... ale viac o cenách za prácu si pozri cez vyhľadávanie .... už to bolo o tom veľa písaného.
zukana
27.09.05,16:32
Díky za povzbudenie. Potrebovala som sa trochu vypnúť.

Prečítala som si v tejto téme naozaj každý jeden príspevok a naozaj je smutné, že si niektorí "milí spoluobčania" myslia, že mi sme tu zato, aby sme pracovali za gumenné hadíky a tatratnky.

Držím nám palce, aby sa nám takýto zákazníci vyhýbali.
Nataša
25.10.05,04:58
Mám taký dotaz. Všetci tu hádžete cifry napr. za mzdy 250,-Sk/osoba. To už je s DPH alebo bez? Šéf by si chcel dať po mojom odchode rátať mzdy externe, chcem ho informovať orientačne o cenách.
sway
25.10.05,05:08
Mám taký dotaz. Všetci tu hádžete cifry napr. za mzdy 250,-Sk/osoba. To už je s DPH alebo bez? Šéf by si chcel dať po mojom odchode rátať mzdy externe, chcem ho informovať orientačne o cenách.
Ja som uvádzala ceny bez DPH.:)
M0NIKA
16.11.05,14:11
Rada by som sa k tejto téme vrátila a poprosila o radu:
ako sa teraz pohybujú ceny za JÚ aj PÚ pre platcu aj neplatcu DPH v Blave? Za položku...
Vie mi niekto súrne poradiť?

Ďakujem.
KEJKA
16.11.05,18:26
je to velmi individualne. Mna to tiez caka, neviem. Cena vyplynie z komunikácie. nechavam hovorit klienta a postupne sa k sume prepracujeme.
abel
18.11.05,16:04
je to velmi individualne. Mna to tiez caka, neviem. Cena vyplynie z komunikácie. nechavam hovorit klienta a postupne sa k sume prepracujeme.
Jááááj Lidka, to ja mám s týmto také skúsenosti, že keď klient skončí, tak ja mám slzy v očiach a chuť ponúknuť mu, že mu to budem robiť zadarmo a ešte mu budem mesačne prispievať na živobytie.:D :D
Manual
18.11.05,16:09
Jááááj Lidka, to ja mám s týmto také skúsenosti, že keď klient skončí, tak ja mám slzy v očiach a chuť ponúknuť mu, že mu to budem robiť zadarmo a ešte mu budem mesačne prispievať na živobytie.:D :D
:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D
KEJKA
18.11.05,16:53
nuž, na to nemam slov, ale určite by som v nejakej fáze, ešte kým mi nabehnu tie slzy.... to by som ho prerušila a priamo sa ho opýtala presne tak Abel ... žeby som Vám to robila zadarmo? a príspevok na živobytie nepotrebjete?.... No dostali by sme sa niekde inde.Tak hlavu hore a vyjednávať.
Chvojkova
18.11.05,19:09
Ako čítam tak čítam , vidím že historia sa opakuje. V mojich začiatkoch som mala ten istý problém. Ak môžem poradiť - klient, ktorý si neváži vašu prácu si neváži prácu nikoho , len svoju, preto ho treba poslať preč.Ušetríte si množstvo ďalších problémov. Určite nemôžete mať problém s cenou, nemá ju ani váš klient, keď predáva tovar,službu....a bez akýchkoľvek výčitiek si nabalia taký rabat že sa vám hlava zakrúti.Prečo máme mať s tým problém.
To je len moja dlhoročná skúsenosť . Podnikateľ, ktorý nemá ani na účtovníctvo čo je pre neho jedna z najdôležitejších vecí, klame, lebo potom nechápem prečo podniká. Na úrade práce by mu bolo lepšie. Samozrejme sú výnimky a v tom prípade robím len poradenskú činnosť a účto si robia sami.
Verte že vždy keď nastane tento problém spomeniem si na túto moju teoriu a je mi hneď lepšie.
Chvojkova
18.11.05,19:35
Môžem vás poprosiť o informáciu? Nemáte skúsenosti s poistkou pre činnosť účtovnej firmy? Potrebujem kto a za koľko.
KEJKA
19.11.05,07:27
Môžem vás poprosiť o informáciu? Nemáte skúsenosti s poistkou pre činnosť účtovnej firmy? Potrebujem kto a za koľko.
dnes už je ich viac - tých poisťovní a sa to tu preberalo, hľadaj "poistenie účtovníctva" ČP, Kooperativa, UNIQA.
Výška poistky je silne individuálna,. treba komunikovať z poisťovňou. Závisí aj od výšky poistnej sumy. Viem je to príliš všeobecné. Finančne sa to dá utiahnuť, a je to dobrý imidž pre podnikateľa.
natka321
25.11.05,12:16
Ahojte, veľa som vás čítala, ale píšem prvý krát. Chcem sa opýtať, mám novú firmu, ktorú mi dohodila kamoška, mám im urobiť jazdy na 2 autá. Jedno auto od januára do konca roka a druhé od marca do konca r. 2005. Mám im povedať koľko vezmem za dokopy 200 jázd. Účtuje niekto aj takýmto spôsobom. Som myslela, že krát 25 Sk za každú jazdu + elektrika. Je to dosť? Som živnostník a robila by som to doma. Ďakujem
sway
25.11.05,12:19
Ahojte, veľa som vás čítala, ale píšem prvý krát. Chcem sa opýtať, mám novú firmu, ktorú mi dohodila kamoška, mám im urobiť jazdy na 2 autá. Jedno auto od januára do konca roka a druhé od marca do konca r. 2005. Mám im povedať koľko vezmem za dokopy 200 jázd. Účtuje niekto aj takýmto spôsobom. Som myslela, že krát 25 Sk za každú jazdu + elektrika. Je to dosť? Som živnostník a robila by som to doma. Ďakujem

Presne som Ti chcela takto poradiť, pýtaj si za položku . Myslím že ako píšeš je to slušné.
Manual
25.11.05,12:26
Ahojte, veľa som vás čítala, ale píšem prvý krát. Chcem sa opýtať, mám novú firmu, ktorú mi dohodila kamoška, mám im urobiť jazdy na 2 autá. Jedno auto od januára do konca roka a druhé od marca do konca r. 2005. Mám im povedať koľko vezmem za dokopy 200 jázd. Účtuje niekto aj takýmto spôsobom. Som myslela, že krát 25 Sk za každú jazdu + elektrika. Je to dosť? Som živnostník a robila by som to doma. Ďakujem
Vieš, záleží ako to "robíš", či si musíš v mape hladať kolko je odkial kam kilometrov, či si jazdy "vymýšlaš" podľa dod. faktúr a oni ti dajú len stav tachometra a podobne. Ja osobne robím KJ za mesiac za "paušál" 500,- a neboli námietky. No je to rôzne.:)
Pekný deň želám...
pyton
25.11.05,12:30
Manual, ten paušál sa mi zdá dobrý. A takto by si stanovil cenu aj keby si robil evidenciu za celý rok naraz, napr. v januári?
Manual
25.11.05,12:44
Manual, ten paušál sa mi zdá dobrý. A takto by si stanovil cenu aj keby si robil evidenciu za celý rok naraz, napr. v januári?
Ano, pri jednaní pri KJ sa odvíjam od nejakého celku a to je mesiac. A keď je to za rok tak...
Pekný deň...
natka321
25.11.05,12:50
Zatiaľ čo som robila, teda aj robim evidenciu jázd, nenadvazujem na stav tachometra, lebo mam 2 auta, z ktorých dostávam bločky z tankovania, ale len jedno auto je v podnikaní a firma to chce naplno využiť. Takže mám akože viacej km najazdených než je v skutočnosti. Keď sme mali daňovú kontrolu, chcela som im dať aj evidenciu jázd a povedali mi, že to netreba, lebo aj tak si tam môžme popísať, čo chceme a oni na to ani neprídu. T.j. že nekontrolujú či sedia km s tachometrom.. tak neviem, hádam na to nikdy neprídu:))))
Manual
25.11.05,12:55
Zatiaľ čo som robila, teda aj robim evidenciu jázd, nenadvazujem na stav tachometra, lebo mam 2 auta, z ktorých dostávam bločky z tankovania, ale len jedno auto je v podnikaní a firma to chce naplno využiť. Takže mám akože viacej km najazdených než je v skutočnosti. Keď sme mali daňovú kontrolu, chcela som im dať aj evidenciu jázd a povedali mi, že to netreba, lebo aj tak si tam môžme popísať, čo chceme a oni na to ani neprídu. T.j. že nekontrolujú či sedia km s tachometrom.. tak neviem, hádam na to nikdy neprídu:))))
Natka tak my sme mali smolu, nám liezli do 4 aut.
pyton
25.11.05,12:59
Dík za odpoveď, Manual.
natka321
25.11.05,13:00
A tie km si vyhľadám na internete, zapíšem do zošita a potom už len s tým pracujem dookola a samozrejme podľa bločkov, podľa peňažného denníka, kde sa nakupovalo alebo kde bolo tankované. Všetko si vymýšľam a myslim, že aj v tej druhej firme si budem "musieť" ako ináč:)))
natka321
25.11.05,13:02
Manual, tak ešte raz..to vám akože na to prišli??? Mám bobiky:((((
Manual
25.11.05,13:03
A tie km si vyhľadám na internete, zapíšem do zošita a potom už len s tým pracujem dookola a samozrejme podľa bločkov, podľa peňažného denníka, kde sa nakupovalo alebo kde bolo tankované. Všetko si vymýšľam a myslim, že aj v tej druhej firme si budem "musieť" ako ináč:)))
:D:D:D:D:D:D:D čo už, keď oni nemajú na nič čas...:D:D:D:D:D:D:D
natka321
25.11.05,13:09
Manual 500,- za mesiac KJ aj keby mali len 7-10 bločkov PHM za mesiac?
Manual
25.11.05,13:13
No dobre ale na tých 7-210 bločkoch je napr 250 litrov PHM a tie treba niekde prejazdiť. A to prejazdenie tolko PHM znamená kopu ciest a to je podla mňa to podstatné. Neviem či sa chápeme.
Manual
25.11.05,13:14
Tu sa nejedná o bločky ale o evidenciu jázd, tak ako má byť
natka321
25.11.05,13:20
Jasné díky.
Manual
25.11.05,13:20
Jasné díky.
:):):):):):):):)
natka321
25.11.05,13:35
:):):):):):):):):) :) :) :) :) :)
andrej_rv
27.11.05,20:11
Mozete mi napisat kolko by ste zobrali za komplet PU platcu DPH mesacne s 50 prijatymi a 10 vydanymi fakturami a 5 zamestnancov na HPP?Dakujem
Náhodou som sa opäť dostal k tejto téme. Otázky typu za koľko, prečo a ako to zdôvodniť si dáva väčšina návštevníkov tejto stránky, aj keď z rôznych dôvodov. Aktuálne bývajú aj otázky "o koľko zvýšiť", keď okrem inflácie rastie aj počet dokladov, množstvo práce, len odmena akosi nie.
Je tu veľa príspevkov, niektoré dokonca aj s konkrétnymi číslami. Ja by som to zobral trošku z iného uhla - ako dospieť k cene. Najlepšie samozrejme je, ak objednávateľ navrhne cenu, ktorá je solídna pre obe strany. A potom ju aj príslušne upravuje podľa nárastu práce. Niektoré firmy vychádzajú z počtu dokladov. Má to výhodu, že papierový "rast firmy" sa odrazí aj na odmene. Iní účtovníci účtujú odmenu ako % z celkového obratu (nie zo zisku - to by sa účtovník dostal do konfliktu záujmov s firmou). Aj to má svoje opodstanenie - s rastom obratu spravidla rastie počet dokladov a obyčajne sú doklady na vyššie sumy. S vyšším rizikom v prípade chyby.
A je možný aj kombinovaný spôsob - napr. polovicu ceny viazať na počet dokladov a polovicu počítať ako % obratu. ALebo podľa charakteru firmy tento pomer zvoliť 30:70 alebo 75:25.
Keďže daňové priznanie ešte nie akútne blízko, možno prídu nejaké nové ponuky ku koncu roku a idú dlhé zimné večery, na ich skrátenie som pripol takú malú tabuľku, kde si môžete nahodiť Vaše údaje z konkrétnej firmy a prepočítať, koľko je Vaša odmena v prepočte na 1 doklad alebo na dosahovaný obrat firmy. A porovnať, či to sedí so zverejnenými cenami a ponukami iných firiem. Prípadne prepočítať, ako by to vyšlo pri rôznom pomere a spôsobe výpočtu. Tabuľku možno využiť aj pri vypracovaní cenovej ponuky pre novú firmu alebo vytvorenie akéhosi cenníka.
V tabuľke sú nahodnené nejaké modelové čísla - hodnoty v zelených políčkach si môžete meniť podľa svojich požiadaviek. V oranžových sú vzorce, tie upravujte, len ak ovládate excel. Dobré počítanie :) .
P.S. Tabuľa sa vzťahuje len na účtovanie, nezahŕňa cenu za uzávierku a DP, ani spracovanie miezd.
abel
29.11.05,18:43
Andrej rv keď som to videla prvýkrát tak som to len preletela a zdalo sa mi to veľmi zložité. Potom som sa k tomu asi trikrát vrátila, vytlačila som si to aj tabuľku, ale nepochopila som to. A dnes som sa zobudila o pol druhej v noci, zobrala tabuľku, zapla logiku a svitlo mi. Je to úplne prehľadné a myslím že dosť dobre premyslené a dá sa to skutočne aplikovať u každého klienta individuálne a pritom tak, aby tie ceny boli spravodlivé pre všetkých. No prepočítam si to na jednotlivých klientov, počkám na tie dlhé zimné večery a klientom dám asi pod stromček nové návrhy kalkulácií. Srdečná vďaka.
sway
29.11.05,19:48
Náhodou som sa ,,,,,,.

pekná tabuľka - super!!!:o
ajobs
29.11.05,22:34
Andrej rv keď som to videla prvýkrát tak som to len preletela a zdalo sa mi to veľmi zložité. Potom som sa k tomu asi trikrát vrátila, vytlačila som si to aj tabuľku, ale nepochopila som to. A dnes som sa zobudila o pol druhej v noci, zobrala tabuľku, zapla logiku a svitlo mi. Je to úplne prehľadné a myslím že dosť dobre premyslené a dá sa to skutočne aplikovať u každého klienta individuálne a pritom tak, aby tie ceny boli spravodlivé pre všetkých. No prepočítam si to na jednotlivých klientov, počkám na tie dlhé zimné večery a klientom dám asi pod stromček nové návrhy kalkulácií. Srdečná vďaka.

No, myslím si, že budenie o pol druhej v noci nie je vcelku štandardné.:confused:
Je síce pol jednej v noci, ale nebolo to prerušené spánkom :p :cool:
abel
30.11.05,15:57
No, myslím si, že budenie o pol druhej v noci nie je vcelku štandardné.:confused:
Je síce pol jednej v noci, ale nebolo to prerušené spánkom :p :cool:
Jaaaj, ajobs, a ake prebudenie by bolo take standardne? Pripomen . . . ;)
ajobs
30.11.05,16:51
Jaaaj, ajobs, a ake prebudenie by bolo take standardne? Pripomen . . . ;)

Prísne tajné:eek: :) :)
Nataša
20.12.05,05:45
Dostala som krááásny vianočný darček od šéfa - švagra. Po našej ústnej dohode, že budem mať zmluvu na dobu neurčitú a po tom čo som sa pre jeho firmu vzdala výhodnej pracovnej ponuky /aby som nebola sviňa - hriech v rodine/ mi podkopol nohy a sucho mi oznámil, že účtovníčku nepotrebuje a 31.12. končím. Moje ponaučenie je: buď sviňa ty skôr ako ten druhý, to tak nebolí.

Teraz ide o to, že mi dal ponuku, aby som mu externe robila to účto /a vraj účtovníčku nepotrebuje!, nepredlžil mi zmluvu z iného mne neznámeho dôvodu/, jedná sa o 26 výplat na jeho softe a zhruba 1 x týždenne spracovať na firme účto /cca 8 hod./ Akú sumu by ste si pýtali vy? On si totiž myslí, že mu to urobím asi za 2.000,- a dobrý pocit, že nesedím doma nezamestnaná.

Ďakujem, pomôžu mi vaše názory.
STRELEC
20.12.05,06:08
.... aby som mu externe robila to účto .... jedná sa o 26 výplat na jeho softe a zhruba 1 x týždenne spracovať na firme účto /cca 8 hod./ Akú sumu by ste si pýtali vy? On si totiž myslí, že mu to urobím asi za 2.000,- a dobrý pocit, že nesedím doma nezamestnaná.

Dobrý pocit je jedná pekná vec a to že treba sa uživiť (a preplatiť náklady) - vec druhá. Príbuzný je zrejme tzv. šporivý typ, ktorý by každého zodrel z kože!

Ale k cene. Určite si prelúskala tému a k tomu ťažko niečo dodať. Treba ale vychádzať "pri hodinovke" z toho, že na zaplatenie účt. (aspoň 13 tis brutto) + sprievodné náklady musí byť produktivita (fakturácia v prepočte na hodinu) minimálne 160 - 170.- Sk. Inak to nejde. Mzdy od možno 3.200.-/mes pri priemere 26 zamestnancov na prac. zmluvu pri súčasnom vedení účtovníctva (východ, nie Blava a okolie:) ).
DanielaSL
20.12.05,06:41
Dostala som krááásny vianočný darček od šéfa - švagra. Po našej ústnej dohode, že budem mať zmluvu na dobu neurčitú a po tom čo som sa pre jeho firmu vzdala výhodnej pracovnej ponuky /aby som nebola sviňa - hriech v rodine/ mi podkopol nohy a sucho mi oznámil, že účtovníčku nepotrebuje a 31.12. končím. Moje ponaučenie je: buď sviňa ty skôr ako ten druhý, to tak nebolí.

Teraz ide o to, že mi dal ponuku, aby som mu externe robila to účto /a vraj účtovníčku nepotrebuje!, nepredlžil mi zmluvu z iného mne neznámeho dôvodu/, jedná sa o 26 výplat na jeho softe a zhruba 1 x týždenne spracovať na firme účto /cca 8 hod./ Akú sumu by ste si pýtali vy? On si totiž myslí, že mu to urobím asi za 2.000,- a dobrý pocit, že nesedím doma nezamestnaná.

Ďakujem, pomôžu mi vaše názory.

Tak čo viem tak u nás berú 150,- za osobu - mzdy a za účtovníctvo JÚ od 10 - 15,- za položku v peň.denníku , v PÚ 15 - 25,- za položku.
Je to tiež chudobný východ.
Nataša
20.12.05,07:07
Ďakujem. Túto tému mám prelúskanú, čo sa týka cien za položku v JÚ a PÚ i mzdy. Išlo mi o to, že v okolí Trnavy je cena za spracovanie mzdy cca 250,- ale na vlastnom softe. Neviem akú si mám pýtať ak to budem robiť na jeho.
Najradšej by som sa na neho vys....tak ako on na mňa, ale z niečoho žiť musím, ale tiež som neni odkázaná na almužny
KEJKA
20.12.05,11:34
Už sa stalo. Práve mi pred chvíľou volal, či budem ochotná mu to robiť aj počas tohoto roku, že ako som mu povedala a zistil si to aj on sám, musí sa stať plátcom DPH zo zákona. Takže, nech nespáva jeho sestrička, ja si radšej pokecám na PORADE.
ak sa musí stať platiteľom zo zákona, má 1,5 mil. obrat, 10% je
150000 Sk.
Ked BB rátajú hlasy na percentá, tak by som nanho v prvej chvíli vypochodovala s otázkou, či obetuje 10% z príjmov, že budeš ochotná o tom rozmýšľať. Ale urobí šmu to nie za 10% ale rovno s 50% zľavou, t.j. za 5%... atď. Poomieľaj mu tie percentá, ale dôležité je pri igelitkových obchodoch dohodnúť cenu vopred v rozsahu minmax a tú minimálnu cenu vyžiadať v januári ako zálohu.
Síce neviem o nikom, kto to tak robí, ale....http://www.porada.sk/images/icons/icon10.gif
klaudiak
23.12.05,12:00
dobre si spravila, gratuluje
Najka
03.01.06,11:19
Ahojte, prečítala som si pár príspevkov, ale aj tak neviem koľko brať za JÚ + daňové priznanie. Robím ho raz ročne živnostníkom, ktorí pracujú na stavbách. Majú len 12 faktúr, pár bločkov a výpisy z účtov.(okr.Hé)
Pepa
03.01.06,11:38
Posúvam:D
Aj mňa takéto "maličké" roboty zaujímajú. Maličké roboty - maličké peniažky?
Majka
03.01.06,11:40
aj man by to zaujimalo.....
;)
Posúvam:D
Aj mňa takéto "maličké" roboty zaujímajú. Maličké roboty - maličké peniažky?
Najka
04.01.06,07:25
Zaujíma nás to viacerých a nikto nám nevie poradiť?
andreaS
04.01.06,07:37
robila som danove priznanie za rok 2004 asi 5tim zivnostnikom a to tak, ze aj faktury som im robila ja. Oni len doniesli potvrdenia o zaplateni fondov, vydavky pausalne. A kedze robia pre firmu mojich rodicov, tak mi suma bola urcena - 500,- za kazdeho (argument - vsak to mas hotove za 10 minut a to mas 2500,- na hodinu!!!). A to mi nosili doklady na poslednu chvilu. Tento rok neviem, ci im to urobim za tuto sumu.

Preto aj mna zaujima vas nazor a kolko by ste si vypytali.
liba2
04.01.06,07:43
Ahojte, prečítala som si pár príspevkov, ale aj tak neviem koľko brať za JÚ + daňové priznanie. Robím ho raz ročne živnostníkom, ktorí pracujú na stavbách. Majú len 12 faktúr, pár bločkov a výpisy z účtov.(okr.Hé)Aj mne sa stáva, že stojím pred takýmto problémom. Pristupujem k tomu jednotlivo, v závislosti od toho koľko je dokladov, akú mám s tým réžiu ja a ako je solventný klient. Je to vždy paušálna suma za službu ako celok a je to vždy otázka dohody s klientom. Navrhnem mu sumu, ak súhlasí - dobre, ak začne znižovať, tak zvážim aj ja či a do akej miery môžem ísť dole.
No nečakaj, že tu na Porade povie niekto sumu. Tú si musíš sama určiť. Každý má na to inú metódu. Vždy to vychádza z rôznych okolností.
sway
04.01.06,07:46
Ahojte, prečítala som si pár príspevkov, ale aj tak neviem koľko brať za JÚ + daňové priznanie. Robím ho raz ročne živnostníkom, ktorí pracujú na stavbách. Majú len 12 faktúr, pár bločkov a výpisy z účtov.(okr.Hé)

Takéto ozaj malinké by som odporučila dohodnúť paušal. Napríklad 3 000,-až 6 000 za spracovanie účtovníctva + daň.priznania. Povedzme si otvorene robotka s tým je, ale zasa to nie je také strašné.
Myslím že tých 5 000 je ideál - záleží to na dohode s klientom. Tu sa položkovite ozaj neopláca, nakoľko je to málinko peňazí. Alebo aj tak sa dá, že sa dajú položky ale potom napr. za uzávierku paušál 2 000 a DP paušál 2 000 a zasa je to okolo tých 4-5 tis. Za menej by som sa s tým nezaoberala.
A klientovi to treba predniesť tak že to má mesačne vlastne len pri tých 5 - tich okolo 400 korún, to ozaj nič nie je.;)
Najka
04.01.06,07:50
Ja som brala minulého roku 1500 a aj to sa už okúňali, že chcem od nich veľa.
sway
04.01.06,07:50
robila som danove priznanie za rok 2004 asi 5tim zivnostnikom a to tak, ze aj faktury som im robila ja. Oni len doniesli potvrdenia o zaplateni fondov, vydavky pausalne. A kedze robia pre firmu mojich rodicov, tak mi suma bola urcena - 500,- za kazdeho (argument - vsak to mas hotove za 10 minut a to mas 2500,- na hodinu!!!). A to mi nosili doklady na poslednu chvilu. Tento rok neviem, ci im to urobim za tuto sumu.

Preto aj mna zaujima vas nazor a kolko by ste si vypytali.

Ani pri paušálnych výdavkoch by som to za 500 nerobila..., 10 minút...:eek: !?, za takú dobu sa ani nezorientuješ , nevypíšeš, či nevytlačíš DP...fajn a kde sú Tvoje náklady na vzdelávanie, hľadanie v zákonoch..., no neviem...ale určite je to málo!
sway
04.01.06,07:51
Ja som brala minulého roku 1500 a aj to sa už okúňali, že chcem od nich veľa.
Fakt radím treba argumentovať vydelením platby 12- timi - to má mesačný náklad na ekonóma...;)
andreaS
04.01.06,08:40
sway: takto mi to urcil sef /rodina/... takze ako tak pozeram tak je to poriadne pod sumu... v podstate moje naklady tam ani niesu, lebo vsetku literaturu vratane pocitaca s programami kupuju nasi. Ja tam vkladam len seba a svoju chut ucit sa. Ale uznavam ze 500 je malo. Este podotykam ze aj to sa okunali a to zarabaju podla mna krasne peniaze.

takze kolko odporucate za taketo "drobucke" prace? ako tak citam tak pod 1500,- urcite nie.
Erika-ežka
04.01.06,09:07
Treba zvážiť:
"BUĎ SA NAROBÍŠ, ALEBO ZAROBÍŠ"
ajobs
04.01.06,14:37
takze kolko odporucate za taketo "drobucke" prace? ako tak citam tak pod 1500,- urcite nie.

A tých 1500 Sk je mesačne, alebo ročne ???:D :D :D
No ale už vážne, naozaj minimálna suma aj za drobné práce (tak, ako píše Ivka v príspevku č.398) je minimálne 3000-5000 Sk, a pod minimálnu hranicu 3000 Sk by som nešiel ani v najchudobnejšom regióne Slovenska, pretože sa tým, podľa mňa degraduje práca účtovníka. Viem, čo hovorím, pretože ja som tiež ten, čo za účtovné práce platí v rámci malej s.r.o., robí mi to dlhoročná priateľka (veľmi skúsená účtovníčka), ale keďže si vážim jej prácu a prikladám jej primeraný význam, platím za tieto činnosti zodpovedajúcu cenu.:)
Je to len o odvahe vedieť sa oceniť, a povedať druhej strane aj vyššiu sumu ako úplne normálnu vec.
Pepa
04.01.06,15:23
Je to len o odvahe vedieť sa oceniť, a povedať druhej strane aj vyššiu sumu ako úplne normálnu vec.
No idem zbierať odvahu - bo o chvíľu je "to" tu.:D :D
Tweety
04.01.06,16:20
A tých 1500 Sk je mesačne, alebo ročne ???:D :D :D


Nerobím účto na živnosť, teda nedotýka sa ma to takýmto spôsobom,ale to je super, to sa Ti podarilo.:p
otázka
04.01.06,19:52
Dúfam, že som to pochopila správne 3000-5000 Sk od živnostníka s paušálnymi výdajmi? Otočí sa na päte a pôjde inde.
Paula
04.01.06,20:52
Takéto ozaj malinké by som odporučila dohodnúť paušal
Požičala som si túto vetičku. Som za paušál a nielen za malinkaté práce, ale aj dlhodobé. Nie som zamestnancom, "živí" ma živnosť, a to neznamená, že netúžim mať rovnakú istotu mesačného príjmu tak,ako ho má zamestnanec. Dala som sa na boj z vlastnej vôle a nebrala som kšefty typu "za spracovanie kopy nepriehľadných dokladov 500,- mesačne s plnou zodpovednosťou". Počkala som si, až sa mi na prvých spoľahlivých klientov nabalia ich priatelia - pretože som predpokladala, že tí moji prví dobrí klienti mi poposunú len správnych ľudí. Žiadne počítanie položiek, mňa veru nemusí zaujímať, či je dokladov za mesiac 100 alebo 1000, chcem mať mesačnú istotu....moja réžia je tiež mesačná a netúžim sa zadlžovať elektrárňam, plynárňam, tel.operátorovi, mať na splácanie lízingu,mať si za čo kúpiť ceruzku a rožok (:D ),mať si za čo kúpiť po čase nový PC, atd......Mám pocit, že sa v tejto téme už zasa opakujem.......pravda je, že sme aj takí, ktorým sa nepríjemne vyjednáva suma, ale s vypočítavcami za 500,- vyššie spomenutými netreba strácať čas. S takými sa dá stratiť nielen čas, ale aj nervy a roky zo života. A čo sa týka sumy, mnohokrát bolo povedané, závisí to aj od možnosti klienta (tú vidíme sami až pri spracovávaní dokladov), od toho, koľko mu zo seba dávame navyše - štúdium,informácie,aplikáciu zákonov, tých,ktoré by on sám v prvom rade mal ovládať a nemusí, pretože to strážime my ..... a vôbec ;)
O sume sa hovoriť nedá nikdy univerzálne, najlepšie je zistiť si ceny v okolí, kde podnikáme a potom svoju požiadavku aktuálne prehodnotiť s tým, koľko nás stojí vlastné živobytie. Do mínusu ísť sa nežiada nikomu.
ajobs
05.01.06,00:15
Dúfam, že som to pochopila správne 3000-5000 Sk od živnostníka s paušálnymi výdajmi? Otočí sa na päte a pôjde inde.

To ako chceš povedať, že 3-5k je veľa pre takého živnostníka ?
A čo, budeš to robiť za 500 Sk a nadávať ? To potom asi nestojí za to robiť.
susu
05.01.06,02:24
Ja by som to povedal asi takto. Ak pride "zavislak" s dvomi potvrdeniami o prijme a je ochotny dat tisicku, tak zivnostnik s pausalnymi vydavkami musi dat min. 500 za mesiac + 1000 zavierka s dan.prizn.
Mala pracicka za 4 litre, alebo tam su dvere.
susu
05.01.06,03:06
Cennik.

Pisete polozku od 10 do cca 40 Sk.
Kolko tychto poloziek nahodite do SW za hodinu?
50 alebo 100?
Zoberte priemer. Polozka 25 korun a za hodinu ich nahodite cca 70. To je 1750 korun. Odratajte dan, odvody, elektrinu atd co Vam zostane???

Argumentacia pre klienta.
Z 25 korun za plozku mi zostane horko - tazko 5 korun. Zarobil som 350 Sk za hodinu. Je to vela? Je to spracovany mesiac alebo nie? Pokial je, tak je to malo.
A teraz rozlozte kazdu polozku na drobne. Kolko je to policok vo vstupnom formulari 10-15 zalezi od SW.
A takto je to aj u pomocnej evidencie, knihy dopravy a pod. Aj tam je vypisujete 10 - 15 poloziek. Tak preco by mala byt pomocna evidencia lacnejsia ako PDP? Ak si niekto necha vypracovat aj KD a nedoda podklady, tak je to len a len z lenivosti. Za lenivost sa plati.
Aj do prace ci z prace mozete ist peso zadara alebo za prasule taxikom z lenivosti. Aj v tomto pripade sa za lenivost plati.

Polozky su dobra vec len na zorientovanie sa.
Jednoznacne preferujem pausal.
Zavislak 500 - 1000 za rok
SZCO pausal 3000 - 5000 za rok
JU bez DPH od 2000 mesacne
JU s DPH 2500 mesacne
mzdy 300 / osoba
PU nerobim
KD skusal som aj od kilometra a vzdy to skoncilo kdesi na 500 - 800 mesacne
a potom kadejake prehlady nad ramec zmluvy 100 - 500 za spracovanie + tlac
navstevy po uradoch (DU, socialka apod nie odnesenie tlaciv) 200 za navstevu.

Specifikum tvoria ludia z trhovisk, ku ktorym chodim cely rok "nakupovat". To su ti igelitkari a krabickari. Tam je to od 500 mesacne, pretoze obchodna marza pre mna neplati a castokrat by sa aj rozdali.

Potom su to ti 48 hodinovi - 28.3. zavola, ze ci stihnem. Samozrejme, ze stihnem, ale za dvojnasobok ceny.

V posledny den som uz bral tiez jedneho a bol ochotny dat 10 nasobok, ale po tom co priniesol dostal 50% zlavu. Mal 12 faktur, bez pokladne a odvody.

Dalsie specifikum. Mam klienta, ktory ma 4 faktury do roka, odvody a cca 20 blockov do mesiaca. Tri korunove ucty a jeden v euro. Ten mi sam pred tromi rokmi navrhol sumu 3 litre na mesiac. Donesie to ulozene podla mesiacov, vypisane cestaky na kontrolu prebehnu 2 krat mailom hore - dole. Vsetko si hned berie a podklady na tlac dostava vo formate pdf a vsetko si tlaci sam vo farbe.

Takze nebojte sa pytat. Maju prasule a daju ich. Pokial vymyslaju, nech im to robia zeny, svokry, sestry a pod.


Poistenie zodpovednosti za skodu.

Mam ho uzavrete v byvalej Otcine dnes Uniqa. Za trí tisicky na milion rocne.

Blava a okolie.
otázka
05.01.06,07:10
To ako chceš povedať, že 3-5k je veľa pre takého živnostníka ?
A čo, budeš to robiť za 500 Sk a nadávať ? To potom asi nestojí za to robiť.

No skúsim zapýtať, dám potom vedieť reakcie.
Simonab
05.01.06,07:36
Ja tiež skúsim. Uvidím čo povedia. Veď dohodnúť sa dá vždy. Ja ešte len začínam takže mi to čo tu Susu píše možno pomôže. Ešte mám otázku k tomu poisteniu, od čoho závisí suma poistného, ja som totiž počula, že pýtajú od 12 000,-Sk na rok a vyššie. Mohli by ste mi dať typ ktoré poisťovne poisťujú účtovníkov? Prípadne napísať aj skúsenosti s týmito poisťovňami.
susu
05.01.06,08:12
... Ešte mám otázku k tomu poisteniu, od čoho závisí suma poistného, ja som totiž počula, že pýtajú od 12 000,-Sk na rok a vyššie. Mohli by ste mi dať typ ktoré poisťovne poisťujú účtovníkov? Prípadne napísať aj skúsenosti s týmito poisťovňami.
Neviem ake su sadzby dnes. Ja som ho uzatvaral pred piatimi rokmi. Spytali sa ma na aku sumu sa chcem poistit a ten milion bola tusim spodna hranica v tom obdobi. Na zaklade tejto sumy im pc vyplul sumu, co ma to bude stat.
Skusenosti nemam ziadne. Zatial som to nevyuzil.
enad
05.01.06,14:39
Veď chcela som spomenúť aj tie škatule od topánok, ale už sa mi to zdalo na veľkú depresiu. A to tie bločky z drogérie, koženej galantérie a pod. v tých krabiciach.http://www.porada.sk/images/icons/icon10.gif

a z hypermarketov potravinové nákupy, tak cca 100 bločkov. Čo ked tam nájdem niečo, čo si môže dať do nákladov?:o
zuveska
08.01.06,11:26
Ja tiež skúsim. Uvidím čo povedia. Veď dohodnúť sa dá vždy. Ja ešte len začínam takže mi to čo tu Susu píše možno pomôže. Ešte mám otázku k tomu poisteniu, od čoho závisí suma poistného, ja som totiž počula, že pýtajú od 12 000,-Sk na rok a vyššie. Mohli by ste mi dať typ ktoré poisťovne poisťujú účtovníkov? Prípadne napísať aj skúsenosti s týmito poisťovňami.
Poistenie účtovníkov robí napr. Uniqa a Česká poisťovňa. Ja mám v ČP (pre teba je najbližšia v Martine - p. Boďová). Tá poisťuje podľa hrubého obratu. Keďže začínaš, sama si stanovíš na koľko chceš byť poistená a od toho bude závisieť suma poistného. Celá poistka má jeden háčik. V čase poistnej udalosti musíš platiť poistné. To znamená, že aj po zrušení živnosti musíš platiť, ak chceš mať kryté prípadné kontroly. Preto si treba dobre vybrať poisťovňu na začiatku, lebo prípadná zmena je z uvedeného dôvodu dosť finančne náročná. A ešte na záver, prajem Ti veľa zdravia do nového roku a štastia v podnikaní.
Simonab
09.01.06,07:14
Poistenie účtovníkov robí napr. Uniqa a Česká poisťovňa. Ja mám v ČP (pre teba je najbližšia v Martine - p. Boďová). Tá poisťuje podľa hrubého obratu. Keďže začínaš, sama si stanovíš na koľko chceš byť poistená a od toho bude závisieť suma poistného. Celá poistka má jeden háčik. V čase poistnej udalosti musíš platiť poistné. To znamená, že aj po zrušení živnosti musíš platiť, ak chceš mať kryté prípadné kontroly. Preto si treba dobre vybrať poisťovňu na začiatku, lebo prípadná zmena je z uvedeného dôvodu dosť finančne náročná. A ešte na záver, prajem Ti veľa zdravia do nového roku a štastia v podnikaní. Díky moc. Som rada, že si sa ozvala práve Ty. Tiež Ti prajem všetko dobré v novom roku.
pyton
09.01.06,09:44
Zdôvodnenie ceny alebo "NA ČO NEZABUDNÚŤ PRI KALKULÁCII CENY" :rolleyes:
__________________________________________________ _______________


Veľa tu diskutujeme o cene našej práce, tak by som chcela /pre porovnanie/ priložiť zaujímavú :rolleyes: obhajobu ceny práce zubára.:rolleyes: :cool:



Jaký je rozdíl? Posláno : 2005-12-16 22:59:27
Dobrý den,
náhodou jsem narazila na vaší poradnu a přečetla jsem si příspěvky. Téměř všude zdůrazňujete, že plomba "na pojišťovnu" nemůže být dobrá. Mohl byste, prosím, blíže vysvětlit, jak se liší od té, jejíž zhotovení trvá cca 60 minut? Rozdíl v postupu musí být jistě zásadní, ale nedovedu si to představit, abych se mohla rozhodnout, zda změnit zubaře či ne.
Děkuji za odpověď a přeji hezký den.
Renáta
Odpověď na dotaz Od : Dr. Kopecký Posláno : 2005-12-18 21:26:20
Dobrý den, to je skvělá otázka, a rád odpovím.
Zdravotní pojišťovny proplácejí za jednu plombu přibližně 130 Kč, a jenom ten materiál na plombu stojí také 130 Kč. Je tedy zřejmé, že to není úhrada ceny plomby, a přesto je to stav který trvá již víc než 10 let. 130 Kč pokryje cca 6 a půl minuty provozu ordinace, přičemž z toho pět minut se křeslo uklízí desinfikuje a připravuje pro použití pro dalšího pacienta. Zbývající 1,5 minuty zabere čas, kdy si pacient sedá do křesla a zase vstává. To tedy stálo 130 Kč, a zbytek už si musí zaplatit každý sám. U nás ale nelze za plomby dovybírat, takže platí, že buď dostanete tu špatnou, nebo nic. Uvedená cena od pojišťovny vůbec nerespektuje, že si potřebuji na práci svítit, že mi musí pomáhat sestřička, a že si vyplachujete skleničkou vody která taky není zadarmo (pokud navíc nejdete na záchod, nečistíte si zuby a nespláchnete, pak je spotřeba mnohem vyšší). O tom, že sedíte v zubní soupravě, která stojí tolik co luxusní auto, a že mám sedačku i v čekárně a dokonce televizi, které také platím, ani nemluvím. O tom, že by cena respektovala i mé vzdělání, a to že abych uměl udělat tu plombu dokonale, trávím 30 - 50 dní ročně na školeních, která také musím zaplatit (2 - 5tisíc Kč/den), rovněž nemůže být řeč. To je tu tak nějak zvykem. Věc je o to horší, že mám děti, které potřebují botičky a bundy a čepice a penály do školy, a to všechno musím koupit, a sestřička má taky děti a ty také nechtějí chodit naboso. Ať se mi to líbí nebo ne, nestačilo by mi ani kdyby mi ta platba pokryla náklady - musím taky něco vydělat. Myslím že to všichni vědí, a nikdo s tím nechce nic udělat, z jednoho prostého důvodu- kromě toho, že jste pacient, jste především VOLIČ. A pro voliče je důležité, aby měl plombu zadarmo, i když je za 130 Kč a nejspíš Vaše zuby poškodí, protože Vám to zařídila STRANA (libovolně dosaďte kteroukoliv) a Vy jí dáte hlas. Proto nelze zdravotnictví reformovat, vždy by to stálo více a to je politicky nepřípustné. A občané na tu hru ochotně přistupují, i když se dá i selským rozumem přijít na to, že to nemůže fungovat. Pokud se tedy někde dožadujete plomby na pojišťovnu, chcete něco, co nelze vyrobit, a vědomě přistupujete na to, že to bude někde ošizené, nebude dodržen pracovní postup, poškodí Vám to zuby a nejspíš to brzy vypadne. Ale co na tom, vždyť Vám STRANA (libovolně dosaďte kteroukoliv) za půl roku zaplatí ze zdravotního pojištění další plombu, stejně špatnou. Je to stejné, jako kdyby jste si chtěla koupit v obchodě ručník za padesát haléřů. Všude se Vám vysmějí, protože všichni ví, že se třeba dá sehnat ve výprodeji ručník za 20 korun, a že velmi průměrný ručník stojí 80 korun, ale nikde nestojí padesát haléřů. Ale Vy pořád chodíte po obchodech a chcete ten ručník, protože STRANA (libovolně dosaďte kteroukoliv) řekla že stojí padesátník. Všude jinde byste byla za blázna, jen ve zdravotnictví je to naprosto normální. Proto by Vám seriozní zubní lékař neměl plombu na pojišťovnu vůbec nabízet, aby Vás nepoškodil, a seriozní pacient by neměl něco tak chimérického vůbec požadovat. Jsme přece slušní lidé, a měli bychom se k sobě slušně chovat, ať si o tom STRANA (libovolně dosaďte kteroukoliv) myslí co chce.

Snad se Vám bude lépe rozhodovat.

/ http://www.cistezuby.cz/ /
Mirka D
09.01.06,11:12
Poistenie zodpovednosti za skodu.

Mam ho uzavrete v byvalej Otcine dnes Uniqa. Za trí tisicky na milion rocne.

Blava a okolie.

Myslíte, že by som sa mala tiež poistiť? Nerobím ale s účtovníctvom, iba mzdy v našej firme (24zamestnancov + dohody).
enad
12.01.06,09:46
Ahojte milí poraďáci,:)

po naštudovaní si celej tejto obsiahlej debaty sa pripájam aj ja. Robím účotvníctvo viacerím drobným živnostníkom a žiaľ odmena je nulová, lebo si každý myslí, že ved to je len naťukanie dokladov do PC.
Teraz nahrávam DF jednému známemu.Schuti som sa pobavila, ked na faktúrach z Orangu má fakturované sumy za hlasovanie v Superstar a on sa čuduje, prečo si to nemôže dať do nákladov. No čo by ste mu na to povedali.
Myslím si, že by niekde napr. v médiach malo byť v nejakej reportáži o účtovníkoch vysvetlené živnostníkom a podnikateľským subjektkom, čo obnáša práca účtovníka a akú akdekvátnu odmenu by mal za to dostať. Inak asi si tu všetci ponadávame a veľmi so zaslúženými odmenami pre nás nič neurobíme. Tak Vám všetkým želám pekný deň a veľa síl v tomto náročnom období.
Pepa
12.01.06,10:18
ANo ale už vážne, naozaj minimálna suma aj za drobné práce je minimálne 3000-5000 Sk, a pod minimálnu hranicu 3000 Sk by som nešiel..... Je to len o odvahe vedieť sa oceniť, a povedať druhej strane aj vyššiu sumu ako úplne normálnu vec.

Včera som robila DP jednému "paušálnikovi", ktorý bol asi 2x na pokec čo a ako a koľko. No nabrala som odvahu a ohodnotila sa na 3 tisícky. Bez reptania zaplatil /uvidím či príde aj o rok/.:D Ale keby som nebola "takto podporená" zasa bych ho ľutovala a zinkasovala možno 1500,- Sk /až/:D
ormika
12.01.06,10:25
A vie niekto poradiť ako idú ceny v Trnave? Ďakujem:)
ajobs
12.01.06,13:17
Včera som robila DP jednému "paušálnikovi", ktorý bol asi 2x na pokec čo a ako a koľko. No nabrala som odvahu a ohodnotila sa na 3 tisícky. Bez reptania zaplatil /uvidím či príde aj o rok/.:D Ale keby som nebola "takto podporená" zasa bych ho ľutovala a zinkasovala možno 1500,- Sk /až/:D

No vidíš Erika, len sa netreba báť, a ide to.:)
enad
18.01.06,19:30
A vie niekto poradiť ako idú ceny v Trnave? Ďakujem:)

Toto by aj mňa zuajímalo. Napr. s.r.o-očke, komplet podvojné účto aj s mzdami pre 4 ľudí, s štvrťorčnými výkazmi DPH, kde cca 2-3 krát chodím do firmy. Robím komplet ekonom. agendu, poradcu. Proste všetko okrem knihy jázd.
Tak čo myslíte, koľko pýtať?
bredikova
18.01.06,20:03
To matiež zaujíma, lebo takáto firma ma čaká, len + tá kniha jázd. A ešte jedna otázka, čo pýtať za založenie s.r.o. - výpomoc + tlačivá a všetká praca stým spojená.
evina
18.01.06,20:03
Toto by aj mňa zuajímalo. Napr. s.r.o-očke, komplet podvojné účto aj s mzdami pre 4 ľudí, s štvrťorčnými výkazmi DPH, kde cca 2-3 krát chodím do firmy. Robím komplet ekonom. agendu, poradcu. Proste všetko okrem knihy jázd.
Tak čo myslíte, koľko pýtať?
Závisí od rozsahu účtovníctva-účtovných dokladov...Z tohoto je vidno len rozsah mzdového účtovníctva...a platiteľ DPH
enad
19.01.06,10:40
Závisí od rozsahu účtovníctva-účtovných dokladov...Z tohoto je vidno len rozsah mzdového účtovníctva...a platiteľ DPH

rozsah dokladov: cca 200 DF, 50 OF, 600 bločkov, +Výpiy z účtu
rever
19.01.06,19:30
Nie je nič jednoduchšie, opak býva problém!!!
Odpoveď k otázke ako zo straty urobiť zisk!!!
rever
19.01.06,20:33
A vie niekto poradiť ako idú ceny v Trnave? Ďakujem:)

Zase som sa po dlhom čase dostal na poradu, táto téma ma celkom zaujala, ale rozpisovať sa to je na dlho. Ja v konečnom dôsledku dávam prednosť dohode, pretože ceny za položky podľa mňa môžu byť iba orientačné. Viac na http://jrichnak.webpark.sk/
rever
19.01.06,20:52
Všetkých odporúčam na Noru Mojsejovú tá Vám určité poradí koľko pýtať a nebudete mať žiadny problém!!!
JarkaL
19.01.06,20:56
Tá by určite nerobila DP paušalistovi SZČO - susedovi z ulice za čokoládu alebo veterník ako ja.
ofisb
19.01.06,21:56
A najradšej mám, keď mi prinesú škatuľu papierov v piatok poobede a v pondelok ráno už volajú, ako na tom sú a nech im doručím nejaké výsledky "zhruba". No dá sa to?
A v podvojnom účtovníctve si ani jeden z mojich klientov nevie predstaviť,
čo to znamená urobiť ročnú uzávierku. Pre nich je to nepochopiteľné, že to trvá trocha dlhšie, hlavne, keď to chceš mať tip-top.
Čertica
28.01.06,15:37
Dobrý večer,
poraďte prosím, včera prišla za mnou kamarátka, či by som jej nespracovávala JÚ. Poraďte mi, čo si od nej pýtať. Je totižto začínajúca živnostníčka - ide o účtovanie novinového stánku vrátane mzdy 1 zamestnanca, prihláška si porobila sama, aj PPD a VPD si vypíše sama, som zo Senice. Ďakujem
Kačena I.
29.01.06,10:40
Ahoj, ako už bolo napísané mnohokrát, za 1 zamestnanca mesačne, keď je to kamarátka, aspoň 250,- Sk. A čo sa týka JU podľa položiek v denníku, napr 20-25 Sk za položku. Prvý mesiac, dva sa dohodni na nejakom paušáli a ďalšie už podľa položiek, alebo to vyrovnaj až na konci roka.
Zoltán Kovács
29.01.06,12:05
Až teraz som si všimol túto tému!!! Škoda! Vedel by som k tomu dodať aj ja svoje skúsemosti. Ale tento rok som si povedal, že nie. Nie sme predsa nejaký pomocní pracovníci na stavbe ,ktorému daju 50,- SK na hodinu a je rád.
Teraz v januári som zvyšoval ceny mojím stálym klientom. Jednemu som prihodil 300,- SK (smešna suma) a hneď vybehol, že to jeho suseda urobí lacnejšie (teraz so zvýšením platí 2.300,- Skk, JU,bez DPH,bez miezd). Tak som mu povedal, že nech sa páči,nech ide k susede. Nadarmo som vysvetloval, že neplatí za robotu ale za zodpovednosť, ktorú si beriem na seba, lebo učtujem mu oficiálne na faktúru. Keby to chcel bez dokladov tak by som aj pustil z ceny.
Další prípad.Ozvala sa znama (robi na DU a popri tom aj uctuje doma), že potrebuje doúčtovať PU celý rok (ona brala iba peniaze pocas roka, ale nic nerobila), neplatca DPH, asi 10-13 zamestnancov (vykazy ma,aj vyplaty, len zuctovane to nie je), a je to restauracia. Poznám tu reštauráciu, aj majiteľa, takže viem si predstaviž čo tam toho môže byť. A ešte k tomu v roku renovoval celú budovu (technické zhodnotenie, nové zariadenie kuchyne aj reštaurácie). Koľko za to????? Rozmýšlaľ som, že jej poviem za položku 20-22 SKK, a potom keď to budem mať hotové uvidí sa.ALe samozrejme budem žiadať zálohu. PORAĎTE prosím!!!!!!!!!!!!!
kaktusy
29.01.06,13:07
PU? Jasné, že najmenej 20 Sk za položku a pod položkou sa rozumie zaúčtovanie došlých fa, vyšlých fa, ID, pokladňa, BÚ, majetok. Okrem toho zvlášť mzdy, záznamy o prevádzke motorového vozidla, smernice účtovania, zmluvy o pôžičkách, rôzne doplnky ...

:D :D :D
tonkat
29.01.06,13:16
PU? Jasné, že najmenej 20 Sk za položku a pod položkou sa rozumie zaúčtovanie došlých fa, vyšlých fa, ID, pokladňa, BÚ, majetok. Okrem toho zvlášť mzdy, záznamy o prevádzke motorového vozidla, smernice účtovania, zmluvy o pôžičkách, rôzne doplnky ...

:D :D :D
Každý softvér ináč počíta položky. Napr. Kros počíta jednotlivé doklady, t.j. 1 fa = 1 položka. Ale mali sme minulý rok softvér, ktorý takúto fa považoval za 3 položky - suma spolu, ZD a DPH. A tiež fa v krose sú rôzne. Máme napr. fa za naftu, ktorú musím rozúčtovať na jednotlivé vozidlá a táto fa má potom aj 30 položiek. A takýchto fa mám v mesiaci asi 4-5. Takže nieje položka ako položka.
liba2
29.01.06,20:15
PU? Jasné, že najmenej 20 Sk za položku a pod položkou sa rozumie zaúčtovanie došlých fa, vyšlých fa, ID, pokladňa, BÚ, majetok. Okrem toho zvlášť mzdy, záznamy o prevádzke motorového vozidla, smernice účtovania, zmluvy o pôžičkách, rôzne doplnky ...Za položku sa u väčšiny účtovníčok považuje 1 účtovný zápis MD/DAL.
Potom za faktúru s DPH budú 2 položky.
ajobs
29.01.06,22:03
Za položku sa u väčšiny účtovníčok považuje 1 účtovný zápis MD/DAL.
Potom za faktúru s DPH budú 2 položky.

Súhlas, takto sa to väčšinou počíta ( aj pre začínajúcich ).:)
Braňo
30.01.06,05:26
Chcel by som sa spýtať, koľko tak beriete za daňové prizanie FO, keď FO predloží iba dve potvrdenia o zdaniteľnej mzde za rok 2005.
sway
30.01.06,05:35
Každý softvér ináč počíta položky. Napr. Kros počíta jednotlivé doklady, t.j. 1 fa = 1 položka. Ale mali sme minulý rok softvér, ktorý takúto fa považoval za 3 položky - suma spolu, ZD a DPH. A tiež fa v krose sú rôzne. Máme napr. fa za naftu, ktorú musím rozúčtovať na jednotlivé vozidlá a táto fa má potom aj 30 položiek. A takýchto fa mám v mesiaci asi 4-5. Takže nieje položka ako položka.

V Omega- PÚ sa dajú zistiť položky - účtovné zápisy cez pehľad - kniha analytickej evidencie - tam je vyčíslený počet zaúčtovaných riadkov - čiže položiek
V Alfa -JÚ - je to horšie, tam vie vyčísliť len položky PD , pričom v 1 riadku je rozpis základ aj DPH... ;)
ormika
30.01.06,06:16
Fakt si faktúrujete v PÚ za počet zapísaných riadkov? Ja už by som bola asi milionár, ale nie som, moja chyba....:) Mne sa to zdá strašne veľa za zaúčtovanie 1 faktúry (napr. 3 riadky), aby som si zobrala za to napr. 60 Sk, ak položku beriem ako 20-25 Sk.
enad
30.01.06,06:22
ale ano, treba účtovať za zápis riadkov, napr. aj za účtovanie hal. rozdielov si treba brať ako za položku, ved to tiež treba rozúčtovať. Tak to robia vo veľkých účtovníckych firmách. A tak si majitelia dávajú pozor, aby faktúra nemala zbytočne veľa položiek.
Braňo
30.01.06,06:24
Fakt si faktúrujete v PÚ za počet zapísaných riadkov? Ja už by som bola asi milionár, ale nie som, moja chyba....:) Mne sa to zdá strašne veľa za zaúčtovanie 1 faktúry (napr. 3 riadky), aby som si zobrala za to napr. 60 Sk, ak položku beriem ako 20-25 Sk.

Milionárka už možno si, máš milión riadkov v účtovonom denníku. :p :p :p
ormika
30.01.06,06:29
Milionárka už možno si, máš milión riadkov v účtovonom denníku. :p :p :p
No to hej.... len tak pre zaujímavosť, nie že by som nemala čo robiť, spočítam koľko položiek, teda dokladov som za celý rok vo všetkých firmách zaúčtovala. Bude to riadne číslo.
Palino
30.01.06,07:30
Chcel by som sa spýtať, koľko tak beriete za daňové prizanie FO, keď FO predloží iba dve potvrdenia o zdaniteľnej mzde za rok 2005.
Ja min. 250,-- Sk. Ale raz aj 500.:)
sway
30.01.06,09:08
Fakt si faktúrujete v PÚ za počet zapísaných riadkov? Ja už by som bola asi milionár, ale nie som, moja chyba....:) Mne sa to zdá strašne veľa za zaúčtovanie 1 faktúry (napr. 3 riadky), aby som si zobrala za to napr. 60 Sk, ak položku beriem ako 20-25 Sk.

To by nás tu bolo takých viac...:)
nie, ja osobne si myslím, že takáto šablóna sa dá použiť na malinké firmy, kde sa nedohaduje paušál.
Vo veľkej firme, kde je mnoho dokladov - napr. OF, čo spracujeme otvorene si povedzme rýchlo a ak máme dobrý SW aj automatické účtovanie... je to dobré dohodnúť si mesačný paušál.
Napríklad nech si zákazník predstaví, že si musí účtovníčku zamestnať, čo by ho to stálo.... a od toho odvinúť paušál. Vo väčších (dokladovo) firmách sa to takto dá pekne dohodnúť k obojstrannej spokojnosti.;)
ormika
30.01.06,09:14
Ja si zatiaľ účtujem čo doklad, to položka (resp. v JÚ 1 riadok v peňažnom denníku).
weva
30.01.06,12:44
Braňo, ja si tiež myslím, že si drahý. Ja robím mzdy, keď je do 10 zamestnancov (je jedno či na zmluvu alebo na dohodu) + výkazy
a všetko, čo k tomu patrí za 1000,= v čistom.
vieroslava
30.01.06,13:28
Myslíte si, že suma 8000 na faktúru mesačne je primeraná za PÚ spoločnosti, ktorá nemá žiadnych zamestnancov, je štvrťročným platcom DPH, ročne vydá cca 100 faktúr, dostane od dodávateľov cca 130 faktúr, má 2 autá, ktorým tiež treba robiť knihu jázd a sú tam cesťáky do zahraničia. Teda treba viesť aj devízový účet a aj devízovú pokladňu. V tej cene by malo byť aj spracovanie daňového priznania.
vanlenka
30.01.06,18:05
s tou igelitkou by som ho poslala ... ja som tiež mala len takých samých dobrých klientov - známych, ktorým bolo veľa aj 500,-Sk za celý rok.
vanlenka
30.01.06,18:17
To Tatiana: robim ucto mame Kadernicke, samozrejme zadarmo nema toho vela, ale za igelitku asi 5tis. sk by som bral.

Dalej robim brachovi - zase zadarmo och jooooooj . Tyzden v prdeli, narobeny a nic z toho , no neurob to rodine :D

Dalej robim dvom kamaratom a jednemu pravnikovi, normalna suma za komplet rok u mna je 5tis. sk sa danovym, s poradenstvom pocas roka atd atd. Ked ma toho menej, napr. bez blokov /aj taky mam pripad donesie faktury, banku a vydavok ani jeden :eek: / tak to beriem 3tis. sk

Proste pod 3tis. nejdem ani bohovi, za 1000korun sa na to mozem vy... a mam volny cas + usetrene nervy a naklady.

A teraz robim platcu dph, som zvedavy kolko toho bude mat, štvrtročne 5tis sk, cca 600položiek plus minus, ale dohoda bola ak sa mi to bude zdat vela, zvýšime sumu.

+ mam mu robit knihy jazd za 7rokov dozadu bože :mad: neviem co za to pytat, ale robil som to par krat spetne a je to o nervy piplačka. Asi mu poviem 2tis. za jeden rok, ak nechce nech si urobi sam.

vsetko je JU, som z ba. Robim aj PU ale to som normalne zamestnany, ostatne robim doma po robote, cez vikendy.

Ajtak sa mi to zda byt niekedy malo pri tych problemoch, vedomostiach, straveneho casu atd atd. Ako tu niekto spomenul nepodcenujte sa!!!!! Zodpovednost je na nas a tak nech je aj tomu primerane zaplatena.
ja som asi potom z inej planéty. Keď vám napíšem koľko som zobrala za vedenie JÚ - neplatca dph asi tak do 150 zápisov tak sa mi vysmejete a ešte pridáte zopár poznámok na moju skromnú osobu. Takže 1 položka som si dala 8 - 10 Sk a celkovo zo všetkým som zobrala 1900,- Sk.
Som riadne sprostá !!! Ale pýtaj od známeho viac, keď vidíš aké príjmy mal za rok !!! Čo Vy na to ????? A vediem účtovníctvo len známym - som ja ale nešťastnica
vanlenka
30.01.06,18:35
K tomu zväzu by som povedala asi len toľko, že si hovoria zväz certifikovaných účtovníkov ale veľa sa tam toho nedozvieš.
sole
30.01.06,19:03
Myslíte si, že suma 8000 na faktúru mesačne je primeraná za PÚ spoločnosti, ktorá nemá žiadnych zamestnancov, je štvrťročným platcom DPH, ročne vydá cca 100 faktúr, dostane od dodávateľov cca 130 faktúr, má 2 autá, ktorým tiež treba robiť knihu jázd a sú tam cesťáky do zahraničia. Teda treba viesť aj devízový účet a aj devízovú pokladňu. V tej cene by malo byť aj spracovanie daňového priznania.
V Blave sa to asi dá dohodnúť ale na strednom Slovensku by som za to dostala sotva 3-4 tisícky. Tie ceny sa v rámci republiky hodne menia. Som v brandži viac ako 10 rokov a stretla som sa s podnikateľmi z Blavy, ktorí v rámci šetrenia hľadajú účtovníkov za polovičnú cenu na strednom Slovensku. A nájdu!
Johanka
30.01.06,19:26
To je pravda. Ja keď poviem známej z Blavy za koľko robím účtovníctvo, tak si klopká po čele.
Zdeni
30.01.06,19:56
Ahojte!
A robíte niekto za naturálie?:D Ja áno. A to prosím pekne donesené dopredu. Príde známa, ktorá menila 4x do roka zamestnávateľa, že či jej nespravím DP a ešte jej synovi, lebo že ja som super a kde by s tým chodili a dostanem s hŕbou papierov aj Milku alebo dezert. Od iných zasa nejaké to vínko, alebo šampus/ aj od SZČO/. Takže moje deti sú prejedené čokolád a doma máme celkom slušnú vinotéku. A najlepší je môj manžel, keď si so mňa uťahuje, že: idem na poštu zaplatiť šeky daj zopár čokolád a vínko, možno to zoberú namiesto peňazí. Dobré nie?:D No najradšej by som ich poslala kade ľahšie:mad: Ale aspoň že máme túto našu PORADU, aspoň sa tu poľutujeme jedna druhú. No nie?;)
Melnick
31.01.06,10:20
Braňo za DP FO je to v RBK asi 500.-Sk Veď sa napíšeš ako čínsky pisár.
Melnick
31.01.06,11:06
Nikto mi nechce poradiť ,koľko pýtať za Jú /položku/. "Kolegyne " ? mi povedali ,aby som nešla pod hodinovú mzdu murára.A to mám teraz zisťovať ,koľko si ktorý murár zapýta?Riešim to teda tak že za položku
si účtujem 15.- Sk ,posledný mesiac podľa PD upravím sumy.V tom je zarátané všetko DF,VF, DP a poradenstvo pokiaľ viem poradiť./Ak náhodou
neviem tak zisťujem u iných a aj tak poradím / Myslím ,že sa podhodnocujem.
Teraz ,chce jedna firma spracovávať Pú a aj 2000.-/mesiac sa jej zdá veľa,lenže ja som Pú odmietala takže sa s tým dosť natrápim,pretože kopu vecí mi vyfučalo z hlavy.
abel
31.01.06,17:21
Melnick keď s tým raz začneš, že sa podhodnotíš, už z toho potom ťažko vylezieš. Lebo tá firma to povie druhej firme, že ty robíš za málo a o chviľu budeš mať stôl zavalený robotou a peňazí nikde Radšej robiť tri veľké firmy a poriadne a vedieť za čo, ako 20 malých, po nociach a za "pánboh zaplať". Ja už teraz hovorím novým záujemcom, ktorí žiadajú, aby som im robila účto, ale za nejakú mizernú sumu, že ja nepotrebujem kopu roboty, ale peniaze. Hlavne sa nepodceňuj. Ja mám s klientami dohodnuté sumy paušálne mesačnú výšku a nie podľa položky. Je to vec dohody.
ajobs
31.01.06,17:24
Melnick keď s tým raz začneš, že sa podhodnotíš, už z toho potom ťažko vylezieš. Lebo tá firma to povie druhej firme, že ty robíš za málo a o chviľu budeš mať stôl zavalený robotou a peňazí nikde Radšej robiť tri veľké firmy a poriadne a vedieť za čo, ako 20 malých, po nociach a za "pánboh zaplať". Ja už teraz hovorím novým záujemcom, ktorí žiadajú, aby som im robila účto, ale za nejakú mizernú sumu, že ja nepotrebujem kopu roboty, ale peniaze. Hlavne sa nepodceňuj. Ja mám s klientami dohodnuté sumy paušálne mesačnú výšku a nie podľa položky. Je to vec dohody.

Súhlasím s Elenkou, je v tom veľká pravda.:) :)
Paula
31.01.06,17:43
Ja mám s klientami dohodnuté sumy paušálne mesačnú výšku a nie podľa položky. Je to vec dohody.

Opätovne súhlasím s týmto riešením......neviem si predstaviť, ako by som riešila svoje existenčné výdavky v závislosti od počtu účtovných položiek . Môže sa stať, že tých položiek bude v určitom období pomenej a potom čo? Zadĺžiť sa a čakať na mnohopoložkové obdobie?
abel
31.01.06,18:14
... a čakať na mnohopoložkové obdobie?

:D :D :D :D :D
Melnick
31.01.06,21:05
Doparoma, Vy ma snáď poznáte keď ste spomenuli všetky moje problémy. Tie prebdené noci a všetko okolo toho. Aj teraz sedím nad "igelitkou " a trápim sa s bračekovými -jelenčekovými účtami. Ešteže mi priniesol aj šampus ,asi ho strelím.Nepridá sa niekto. /bože dúfam že to nie je nejaká reklama, dnes sa bojím už všetkého /
http://www.porada.sk/images/icons/icon10.gifhttp://www.porada.sk/images/icons/icon10.gifhttp://www.porada.sk/images/icons/icon10.gif
bredikova
31.01.06,21:16
Mňa čakajú dve také igelitky. Len dúfam, že to nedonesú v marci. Potom sa so mnou v rodine nikto nebude baviť. O ten šampus by som sa rozdelila. čo ty na to?
Melnick
31.01.06,22:31
Lenka Bredíčka
Tiež nemáš odvahu opustiť tie igelitky a ísť spať?Ten šampus je už dobre vychladený, a celkom by bodla spoločnosť ,ktorá by pomohla so zaúčtovaním blbých a neúplných dokladovhttp://www.porada.sk/images/icons/icon11.gif.
Melnick
31.01.06,22:56
Ahojte!
A robíte niekto za naturálie?:D Ja áno. A to prosím pekne donesené dopredu. Príde známa, ktorá menila 4x do roka zamestnávateľa, že či jej nespravím DP a ešte jej synovi, lebo že ja som super a kde by s tým chodili a dostanem s hŕbou papierov aj Milku alebo dezert. Od iných zasa nejaké to vínko, alebo šampus/ aj od SZČO/. Takže moje deti sú prejedené čokolád a doma máme celkom slušnú vinotéku. A najlepší je môj manžel, keď si so mňa uťahuje, že: idem na poštu zaplatiť šeky daj zopár čokolád a vínko, možno to zoberú namiesto peňazí. Dobré nie?:D No najradšej by som ich poslala kade ľahšie:mad: Ale aspoň že máme túto našu PORADU, aspoň sa tu poľutujeme jedna druhú. No nie?;)

Tak si ma rozosmiala Zdeni,že som môjmu drahému prerušila sladký spánok.No asi tak neskoro poradu prezerať nebudem. Ale jedno je isté
porada je lepšia ako "7 sro"http://www.porada.sk/images/icons/icon10.gifhttp://www.porada.sk/images/icons/icon10.gifhttp://www.porada.sk/images/icons/icon10.gif
Braňo
01.02.06,05:25
Ja už som robil daňové priznanie za liter slivovice, ale dobrej, takže to nie je také zlé. :p
enad
01.02.06,06:19
Melnick keď s tým raz začneš, že sa podhodnotíš, už z toho potom ťažko vylezieš. Lebo tá firma to povie druhej firme, že ty robíš za málo a o chviľu budeš mať stôl zavalený robotou a peňazí nikde Radšej robiť tri veľké firmy a poriadne a vedieť za čo, ako 20 malých, po nociach a za "pánboh zaplať". Ja už teraz hovorím novým záujemcom, ktorí žiadajú, aby som im robila účto, ale za nejakú mizernú sumu, že ja nepotrebujem kopu roboty, ale peniaze. Hlavne sa nepodceňuj. Ja mám s klientami dohodnuté sumy paušálne mesačnú výšku a nie podľa položky. Je to vec dohody.

Pripájam sa aj ja k paušálom. Pretože, nahrám .... dokladov, teraz sa vyskytne problém, ktorý treba riešiť mazaním a prečíslovavaním. príp. rôzne telef. rady a podobne. Potom si myslím, že cena za položku je naozaj neadekvátna. Žiaľ, ale mám veľa maličkých firmičiek a aj to z rodiny, takže odmeny zďaleka nie sú adekvátne.
Musíme si fakt za svojo prácu pýtať adekvátnu odmenu. Pretože ak by si podnikateľ zamestnal účtovníčku, tak jej musí dať minimálne minimálnu mzdu. A je iné ak niekto bez celej tej omáčky len nahrá doklady a je iné ak sa robí komplet všetko akokeby tam ten účtovník-ekonóm sedelcelý deň. Pretože pracovať sa dá aj on-line cez net a podobne.
Želám všetkým do nového roka len poriadnych a platiacich klientov.
Pekný deň!:)
ormika
01.02.06,06:30
Bože ľudia, zo dňa na deň som viacej presvedčená, že by som mala mať paušál. Len minulý rok som sa na tom popálila, lebo som sa dohodla napr. v jednej stavebnej firme na paušál, zimný polrok menšia suma, letný polrok väčšia suma. Prvý polrok to celkom išlo, ale ku koncu leta sa tak rozbehol, že bol na ňom asi 10 000 škodovola, toľko mal položiek. Bolo JÚ. Tento rok začína byť mesačným platcom DPH, ešte nemám doklady a 25-teho je tu cobydup. Tak som zvedavá, aká suma mi výjde podľa položiek a asi od februára pôjdem na paušál.
ormika
01.02.06,08:33
Viete čo, napadla ma taká blbosť. SZČo si odvody zaplatí naraz jednou sumou koncom roka. Na pokladničnom doklade z poisťovne má rozpísané za aké mesiace to je. V záväzkoch mám poistné zvlášť každý mesiac a vlastne teraz pri úhrade to budem v ALFE cez peňažný denník vyťahovať po jednom zo záväzkov, alebo to môžem spraviť tak, že v peňažnom denníku to zapíšem jednou sumou a v záväzkoch to 12x ručne odpíšem. Riešim dilemu: (jasnačka podľa mojich obľúbených položiek, ak by to bolo paušálom, nebolo by o čom :D ). Takže: vypýtať si peniaze za 12 položiek alebo za jednu položku? Je to možno blbosť, sú omnoho dôležitejšie problémy, len ma to tak napadlo a zaujímal by ma váš názor. Veľmi pekne ďakujem.:eek:
ANNA
01.02.06,08:48
Koľko ľudí - toľko chutí a to sa týka aj fakturovania. Jeden uprednostňuje položky, iný paušál. A k tomu paušálu - dá sa kombinovať s položkami. Napr. paušál v počte do 100 účt. dokladov 2000,- Sk a za každých načatých 50 účt. dokladov 1000,- Sk. To je len príklad ale je to podľa mňa výhodné. A ešte by som definovala čo sa rozumie pod pojmom účt. doklad. Napr. 1 účt. doklad je považovaný s položkami do 20, bankový výpis za mesiac s 65 položkami je považovaný za 4 účt.doklady.
Najlepšie je si prepočítať ako je to výhodnejšie. Samozrejme je to výhodnejšie pri mesačnom alebo štvrťročnom fakturovaní.
Melnick
01.02.06,09:01
[quote=ANNA] Napr. 1 účt. doklad je považovaný s položkami do 20, bankový výpis za mesiac s 65 položkami je považovaný za 4 účt.doklady.

Asi som málo spala ,lebo som to nejako nepochopila. /A to si fandím že som dosť chápavá, zamyslím sa nad sebou . Sľubujem
Johanka
01.02.06,09:13
. A ešte by som definovala čo sa rozumie pod pojmom účt. doklad. Napr. 1 účt. doklad je považovaný s položkami do 20, bankový výpis za mesiac s 65 položkami je považovaný za 4 účt.doklady.
Najlepšie je si prepočítať ako je to výhodnejšie. Samozrejme je to výhodnejšie pri mesačnom alebo štvrťročnom fakturovaní.[/quote]

Je nás tu viac nevyspatých:) . Keby som brala od položky 20 Sk, tak ten bankový výpis má za 65 x 20 Sk.
Melnick
01.02.06,09:17
Je nás tu viac nevyspatých:) . Keby som brala od položky 20 Sk, tak ten bankový výpis má za 65 x 20 Sk.[/quote]

Dík Johanka vracia sa mi sebavedomihttp://www.porada.sk/images/icons/icon10.gife.http://www.porada.sk/images/icons/icon10.gifhttp://www.porada.sk/images/icons/icon10.gif
ormika
01.02.06,09:20
Výpočet u ANNY sa mi zdá komplikovaný. Spočítam koľko je položiek, resp. riadkov v peňažnom denníku v JÚ vynásobím 20,00 Sk a mám to :D
Zužu
01.02.06,11:26
Výpočet u ANNY sa mi zdá komplikovaný. Spočítam koľko je položiek, resp. riadkov v peňažnom denníku v JÚ vynásobím 20,00 Sk a mám to :D

Ja robím PU za 15,- Sk, asi som strelená, robím zadarmo? A ešte sa jednej mojej klienke nepáči koľko jej účtujem a jedná so mnou ako s nejakou žobráčkou. Dnes som sa rozhodla, že s ňou končím. Málokto si váži našu mravenčiu prácu.
ormika
01.02.06,11:32
Ja by som nerobila ani za 15,00 Sk za položku jednoduché účtovníctvo, nieto podvojné! Pri neplatcovi DPH mám za položku 17,00 Sk, alebo 20,00 Sk, podľa klienta, podľa toho kto to je, vždy to posudzujem individuálne.
Zužu
01.02.06,11:38
Ja by som nerobila ani za 15,00 Sk za položku jednoduché účtovníctvo, nieto podvojné! Pri neplatcovi DPH mám za položku 17,00 Sk, alebo 20,00 Sk, podľa klienta, podľa toho kto to je, vždy to posudzujem individuálne.

A môžem sa spýtať či účtuješ aj iné služby napr. mesačný poplatok al. vyhotovenie DPH, rôznych výkazov a pod? Asi budem musieť prehodnotiť účtovanie za prácu. Táto porada je fakt super. ďakujem
ormika
01.02.06,11:42
Hej, DPH 300 mesačne, resp. štvrťročne, koncoročná uzávierka, mzdy 250 za hlavný pracovný pomer, kde mám paušál, za DPH si neúčtujem, je to na vzájomnej dohode.
KON-EKON
01.02.06,12:16
Len som sa chcela opýtať, neviete ako je to s podvojným účtovníctvom a DPH? Podľa toho čo som počula, tak prechodné obdobie na 1,5 mil.obratu má skončiť v 2007. Potom to má byť 250 tis. a tak má nastúpiť podvojné u platcu DPH. Potom nastane asi šum v práci účtovníkov a podobne. Ja osobne pracujem na tom, aby som sa už nemusela týmto živiť a to to robím už 22 rokov.Tiež mám problém so žgrlošmi,antiekonómami, anti podnikateľmi, ktorí by voš na polianku hnali za halierik. Ak to tak bude , ako hovoria o dph obratu od 250 tis. a podvojnom účte, tak snáď zahorí na lepšie časy nášmu remeslu. Ale dovtedy ho asi hodím na klinec a smerujem na reality.
tonkat
01.02.06,12:37
Len som sa chcela opýtať, neviete ako je to s podvojným účtovníctvom a DPH? Podľa toho čo som počula, tak prechodné obdobie na 1,5 mil.obratu má skončiť v 2007. Potom to má byť 250 tis. a tak má nastúpiť podvojné u platcu DPH. Potom nastane asi šum v práci účtovníkov a podobne. Ja osobne pracujem na tom, aby som sa už nemusela týmto živiť a to to robím už 22 rokov.Tiež mám problém so žgrlošmi,antiekonómami, anti podnikateľmi, ktorí by voš na polianku hnali za halierik. Ak to tak bude , ako hovoria o dph obratu od 250 tis. a podvojnom účte, tak snáď zahorí na lepšie časy nášmu remeslu. Ale dovtedy ho asi hodím na klinec a smerujem na reality.
Myslíš reality šou - to ozaj lepšie vynáša.mimotemy
Braňo
01.02.06,12:48
Tonka, neviem prečo si myslíš, že blízka na lepšie časy. Rozhodne práce budeš mať viac, ak budú platcovia skoro všetci, ale myslíš, že vymiznú neplatiči? :rolleyes:
Melnick
01.02.06,15:06
Ale dovtedy ho asi hodím na klinec a smerujem na reality.

Sa ti žije ,keď máš na výber.:mee:http://www.porada.sk/images/icons/icon7.gif
Melnick
01.02.06,15:11
Braňo, ja si tiež myslím, že si drahý. Ja robím mzdy, keď je do 10 zamestnancov (je jedno či na zmluvu alebo na dohodu) + výkazy
a všetko, čo k tomu patrí za 1000,= v čistom.

Aaale 1000.- ? Dohodím ti pár klientov - Ty spracuj ,ja budem inkasovať.:p :p :p
Marianna01
01.02.06,15:11
Tiež mám problém so žgrlošmi,antiekonómami, anti podnikateľmi, ktorí by voš na polianku hnali za halierik.
Veľmi dobre som sa pobavila...:D:D:D

Ja som sa tiež dušovala, že účtovníčku?! Nie, nikdy, ďakujem! A pozri - dnes niekoľko firiem na krku...:mee:
A účtujem každému podľa dohody - mám klientov z TA - tí zaplatia viac, ako klienti zo Serede. Maličkí živnostníci to majú najlacnejšie. Samozrejme, ešte odlišujem platcu a neplatcu DPH a JU a PU...No a igelitkoví marcoví neohlásení klienti ma vedia dosť vytočiť! Poprípade príklad z min. roka - Spoločenstvo vlastníkov bytov došlo predposledný deň s 2 šanónmi nezaúčtovaných dokladov!!! A chceli to skoro zadarmo! Na porazenie. Včera mi igelitkový (januárový) klient s úsmevom na tvári zahlásil, že "...veď čo je to pre Vás. Vy to máte za 15 min. vypísané (myslel DP)..." Ano, za 15 min. vypíšem DP, ale čo v ňom bude... :D:D Dobre ma to vytočilo. Tak podľa neho si ja pýtam také nehorázne prachy za 15 min. roboty. Tak som mu povedala, že 15 min. to nebude, ani na počkanie (!!! :eek: :cool: ), a zdvojnásobila som bežnú taxu. Nech si nemyslí! No a nezostalo mu iné, len to prijať - :D:D:D.
Marianna01
01.02.06,15:21
Teraz to vyzerá, akoby som bola na okolí jediná účtovníčka, alebo tak superdobrá, že každý sa za mnou hrnie.:p Vôbec nie, len trochu poznám toto podnikateľské prostredie, a viem, čo si ku komu môžem dovoliť :p . Ináč mám úplne rovnaké problémy ako každý iný účtovník, a trvalo mi niekoľko rokov, kým som sa naučila bez ostychu povedať klientovi požadovanú sumu. Tiež pýtam paušál.
abel
01.02.06,16:24
Asi som málo spala ,lebo som to nejako nepochopila. /A to si fandím že som dosť chápavá, zamyslím sa nad sebou . Sľubujem


A čo by si chcela, keď v noci strielaš šampus a budíš drahého.:D
ajobs
01.02.06,16:43
Asi som málo spala ,lebo som to nejako nepochopila. /A to si fandím že som dosť chápavá, zamyslím sa nad sebou . Sľubujem


A čo by si chcela, keď v noci strielaš šampus a budíš drahého.:D

mimotemy V máji na Krahuliach hádam ten nočný šampus vypijeme.:D :D :D mimotemy
tonkat
01.02.06,16:45
Tonka, neviem prečo si myslíš, že blízka na lepšie časy. Rozhodne práce budeš mať viac, ak budú platcovia skoro všetci, ale myslíš, že vymiznú neplatiči? :rolleyes:
Braňo, ja si to vôbec nemyslím, to KON-EKON, ja som len reagovala na tie reality. Trošku si to pomotkal, ale pekne od teba, že si si ma všimol.:p :p :p :D :p :p :p
Zužu
01.02.06,17:44
Hej, DPH 300 mesačne, resp. štvrťročne, koncoročná uzávierka, mzdy 250 za hlavný pracovný pomer, kde mám paušál, za DPH si neúčtujem, je to na vzájomnej dohode.

ďakujem za radu
Zužu
01.02.06,17:52
Teraz to vyzerá, akoby som bola na okolí jediná účtovníčka, alebo tak superdobrá, že každý sa za mnou hrnie.:p Vôbec nie, len trochu poznám toto podnikateľské prostredie, a viem, čo si ku komu môžem dovoliť :p . Ináč mám úplne rovnaké problémy ako každý iný účtovník, a trvalo mi niekoľko rokov, kým som sa naučila bez ostychu povedať klientovi požadovanú sumu. Tiež pýtam paušál.

Ako sa dohodnem s klientom na mes. paušáli keď neviem aké množstvo má dokladov. Stalo sa mi s mojou klientkou, že som je povedala cenu a za pol roka mala toľko dokladov , že som prerábala a dnes mi povedala, že ju zdieram. Hneď som s ňou ukončila zmluvu. Dnes mám katastrofálny deň. Asi sa človek musí obrniť voči takýmto podnikateľom a pýtať si čo si zaslúži sa svoju prácu.
evina
01.02.06,17:56
Ako sa dohodnem s klientom na mes. paušáli keď neviem aké množstvo má dokladov. Stalo sa mi s mojou klientkou, že som je povedala cenu a za pol roka mala toľko dokladov , že som prerábala a dnes mi povedala, že ju zdieram. Hneď som s ňou ukončila zmluvu. Dnes mám katastrofálny deň. Asi sa človek musí obrniť voči takýmto podnikateľom a pýtať si čo si zaslúži sa svoju prácu.

Paušál určím na základe približného počtu dokladov, ktoré uvedie, alebo aj ukáže klient. Mám klauzulu v zmluve, kde určíme, že pri akom náraste dokladov oproti pôvodnému budeme upravovať cenu...
ticiana
01.02.06,18:48
Ako sa dohodnem s klientom na mes. paušáli keď neviem aké množstvo má dokladov. Stalo sa mi s mojou klientkou, že som je povedala cenu a za pol roka mala toľko dokladov , že som prerábala a dnes mi povedala, že ju zdieram. Hneď som s ňou ukončila zmluvu. Dnes mám katastrofálny deň. Asi sa človek musí obrniť voči takýmto podnikateľom a pýtať si čo si zaslúži sa svoju prácu.
vždy keď sa klient dohaduje na paušali tak ho vopred upozornujem že cena je len orientačná a bude mu urobené vyúčtovacia faktúra.
Zatiaľ sa nik nesťažoval a ako tak pozerám tak som asi dosť draha:eek:
Melnick
01.02.06,19:55
A čo by si chcela, keď v noci strielaš šampus a budíš drahého.:D


Aj šampus piť, aj múdra byť a hlavne veľa zarobiť !:eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek:
Melnick
01.02.06,20:07
Braňo, ja si to vôbec nemyslím, to KON-EKON, ja som len reagovala na tie reality. Trošku si to pomotkal, ale pekne od teba, že si si ma všimol.:p :p :p :D :p :p :p

Tonkat a predsa sa zablýska na lepšie časy, lebo keď sa asi pred rokom hovorilo,že bude Pú pre väčšiu skupinu podnikateľov, zrazu by mal človek plno nádejných klientov.Ale keď to padlo, zasa si všetci robia "papiere" sami doma.:p :p :p :p
KON-EKON
02.02.06,08:38
Reality som mala na mysli, realitnú činnosť, zaoberám sa tým už 2 roky popri ekonomike. Ale reality šou naozaj lepšie vynáša. Na to však nemám žalúdok. Čo sa týka boja proti igelitkárom, je najvyšší čas im povedať " ja som veľmi drahá,(ý), ja vám to neurobím, stálo by Vás to veľmi veľa a radšej sa vykašľať na tých pár korún-almužničku a poslať ich kade ľahšie.Ľahnite si na gauč radšej, choďte do prírody, zaplávajte si,ˇvenujte čas sebe, než tejto bohumilej práci zadarmo! Keď sa naučíme povedať "nie" a zapýtať si skutočné nároky, viac neprídu.Nepotrebujeme týchto chudákov, čo z nás cicajú krv. Musíme sa sami postaviť a nerobiť im sluhov. Kým im budú otvárať takíto účtovníci dvere a robiť skoro zadarmo, tak tam budú chodiť, ale aj oni onedlho zistia, že to nestíhajú, nezarábajú a sú na mizine. Je to na nás dámy a páni. Musíme sa vedieť lepšie predať. Zmeniť ich postoj musíme my sami.:)
ormika
02.02.06,08:52
Reality som mala na mysli, realitnú činnosť, zaoberám sa tým už 2 roky popri ekonomike. Ale reality šou naozaj lepšie vynáša. Na to však nemám žalúdok. Čo sa týka boja proti igelitkárom, je najvyšší čas im povedať " ja som veľmi drahá,(ý), ja vám to neurobím, stálo by Vás to veľmi veľa a radšej sa vykašľať na tých pár korún-almužničku a poslať ich kade ľahšie.Ľahnite si na gauč radšej, choďte do prírody, zaplávajte si,ˇvenujte čas sebe, než tejto bohumilej práci zadarmo! Keď sa naučíme povedať "nie" a zapýtať si skutočné nároky, viac neprídu.Nepotrebujeme týchto chudákov, čo z nás cicajú krv. Musíme sa sami postaviť a nerobiť im sluhov. Kým im budú otvárať takíto účtovníci dvere a robiť skoro zadarmo, tak tam budú chodiť, ale aj oni onedlho zistia, že to nestíhajú, nezarábajú a sú na mizine. Je to na nás dámy a páni. Musíme sa vedieť lepšie predať. Zmeniť ich postoj musíme my sami.:)
A ja som to ododnes zmenila! V JÚ som si pozrela všetko zaúčtované v peňažnom denníku, spočítala si vyfaktúrované položky a keďže teraz si faktúrujem za december alebo kvartál, tak som si tam zaúčtované položky navyše dofaktúrovala. A hodilo to peknú sumu. SKúste to! Veď aj tisícka navyše je dobrá, no nie?
KON-EKON
02.02.06,14:19
Gratulujem,nazbierala si odvahu. Netreba ľutovať žiadneho, čo povie, že je to drahé. Skúste si spočítať čo vás to stojí. Knihy,zákony, i keď máme poradu, nevyhnem sa večer knižke. Tlačivá, upgrade programov,teda programy ako základ, pomôcky v kancli, nájom,telefóny, potom prac. sily,... je toho dosť. Náklady sú vysoké a náročnosť denno-denne rastie. Školenia,čas na prvotnú evidenciu , nespoľahlivosť klientov, ich kroky ktoré nám potom spôsobujú zbytočnú stratu -času.Ešte nedorástli slovenskí podnikatelia, česť výnimkám. A preto držím všetkým palce, keď sa vzoprú vydieraniu, zhodnotia svoje dannosti a budú sa vedieť lepšie predať. Začnime dnes ako ormika.
otázka
02.02.06,14:44
Mám malú dušičku, paušálna daň, 9 OF a DP vytlačené v Alfe, pošuškajte koľko pýtať.
Zužu
02.02.06,17:19
Paušál určím na základe približného počtu dokladov, ktoré uvedie, alebo aj ukáže klient. Mám klauzulu v zmluve, kde určíme, že pri akom náraste dokladov oproti pôvodnému budeme upravovať cenu...

Ďakujem za radu, dnešným dńom prehodnotím zmluvy svojim klientom a nebudem nikoho ľutovať. Mňa tiež nikto neľutuje a preto som tak dopadla a klientka mi ešte aj nadala. Včera mi bolo z toho všetkého nanič, ale dnes mám o jednu skúsenosť viac a som múdrejšia.