Zavrieť

Porady

nizsi uvazok po rodicovskej dovolenke

Dobry vecer, toto zaujima aj mna - takze nie je mozne na rodicovskej dovolenke poberat sucasne rodicovsky prispevok a aj si nechat preplatit dovolenku u zamestnavatela? (Chcela som nadviazat na temu "Dovolenka na preplatenie - rodičovská dovolenka", ale akosi mi to vygenerovalo novu temu, za co sa ospravedlnujem - nejak som sa zle narychlo v tejto "novej" porade zorientovala.) kamaratka pracuje v skolstve a chcela by si dat preplatit cca 50 dni dovolenky este pocas trvania rodicovskej dovolenky. po navrate do zamestnania po ukonceni rodicovskej dovolenky jej totiz hrozi skrateny uvazok a obava sa, z akeho priemeru je zamestnavatel dovolenku preplati - ci podla stareho uvazku alebo podla toho noveho, nizsieho... poradite prosim? velka vdaka
Naposledy upravil Lota1 : 31.07.13 at 20:38
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Nie je možné nechať si dovolenku preplatiť počas trvania prac.pomeru. Ale môže - písomne, mesiac vopred - požiadať zamestnávatela o ukončenie rodičovskej dovolenky (stratí však ochrannú dobu pre prípad výpovede) a dovolenku vyčerpať v súbehu s poberaním rodičovského príspevku.

    Ak po dovršení 3 rokov veku dieťaťa nastúpi do práce a zamestnávatel jej zníži úväzok, náhradu mzdy za čerpanú dovolenku bude mať vo výške aktuálneho úväzku. (bez ohladu na to, z akého obdobia dovolenku čerpá)
    Naposledy upravil veronikasad : 01.08.13 at 02:50
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Lota1 dakujem velmi, velmi pekne
    Lota1 ...este ma napadlo - zamestnavatel moze neschvalit cerpanie dovolenky v obdobi, ked si to ona naplanuje? Mala by sa s nim vopred dohodnut?a este jedna otazocka - ma nejaku povinnost vocu uradu prace, ktory vyplaca rodicovsky prispevok? Napr. oznamit, ze nacas ukoncila rodicovsku dovolenku a vracia sa do prace (aj ked len na obdobie cerpania riadnej dovolenky)? Vdaka este raz
    veronikasad Voči UP nie som si istá-radšej nech tam ide, ale určite má povinnosť odhlásiť sa z dôchodkového poistenia v SP ako osoba starajúca sa o dieťa do 6 rokov veku.
    Lota1 dakujem este raz velmi pekne
      zbaliť

    nizsi uvazok po rodicovskej dovolenke

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.