Zavrieť

Porady

Pozitivne myslenie a motivacia

Ahojte! Chcem sa vas spytat, ako podla vas ovplyvnuje zivot cloveka jeho myslenie? A ci podla vas hra velku rolu v zivote cloveka stastie alebo skor ochota pracovat na sebe? Som zvedavy na vas nazor.
Usporiadat
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Samozrejme ze ovplyvnuje. Ked budes napr. pravidelne chodit sem na Poradu, tak za chvilu tak zneisties v legislativnych veciach, ze potom doma uz ani smeti nevynesies bez cestovneho prikazu a bezpecnostneho auditu na smetne nadoby.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

a uz aj doma skartujem papiere ...
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Bastian Pozri príspevok
a uz aj doma skartujem papiere ...
...a počítam zemiaky pri čistení...
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Bastian Pozri príspevok
Ahojte! Chcem sa vas spytat, ako podla vas ovplyvnuje zivot cloveka jeho myslenie? A ci podla vas hra velku rolu v zivote cloveka stastie alebo skor ochota pracovat na sebe? Som zvedavy na vas nazor.

Len tak v krátkosti:
Podľa môjho názoru myslenie človeka maximálne ovplyvňuje jeho život a aj život celého jeho okolia. Stačí úplne jednoduchý príklad, ako sa komunikuje a vychádza v ústrety večne zachmúrenému, zle naladenému človeku oproti tomu, ktorý sa dokáže usmievať, riešiť problémy v pohode a hlavne snažiť sa ich riešiť so snahou pochopiť aj myslenie toho druhého... Toto všetko sa dá dosiahnuť, len ak človek pracuje sám na sebe denodenne a keď aj nie navonok, aspoň sám so sebou si prizná chyby a snaží sa ich napraviť v ďalšom konaní...

Pozitívne myslenie a radosť aj z najmenších maličkostí považujem za veľké šťastie
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
evina Pozri príspevok
...a počítam zemiaky pri čistení...

.....a odpad zo zemiakov je určený smernicou
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

a ked ma syn nahneva tak dostane 5 a 20 + DPH
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

misomiso Pozri príspevok
Samozrejme ze ovplyvnuje. Ked budes napr. pravidelne chodit sem na Poradu, tak za chvilu tak zneisties v legislativnych veciach, ze potom doma uz ani smeti nevynesies bez cestovneho prikazu a bezpecnostneho auditu na smetne nadoby.
...to je za makrobodík ....
0 0
cloe cloe

cloe je offline (nepripojený) cloe

Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac
Pozitívne myslenie je jedna z najdôležitejších vecí a ovplyvňuje nielen psychické zdravie ale aj fyzické. Môj názor je, že sila myšlienky môže naozaj prekonať hmotu. Ale problém je asi v tom, že to pozitívne myslenie sa možno dá trochu ovplyvniť /napr. literatúra a pod./ ale v podstate si myslím, že to má človek v sebe. Ja som napríklad taký optimista, že to až možno neni dobré. Keby si ma poznal, tak by si videl, že naozaj aj v tej najčiernejšej čierňave najdem svetlý bod. Aj keď mám tiež chvíle, že sa nedarí ale keď ráno vstanem, tak s tým, že ma môže stretnúť niečo dobré. Mám priateľku, ktorá je presný opak a vidí aj v tom dobrom vždy nejakú chybu. Sme naozaj všelijakí ľudia. A čo sa týka šťastia, tak to by bolo asi nadlho, ale niečo bude asi na tom, že Šťastie praje pripraveným. Rôznych ľudí by mohla postretnúť rovnaká vec, ale len u niekoho by sme to hodnotili, že ten človek mal ale šťastie. Ako príklad môže byť napr. nejaké dobré pracovné miesto. Povieme si, ten mal ale šťastie, že to dostal, ale nevidíme trebárs, že mal na to predpoklady aké nemali ďalší desiati, že bol pripravený.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

evina Pozri príspevok
Len tak v krátkosti:
Podľa môjho názoru myslenie človeka maximálne ovplyvňuje jeho život a aj život celého jeho okolia. Stačí úplne jednoduchý príklad, ako sa komunikuje a vychádza v ústrety večne zachmúrenému, zle naladenému človeku oproti tomu, ktorý sa dokáže usmievať, riešiť problémy v pohode a hlavne snažiť sa ich riešiť so snahou pochopiť aj myslenie toho druhého... Toto všetko sa dá dosiahnuť, len ak človek pracuje sám na sebe denodenne a keď aj nie navonok, aspoň sám so sebou si prizná chyby a snaží sa ich napraviť v ďalšom konaní...

Pozitívne myslenie a radosť aj z najmenších maličkostí považujem za veľké šťastie
Citovala som sama seba, platí čo som napísala, ale doplním takú "vtipnosť"..
Som a snažím sa byť veľmi pozitívne mysliacim človekom...darí sa mi to až natoľko, že keď mám problém musím ho väčšinou riešiť sama so sebou, lebo stačí, že sa chcem len vyrozprávať a dostanem reakciu : Prosím Ťa, veď na Tebe je vidieť, že Ty žiadne problémy nemáš..
a práve dnes mám z toho depku .

Je pravdou aj to, že som na Porade našla veľa takto pozitívne zmýšľajúcich ľudí, s ktorými sa stretávame pomerne pravideľne aj osobne, resp. telefonicky, takže sa navzájom chápeme, že veru aj my máme problémy
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

Podla mna si clovek svoj vlastny osud vytvara do velkej miery sam. Urcite hra v zivote velku ulohu vychova od rodicov, skola a ucitelky, kamarati v okoli... Ale ako clovek dospieva, tak ziskava kontrolu nad sebou a svojim konanim a moze si sam urcit svoju cestu - smerovanie. Kazdy ma na vyber - len nie kazdy si to chce pripustit. Pre niektorych je lahsie sa do nicoho nepustit a len sa furt vyhovarat a stazovat na zle podmienky. Verim v to, ze skoro kazdy ma moznost robit male zazraky a stat sa aspon troska stastnym.
Ako hovori stare prislovie - ZAZRAKY SA DEJU... LEN TREBA PRE NE TVRDO PRACOVAT!!!
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

Co vo vas vytvara pocit stastia?
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

jednoznačne stretnutie s rodinou
0 0
cloe cloe

cloe je offline (nepripojený) cloe

Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac
Si nejaký psychológ alebo psychiater a robíš anketu?
Ale nie. Pocit šťastia vyvolávajú vo mne, tak ako asi u všetkých úplné maličkosti. Úsmev od iného človeka, pekné slovo, nový kvietok atď. Je toho veľa. Je to taká mozaika drobností a to je celé Ale keď sa tak naozaj zamýšľam, najväčším šťastím v mojom živote sú moje deti, to asi povie každá matka.
Naposledy upravil cloe : 10.05.07 at 21:52
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

nech sa paci...
Naposledy upravil Bastian : 09.12.08 at 22:40
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Bastian Pozri príspevok
Co vo vas vytvara pocit stastia?
Jednoznacne borovicka.
0 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

Bastian Pozri príspevok
Co vo vas vytvara pocit stastia?
..tie úplne najobyčajnejšie veci - predvečerné a večerné rozhovory na terase, v záhrade pod nebom plným hviezd. Víkendy s rodinou spojené s vypnutými mobilmi a budíkmi plné smiechu, keď deti pribehnú za nami do postele. Jednoducho rodina.
0 0
liduska liduska

liduska je offline (nepripojený) liduska

Bastian Pozri príspevok
Co vo vas vytvara pocit stastia?
Okrem iného aj hotové DP a RZZP.
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
Bastian Pozri príspevok
Co vo vas vytvara pocit stastia?
....keď milujem a som milovaná...
0 0
Mackovka Mackovka

Mackovka je offline (nepripojený) Mackovka

Či ovplyvňuje život človeka myslenie?

Podľa mňa zdroj všetkého – vrátane toho pocitu šťastia, nešťastia, pôvodu choroby, lásky, úspechu, či neúspechu... - je v našej „hlave“. To ako myslíme je fatálne.
0 0
Hansa Hansa

Hansa je offline (nepripojený) Hansa

Život človeka je taký aký si ho sám spraví /zariadi/. Podľa môjho názoru to znamená, že všetko závisí od myslenia človeka-jednotlivca.
Mne osobne bola od známej doporučená literatúra od Josepha Murphyho /dúfam, že som si na to meno spomenula správne/, v ktorej píše o sile pozitívneho myslenia. V mojom okolí tú knihu čítali hneď štyria ľudia, tak ich zaujala.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať