Zavrieť

Porady

Pozitivne myslenie a motivacia

Ahojte! Chcem sa vas spytat, ako podla vas ovplyvnuje zivot cloveka jeho myslenie? A ci podla vas hra velku rolu v zivote cloveka stastie alebo skor ochota pracovat na sebe? Som zvedavy na vas nazor.
Usporiadat
ALDA ALDA

ALDA je offline (nepripojený) ALDA

stará mama, matka, manželka
kalkulka Pozri príspevok
Snažím sa presne o to, aby som nemyslela, lebo ak rozmýšľam chce sa mi iba plakať a nemám silu na nič a v ničom neviem nájsť zmysel. Je to hrozné. Ani čítať nič neviem. Najlepšie mi robí, keď sa potulujem ako bludná ovca a mám od všetkého a od všetkých svätý pokoj a sama sebe urobím radosť, že si kúpim nejaké pekné oblečenie alebo niečo, čo je iba pre mňa, nech aspoň navonok vyzerám, keď vo vnútri mám čistú púšť.
Súhlasím s Tebou, ale za krátku chvíľu zistíš, že ten svätý pokoj od všetkých nie je to pravé a práve ten Ti bude chýbať, aby si sa z toho dostala a zistíš, že najlepší lekári sú práve tí, od ktorých si chcela mať ten svätý pokoj. A potom kúpiš niečo aj im a bude Ti lepšie na dušičke.
Držím Ti palčeky, všetko sa raz na dobré obráti. Trpezlivosť ruže prináša.
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

... urcite su momenty, ked clovek potrebuje "svaty pokoj" - len sa netreba izolovat!
0 0
kalkulka kalkulka

kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac
Bastian Pozri príspevok
Treba si sadnut do pohodlneho kresla, dat si kavicku, pustit prijemnu hudbu a v klude vydumat "diabolsky plan". Je nutne si polozit par otazok:

1. Kde sa nachadzam - v akej situacii?

2. Ak nie som spokojny so stavom v akom sa nachadzam (ako sa maju veci), tak si musim urcit, co chcem dosiahnut (nech to je zdravie, praca....hocico). Musim si to ale urcit presne.

3. Zhodnotim situaciu ako to mozem dosiahnut - ake mam moznosti. Nebudem rozmyslat nad cestami, ktore su pre mna neschodne (aby som sa potom mohol vyhovarat), ale si polozim otazku - ako to mozem JA dosiahnut?

4. No a potom sa do toho pustim! Treba s tym ratat, ze cesta pritom nebude ruzami obsypana (a mozno hej ).

5. A najdolezitejsie je vytrvat - nevzdavat sa (polovica slabochov sa ani nepusti do realizovania svojich planov - snov a ta druha sa vzda velmi skoro).

Este by som k tomu dodal tolko, ze je velmi dolezite sa stretavat s ludmi, ktori nam dodavaju odvahu, ktory vedia povzbudit, ktory v nas veria a maju podobne zmyslanie. Pozor na zlodejov snov, ktori hovoria: do toho sa radsej nepustaj, na to nemas, to je dost tazke vykasli sa na to, to je nemozne....
Tak ahojte všetci zlatí poraďáci.
Prešiel víkend a ja tak trocha začínam robiť presne to, čo píšeš Bastian.
Asi veľmi dobre vieš o čom je v takýchto chvíľach reč. Len má to jeden háčik, znie to rozumne a píše sa to pomerne rýchlo, lenže v živote to takto nie je. Je ťažké rozhodnúť sa ako ďalej, tak začínam rozmýšľať ako ďalej a ako dlho mi potrvá takáto agónia. Ešte dobre, že je leto a môžem vyjsť vonku. A nechcem sa až tak izolovať. Potrebujem iba na chvíľu vypnúť a aby ma zbytočne niekto nezaťažoval nepodstatnými blbosťami, lebo momentálne nemám síl niekomu ustavične pomáhať. Teraz skôr ja potrebujem pomoc. Ale chcem byť s ľuďmi, na ktorých sa môžem spoľahnúť a jasne viem, že chcem vo svojom živote niečo zmeniť. Len ešte neviem poriadne ako. To, čo by som momentálne chcela, by však prinieslo aj veľké obete, ale pre mňa a niektorých vôkol mňa aj veľké šťastie. Tak ako sa mám rozhodnúť, keď po mne možno zostane spúšť, ale pre do mnou
už iba veľké šťastie a upokojenie a nielen pre mňa? Asi som toho fakt veľmi veľa vydržala,/to mi povedali moji naj ľudia/, aby museli prísť takéto chvíle, kedy si konečne naplno uvedomujem, kde sa nachádzam a chcem to zásadne zmeniť. Viem iba jedno, že to nesmiem robiť so srdcom, ale iba s rozumom a tentoraz musím byť ozaj sebecká. Ste všetci veľmi zlatí, ďakujem vám za podporu a za možnosť vyrozprávať sa. Dúfam, že aj spoločne s vami sa z toho dostanem a nebude sa mi snívať, že mám depresiu, ktorej sa nemôžem zbaviť. Až som sa v sobotu v noci zľakla.
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

Drzime Ti palce!!!
0 0
kalkulka kalkulka

kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac
Ďakujem vám všetkým, dúfam, že to úspešne zvládnem. Rozmýšľam, že začnem behať ako niekedy dávnejšie. Snáď ma to nejako vzpruží.
0 0
Milla Milla

Milla je offline (nepripojený) Milla

Dobrý deń, už ani neviem odkiaľ som odpísala túto definíciu pozitívneho myslenia. Keď máte niekto chuť a čas, prečítajte si ju pomaly, mne sa páči možno niekomu pomôže...
"Nachádzam sa v nekonečnosti života, kde je všetko dokonalé, úplné, celistvé. Žijem v harmónii s každým, koho poznám. V hĺbke mojej je bezodná studnica lásky. Nechávam túto lásku vyvierať na povrch. Napĺňa mi srdce, telo, myseľ, vedomie a celú moju bytosť. Vyžaruje zo mňa na všetky strany a znásobená sa vracia späť.
O čo viac lásky dávam, o to viac jej mám, jej zásoby sú nevyčerpateľné.
Keď rozdávam lásku je mi dobre, vyjadrujem tak svoju vnútornú radosť.
Mám sa rada, a preto sa s láskou starám o svoje telo.
Láskyplne ho živím, upravujem a obliekam.
Moje telo sa mi odvďačuje zdravím a energiou.
Mám sa rada, a preto bývam v útulnom a pohodlnom byte, ktorý uspokojuje všetky moje potreby.
Napĺňam jeho miestnosti vibráciami lásky, aby ju pocítil každý, kto doňho vstúpi, a aby príjmal jej životodarnú silu.
Mám sa rada a preto robím prácu, ktorá ma teší, a využívam v nej svoje nadanie a schopnosti.
Pracujem s ľuďmi a pre ľudí, ktorých mám rada a ktorí majú radi mňa.
Za moju prácu mám dobre zaplatené.
Mám sa rada, a preto sa ku všetkým ľuďom správam láskavo a myslím na nich s láskou - viem, že to čo dávam, sa ku mne znásobene vráti.
Priťahujem iba milujúcich ľudí, lebo sú odrazom mojej osobnosti.
Mám sa rada, a preto odpúšťam svojej minulosti a zbavujem sa všetkých svojich predchádzajúcich nepríjemných zážitkov.
SOM SLOBODNÁ.
Mám sa rada, a preto bezvýhradne milujem prítomnosť, a každý jej okamih prežívam pozitívne.
Viem, že moja budúcnosť je harmonická, bezpečná a svetlá, pretože som milovaným dieťaťom vesmíru, ktorý tu teraz a naveky láskavo bdie.
V MOJOM ŽIVOTE JE VŠETKO V PORIADKU.
Pekný deň všetkým!
0 0
cloe cloe

cloe je offline (nepripojený) cloe

Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac
kalkulka Pozri príspevok
Ďakujem vám všetkým, dúfam, že to úspešne zvládnem. Rozmýšľam, že začnem behať ako niekedy dávnejšie. Snáď ma to nejako vzpruží.
Začni behať alebo rob niečo iné na čo máš chuť. Len stále niečo rob a bude všetko O.K. Niekedy je to lepšie než sa priveľmi "hrabať" vo svojich pocitoch. Len maj stále na mysli to, pre čo si sa rozhodla a nezabudni, že si jedinečná osobnosť. Prajem ti veľa sily!
0 0
kalkulka kalkulka

kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac
Ďakujem Cloe. V prvom rade nesedím doma, ale chodím každý deň vonku až do večera. Vyhrievam sa na slniečku a relaxujem medzi ľuďmi, ktorí ma chápu.
Som im veľmi vďačná, že môžem im vyliať svoju dušičku. A čo je dôležité, začínam robiť poriadky postupne so všetkými, ktorí mi ublížili. Pekne postupne
jeden po druhom príde na mušku. Ja si počkám.Povedala som si, ďakujem,
stačilo. A všetci len pozerajú, čo sa deje, aká som sprostá harpia. Ale teraz už neustúpim, aspoň dúfam. Všetkým to nadelím z mosta-doprosta. Každému, čo si zaslúži. Nechcem zakríknuť, dostavujú sa prvé pozitívne výsledky. Ale ešte ma toho čaká dosť. No musím pekne pomaly. Nikdy som taká sprostá nebola a to bola asi chyba. Aj keď sa sama divím, kde sa to vo mne berie, som presvedčená, že zatiaľ robím dobre. Ale ešte pár orieškov ma čaká. Ten najtvrdší si však nechám na koniec. A buď ho rozpučím na márne kúsky, alebo z neho vytiahnem darčeky ako pre Popolušku.
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

Tak sa mi zda, ze si plna negativnej energie a to nie je dobre! Az ide z teba strach.
0 0
kalkulka kalkulka

kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac
Ale nie, až tak veľmi nie, iba chcem urobiť všade poriadok, hoci to bude aj kruté. A želám si, aby niektorí otvorili oči a zistili, že aj ja som iba človek a nie som studňa, ktorá nemá dno. Niektoré veci sa donekonečna robiť proste nedajú. Všetko má svoje hranice.
0 0
Adam xx Adam xx

Adam xx je offline (nepripojený) Adam xx

kalkulka Pozri príspevok
Ale nie, až tak veľmi nie, iba chcem urobiť všade poriadok, hoci to bude aj kruté. A želám si, aby niektorí otvorili oči a zistili, že aj ja som iba človek a nie som studňa, ktorá nemá dno. Niektoré veci sa donekonečna robiť proste nedajú. Všetko má svoje hranice.

Zdá sa mi, že si riadne unavená zo života. Aj to sa stáva. Ale neobviňuj pre to niekoho iného. Urobila si skrátka niekde v svojom živote chybu. Vyzerá to tak, že si len dávala, rozdávala sa ale si nič nepríjmala. Jednoducho človek nemôže len dávať, ale musí si aj brať. Ale aj to sa musí vedieť!!. Je to skrátka o rovnováhe (v akom koľvek smere). Ak dnes ideš robiť poriadky, tak to je opäť extrém, a to tvojej duševnej rovnováhe nepridá. Áno, momentálne sa cítiš ohromne, to ako si to komusi „dala“, lenže to je iba sebaklam. Je to niečo krátke, prchavé a po čase to bude preč. Takže ak nevieš odkiaľ začať, tak ti poradím, začni od seba. (Neobviňuj svet. Zlepši ho. Ako? Zlepšovaním seba v každej chvíli).Trocha sa zamysli nad svojou minulosťou, urob si takú vlastnú inventúru, kde sa stala chyba, a začni robiť veci s rozvahou a tak, aby to, čo chceš svojim konaním zmeniť, resp. zmeníš, malo trvalú hodnotu. Ale pozor, podotýkam, že pre obe strany (Skôr, ako budeš hovoriť o pravde druhým, uisti sa, že poznáš pravdu). Ja viem, že sa to ľahko píše a ťažšie koná, ale ver, ide to.

Tak držím palce, hlavne aby si mala dostatok síl rozpoznať pravdu, naďalej nachádzať v sebe lásku a radovať sa z malčkostí, na ktorých tento svet stojí.

Život to sú pozitívne spomienky na minulosť, preto ži život tak, aby si mala na čo spomínať. Len pri tom nezabudni, že sú tu aj druhí.


0 0
učtovníčka učtovníčka

učtovníčka je offline (nepripojený) učtovníčka

Pozitívne myslenie je dôležité. Ja mám za sebou /aj keď ešte nie celkom/také zlé skúsenosti asi ako ty. Oklamal a ublížil mi človek z rodiny ktorý nemá ani štipku charakteru napriek titulu na ktorom si zakladá. Ľudia z môjho okolia poznajú situáciu a každý sa čuduje že som mu to neodplatila niečím čo by postihlo jeho a jeho rodinu rovnakou mierou ako moju. Jednoducho to nedokážem a rady "dávno si ho už mala zhodiť zo schodov a podobne" mi vôbec nepomáhajú.Vnútorne by som sa s tým nevyrovnala a nepomohlo by mi to. Aj v mysli som sa zaoberala tým, že mu budem želať len to najhoršie a čakať že sa mu stane niečo zlé.Vôbec mi to nepomáha a ešte ma to viac deptá.Nie je to správna cesta. Stojí ma to obrovské úsilie a často aj ten smiech cez slzy. Moji známi a aj niektorí klienti chodili ku mne nasávať energiu a dobrú náladu. Dnes ja vyhľadávam ľudí s ktorými mi je dobre a snažím sa zabudnúť. Keď sa mi to darí tak sa v telefóne ozve exekútorský úrad a mám po dobrej vôli. Všetko úsilie vynaložené v posledných 4 mesiacoch a prebdeté noci pri počítači išli na konto tohoto úradu len preto, že som sa dala podviesť človeku s hrošou kožou a bez charakteru.
Napriek tomu verím že sa z toho dostanem aj za pomoci pozitívneho myslenia, dobrých kníh a zdá sa mi že v poslednom čase stretávam nových dobrých ľudí s čistým srdcom. Cítim to ako obrat k lepšiemu a zadosťučinenie za tie čierne dni. Slniečko vychádza, aj keď veľmi pomaly a keď sa budem živiť pozitívnymi myšlienkami a tá burina okolo je bez lásky a výživy ktorú dávajú dobré skutky a láska k blížnemu tak predpokladám že sama vyhynie, alebo ju to moje slnko spáli.
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Príjemným sa nazýva to, čo baví, pekným to, čo sa len páči, dobrým to, čo sa cení.
Immanuel Kant

Čím je človek rozumnejší a lepší, tým viac dobra v ľuďoch pozoruje.
Blais Pascal
0 0
plavčík plavčík

plavčík je offline (nepripojený) plavčík

človek s dušou
Pripájam sa k diskusii....KARKULKA...asi viacerí sme prešli niečím podobným ako aj ty.
No v mojom živote som prišiel na to, že "robiť poriadky" s každým sa jednoducho nedá spätne. Lebo vykričať na niekoho blato za niekoľko rokov naraz sa mi nevyplatili. Mne sa osvädčilo urobiť HRUBÚ čiaru i keď to celkom nejde...a začať s každým odznovu a to čo sa mi nepáči mu proste povedať v tom momente ako to príde a nie skladovať v dušičke bordel a čakať kým prekypí.
Skús riešiť problém hneď , potom možno zo začiatku ľudia budú pozerať čo je s tebou, že zrazu nemáš "ochotu"... ale ty tú ochotu máš, ale len do únosnej miery a musí každý človek pochopiť, že aj ty si "LEN ČLOVEK" a máš svoje mädze. No a uvidíš, že sa časom ľudia okolo teba aj zmenia. Ostanú tí, ktorí Ťa majú radi taká aká si a zmiznú tí, ktorí Ťa len využívali/ o takých netreba ani stát/ ...a to bez toho aby si z niekým "robila"poriadok.


A na záver niečo, čo mám v práci na stole stále a čítam si to vo chvíľach keď by som niekoho najradšej chytil pod krk a poriadne s ním zatriasol:
Nikdy nesúper s blbcom!
Stiahne ťa na svoju úroveň a tam Ťa prevalcuje svojimi skúsenosťami...



Viem že sa to ľahko hovorí...ale nerob si s toho nič ak Ti to hneď nepôjde...nejde to hneď nikomu ...
Lebo život je ako húsenková dráha...raz si hore - inokedy dole, ide len o to, aby si sa tam dole dlho nezdržiavala.Takže hlavu hore.
0 0
kalkulka kalkulka

kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac
Adam xx Pozri príspevok
Zdá sa mi, že si riadne unavená zo života. Aj to sa stáva. Ale neobviňuj pre to niekoho iného. Urobila si skrátka niekde v svojom živote chybu. Vyzerá to tak, že si len dávala, rozdávala sa ale si nič nepríjmala. Jednoducho človek nemôže len dávať, ale musí si aj brať. Ale aj to sa musí vedieť!!. Je to skrátka o rovnováhe (v akom koľvek smere). Ak dnes ideš robiť poriadky, tak to je opäť extrém, a to tvojej duševnej rovnováhe nepridá. Áno, momentálne sa cítiš ohromne, to ako si to komusi „dala“, lenže to je iba sebaklam. Je to niečo krátke, prchavé a po čase to bude preč. Takže ak nevieš odkiaľ začať, tak ti poradím, začni od seba. (Neobviňuj svet. Zlepši ho. Ako? Zlepšovaním seba v každej chvíli).Trocha sa zamysli nad svojou minulosťou, urob si takú vlastnú inventúru, kde sa stala chyba, a začni robiť veci s rozvahou a tak, aby to, čo chceš svojim konaním zmeniť, resp. zmeníš, malo trvalú hodnotu. Ale pozor, podotýkam, že pre obe strany (Skôr, ako budeš hovoriť o pravde druhým, uisti sa, že poznáš pravdu). Ja viem, že sa to ľahko píše a ťažšie koná, ale ver, ide to.

Tak držím palce, hlavne aby si mala dostatok síl rozpoznať pravdu, naďalej nachádzať v sebe lásku a radovať sa z malčkostí, na ktorých tento svet stojí.

Život to sú pozitívne spomienky na minulosť, preto ži život tak, aby si mala na čo spomínať. Len pri tom nezabudni, že sú tu aj druhí.

To vieš, inventúru som si spravila už dávno. Viem, kde sa stala tá najväčšia chyba. A to mi ver, že nebola u mňa. Všemožne som sa snažila, ale ak s obrovským balvanom ani nepohneš, tak čo máš robiť? Mala som už vtedy urobiť rázny rez a nie vyčkávať. Teraz ide iba o to, aby som včas rozpoznala, čo je pravda a zbytočne neubližovala.
0 0
kalkulka kalkulka

kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac
plavčík Pozri príspevok
Pripájam sa k diskusii....KARKULKA...asi viacerí sme prešli niečím podobným ako aj ty.
No v mojom živote som prišiel na to, že "robiť poriadky" s každým sa jednoducho nedá spätne. Lebo vykričať na niekoho blato za niekoľko rokov naraz sa mi nevyplatili. Mne sa osvädčilo urobiť HRUBÚ čiaru i keď to celkom nejde...a začať s každým odznovu a to čo sa mi nepáči mu proste povedať v tom momente ako to príde a nie skladovať v dušičke bordel a čakať kým prekypí.
Skús riešiť problém hneď , potom možno zo začiatku ľudia budú pozerať čo je s tebou, že zrazu nemáš "ochotu"... ale ty tú ochotu máš, ale len do únosnej miery a musí každý človek pochopiť, že aj ty si "LEN ČLOVEK" a máš svoje mädze. No a uvidíš, že sa časom ľudia okolo teba aj zmenia. Ostanú tí, ktorí Ťa majú radi taká aká si a zmiznú tí, ktorí Ťa len využívali/ o takých netreba ani stát/ ...a to bez toho aby si z niekým "robila"poriadok.


A na záver niečo, čo mám v práci na stole stále a čítam si to vo chvíľach keď by som niekoho najradšej chytil pod krk a poriadne s ním zatriasol:
Nikdy nesúper s blbcom!
Stiahne ťa na svoju úroveň a tam Ťa prevalcuje svojimi skúsenosťami...


Viem že sa to ľahko hovorí...ale nerob si s toho nič ak Ti to hneď nepôjde...nejde to hneď nikomu ...
Lebo život je ako húsenková dráha...raz si hore - inokedy dole, ide len o to, aby si sa tam dole dlho nezdržiavala.Takže hlavu hore.
Toto je obrovská pravda, len tá hrubá čiara sa robí ťažko, neviem, či to dokážem, ale to by bolo najlepšie.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

plavčík Pozri príspevok
Nikdy nesúper s blbcom!
Stiahne ťa na svoju úroveň a tam Ťa prevalcuje svojimi skúsenosťami...

Toto si dám asi zarámovať
0 0
kalkulka kalkulka

kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac
učtovníčka Pozri príspevok
Pozitívne myslenie je dôležité. Ja mám za sebou /aj keď ešte nie celkom/také zlé skúsenosti asi ako ty. Oklamal a ublížil mi človek z rodiny ktorý nemá ani štipku charakteru napriek titulu na ktorom si zakladá. Ľudia z môjho okolia poznajú situáciu a každý sa čuduje že som mu to neodplatila niečím čo by postihlo jeho a jeho rodinu rovnakou mierou ako moju. Jednoducho to nedokážem a rady "dávno si ho už mala zhodiť zo schodov a podobne" mi vôbec nepomáhajú.Vnútorne by som sa s tým nevyrovnala a nepomohlo by mi to. Aj v mysli som sa zaoberala tým, že mu budem želať len to najhoršie a čakať že sa mu stane niečo zlé.Vôbec mi to nepomáha a ešte ma to viac deptá.Nie je to správna cesta. Stojí ma to obrovské úsilie a často aj ten smiech cez slzy. Moji známi a aj niektorí klienti chodili ku mne nasávať energiu a dobrú náladu. Dnes ja vyhľadávam ľudí s ktorými mi je dobre a snažím sa zabudnúť. Keď sa mi to darí tak sa v telefóne ozve exekútorský úrad a mám po dobrej vôli. Všetko úsilie vynaložené v posledných 4 mesiacoch a prebdeté noci pri počítači išli na konto tohoto úradu len preto, že som sa dala podviesť človeku s hrošou kožou a bez charakteru.
Napriek tomu verím že sa z toho dostanem aj za pomoci pozitívneho myslenia, dobrých kníh a zdá sa mi že v poslednom čase stretávam nových dobrých ľudí s čistým srdcom. Cítim to ako obrat k lepšiemu a zadosťučinenie za tie čierne dni. Slniečko vychádza, aj keď veľmi pomaly a keď sa budem živiť pozitívnymi myšlienkami a tá burina okolo je bez lásky a výživy ktorú dávajú dobré skutky a láska k blížnemu tak predpokladám že sama vyhynie, alebo ju to moje slnko spáli.
Nehnevaj sa, odpíšem ti zajtra, ponáhľam sa na pracovnú cestu do KE.
Zatiaľ pa pa všetkým dobrým dušičkám.
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
kalkulka Pozri príspevok
Ďakujem Cloe. V prvom rade nesedím doma, ale chodím každý deň vonku až do večera. Vyhrievam sa na slniečku a relaxujem medzi ľuďmi, ktorí ma chápu.
Som im veľmi vďačná, že môžem im vyliať svoju dušičku. A čo je dôležité, začínam robiť poriadky postupne so všetkými, ktorí mi ublížili. Pekne postupne
jeden po druhom príde na mušku. Ja si počkám.Povedala som si, ďakujem,
stačilo. A všetci len pozerajú, čo sa deje, aká som sprostá harpia. Ale teraz už neustúpim, aspoň dúfam. Všetkým to nadelím z mosta-doprosta. Každému, čo si zaslúži. Nechcem zakríknuť, dostavujú sa prvé pozitívne výsledky. Ale ešte ma toho čaká dosť. No musím pekne pomaly. Nikdy som taká sprostá nebola a to bola asi chyba. Aj keď sa sama divím, kde sa to vo mne berie, som presvedčená, že zatiaľ robím dobre. Ale ešte pár orieškov ma čaká. Ten najtvrdší si však nechám na koniec. A buď ho rozpučím na márne kúsky, alebo z neho vytiahnem darčeky ako pre Popolušku.
A teraz si skús to, čo si napísala, po sebe prečítať.
Nič v zlom, ale kto seje vietor, zožne búrku. Si hrdá, o pokore ani nehovorím. Čo keby si skúsila aspoň jednému odpustiť? A čo keby si odpustila všetkým? Takto pokoj v duši nedosiahneš.
0 0
Janka P Janka P

Janka P je offline (nepripojený) Janka P

žena - čo viac si želať ?
Súhlasím s Danilou. Nie raz som sa cítila podobne ako " kalkulka " využívaná a zneužívaná a všetci ( alebo mnohí ) boli tí zlí. Pravda je ale taká, že v prvom rade sa treba zastaviť pri sebe. Kde robím chybu, že som taká nespokojná ? Prečo sa nechávam využívať ( ak je to naozaj tak )? Mňa osobne veľmi oslovila kniha od Eckharta Tolla " Moc přítomného okamžiku ". Kvôli vnútornej rovnováhe a vyrovnanosti je veľmi potrebné naučiť sa vážiť seba si samého a uvedomiť si, že náš život je jedine v našich rukách a jedine my sme za neho zodpovední, nie je potrebné obviňovať nikoho iného. Obviňovanie nič nerieši, skôr naopak. Kalkulke prajem aby našla v sebe silu a pokoj, ktorý určite v sebe má, len sa treba trochu zastaviť, zabudnúť na emócie a počúvať samu seba.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať