Zavrieť

Porady

Pozitivne myslenie a motivacia

Ahojte! Chcem sa vas spytat, ako podla vas ovplyvnuje zivot cloveka jeho myslenie? A ci podla vas hra velku rolu v zivote cloveka stastie alebo skor ochota pracovat na sebe? Som zvedavy na vas nazor.
Usporiadat
Nika Nika

Nika je offline (nepripojený) Nika

kalkulka Pozri príspevok
Ďakujem Cloe. V prvom rade nesedím doma, ale chodím každý deň vonku až do večera. Vyhrievam sa na slniečku a relaxujem medzi ľuďmi, ktorí ma chápu.
Som im veľmi vďačná, že môžem im vyliať svoju dušičku. A čo je dôležité, začínam robiť poriadky postupne so všetkými, ktorí mi ublížili. Pekne postupne
jeden po druhom príde na mušku. Ja si počkám.Povedala som si, ďakujem,
stačilo. A všetci len pozerajú, čo sa deje, aká som sprostá harpia. Ale teraz už neustúpim, aspoň dúfam. Všetkým to nadelím z mosta-doprosta. Každému, čo si zaslúži. Nechcem zakríknuť, dostavujú sa prvé pozitívne výsledky. Ale ešte ma toho čaká dosť. No musím pekne pomaly. Nikdy som taká sprostá nebola a to bola asi chyba. Aj keď sa sama divím, kde sa to vo mne berie, som presvedčená, že zatiaľ robím dobre. Ale ešte pár orieškov ma čaká. Ten najtvrdší si však nechám na koniec. A buď ho rozpučím na márne kúsky, alebo z neho vytiahnem darčeky ako pre Popolušku.
Kalkulka ak máš pocit, že ti tí ľudia ublížili tak si to s nimi vydiskutuj, problémy treba riešiť a nie odkladať, ale preboha nie takouto formou. Takto nič nevyriešiš, neuľaví sa ti a stále v sebe budeš nosiť pocit krivdy...
0 0
luebchenko luebchenko

luebchenko je offline (nepripojený) luebchenko

žena - čo viac povedať treba :) ...viac
učtovníčka Pozri príspevok
...Jednoducho to nedokážem a rady "dávno si ho už mala zhodiť zo schodov a podobne" mi vôbec nepomáhajú.Vnútorne by som sa s tým nevyrovnala a nepomohlo by mi to.
...do mňa naši tak hustili že "to by si klesla na ich úroveň" A takíto ľudia mi ozaj nestoja za to, aby som sa kvôli nim tak ponižovala
Ale nedostali ste sa tak trochu mimo tému? Môj názor na pôvodnú otázku je taký, že život (nech už je nám nadelený v akejkoľvek dĺžke) je príliš krátky na to, aby sme si ho kazili nejakými blbcami, ktorí ku šťastiu potrebujú nešťastie druhých. Nie? A čo je to šťastie? Niekomu urobí najväčšiu radosť keď susedovi zdochne koza, niekto je "na větvi" z každej rozkvitnutej kvetinky, niekto je šťastný ak prežije deň bez toho že by ho boleli kríže, niekto je šťastný ak prežije deň ... Položil si filozofickú otázku Bastian Ale je jasné že všetko sa odvíja od myslenia človeka. A hlavne od jeho názoru na to čo prežíva. Videla som dokument o akomsi kmeni kdesi v Afrike, kde si ženy nevedeli predstaviť, že by ich muž mal len jednu ženu, lebo veď ako by všetku robotu jedna baba mala zvládať... No a skúsil by taký Slováčisko s takým argumentom domov dôjsť!!! Takže tak
0 0
kalkulka kalkulka

kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac
luebchenko Pozri príspevok
...do mňa naši tak hustili že "to by si klesla na ich úroveň" A takíto ľudia mi ozaj nestoja za to, aby som sa kvôli nim tak ponižovala
Ale nedostali ste sa tak trochu mimo tému? Môj názor na pôvodnú otázku je taký, že život (nech už je nám nadelený v akejkoľvek dĺžke) je príliš krátky na to, aby sme si ho kazili nejakými blbcami, ktorí ku šťastiu potrebujú nešťastie druhých. Nie? A čo je to šťastie? Niekomu urobí najväčšiu radosť keď susedovi zdochne koza, niekto je "na větvi" z každej rozkvitnutej kvetinky, niekto je šťastný ak prežije deň bez toho že by ho boleli kríže, niekto je šťastný ak prežije deň ... Položil si filozofickú otázku Bastian Ale je jasné že všetko sa odvíja od myslenia človeka. A hlavne od jeho názoru na to čo prežíva. Videla som dokument o akomsi kmeni kdesi v Afrike, kde si ženy nevedeli predstaviť, že by ich muž mal len jednu ženu, lebo veď ako by všetku robotu jedna baba mala zvládať... No a skúsil by taký Slováčisko s takým argumentom domov dôjsť!!! Takže tak
To je pravda, že je to o pohľade na momentálnu situáciu v akej sa človek nachádza a všetko sa zdá zo začiatku veľmi zlé a viem, že z odstupom času by sme možno situáciu riešili iným spôsobom. Mnohí si myslíte, že asi nie som normálna, keď chcem takto postupovať a robím úplne zle, ale tí ktorých sa to týka, čo o nich píšem ja, to už dávno potrebovali, lebo po dobrom to s nimi nejde. Jednoducho niekto niekedy v živote potrebuje poriadnu príučku, aby sa spamätal. Pomáhaním niekedy totiž robíme pravý opak. A v mojom prípade som mala urobiť rázny krok už roky dozadu a možno by všetko dopadlo ináč a nie aby som ešte aj ja doplatila na to, čo som tak povediac sama od seba nespôsobila. Riešila som situáciu ako sa len najlepšie dalo, tým som pomohla ľuďom okolo seba /aspoň som si myslela, mali sa dobre/, ale doplatila som na to. Tak načo bola potrebná ešte aj moja obeť! Toto keby mi niekto vysvetlil a poriadne?!
0 0
kalkulka kalkulka

kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac
Danila Pozri príspevok
A teraz si skús to, čo si napísala, po sebe prečítať.
Nič v zlom, ale kto seje vietor, zožne búrku. Si hrdá, o pokore ani nehovorím. Čo keby si skúsila aspoň jednému odpustiť? A čo keby si odpustila všetkým? Takto pokoj v duši nedosiahneš.
Danila, keby to neboli tak strašne boľavé veci, tak to o čom píšeš by sa dalo, to som robila aj doteraz. Ale na toto nikdy v živote nezabudnem, môže to iba zapadnúť prachom, ale vždy to bude vidno, hoci nie ostro.
0 0
kalkulka kalkulka

kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac
učtovníčka Pozri príspevok
Pozitívne myslenie je dôležité. Ja mám za sebou /aj keď ešte nie celkom/také zlé skúsenosti asi ako ty. Oklamal a ublížil mi človek z rodiny ktorý nemá ani štipku charakteru napriek titulu na ktorom si zakladá. Ľudia z môjho okolia poznajú situáciu a každý sa čuduje že som mu to neodplatila niečím čo by postihlo jeho a jeho rodinu rovnakou mierou ako moju. Jednoducho to nedokážem a rady "dávno si ho už mala zhodiť zo schodov a podobne" mi vôbec nepomáhajú.Vnútorne by som sa s tým nevyrovnala a nepomohlo by mi to. Aj v mysli som sa zaoberala tým, že mu budem želať len to najhoršie a čakať že sa mu stane niečo zlé.Vôbec mi to nepomáha a ešte ma to viac deptá.Nie je to správna cesta. Stojí ma to obrovské úsilie a často aj ten smiech cez slzy. Moji známi a aj niektorí klienti chodili ku mne nasávať energiu a dobrú náladu. Dnes ja vyhľadávam ľudí s ktorými mi je dobre a snažím sa zabudnúť. Keď sa mi to darí tak sa v telefóne ozve exekútorský úrad a mám po dobrej vôli. Všetko úsilie vynaložené v posledných 4 mesiacoch a prebdeté noci pri počítači išli na konto tohoto úradu len preto, že som sa dala podviesť človeku s hrošou kožou a bez charakteru.
Napriek tomu verím že sa z toho dostanem aj za pomoci pozitívneho myslenia, dobrých kníh a zdá sa mi že v poslednom čase stretávam nových dobrých ľudí s čistým srdcom. Cítim to ako obrat k lepšiemu a zadosťučinenie za tie čierne dni. Slniečko vychádza, aj keď veľmi pomaly a keď sa budem živiť pozitívnymi myšlienkami a tá burina okolo je bez lásky a výživy ktorú dávajú dobré skutky a láska k blížnemu tak predpokladám že sama vyhynie, alebo ju to moje slnko spáli.
Milá účtovníčka, tak ty veľmi dobre vieš, ako sa cíti človek, ktorého sklamali a predsa tomu, kto to spôsobil neželáš nič zlé. Veď ani ja neželám nikomu nič zlé, iba proste chcem vyriešiť situáciu a nie vždy sa to dá tak, aby bol každý spokojný. Veľmi dobre si vieš predstaviť ako sa môžem teraz cítiť ja, keď tie udalosti, ktoré sa mi stali boli viaceré zaradom a od viacerých ľudí. Proste zneužívali moju dobrú vôľu, iba si brali a nedávali dokopy nič. A donekonečna to takto nejde, veď to určite vieš. A ešte aj
ty na to d o p l á c a š a musíš sa trápiť sama, tak to ti vôbec nezávidím, ale máš v sebe silu. Prajem ti, aby si v živote našla blízkeho človeka, o ktorého sa budeš môcť ozaj oprieť a ktorý ti vynahradí všetko tvoje trápenie a nech sa konečne v tom pravom svetle aj na teba usmeje to pravé nefalšované teplé slniečko.
0 0
liduska liduska

liduska je offline (nepripojený) liduska

Ahoj Kalkulka, čítam tvoje príspevky a neviem či som prehliadla, alebo či si nenapísala čo sa ti vlastne stalo.Ja som si pôvodne myslela, že ti niekto zomrel. Ale čím ďalej čítam tvoje príspevky tak v tom bude asi niečo iné. Myslím si že pokiaľ nikto nevie čo si vlastne zažila , je len ťažko radiť. Píšeš len v náznakoch.Prajem veľa pokoja, lásky a porozumenia.
0 0
Mackovka Mackovka

Mackovka je offline (nepripojený) Mackovka

kalkulka Pozri príspevok
Danila, keby to neboli tak strašne boľavé veci, tak to o čom píšeš by sa dalo, to som robila aj doteraz. Ale na toto nikdy v živote nezabudnem, môže to iba zapadnúť prachom, ale vždy to bude vidno, hoci nie ostro.
Kalkulka, odpustiť neznamená súhlasiť s konaním niekoho, kto ti ublížil alebo ťa zneužíval. Odpustiť znamená neživiť v sebe nenávisť a pomstu. Ak to nedokážeš, ubližuješ sama sebe. Prajem ti, aby si sa skoro s tým zlým, čo ťa stretlo vyrovnala.
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

Drzat v sebe hnev a nenavist sa neoplati - dokonca sa o tom teraz vela hovori, ze to moze viest az k rakovine.
0 0
Olice Olice

Olice je offline (nepripojený) Olice

Kalkulka, verím tomu, že nájdeš silu a zatrpknutosti, ktorá v Tebe je sa zbavíš.
Skús si vybrať inú cestu, je to ťažké, ale skús zabudnúť.
Ak je to i čo i len trošku možné zmeň na nejaký čas prostredie a ľudí okolo seba. Prídeš na iné myšlienky a možno získaš aj iný pohľad na vec.
Je to v Tebe asi všetko veľmi čerstvé.
Maj rada ľudí, ignoruj a nevšímaj si tzv."priateľov".
Ver, tomu, že ak v sebe nebudeš držať myšlienky na pomstu, veci sa vyriešia k Tvojej spokojnosti. Nájdi v sebe pokoj a ten nie je na povrchu, ale veľmi hlboko v človeku.
Želám Ti všetko dobré.
0 0
kalkulka kalkulka

kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac
marek15 Pozri príspevok
Kalkulka, verím tomu, že nájdeš silu a zatrpknutosti, ktorá v Tebe je sa zbavíš.
Skús si vybrať inú cestu, je to ťažké, ale skús zabudnúť.
Ak je to i čo i len trošku možné zmeň na nejaký čas prostredie a ľudí okolo seba. Prídeš na iné myšlienky a možno získaš aj iný pohľad na vec.
Je to v Tebe asi všetko veľmi čerstvé.
Maj rada ľudí, ignoruj a nevšímaj si tzv."priateľov".
Ver, tomu, že ak v sebe nebudeš držať myšlienky na pomstu, veci sa vyriešia k Tvojej spokojnosti. Nájdi v sebe pokoj a ten nie je na povrchu, ale veľmi hlboko v človeku.
Želám Ti všetko dobré.
Máš pravdu, je to ešte čerstvé, tá zmena by mi prospela, ale akosi si to nemôžem dovoliť zmiznúť aspoň na dva týždne niekde, to by asi nešlo v práci. Ďakujem za želanie.
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

No berte to ako môj úplne subjektívny postoj. Mne "pomáha" v takýchto chvíľach, keď si spomeniem na ľudí, ktorí to majú v živote ťažšie. (Napr. na deti, ktoré nemajú čo jesť, na ľudí, ktorí sú nevyliečiteľne chorí a pritom si ešte zvyšok života užívajú naplno, na tých, ktorý nemajú žiadny majetok, nemajú ani kde bývať a predsa existujú, ... - konkrétnych ľudí) Potom sa mi moje problémy zdajú banálne a smiešne a prídem na to, že ja vôbec nemám nárok na ľútosť. (Hoci som mala tiež ťažké chvíle, asi som ešte nezažila nič, čo kalkulka.)
Nepozerávate v nedeľu poobede na verejnoprávnej televízii program o troch želaní? Zakaždým sa mi vykotúľa slzička, ako dobre a statočne znášajú svoj osud tí ľudia.
0 0
Hanka28 Hanka28

Hanka28 je offline (nepripojený) Hanka28

žena
Myslim si, že život človeka veľmi ovlyvňuje myslenie človeka. Hlavne podvedomie. Ako myslime, tak žijeme. Ak myslim pozitívne, tak veci sa v konečnom výsledku riešia v moj prospech. Ak myslim pozitívne - idem do predu. Dodáva mi to energiu. Ak myslim negativne - tak mi to ubera energiu. A ako človek vnútorne cíti, tak sa navonok správa. A myšlienka má veľku silu. Dá sa o tom veľa rozprávať. Niekedy neskôr ...
0 0
kalkulka kalkulka

kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac
liduska Pozri príspevok
Ahoj Kalkulka, čítam tvoje príspevky a neviem či som prehliadla, alebo či si nenapísala čo sa ti vlastne stalo.Ja som si pôvodne myslela, že ti niekto zomrel. Ale čím ďalej čítam tvoje príspevky tak v tom bude asi niečo iné. Myslím si že pokiaľ nikto nevie čo si vlastne zažila , je len ťažko radiť. Píšeš len v náznakoch.Prajem veľa pokoja, lásky a porozumenia.
Nezomrel mi naozaj chválabohu nikto, ale je to niečo podobné ako keby mi zomreli naraz viacerí najbližší ľudia. A neviem prečo sa všetko nakopilo tak odrazu toľko naraz. Keby aspoň postupne, tak by ma to takto isto nezložilo. Ale už som na tom o trocha lepšie. Aj vďaka všetkým zlatým dušičkám. A všetkým chcem dať vedieť, že ten najtvrdší orech sa ku mne dneska prigúľal a vôbec som ho nerozpučila na márne kúsky, nedokázala som to urobiť, keď na mňa hádzal tie krásne psie očičká a zistila som, že je vlastne nešťastný a je na tom asi presne tak ako ja, iba to držal v sebe. Ten život je ale strašne zamotaný. Až taká zaslepená zlosťou zase nie som.
0 0
Hanka28 Hanka28

Hanka28 je offline (nepripojený) Hanka28

žena
Dnes mi vytrhli zub,tak mam chvilku čas. A na poradu chodim malo. Veci si riešim sama. Ale tvoja odpoveď mi vykuzlila krivy usmev,lebo ešte mam strpnute lice. A veci beriem z rezervou a humorom. Nič nie je take strašne aby nemohlo byť lepšie. Či nie?
0 0
kalkulka kalkulka

kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac
Gabi03 Pozri príspevok
No berte to ako môj úplne subjektívny postoj. Mne "pomáha" v takýchto chvíľach, keď si spomeniem na ľudí, ktorí to majú v živote ťažšie. (Napr. na deti, ktoré nemajú čo jesť, na ľudí, ktorí sú nevyliečiteľne chorí a pritom si ešte zvyšok života užívajú naplno, na tých, ktorý nemajú žiadny majetok, nemajú ani kde bývať a predsa existujú, ... - konkrétnych ľudí) Potom sa mi moje problémy zdajú banálne a smiešne a prídem na to, že ja vôbec nemám nárok na ľútosť. (Hoci som mala tiež ťažké chvíle, asi som ešte nezažila nič, čo kalkulka.)
Nepozerávate v nedeľu poobede na verejnoprávnej televízii program o troch želaní? Zakaždým sa mi vykotúľa slzička, ako dobre a statočne znášajú svoj osud tí ľudia.
To vieš, je rozdiel, zažiť nejaké sklamanie, ktorým je napríklad neúspech v škole, problém v zamestnaní, nespravená skúška, z toho všetkého sa dá urobiť reparát. Ale zažiť niečo na vlastnej koži, čo sa týka tvojho osobného, toho najosobnejšieho ja, čo tebou najviac otrasie, alebo zažívať to dlhodobo, to je niečo, čo sa nedá porovnávať. Záleží iba na osobnosti, ako sa s tým vyrovná a aký postoj zaujme. Fakt som sa ešte v živote tak nezložila ako teraz. Toto už nie sú žiadne polená pod nohami, ktoré môžeme ľahko prekročiť, toto sú bašty, po ktorých treba vyliezť, alebo ich zbúrať.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Po prečítaní tvojho prvého príspevku som mala chuť napísať ti: príď do Tatier, vyškriab sa najvyššie ako vládzeš, budeš mať bližšie k nebu a pri pohľade do doliny sa ti budú zdať akékoľvek problémy malicherné a z tej výšky-odstupu uvidíš aj ich riešenie.
0 0
kalkulka kalkulka

kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac
kukučka Pozri príspevok
Po prečítaní tvojho prvého príspevku som mala chuť napísať ti: príď do Tatier, vyškriab sa najvyššie ako vládzeš, budeš mať bližšie k nebu a pri pohľade do doliny sa ti budú zdať akékoľvek problémy malicherné a z tej výšky-odstupu uvidíš aj ich riešenie.
To by bolo super, keby to takto šlo vyriešiť. Hory mám veľmi rada. Je tam taký pokoj a krásne. A teraz sa ti ako zdá?
0 0
kalkulka kalkulka

kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac
Hanka28 Pozri príspevok
Dnes mi vytrhli zub,tak mam chvilku čas. A na poradu chodim malo. Veci si riešim sama. Ale tvoja odpoveď mi vykuzlila krivy usmev,lebo ešte mam strpnute lice. A veci beriem z rezervou a humorom. Nič nie je take strašne aby nemohlo byť lepšie. Či nie?
Možno je na tom niečo. Keby sa to však vždy dalo s úsmevom. A čo ti na mojom príspevku vlastne vykúzlilo úsmev? Želám skoré uzdravenie.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

kalkulka Pozri príspevok
To by bolo super, keby to takto šlo vyriešiť. Hory mám veľmi rada. Je tam taký pokoj a krásne. A teraz sa ti ako zdá?
Že si sa pohla dopredu. Ešte tak mať čarovný prútik!
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

kukučka Pozri príspevok
Že si sa pohla dopredu. Ešte tak mať čarovný prútik!
Alebo Arabelin prsteň.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať