Zavrieť

Porady

francúzská DPH?

Ahojte

Mala by som otazku:
Sme si objednali ND z Francuzska, sme tie ND dali na vystavu, moja otazka je mam si uplatnit DPH?
Francuzsko ma 17%DPH?
Suma bola za ND 240,36€, a za balne a postovne 94,79€?
A ako to mam zauctovat? Ja som to dala na 501/321 a zrejme DPH?
Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    kornelia2 Pozri príspevok
    Ahojte

    Mala by som otazku:
    Sme si objednali ND z Francuzska, sme tie ND dali na vystavu, moja otazka je mam si uplatnit DPH?
    Francuzsko ma 17%DPH?
    Suma bola za ND 240,36€, a za balne a postovne 94,79€?
    A ako to mam zauctovat? Ja som to dala na 501/321 a zrejme DPH?
    Dakujem
    Ste alebo nie ste platiteľmi DPH na Slovensku? Ak nie ste tak môžte požiadať o vrátenie vo Francúzsku, inak je to náklad firmy. Ak ste platiteľmi tak ste to mali objednávať pod slovenskou IČ DPH, a francúzsky partner mal vystaviť faktúru bez dph. A v tomto prípade ide o intrakomunárne nadobudnutie v tuzensku z iného členského štátu, a to spadá pod režim samozdanenia.
    človiečik Vladimír Ozimý
    smith Pozri príspevok
    Ste alebo nie ste platiteľmi DPH na Slovensku? Ak nie ste tak môžte požiadať o vrátenie vo Francúzsku, inak je to náklad firmy. Ak ste platiteľmi tak ste to mali objednávať pod slovenskou IČ DPH, a francúzsky partner mal vystaviť faktúru bez dph. A v tomto prípade ide o intrakomunárne nadobudnutie v tuzensku z iného členského štátu, a to spadá pod režim samozdanenia.
    len poopravím aj v prípade že sú platitelia dph môžu žiadať o vrátenie dph vo francúzsku ale pravda je taká že ak by to objednali pod ič dph SK tak by mali hneď po starostiach...fa by bola bez dph...

    kornelia2 je offline (nepripojený) kornelia2

    kornelia2
    Sme platcami DPH a francuzska firma je platcom DPH, vyfakturovali nam to bez DPH.
    A na tlačive DPH do ktorej kolonky? /do 16 riadku?/
    A neviete mi poradit ze ktoru sumu tam napisem, celkovu preratam na SKK alebo iba ND bez postovneho?
    Dakujem

    ALBO je offline (nepripojený) ALBO

    ALBO
    kornelia2 Pozri príspevok
    Ahojte

    Mala by som otazku:
    Sme si objednali ND z Francuzska, sme tie ND dali na vystavu, moja otazka je mam si uplatnit DPH?
    Francuzsko ma 17%DPH?
    Suma bola za ND 240,36€, a za balne a postovne 94,79€?
    A ako to mam zauctovat? Ja som to dala na 501/321 a zrejme DPH?
    Dakujem
    Predpokladám , že na Fa neni fr. DPH. Potom ak ND zostanú u vás a obaja ste platitelia, tak § 11. DPH si môžete uplatniť, ale hlavne ju musíte odviesť §20.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    kornelia2 Pozri príspevok
    Sme platcami DPH a francuzska firma je platcom DPH, vyfakturovali nam to bez DPH.
    A na tlačive DPH do ktorej kolonky? /do 16 riadku?/
    A neviete mi poradit ze ktoru sumu tam napisem, celkovu preratam na SKK alebo iba ND bez postovneho?
    Dakujem
    Celkovú cenu berieš ako základ dane.
    Do riadkov 1, 4 - základ dane na výstupe
    Do riadku 2 - dph na výstupe
    Do riadku 16 - dph na vstupe.

    Má to na daňovú povinnosť nulový efekt.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.