Zavrieť

Porady

nárok na dovolenku po materskej dovolenke a rodičovskej dovolenke ?

Dobrý deň chcem vás veľmi pekne poprosiť o výpočet dovolenky ,ak mi na ňu vzniká nárok . Pred nástupom na materskú dovolenku som riadne bola v pracovnom pomeru .Na materskú dovolenku som nastúpila od 19.04.2010 - do 31.10.2010 a rodičovská dovolenka trvala od 01.11.2010 -do 01.09.2012. Do zamestnania som nastúpila 01.09.2012.Pred nástupom na materskú dovolenku som si dovolenku nevyčerpala / 20 dní/ Môžem vás poprosiť presne o výpočet dovolenky na koľko dní mám nárok???? Lebo ja tým výpočtom vôbec nerozumiem.ĎAKUJEM
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    machalka27 Pozri príspevok
    Dobrý deň chcem vás veľmi pekne poprosiť o výpočet dovolenky ,ak mi na ňu vzniká nárok . Pred nástupom na materskú dovolenku som riadne bola v pracovnom pomeru .Na materskú dovolenku som nastúpila od 19.04.2010 - do 31.10.2010 a rodičovská dovolenka trvala od 01.11.2010 -do 01.09.2012. Do zamestnania som nastúpila 01.09.2012.Pred nástupom na materskú dovolenku som si dovolenku nevyčerpala / 20 dní/ Môžem vás poprosiť presne o výpočet dovolenky na koľko dní mám nárok???? Lebo ja tým výpočtom vôbec nerozumiem.ĎAKUJEM
    Ak si odpracovala aj čas od 1.1.-18.4., máš nárok na dovolenku za KR, teda 4 týždne. Za rok 20011 nárok nevznikol. V roku 2012- ak odpracuješ do konca roka vznikne nárok na dovolenku za KR ale bude krátený o dni na RD, za prvých 100 dní o 1/12, a potom za každých 21 rovnako o 1/12 z ročného nároku. Len tak narýchlo, nepočítala som presne PD aj so sviatkami, ale vyšlo mi krátenie o 4/12.
    ďakujem krásne,tak ak tomu dobre chápem- tam mám na dovolenku nárok 20 dní /za MD a RD/+ 8 dní do konca roku 2012 .Potrebujem to vedieť na 100 % ,lebo výplatu za september som už dostala,ale dovolenka ,tam za MD a RD nebola.Ide o to ,či sa mám ozvať a či budem mať pravdu.Ďakujem ešte raz krásne ste zlatá/tý
    dobrý večer,pred nástupom na MD som na PN nebola.Pracovala som celý čas.Ďakujem za záujem aj odpoveď.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    machalka27 Pozri príspevok
    dobrý večer,pred nástupom na MD som na PN nebola.Pracovala som celý čas.Ďakujem za záujem aj odpoveď.
    Za čas RD nie je nárok na dovolenku, práve naopak, ak nárok na D za KR( za odpracovaný čas, teda aj MD vznikne) kráti sa o dni na RD, tak, ako som uviedla. To, že ten nárok na páske nemáš, ešte neznamená, že nebudeš mať nárok. Teoreticky aj prakticky ešte nárok na D za KR nevznikol, pretože si neodpracovala 60 dní.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    machalka27 Pozri príspevok
    ďakujem krásne,tak ak tomu dobre chápem- tam mám na dovolenku nárok 20 dní /za MD a RD/+ 8 dní do konca roku 2012 .Potrebujem to vedieť na 100 % ,lebo výplatu za september som už dostala,ale dovolenka ,tam za MD a RD nebola.Ide o to ,či sa mám ozvať a či budem mať pravdu.Ďakujem ešte raz krásne ste zlatá/tý
    Nevyčerpanú dovolenku za rok 2010 ti zamestnávatel nebude preplácať. Musíš si ju vyčerpať do konca roka 2012. Dovolenku za rok 2012 (ak ti na ňu vznikne nárok=odpracuješ 60 dní), môžeš čerpať do konca roku 2013.
    Tweety,tak ty si myslíš,že mi tú dovolenku ešte len pripíšu ? A to hovoríme o tých 20 dňoch dovolenky ,na ktoré mi vzniká nárok za MD za rok 2010.Tak ako to potom vyčerpám do konca roka 2012? A čo sa stane,ak si to nebudem môcť vyčerpať? Som zdr.sestra v zubnej ambulancii a ja si dovolenku nemôžem zobrať kedy chcem,lebo doktor bezo mňa robiť nemôže.Ja viem,že otravujem,ale som z toho totálny "pako".Díky moc

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    machalka27 Pozri príspevok
    Tweety,tak ty si myslíš,že mi tú dovolenku ešte len pripíšu ? A to hovoríme o tých 20 dňoch dovolenky ,na ktoré mi vzniká nárok za MD za rok 2010.Tak ako to potom vyčerpám do konca roka 2012? A čo sa stane,ak si to nebudem môcť vyčerpať? Som zdr.sestra v zubnej ambulancii a ja si dovolenku nemôžem zobrať kedy chcem,lebo doktor bezo mňa robiť nemôže.Ja viem,že otravujem,ale som z toho totálny "pako".Díky moc
    machalka, o čerpanie dovolenky si mohla požiadať ešte pred nástupom do práce - v mesiaci auguste 2012. Bola by si dostala náhradu mzdy za čerpanie dovolenky + rodičovský príspevok.

    Ak si dovolenku nevyčerpáš, prepadne ti. Zamestnávatel môže preplatiť len časť nevyčerpanej dovolenky nad 4 kal.týždne nároku - čo nie je tvoj prípad.

    nárok na dovolenku po materskej dovolenke a rodičovskej dovolenke ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.