Zavrieť

Porady

magnety vs vodomer

Ahojte,
prosim o radu.
V bytovke mame jednu rodinu ktorej tento rok dramaticky ale dramaticky klesla spotreba vody.
Uz sme boli aj na neohlasenej kontrole a skuske ci im spravne vodomer meria, napustili sme 1 l a merac odmeral 1 l.
Z tohto hladiska je vsetko v poriadku. Mame vsak podozrenie na manipulaciu s neoferitovymi madnetmi. Skuskou som zistil, ze napriek tomu, ze je merac novy ( antimagnetovy) tak po polozeni silnych neoferitovych magnetom nezaznamena tecucu vodu.
Ako im dokazat ze pouzivaju magnety? Predpokladam ze ked sa idu sprchovat, daju si ho na merac a ked sa dosprchuju tak ho daju dole.
Da sa im to nejako prisit?


Diky za info
Usporiadat
lubko6394 lubko6394

lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

Strojár
Lulka66 Pozri príspevok
Ahojte,
prosim o radu.
V bytovke mame jednu rodinu ktorej tento rok dramaticky ale dramaticky klesla spotreba vody.
Uz sme boli aj na neohlasenej kontrole a skuske ci im spravne vodomer meria, napustili sme 1 l a merac odmeral 1 l.
Z tohto hladiska je vsetko v poriadku. Mame vsak podozrenie na manipulaciu s neoferitovymi madnetmi. Skuskou som zistil, ze napriek tomu, ze je merac novy ( antimagnetovy) tak po polozeni silnych neoferitovych magnetom nezaznamena tecucu vodu.
Ako im dokazat ze pouzivaju magnety? Predpokladam ze ked sa idu sprchovat, daju si ho na merac a ked sa dosprchuju tak ho daju dole.
Da sa im to nejako prisit?


Diky za info
Možno chodí sem na poradu a má to odo mna - pozri témy: http://www.porada.sk/t158417-vodomer-na-tuv.html
http://www.porada.sk/t142553-nulova-...enej-vody.html
http://www.porada.sk/t52274-koeficie...enej-vody.html

Lenže ako to dokázať je otázne. Jedine skúsiť ich načapať vtedy ked nikto nie je doma a oni práve prichádzajú, lebo nulu má len vtedy, ked je tam magnet stále a pochybujem, že by ho neustále prikladal a odkladal len vtedy ak ide spotrebovávať vodu. A na odstránenie magnetu pri Vašej kontrole mu stačí čas kým otvorí dvere - ved má asi kukátko, alebo za ním nik nechodí, takže automaticky odoberá magnet pred otvorením dverí.
A nezabudni foťák a svedkov.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Lulka66 Lulka66

Lulka66 je offline (nepripojený) Lulka66

asi maju, tazko povedat, ale podla ma za taketo veci moze google.com.....nahodis si tam oklamanie vodomera a mas to
ale pokial to skutocne prikladaju len ked sa idu sprchovat a kupat, asi nezmozeme nic
a otazne je ak sa ohradia, ze ideme na kontrolu, ze nas nepustia, co potom, vsak im nemozme vtrhut do bytu asi len tak
0 0
felix1 felix1

felix1 je offline (nepripojený) felix1

ja
Mozno drahe ale asi jedine riesenie je namontovat overene merace na stupacku nad a pod spekulantom. Ak sa nebude zhodovat namerany rozdiel s meracom v jeho byte nauctujte mu aj naklady na toto opatrenie. Ak nesuhlasi nech sa sudi on. Podla rozsahu skody sa da zvazovat aj trestne oznamenie. Zabezpecte si vopred dokazy.
0 0
Lulka66 Lulka66

Lulka66 je offline (nepripojený) Lulka66

hmmmm ale ak nas da na sud, a povie ze nic nikde nedaval, ako moze sud dokazat ze tam nieco dal? V SR podla mna nemozne
0 0
felix1 felix1

felix1 je offline (nepripojený) felix1

ja
Urcite bude pre ucely sudu potrebne zaplatit sudneho znalca aby konstatoval ze voda neunika z potrubia medzi vodomerni na poschodiach... Ak bude o tomto opatreni sused vediet, je pravdepodobne ze prikladanie magnetu prestane vyuzivat. Z dlhodobeho ekonomickeho pohladu je vo Vasom zaujme riesit tento problem co najskor. Urcite to bude lacnejsie ako sudny spor.
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Lulka66 Pozri príspevok
Ahojte,
prosim o radu.
V bytovke mame jednu rodinu ktorej tento rok dramaticky ale dramaticky klesla spotreba vody.
Uz sme boli aj na neohlasenej kontrole a skuske ci im spravne vodomer meria, napustili sme 1 l a merac odmeral 1 l.
Z tohto hladiska je vsetko v poriadku. Mame vsak podozrenie na manipulaciu s neoferitovymi madnetmi. Skuskou som zistil, ze napriek tomu, ze je merac novy ( antimagnetovy) tak po polozeni silnych neoferitovych magnetom nezaznamena tecucu vodu.
Ako im dokazat ze pouzivaju magnety? Predpokladam ze ked sa idu sprchovat, daju si ho na merac a ked sa dosprchuju tak ho daju dole.
Da sa im to nejako prisit?


Diky za info
To je malá pravdepodobnosť, že im dokážete používanie magnetov.

Asi je chyba niekde inde. Voda, odobratá cez fakturačný vodomer je majetkom všetkých bytov. Teplú rieši zákon, vyhláška 358/2009. Studená, nemusí byť meraná.

Pravdepodobne aj u vás je to tak, že vodomery sú majetkom bytu a byt si je ich povinný uhradiť. Čo vás trápi aké má číslo, spotrebu, však je to jeho.

Iná vec by bola, ak by bol vodomer váš, teda hradený z FOaÚ bol by všetkých. A všetci rozhodujú v súlade so 182/1993, § 14.

V tom prípade je úplne jednoduché riešenie a v súlade s vyhláškou 358/2009 v prípade teplej vody a § 14. Pri studenej vode musí byť však všetko dohodnuté len v súlade s § 14.

Ale vás trápi to, že musíte moc platiť a on málo, že!
0 0
Excise Duty Excise Duty

Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

ten, čo už nemusí do roboty
Mňa by napríklad zaujímalo, aké sú to tie neoferitové magnety?
0 0
lubko6394 lubko6394

lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

Strojár
Excise Duty Pozri príspevok
Mňa by napríklad zaujímalo, aké sú to tie neoferitové magnety?
Ja som vyskúšal neodýmový 25x25x10 mm a fungoval.
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Excise Duty Pozri príspevok
Mňa by napríklad zaujímalo, aké sú to tie neoferitové magnety?
lubko6394 Pozri príspevok
Ja som vyskúšal neodýmový 25x25x10 mm a fungoval.
Typická Slovenská nátura. Záujem o to ako oškrobať, odrbať susedov o to záujem je.

Ale, ako im v tom zabrániť, to nikoho nezaujíma. Tak im doprajte radosti zo sexu. Však to robia pre peniaze.
1 0
Rado66633 Rado66633

Rado66633 je offline (nepripojený) Rado66633

a pouzivas ho stale?
0 0
Julian Julian

Julian je offline (nepripojený) Julian

A ja som tak naivne veril, že keď antimagnetický tak to aj antimagnetický skutočne je.
Takže to antimagnetické prevedenie (tlmiaca klietka) platí tak akurát na "nástenkové" magnety, také ako spomína lubko6394. Ak to nemá dostatočný efekt, tak zodpovedný úrad by mal zakázať používať takéto označenie už v technických podmienkach pri schvaľovaní a teda uvádzaní meradla na trh.
Ten Úrad (pre normalizáciu, metrológiu a skúšobníctvo) by mal už pri tomto procese prísť na to, na čo prišli účastníci tohto fóra.

Ak 1 m3 TÚV stojí okolo 10 € (300 Sk) tak aj kvalita meradla by mala tomu odpovedať. Lenže to by zodpovední museli aj niečo urobiť.
Pri týchto číslach povinnosť overovať vodomery na TÚV a sledovať či spĺňajú dovolenú 2,5 %-nú odchýlku vyznieva komicky (a na druhej strane niekto meradlo jednoducho "odstaví").
Výsledok? Štátne Úrady schváľujú, výrobcovia- vyrábajú, montážne firmy- montujú, Štátne metrologické strediská - overujú, Inšpektoráty- kontrolujú a pokutujú a to všetko platia Tí ktorým to má slúžiť, ale slúži ako slúži s veľkým ?.

Za terajšieho stavu nevidím prakticky žiadne reálne riešenie. Ešte ak tak 7. prikázanie- nepokradneš, ale to dneska nie je "in".

Neverím, ale že na to neexistuje technické riešenie. A nemuselo by to byť ani drahé. Ale to by sa muselo začať tlačiť zhora. Aktuálny stav vyhovuje všetkým okrem tých ktorým sú meradlá určené a mali by ich chrániť.
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Julian, nie všetci sa k tomu tak stavajú, že pokradnú. V prvom rade, ak chcú ostatní vlastníci rozhodovať, tak musí byť z právneho vzťahu, že to o čom chcú rozhodovať je ich, všetkých. Ale ak niečo patrí bytu, vlastníkovi na základe čoho chcú ostatní rozhodovať o jeho majetku.

Bol si niekedy v pálenici? Tam je riešenie, vidieť.
0 0
Excise Duty Excise Duty

Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

ten, čo už nemusí do roboty
sito Pozri príspevok
Typická Slovenská nátura. Záujem o to ako oškrobať, odrbať susedov o to záujem je.

Ale, ako im v tom zabrániť, to nikoho nezaujíma. Tak im doprajte radosti zo sexu. Však to robia pre peniaze.
Počúvaj, ja som v živote nikoho neokradol a ani to nemám v úmysle, mňa zaujal iba ten výraz "neoferitové magnety", lebo ja a nielen ja poznáme feritové magnety a keď už tak, potom aj neodýmové magnety. Tie sa volajú tak preto, lebo sú vyhotovené z neodýmu, čo je chemický prvok a nie preto, že by to bolo vyrobené z nejakého nového dymu. Nauč sa rozmýšľať o položenej otázke a nie hneď posudzovať človeka podľa jej obsahu.
0 0
Excise Duty Excise Duty

Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

ten, čo už nemusí do roboty
lubko6394 Pozri príspevok
Ja som vyskúšal neodýmový 25x25x10 mm a fungoval.
Mňa nezaujíma to ako kradneš, mňa zaujímalo len to, čo sú to tie "neoferitové magnety", takže ani ti nebudem ďakovať za odpoveď.
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Julian Pozri príspevok
A ja som tak naivne veril, že keď antimagnetický tak to aj antimagnetický skutočne je.
Takže to antimagnetické prevedenie (tlmiaca klietka) platí tak akurát na "nástenkové" magnety, také ako spomína lubko6394. Ak to nemá dostatočný efekt, tak zodpovedný úrad by mal zakázať používať takéto označenie už v technických podmienkach pri schvaľovaní a teda uvádzaní meradla na trh.
Ten Úrad (pre normalizáciu, metrológiu a skúšobníctvo) by mal už pri tomto procese prísť na to, na čo prišli účastníci tohto fóra.

Ak 1 m3 TÚV stojí okolo 10 € (300 Sk) tak aj kvalita meradla by mala tomu odpovedať. Lenže to by zodpovední museli aj niečo urobiť.
Pri týchto číslach povinnosť overovať vodomery na TÚV a sledovať či spĺňajú dovolenú 2,5 %-nú odchýlku vyznieva komicky (a na druhej strane niekto meradlo jednoducho "odstaví").
Výsledok? Štátne Úrady schváľujú, výrobcovia- vyrábajú, montážne firmy- montujú, Štátne metrologické strediská - overujú, Inšpektoráty- kontrolujú a pokutujú a to všetko platia Tí ktorým to má slúžiť, ale slúži ako slúži s veľkým ?.

Za terajšieho stavu nevidím prakticky žiadne reálne riešenie. Ešte ak tak 7. prikázanie- nepokradneš, ale to dneska nie je "in".

Neverím, ale že na to neexistuje technické riešenie. A nemuselo by to byť ani drahé. Ale to by sa muselo začať tlačiť zhora. Aktuálny stav vyhovuje všetkým okrem tých ktorým sú meradlá určené a mali by ich chrániť.
Uviazal som tvoj príspevok, aby si ho nevymazal, vlastne už môžeš, zostane tu.

Pri teplej je to povinnosť a aj doporučené sankcie.

Pri studenej, ak je vodomer uhradený z FOaÚ patrí všetkým, všetci môžu rozhodovať aj o sankciach, ak vlastník nedodržuje dohodnuté pravidlá v dome pri rozpočítaní nákladov za studenú vodu.

V tej pálenici je dosť ventilov a ventile majú šrobenie, ak by si povolil šrobenie, čo sa stane? Aby si nepovolil, čo tam je?
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Excise Duty Pozri príspevok
Počúvaj, ja som v živote nikoho neokradol a ani to nemám v úmysle, mňa zaujal iba ten výraz "neoferitové magnety", lebo ja a nielen ja poznáme feritové magnety a keď už tak, potom aj neodýmové magnety. Tie sa volajú tak preto, lebo sú vyhotovené z neodýmu, čo je chemický prvok a nie preto, že by to bolo vyrobené z nejakého nového dymu. Nauč sa rozmýšľať o položenej otázke a nie hneď posudzovať človeka podľa jej obsahu.
Tak prepáč. Ale ja som, nie na čo sa pýtaš, ale prečo sa pýtaš. Podstata témy je o čom?
0 0
Julian Julian

Julian je offline (nepripojený) Julian

sito Pozri príspevok
Uviazal som tvoj príspevok, aby si ho nevymazal, vlastne už môžeš, zostane tu.

Pri teplej je to povinnosť a aj doporučené sankcie.

Pri studenej, ak je vodomer uhradený z FOaÚ patrí všetkým, všetci môžu rozhodovať aj o sankciach, ak vlastník nedodržuje dohodnuté pravidlá v dome pri rozpočítaní nákladov za studenú vodu.

V tej pálenici je dosť ventilov a ventile majú šrobenie, ak by si povolil šrobenie, čo sa stane? Aby si nepovolil, čo tam je?
Z toho neviem či si uviazal kvalitu alebo balast.

Tá pálenica nie je dobrý príklad, tu má eminentný záujem štát a daňové úrady sú tam často na kontrolách či je všetko (každá dierka) zaplombované.
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Ale, ak majú vlastníci podozrenie, že používa, ovplyvňuje vodomer, aby nemeral pretečenú vodu a tým uhrádzal menší podiel z nákladov domu. Môžu mu okolie vodomeru zablombovať, zamedziť mu priložiť magnet na vodomer, akýkoľvek.

Ak vlastníkom neumožní prístup k ich vodomeru, určia mu podiel úhrady ako pri teplej vode. Trojnásobok priemeru. A to mu nebude stáť za to. Alebo nemôžu? On môže?
0 0
lubko6394 lubko6394

lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

Strojár
sito Pozri príspevok
Typická Slovenská nátura. Záujem o to ako oškrobať, odrbať susedov o to záujem je.

Ale, ako im v tom zabrániť, to nikoho nezaujíma. Tak im doprajte radosti zo sexu. Však to robia pre peniaze.
Milé sitko.

Už v niektorom z tých linkov v prvom príspevku som sa s tebou dohadoval ako odhaliť zázrak nulovej spotreby a jasne som uvádzal, že to bol problém suseda v našom činžiaku a žiadne reklamácie mi nepomohli. To že som ten neodým vyskúšal nebola náhoda, ale hľadal som technickú možnosť ako by to sused mohol spraviť a túto som našiel. Ked by mojim zámerom bolo kradnúť vodu, tak tam tie neodýmy mám stále a nevypisujem o tom na nete, ale pomaly sa teším z ušetrených peňazí. Jednoducho si myslím, že zverejnením dám síce šancu chytrákom ako majú vybabrať so susedmi, ale súčasne dúfam, že aspoň jeden z týchto susedov nájde riešenie ako tomu zabrániť a pomôže nám tým, že to riešenie tu na porade jasne a stručne napíše. Nemyslím tým ale úryvky zo zákonov a potuteľné poznámky v štýle Nostradamových spisov, lebo zatiaľ z gule veštiť neviem a nevolám sa Teodora.
0 0
lubko6394 lubko6394

lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

Strojár
Excise Duty Pozri príspevok
Mňa nezaujíma to ako kradneš, mňa zaujímalo len to, čo sú to tie "neoferitové magnety", takže ani ti nebudem ďakovať za odpoveď.
?????
Tak začni kradnúť, návod som Ti dal. Jednoho dňa Ťa so SITOM odhalíme a vystavíme v klietke hanby.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať