Zavrieť

Porady

čo s DPH?

Ahojte ľudia!

Prosím pomôžte mi, mám dva problémy:
1. Firma kúpila inv. majetok v Čechách. Dávam DPH do zdaniteľných obchodov a zároveň do odpočítania dane ako pri bežnom tovare, alebo pri IM je to iné?
2. Firma obdržala FA za nákl. automobil. Môžem odpočítať DPH ak tá FA nie je uhradená a navyše automobil ešte nevlastnia?
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    1. Tak isto ako pri inom tovare. Treba dať iba pozor iba v prípade, že sa uvažuje o použití tohoto odpisovaného majetku aj na iný účel ako na podnikanie.

    2. Zaplatenie nie je podmienkou na uplatnenie odpočítania dane. Čo je to "nevlastnia" - nenadobudli vlastnícke právo alebo ten automobil ešte nebol dodaný? Predpokladám, že keď je na svete faktúra, tak dodaný bol, bol prevzatý a teda môžeš uplatniť odpočítanie dane.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Bádam, bádam .... Dňom dodania tovaru je deň, keď kupujúci nadobudne právo nakladať s tovarom ako vlastník. Ale ak je platba prijatá pred dodaním tovaru, vzniká daňová povinnosť z prijatej platby dňom prijatia platby, čiže keď je na jednej strane daň.povinnosť, na druhej strane je nárok na odpočet....
    Tie platby , ktoré ste už uskutočnili nie sú zálohové?

    zuhl je offline (nepripojený) zuhl

    zuhl
    Záloha bola len jedna a to je vysporiadané, ale ten doplatok je dosť veľký a auto ešte nemajú

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    zuzana hlavata
    Záloha bola len jedna a to je vysporiadané, ale ten doplatok je dosť veľký a auto ešte nemajú
    tak aj doplatok je akoby na urovni zálohy, ktorá je neuhradená. Takže ťažko radiť, ked auto nemajú.
    Záloha by mala byť uhradená a vtedy by si odpočítať mohli.
    Alebo sa chcú tváriť, že auto je dodané a odpočítajú si z neuhradenej faktúry?
    Ja by som to neriskovala, počkám, až auto bude, a DPH odpočítam o mesiac neskôr.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Mne nie je dosť jasné, prečo vystavili faktúru, ktorá nie je zálohová, keď tovar nie je dodaný. Myslíte, že dodávateľ odvedie daň, keď vlastne nič nedodal?

    zuhl je offline (nepripojený) zuhl

    zuhl
    To nie je jasné ani mne. Firma mi povedala, že sú to neseriózny dodávatelia a že možno to auto ani nezoberú. Ale čo s tým budem robiť ja, tak to nikto nevie.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Po takejto informácii, by som to určite neodpočítala.
    Naposledy upravil Johanka : 22.07.05 at 15:49

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.