Zavrieť

Porady

stratené údaje

kira kira

kira je offline (nepripojený) kira

Prosím všetkých o pomoc,ktorí majú skúsenosti.Robím 2 mesiace vo firme.Počítač mi odpálilo aj s údajmi,ktoré sa nedajú obnoviť.Posledná záloha je z septembra 2004.Neviem kde mám začať.Ak natiahnem aktualizáciu programu nenahodím tam mzdy z roku 2004.Mám nahrávať najprv starý rok (odvody miezd,DPH!)???Sme mesačný platcovia DPH, ja už 2 dni nespím.Nechcem ich v tom nechať ale neviem ako začať.AK máte záujem pomôcť poskytnem e-mail.Verím že sa nájdu dobré duše VŠETKÝM ĎAKUJEM
Usporiadat
Denda Denda

Denda je offline (nepripojený) Denda

kira
Prosím všetkých o pomoc,ktorí majú skúsenosti.Robím 2 mesiace vo firme.Počítač mi odpálilo aj s údajmi,ktoré sa nedajú obnoviť.Posledná záloha je z septembra 2004.Neviem kde mám začať.Ak natiahnem aktualizáciu programu nenahodím tam mzdy z roku 2004.Mám nahrávať najprv starý rok (odvody miezd,DPH!)???Sme mesačný platcovia DPH, ja už 2 dni nespím.Nechcem ich v tom nechať ale neviem ako začať.AK máte záujem pomôcť poskytnem e-mail.Verím že sa nájdu dobré duše VŠETKÝM ĎAKUJEM
To nemáte za rok 2004 žiadne zostavy povytláčané?
0 0
kira kira

kira je offline (nepripojený) kira

uzávierka roka je vytlačená.mám sa odpichnúť z toho?čo všetko musím nahrať?
0 0
Denda Denda

Denda je offline (nepripojený) Denda

kira
uzávierka roka je vytlačená.mám sa odpichnúť z toho?čo všetko musím nahrať?
Ak máte povytláčené zostavy a inventúry za rok 2004, tak Vám stačí preniesť do roka 2005 stavy k 31.12.2004 t.j. nahráte počiatočné stavy
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Ak mas uzavierku, iste mas aj inventury zavazkov a pohladavok podla odberatelov a celu hlavnu knihu k 31.12.2004. Podla mojho nazoru treba nahrat nanovo vsetky doklady tohoto roku, t.j.faktury, pokladnicne doklady, bankove vypisy, interne doklady atd. Ak je to vacsia firma, nie je ti co zavidiet, ale prajem ti, aby sa to vsetko podarilo.
0 0
kira kira

kira je offline (nepripojený) kira

Musím robiť aj mzdy od 1.1.odznova však? Myslíte,že mi to bude sedieť?ved v závazkoch niesú len dodávatelia a ja viemčo tam všetko dala?Nahrať majetok ak vás ešte niečo napadne píšte................
Som vdačná za každú radu
Naposledy upravil kira : 16.11.05 at 15:37
0 0
Denda Denda

Denda je offline (nepripojený) Denda

kira
Musím robiť aj mzdy od 1.1.odznova však? Myslíte,že mi to bude sedieť?ved v závazkoch niesú len dodávatelia a ja viemčo tam všetko dala?
od 1.1.2005 Vám odporúčam spraviť si mzdy od znova, aby ste mohli v poriadku vysporiadať všetky povinnosti za zamestnancov ( napr.ročné zúčtovanie dane atď ).
Čo sa týka dodávateľov,odberateľov, majetok...atď , opakujem dôraz na zostavy a inventúry k 31.12.2004 a odvíjať sa od toho
0 0
kira kira

kira je offline (nepripojený) kira

Ďakujem za povzbudenie a rady(už som uvažovala že odídem v skúšobnej dobe)

Čokoľvek ešte napadne píšte..................
0 0
astensova astensova

astensova je offline (nepripojený) astensova

Ja spracúvavam nanovo údaje od roku 1998 takže viem čo to obnáša. Tiež som z toho zúfalá. Dostala som podklady od firmy, ktorá si platila účtovníka ale keď som prešla pár položiek zistila som, že sa netrafím do konečných výsledkov súvahy. Tak sa trápim, lebo bolo povedané, že za niektoré roky neboli daňové priznania podané. Je to zaujímavé, že ešte nebola výzva z daňového úradu a kontrola. Počítam, že sa tak skoro stane. Ale neako to hádam zvládnem. Takže to zvládneš aj ty. Držím palce.
0 0
kira kira

kira je offline (nepripojený) kira

Dakujem vám všetkým!!!!!!!!!!!! Ja som myslela že moja bieda je tá najhoršia ale bola som z toho tak vyvedená. robím v programe ktorý poriadne nepoznám po účtovníčke ktorá bola dávno preč kým som nastúpila a ešte moja prax,no kombinácia ohromná!!! Ale povzbudili ste ma za čo vám krásne ďakujem a prajem veľa úspechov.Som rada že táto stránka funguje. Dík všetkým určite nezdupkám a budem vás čítať
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
kira
Dakujem vám všetkým!!!!!!!!!!!! Ja som myslela že moja bieda je tá najhoršia ale bola som z toho tak vyvedená. robím v programe ktorý poriadne nepoznám po účtovníčke ktorá bola dávno preč kým som nastúpila a ešte moja prax,no kombinácia ohromná!!! Ale povzbudili ste ma za čo vám krásne ďakujem a prajem veľa úspechov.Som rada že táto stránka funguje. Dík všetkým určite nezdupkám a budem vás čítať
ja ta chcem len povzbudit. Nie si sama. Poznám prípad, ked ukradli z firmy PC s udajmi, ale aj komplet vsetko, takze uctovnicka, musela nahravat tiez vsetko znova. Nic ine sa neda robit. A ak budu rozdiely - treba si to odkontrolovat, aj predchadzajuca uctovnicka mohla urobit chyby, tak to dorovnas podla svojho stavu, ktory budes vediet obhakit.
Dobra rada na zaver : zalohovat, zalohovat, zalohovat.
0 0
STRELEC STRELEC

STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

kira
Prosím všetkých o pomoc,ktorí majú skúsenosti.Robím 2 mesiace vo firme.Počítač mi odpálilo aj s údajmi,ktoré sa nedajú obnoviť.Posledná záloha je z septembra 2004.Neviem kde mám začať.Ak natiahnem aktualizáciu programu nenahodím tam mzdy z roku 2004.Mám nahrávať najprv starý rok (odvody miezd,DPH!)???Sme mesačný platcovia DPH, ja už 2 dni nespím.Nechcem ich v tom nechať ale neviem ako začať.AK máte záujem pomôcť poskytnem e-mail.Verím že sa nájdu dobré duše VŠETKÝM ĎAKUJEM
Neviem čo znamená "PC mi odpálilo". Pokiaľ harddisk vyslovene nezhorel, dáta sú tam ďalej. Program ich len možno nevie nájsť. Oslov nejakého softvéristu. Videl som aj inzeráty ohľadom záchrany dát.
0 0
GABAZ GABAZ

GABAZ je offline (nepripojený) GABAZ

STRELEC
Neviem čo znamená "PC mi odpálilo". Pokiaľ harddisk vyslovene nezhorel, dáta sú tam ďalej. Program ich len možno nevie nájsť. Oslov nejakého softvéristu. Videl som aj inzeráty ohľadom záchrany dát.
Pripájam sa k tejto možnosti - treba sa skúsiť obrátiť na softwarovú firmu, niekedy naozaj vedia zachrániť údaje. Môže to stáť aj väčšiu sumu, ale myslím že by to bolo treba aspoň skúsiť. Nahrávať údaje ešte raz po niekom inom bude dosť komplikované, nemusíš sa trafiť do výsledkov, ktoré boli predtým. Hlavne ak si účtovníčka pred tebou priebežne netlačila všetko čo zaúčtovala. Držím palce.
gaba
0 0
STRELEC STRELEC

STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

STRELEC
Neviem čo znamená "PC mi odpálilo". Pokiaľ harddisk vyslovene nezhorel, dáta sú tam ďalej. Program ich len možno nevie nájsť. Oslov nejakého softvéristu. Videl som aj inzeráty ohľadom záchrany dát.
Citujem sám seba, ale chcem sa doplniť. Včera mi jeden softvérista potvrdil, že je to zrejme tak (viď vyššie). Odporúča to riešiť ihneď, aby sa staré dáta neprepísali novými.
0 0
kira kira

kira je offline (nepripojený) kira

Dakujem vam ale ked je problem dat niekomu 100 sk za diskety,tak si predstavte co sa dnes udialo ked som povedala ze nech mi to zaplatia! som len zamestnanec na ktorom sa bude orat!
Dobra rada na zaver : zalohovat, zalohovat, zalohovat.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
No niet Ti čo závidieť, ja som si zo začiatku z domu doniesla diskety a raz v PC odišiel hard disk. Nahadzovala som iba jeden deň, ale odvtedy už mi firma dokúpila aj Cd napaľovačku aj prepisovateľné CD k tomu. Odvtedy mám pokoj, asi sa dovtípili o čo všetko by mohli prísť, keby som nemala zálohy. Takisto všetky zmluvy, dokumenty, asi len o dva súbory som prišla.
Nuž prajem Ti veľa trpezlivosti a nervov pri spätnom nahadzovaní údajov a aby Ti všetko pasovalo.
0 0
kira kira

kira je offline (nepripojený) kira

Ľudia zlatí,ja som si myslela,že má povytláčané zostavy ale to sú z roku 2003!!!Tak za rok 2004 mám vytlačené len mzdy a nič iné.Volala som do firmy odkiaľ máme SW ale ked nahrám FA za r.2004 mám ju aj v r. 2005 a naopak.Ešte mi bolo nadané že tam vôbec telefonujem.A do ZS r.2005 sa neviem napasovať, boli tam pohľ. aj záväz. z predošlých rokov.
Dobra rada na zaver : zalohovat, zalohovat, zalohovat.
0 0
andrej_rv andrej_rv

andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

A naozaj sa tie údaje nedajú obnoviť ? Pozrel sa nato odborník ?
Skús pozrieť napr. http://www.macrofer.sk/www.html, http://www.inet.sk/clanok/1359/strat...ena-v-pocitaci , http://www.obnovadat.sk/
Naposledy upravil andrej_rv : 19.11.05 at 12:39
0 0
kira kira

kira je offline (nepripojený) kira

Bol mi zapojiť nový počítač,slúbil mi že ak sa to bude dať tak to spraví ale na 90% je to spálené.Pustilo vraj viac prúdu alebo bol kolísavý prúd-ja tomu nerozumiem a spálilo vnútro počítača.Mne bolo do plaču ale keď mi toto povedal,tak som sa s tými údajmi rozlúčila.To radšej mňa tam nechajú trápiť ako by mu mali zaplatiť(iba ak by som si to zaplatila zo svojho a to ma môžu mať pekne radi)
0 0
kira kira

kira je offline (nepripojený) kira

Ja teraz zháňam informácie ako sa najlepšie do toho pustiť,ale zisťujem že je to čoraz horšie ako som to videla na začiatku.(zostavy za rok 2004-ani jedna,invent. záväzkov a pohľadávok-načo by to bolo škoda papiera, majetok-zbytočný prepych!!!)Už z toho pakatiem.
0 0
andrej_rv andrej_rv

andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

Podľa mňa tu určitá možnosť obnovy dát je. Samozrejme, obnovu by mala zaplatiť firma nie Ty. A zase nahrávanie starých rokov by si si mala dať zaplatiť - to predsa nie je Tvoja bežná práca. Možno by ich to obnovenie údajov v konečnom dôsledku vyšlo lacnejšie...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať