Zavrieť

Porady

stratené údaje

kira kira

kira je offline (nepripojený) kira

Prosím všetkých o pomoc,ktorí majú skúsenosti.Robím 2 mesiace vo firme.Počítač mi odpálilo aj s údajmi,ktoré sa nedajú obnoviť.Posledná záloha je z septembra 2004.Neviem kde mám začať.Ak natiahnem aktualizáciu programu nenahodím tam mzdy z roku 2004.Mám nahrávať najprv starý rok (odvody miezd,DPH!)???Sme mesačný platcovia DPH, ja už 2 dni nespím.Nechcem ich v tom nechať ale neviem ako začať.AK máte záujem pomôcť poskytnem e-mail.Verím že sa nájdu dobré duše VŠETKÝM ĎAKUJEM
Usporiadat
kira kira

kira je offline (nepripojený) kira

Dobrý nápad na 1. stranu
Dobra rada na zaver : zalohovat, zalohovat, zalohovat.
Ktokoľvek otvorí túto stánku, nech sa poučí, lebo tie nervy nestoja zato a ten zbytočne zabitý čas pre pár minút nech radšej venuje svojej rodine a priateľom!!!
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
Lida
ešte povem, že aj papierová podoba nie je istota - zničenie pri nejakej pohrome ap., poznám také prípady.
Ešte jeden tip, určite vhodný pre účtovníčky SZČO. Aj do existujúceho PC ak je dostatočne veľká krabica, sa dá vložiť "šuflíček", HDD, kapacita aj 20 MB. Šikovný človek to vie nastaviťtak, že funguje po zasunutí a zapnutí PC ako samostatný PC. Takže za cca 1500 Sk máte 2in1. Takže na PC, ak nema zasunutý šuplíček mám internet, a ked ho mam so šuplíčkom, tak mám PC a disk hlavný mám akoby vedľajší. Je to fajn a dáta aj program mám vlastne dvojmo.
Lidka, skôr by ten HDD mohol byť s kapacitou 20 GB, aby sa tam vošlo veľa dát. A sú dnes aj harddiskové prehrávače MP3, ktoré sa dajú využiť aj na zálohovanie dát, môžeš si prehrávať a nahrávať pesničky a pod. Tie 40 GB, ktoré sú také optimálne z hľadiska kapacity pamäte stoja už pod 10.000 Sk.
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

20 MB disky sa už ani nepredávajú,sú to 20 GB disky a aj to už nie je bežné,pc začínajú s 40 GB.Ja som teraz kupoval 200 GB disk a stojí do 3000 Sk bez DPH,nie 10000 Sk
0 0
dadika dadika

dadika je offline (nepripojený) dadika

väčšinou som sama sebou
me tiez rozozral pred dvoma tyzdnami nejaky vir uctovne programy a ako prvy padol za obet antivirak, ale mam ponaucenie z minulosti,ked mi padol cely sklad, odvtedy, ked nie kazdy den aspon raz do tyzdna zalohujem bud na 2 diskety, alebo 1 disketu a 1 cd. Vyplati sa verte mi :-). A suhlasim s bepom, ved dobre pc sa da poskladat aj za 20 000.
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
bepo
20 MB disky sa už ani nepredávajú,sú to 20 GB disky a aj to už nie je bežné,pc začínajú s 40 GB.Ja som teraz kupoval 200 GB disk a stojí do 3000 Sk bez DPH,nie 10000 Sk
Bepo, súhlasím, že HD do PC stojí toľko, ako píšeš, ja som myslel na prehrávače MP3, ktoré sú s harddiskom a dajú sa na ne zálohovať v pohode aj iné dáta, nielen hudba, pretože keď ich pripojíš k PC, správajú sa vlastne ako ďalší HD. Taký lepší MP3 s HD 40 GB stojí pod 10.000 Sk (aj s DPH). Je to oveľa univerzálnejšie ako používať klasický USB kľúč s malou kapacitou (ten je ovšem menší, ale má spravidla 128-512 MB).
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
bepo
20 MB disky sa už ani nepredávajú,sú to 20 GB disky a aj to už nie je bežné,pc začínajú s 40 GB.Ja som teraz kupoval 200 GB disk a stojí do 3000 Sk bez DPH,nie 10000 Sk
jasné, ja PC_antitalent - je to 20GB a mam to 3. rok a som s týmto riešením spokojna. Tie MP3... to už je pre mňa španielska dedina, podobne ako domáce kino DVD a iné vymoženosti. Len som chcela poukázať, že za 1500 Sk mám perfektné riešenie na zálohovanie. k tomu šuplíček prenášam medzi domom a kanceláriou.
Samozrejme odvtedy som prešla na USBkluce, ale to je iné, tam systém nenahrám, ale na zálohovanie to je tiež fajn. Aj kapacita je slušná.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať