Zavrieť

Porady

stratené údaje

kira kira

kira je offline (nepripojený) kira

Prosím všetkých o pomoc,ktorí majú skúsenosti.Robím 2 mesiace vo firme.Počítač mi odpálilo aj s údajmi,ktoré sa nedajú obnoviť.Posledná záloha je z septembra 2004.Neviem kde mám začať.Ak natiahnem aktualizáciu programu nenahodím tam mzdy z roku 2004.Mám nahrávať najprv starý rok (odvody miezd,DPH!)???Sme mesačný platcovia DPH, ja už 2 dni nespím.Nechcem ich v tom nechať ale neviem ako začať.AK máte záujem pomôcť poskytnem e-mail.Verím že sa nájdu dobré duše VŠETKÝM ĎAKUJEM
Usporiadat
kira kira

kira je offline (nepripojený) kira

Robím tam 2 mesiace a zisťujem že práca účtovníčky tam neznamená nič.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
práca účtovníčky neznamená nič takmer pre 85% podnikateľov
0 0
andrej_rv andrej_rv

andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

Lida, nie je to % prinízke ?
0 0
kira kira

kira je offline (nepripojený) kira

100% súhlas, ale presvedčiť ich,že tam niesom len preto aby som im našla,vyhľadala,pohľadala,poslala...A bolo by odomna nefér aby som teraz odišla,takže len sa do toho zahryznúť aj ked ma napáda všelico.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
andrej_rv
Lida, nie je to % prinízke ?
nie, lebo 15% podnikateľov sa tvári, že je to inak, že si prácu účtovníčky vážia....
no atých som tam nerátala. ... lebo účtovníčka sa tvári, že im to verí....
0 0
kira kira

kira je offline (nepripojený) kira

Ešte sa chcem opýtať kedže nemám v SW teraz nič -DPH urobím ručne ako vyjde a dodatočne nahrávať prijaté faktúry až kým sa nedostanem s nahrávaním do normálu?V piatok som už vystavila niekoľko faktúr ako to zosúladím?Robím v Oberone a neviem či sa mi tieto fa budú dať potom zoradiť,alebo bude v tom guláš.Neviete niekto?
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
Oberon nepoznám, ale postup od začiatku k dnešku sa mi nvidí, lebo to môže trvať dlho. Čísla dokladov priraduješ, maš ich napísané na dokladoch, tak by som začala od septembra/októbra, november by som nahrávala priebežne - podľa toho, či je veľa dokladov, ak nie tak na ten je čas aj v decembri.
.No a staré mesiace postupne, tam už nič nenarobíš.
0 0
kira kira

kira je offline (nepripojený) kira

Lida ďakujem asi už nič nevymyslím len sa trápiť ďalej a nejako to zlátať.Dokladov mám veru veľa mesačne vystavím aj 100 faktúr.Radím z vlastnej biedy každému kto toto číta:
zalohovat, zalohovat, zalohovat.
A nepodceniť, tých 100 sk za diskety!!! Dnes by som dala oveľa viac!
Dobra rada na zaver : zalohovat, zalohovat, zalohovat.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
ale nevzdavaj to ani s tou odmenou, pripomínaj sa,,,,
0 0
kira kira

kira je offline (nepripojený) kira

pošuškaj koľko
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
to nie je doležité, len sa prepracuj k suhlasu - k ochote, že ti pracu naviac efunduju... kolko, to bude doležité až potom. orientačne podľa ceny za obnovu disku ... s eistým výsledkom. a tu cenu si dokažeš medzičasom zistit, vypytaj od takej firmy cenovú ponuku.
0 0
kira kira

kira je offline (nepripojený) kira

Dík a pekný víkend
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

U známych tiež kvôli elektrine vyhorel počítač a po sieti zničil aj ostatné,sami chceli získať dáta z hdd a doničili aj to málo čo sa zachovalo,treba čím skôr zavolať špecializovanú firmu a nič s hdd nerobiť.
0 0
anto anto

anto je offline (nepripojený) anto

ekonóm
Pre účtovanie pomocou počítača odporúčam počítač, ktorý je automaticky zálohovaný na ďaľší disk, ktorý je umiestnený v tom istom počítači. Predajcovia hardware to vedia urobiť a potom je istota, že ak odíde jeden disk, údaje sú na druhom disku.
Odporúčam tiež po ukončení ročnej účtovnej uzávierky urobiť zálohu účtovného softwéru na CD vrátane dát, a toto uložiť k uzávierke príslušného roka. To sa pri prípadnej kontrole môže veľmi dobre zísť.
Taktiež zálohovanie údajov účtovníctva minimálne lx za mesiac je dôležité.
0 0
Daska Daska

Daska je offline (nepripojený) Daska

RAK
A zalohujem pre istotu aj po kazdej DPH na RW-cko, istota je gulomet, uz sa mi to raz neoplatilo....
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
áno, po vojne je každý generál. Toto však vopred nie každého napadne. Zdá sa to byť práca naviac. Často sa to odkladá až nabudúce.
Nápad s automatickým zálohovaním je asi najpružnejší, ale ak na to vo firme pri kúpe PC nik nemyslí, tak neskôr sú to už peniaze naviac.
Toto bola len taká poznámka naviac. Téma "zálohovať, zálohovať, zálohovať" by mala byť na prvej strane Porady vysvietená písmom 36.
0 0
Denda Denda

Denda je offline (nepripojený) Denda

Súhlasím a ešte pripájam: za predchádzajúce roky všetko tlačiť, tlačiť, tlačiť
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
Denda
Súhlasím a ešte pripájam: za predchádzajúce roky všetko tlačiť, tlačiť, tlačiť
nuž papier je istota. Lenže ked príde kontrola alebo iný dôvod niečo pohľadať, tak sa aj tak každý obráti na účtovníčku, nech to pohľadá v PC.
Na odľahčenie...
syn používa aj doma slovko "tisknout" z češtiny, zvykol si, lebo v Prahe boli salvy smiechu od kamošov, ked povedal, že si to musí ísť vytlačiť.l
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
Denda
Súhlasím a ešte pripájam: za predchádzajúce roky všetko tlačiť, tlačiť, tlačiť
Plný súhlas v prípade, že účtovná jednotka nevie inak zabezpečiť zálohovanie dát. Jeden počítač, jedna záloha, ktorá je zároveň ostrou verziou, je úplne nedostatočné, čo dokumentuje aj tento konkrétny príklad. Vtedy naozaj nie je iné východisko, iba jedna záloha a jedna tlačová verzia účtovnej dokumentácie. Aj keď to v dnešnej dobe znie dosť divne ...
Doporučujem spracovať systém archivácie dát a zabezpečiť ich proti základným rizikám. Je to aj povinnosť vyplývajúca priamo zo zákona. Darmo by sme mali napríklad aj tlačovú zostavu, ak je archivovaná vedľa potencionálneho zdroja požiaru, prípadne na mieste, kde ju možné inak ju znehodnotiť.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
ešte povem, že aj papierová podoba nie je istota - zničenie pri nejakej pohrome ap., poznám také prípady.
Ešte jeden tip, určite vhodný pre účtovníčky SZČO. Aj do existujúceho PC ak je dostatočne veľká krabica, sa dá vložiť "šuflíček", HDD, kapacita aj 20 MB. Šikovný človek to vie nastaviťtak, že funguje po zasunutí a zapnutí PC ako samostatný PC. Takže za cca 1500 Sk máte 2in1. Takže na PC, ak nema zasunutý šuplíček mám internet, a ked ho mam so šuplíčkom, tak mám PC a disk hlavný mám akoby vedľajší. Je to fajn a dáta aj program mám vlastne dvojmo.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať