Zavrieť

Porady

výpočet dovolenky

Chcela by som Vás poprosiť o radu pri výpočte nároku na dovolenku.
Rok 2010 - január -odpracovaných 15dní (12 skutočne odpracovaných,
2dni sviatok, 1 den dovolenka)
od 22.1. do 14.3. PN
od 15.3. do 26.9. Materská dovolenka
od 27.9. rodičovská dovolenka
18.5. syn dovŕšil 3 roky, 19. mal byť nástup-nedela, takže nastúpila som od 20.5.2013. Poprosila by som niekoho o radu a výpočet nároku na dovolenku za rok 2013(25:12x 7mesiacov(jún-december)čiže 14,5dňa???) ale hlavne za rok 2010. Tam mi nie je jasné to krátenie, či sa PN a RD sčituje alebo nie, myslím tých 100 dní za ktoré sa potom dovolenka kráti.
V roku 2010 som mala nárok na 20 dní za rok a tento rok 2013 na 25 dní za rok.
Predpokladám, že zostanem do konca roka robiť a splním podmienku 60 odpracovaných dní za rok.
Ďakujem za pomoc.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Spočítaj si pracovné dni PN-ky+ rod.dovolenky (vrátane sviatkov) za obdobie :
    22.1.-14.3.2010
    27.9.-31.12.2010

    Dovolenka sa ti bude krátiť z titulu PN a RD (obidve sa spočítajú spolu) za prvých 100 prac.dní o 1/12 ročného nároku, za každých celých 21 prac.dní o ďalšiu 1/12 ročného nároku. Ak PN a RD netrvala 100 prac.dní (neprepočítavala som), nárok na dovolenku sa nekráti.
    Tvoj výpočet nie je správny.

    Ak v roku 2013 odpracuješ 60 dní (čerpanie dovolenky sa považuje za odpracovanú dobu), postup krátenia z titulu RD bude rovnaký ako v roku 2010. Príp. PN sa na konci roka pripočíta k RD a urobí nový prepočet.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    zuzkaga Ďakujemveľmi pekne. Tento rok som narátala 99 pracovných dní), takže by sa mi dovolenka nemala vôbec krátiť??
    Ešte zrátam rok 2010, ale keby to vyšlo napr. 115 dní, tak sa mi zníži len o 1/12??
    veronikasad Ano, tak ako píšeš. Spočítaj pracovné dni, vrátane sviatkov.
    veronikasad Ak by si však do konca roka bola na PN-ke, pripočíta sa ti k RD a koncom roka ti urobia prepočet dovolenky=uplatnia krátenie. Preto si nechaj nevyčerpanú rezervu, aby si nemusela vracať náhradu mzdy za dovolenku
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.