Zavrieť

Porady

Usporiadat
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

musíš si stiahnuť edane jawa - alebo pracovať priamo na stránke FS. Ale že to bude také jednoduché ako v pôvodných edaniach, to žiaľ nečakaj. Ako útechou nech ti je, že v pondelok nasadila FS 50 ľudí na call centrum, ktoré radia, ako inštalovať, spúšťať.
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

mňa srdí hláška na obrázku. na jednom pc načíta xml do formuláru dpfob ok, na druhom hodí chybu pri načítaní
edane_java_error.png  
0 0
zuzana.b zuzana.b

zuzana.b je offline (nepripojený) zuzana.b

ďakujem za radu, vyskúšam, lebo už som nevedela čo s tým
dám vedieť, či sa mi to podarilo
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
tá hláška sa zobrazovala aj mne, cez edane java, keď som chcela exportovať z alfy - ale vraj to nejde kvôli sys XP - pre tento typ OS nie je java kompatibilná ( XP tuším oficiálne už je vo "výbehu")

ale cez FS to išlo hladko
2 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

hanelie
tá hláška sa zobrazovala aj mne, cez edane java, keď som chcela exportovať z alfy - ale vraj to nejde kvôli sys XP - pre tento typ OS nie je java kompatibilná ( XP tuším oficiálne už je vo "výbehu")

ale cez FS to išlo hladko
dobrá rada - chválim. to ma nenapadlo. na tom, na ktorom hodí tú hlášku je xp-čko. ďakujem, ušetrila si mi čas. na portáli to išlo.
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

ale potom na portáli fssr zavádzajú - edane java:



Technické predpoklady na strane klienta:

  • operačný systém Windovs, Mac OS, Linux Testované na : Linux Ubuntu 12.04.1 64bit, Linux OpenSuse 12.2 32bit, Linux CentOS 6.3 32bit, Windows XP, Windows 7, Mac OS X, Fedora
0 0
gabina gabina

gabina je offline (nepripojený) gabina

Ale viete elektronicky poslať DzP FO a PO ? Lebo ja viem elektronicky posielať len cez eDane, a tam tieto výkazy ( na rok 2013) ešte nie sú
Alebo sa mýlim ?
A ako posielate inú korešpondenciu ? Raz v 02/2014 sa mi podarilo 2x niečo poslať, ale odvtedy už nie
0 0
tictac7 tictac7

tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

všetky formuláre sa zasielajú elektronicky zo stránky FS alebo cez eDane Java. Tie ktoré sú zapracované aj v starých eDaniach, tie sa dajú zasielať aj odtiaľ.
0 0
gabina gabina

gabina je offline (nepripojený) gabina

ale DzP FO a PO 2013 nie sú na eDaniach... len výkazy
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

musíš mať edane java. Alebo radšej už priamo cez portál FS
2 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Dáša_
musíš mať edane java. Alebo radšej už priamo cez portál FS
tak veru, je veľa ľudí, čo ešte nepostrehli zmeny
0 0
hena22 hena22

hena22 je offline (nepripojený) hena22

To predsa nie je o tom, že nepostrehli zmeny. Jednoznačne Java eDane sú omnoho menej komfortné ako staré. A nie každý účtovník je aj IT technik, aby stále niečo inštaloval. A vypisovať tlačivá online prináša kopu rizík, hlavne že stratíš údaje pri výpadku servera resp. spojenia. Nechápem, prečo menia veci keď konečne fungujú
12 0
tictac7 tictac7

tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

gabina
ale DzP FO a PO 2013 nie sú na eDaniach... len výkazy
-----------------------------
keď čítaš, aj rozumieš tomu, čo čítaš? Jasne som Ti napísala:
všetky formuláre sa zasielajú elektronicky zo stránky FS alebo cez eDane Java. Tie ktoré sú zapracované aj v starých eDaniach, tie sa dajú zasielať aj odtiaľ.
------------------------
nikde som nepísala, že tie tlačivá sú v starých eDaniach....
0 0
cacka cacka

cacka je offline (nepripojený) cacka

účtovník, mzdár
gabina
ale DzP FO a PO 2013 nie sú na eDaniach... len výkazy

Daj pozor na tie výkazy cez eDane, lebo pre FO sú tam len po rok 2012. Za rok 2013 už len na FS alebo eDane java.
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

hena22
To predsa nie je o tom, že nepostrehli zmeny. Jednoznačne Java eDane sú omnoho menej komfortné ako staré. A nie každý účtovník je aj IT technik, aby stále niečo inštaloval. A vypisovať tlačivá online prináša kopu rizík, hlavne že stratíš údaje pri výpadku servera resp. spojenia. Nechápem, prečo menia veci keď konečne fungujú
to som len konštatoval. je veľa príspevkov na porade, v ktorých sú otázky typu: prečo nie sú v edane výkazy.
inak s tebou súhlasím. ak má niekto pomalý internet - môže ho aj šľak trafiť pri čakaní na odozvu, ak chce robiť cez edane java mimo portálu fssr.
1 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Nezdá sa mi to veľmi šťastné riešenie zo stránky FS , diskriminujú veľké množstvo daňovníkov, ktorí nemajú patrične dostupný soft.
2 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Len by bolo ideálne, kto máte FB, sťažovať sa minimálne na ich FB stránke. Lebo oni žijú podľa mňa stále v presvedčení, akí sú úžasní Maximálne tak napíšu, že nasadili 50 ľudí na call centrum, aby vedeli radiť ohľadne inštalácii.... Keby urobili veci a hlavne analýzu poriadne, tak by stačil oveľa menší počet ľudi https://www.facebook.com/FinancnaSprava?ref=profile
3 0
Liptáčik Liptáčik

Liptáčik je offline (nepripojený) Liptáčik

Nám na školení povedali, že edane už doznievajú. Boli len prípravou na novú stránku a od 1.1.2014 už nemali byť.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Nezabudli sa pochváliť že KV boli z 2/3 právne vyplnené, akoby to bola ich zásluha.
0 0
zuzana.b zuzana.b

zuzana.b je offline (nepripojený) zuzana.b

viete, čo nechápem? prečo "staré eDane a ich vizuálna stránka" ktorá bola na prvý pohľad podobná ako papierové tlačivo, bola zmenená na strašne dlhé formulárové vydanie v EDANE JAVA aj na Fin.portáli? prečo to nemohlo zostať v pôvodnej grafickej podobe?

normálne som sa v tom stratila
7 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať