Zavrieť

Porady

Otec na materskej

Dobry den

Manzelke konci materska dovolenka a po nej by som chcel na matersku dovolenku nastupit ja.

Je mozne, aby bola manzelka na rodicovskej dovolenke, aby nemusela chodit do prace, nepoberala rodicovsky prispevok, zaroven by bola dobrovolne zdravotne poistena a ja ako manzel, aby som bol na materskej dovolenke a poberal matersku?

Dakujem
12 komentárov     zbaliť
veronikasad vzniká ti nárok na materské ? (splňaš podmienku 270 dní nem.poistenia v posledných dvpch rokoch? )
pisty01 ano. som zamestnany od 07/2010. Ake by vtupovalo do vymeriavacieho zakladu?
veronikasad rok 2014
pisty01 takze to je realizovatelne? Socialka by nemala mat problem s tym ze manzelka je na rodicovskej?
veronikasad U manželky nie, ale ty na súčasnú pracovnú zmluvu pracovať počas MD nemôžeš.
Manželkin pracovný pomer trvá ?
pisty01 Seba by som vedel poriesit. Manzelka je statny zamestnanec na dobu neurcitu, takze trva. Len si nie som isty ci ona nebude musiet nastupit do prace kedze na materskej budem ja.
veronikasad Môže požiadať zamestnávatela o poskytnutie neplateného volna. Alebo, ak by sa so zamestnávatelom dalo dohodnúť, na dobu 6 mesiacov ukončiť pracovný pomer a isť sa zaevidovať na UP. Ak prac.pomer trvá aspoň 730 dní, vznikne jej nárok na dávku v nezamestnanosti.
pisty01 Dakujem za info o inej moznosti, ale na urad prace nechcem ist (este by mi nahodou nasli pracu a musel by som tam naklusat)
veronikasad Nie o tebe som písala, ale o manželke - počas obdobia tvojej materskej. (ak by ju zamestnávatel potom zobral späť). Dostávala by dávku v nezamestnanosti a nemusela by platiť zdr.poistenie.
pisty01 Jaj, to nie. Je statny zamestnanec, Zrejme by take nieco nebolo mozne. Ak by som dostaval matersku ja, tych par €€ zdravotnej by z toho vyslo. A boli by sme doma s detmi obaja.
veronikasad Iné jej nezostáva, len požiadať zamestnávatela o neplatené volno
veronikasad Ešte jedna poznámočka, manželka aj ty musíte mesiac vopred písomne oznámiť zamestnávatelovi:
- manželka ukončenie materskej dovolenky
- ty žiadosť o rodičovskú dovolenku z titulu poberania materského (u mužov to nie je materská, ale rodičovská dovolenka)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Manželka môže byť doma ako samoplatitel zdr.poistenia. Ty však musíš svojho zamestnávatela požiadať o poskytnutie "materskej" dovolenky. Inak ti nárok na materské nevznikne.
    Naposledy upravil veronikasad : 19.03.15 at 06:47
    pisty01 Prave tento clanok ma motivoval premyslat nad moznostami realizacie mojej materskej

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.