Zavrieť

Porady

PORADA K NEPOZNANIU !

Mám pocit, že sa táto stránka zmenila z účtovnej porady na poradu súkromných problémov a receptov. Nezdá sa vám ?
Mám pocit že sa tu nič iné pomaly ani nepreberá.
Musím povedať, že ma to dosť odraďuje. Keď sa pozriem na posledné otvorené témy a vidím samé: mám problém, recepty a iné somariny, nemám chuť ani niečo odborné hľadať. A keď sa pozriem, kto to pridal, je to skoro vždy pravidlom, že to je nový člen bez doterajších príspevkov.
Asi by malo byť v registrácii upozornenie na to, že toto je stránka na účtovné a daňové zákony a ich riešenie.
Na takéto debaty by sa mala založiť nové stránka a nemalo by sa to preberať na tejto odbornej stránke.
A druhá vec je tá, že je tu už neuveriteľne veľa nových členov.
Navrhla by som, aby sa to robilo tak, ako je to zvykom na iných stránkach. Buď sa to spoplatní, alebo sa sem môže niekto zaregistrovať až po odporúčaní iného člena už zaregistrovaného na tejto porade.
Až po zaregistrovaní by sa na túto stránku mohli vôbec dostať.
Keď sa pozriem kto je online, dvadsať strán je len hostí.
Neviem, ale táto stránka sa od začiatku veľmi zmenila.
Som tu už vyše dvoch rokov, ale na začiatku to tu bolo fakt len o podstatných a hlavne účtovných a daňových veciach. Bolo to oveľa prehľadnejšie a hlavne sa zapájali skoro všetci zaregistrovaní členovia.
Teda nie len brať, ale treba aj dávať.
Rada by som sa opýtala všetkých poraďákov, aký majú na tento problém názor.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
dana9 dana9

dana9 je offline (nepripojený) dana9

právnik
Ja osobne v podstate súhlasím, treba o tom diskutovať.

dana
Naposledy upravil dana9 : 25.09.06 at 11:18
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Dana K. Dana K.

Dana K. je offline (nepripojený) Dana K.

Ja síce nepatrím medzi skalných poraďákov (ale to hlavne z časových dôvodov), ale musím súhlasiť s tým, že keď si človek klikne na Najnovšie príspevky, tak je tam často viac mimoodborných tém. A noví členovia zakladajú stále nové témy, hoci sa tieto otázky riešili už niekoľkokrát. A čo mi vadí najviac je to,ak niekto založí novú tému a keď mu nikto neodpovie, tak ju založí ešte raz, a potom sa stáva, že sa prispieva do dvoch rovnakých tém. A keď si človek chce niečo nájsť a zadá hľadané výrazy, vyhodí sa kopec článkov o tom istom. Ale ťažko povedať, ako by sa to dalo vyriešiť inak pri takomto veľkom počte užívateľov. Je pravda, že niekto potrebuje poradiť veľmi súrne a nemá čas lúskať Poradu,či tu taká otázka už náhodou nebola.
0 0
renča1 renča1

renča1 je offline (nepripojený) renča1

:-D
Veru, táto porada už nie je tou čo bývala. Mňa osobne to tu už tiež moc neťahá. Už si dokonca začínam odvykať od závislosti k porade.
0 0
Jozef I Jozef I

Jozef I je offline (nepripojený) Jozef I

Som kto som
Myslím si, že spoplatnenie stránky nie je asi najvhodnejšie riešenie. Ale dalo by sa to možno riešiť odstrčením neodborných tém "niekam bokom". Myslím to tak, že by sa napríklad nerozbrazovali medzi najnovšími príspevkami a dalo by sa k nim dostať iba preklikaním sa cez Porady-Hoby a iné porady. Niečo ako sa dal bokom šuťák. Je tu, ale ide so doň trošku bokom a nikomu nezavadzia.
Inak musím súhlasiť s ostatným s Katkou, že sa stráca odbornosť. Na odľahčenie nie je zlé, že sú aj také témy (nie je všetko len o práci), ale veľa ľudí sem ide pre radu vo svojom ekonomickom, právnom a obchodom probléme a v záplave neodborných príspevkov a tém len veľmi ťažko nájde odpoveď.
Naposledy upravil Jozef I : 25.09.06 at 11:57
0 0
rosemary rosemary

rosemary je offline (nepripojený) rosemary

Súhlasím s Katkou. Tiež mi nevadí sem tam nejaké odľahčenie, ale 90% príspevkov je iba vykecávanie. No a zmizli nám z porady skální: Vladan, Luckasari, Silva Hlinková,karkulka, o pánovi Mihálovi už ani nepočuť.......a to niečo signalizuje
0 0
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
Súhlasím, treba zmenu. Čím ďalej, tým menej ma ťahá na poradu, pritom pred krátkym časom som bol určite na nej závislým. Spoznal som tu kopec správnych ľudí, aj keď mnohých iba virtuálne. Verím, že ešte dokážeme zvrátiť tento, podľa mňa nevhodný, vývoj "našej" porady.
"našej" - porada patrí nám všetkým
Naposledy upravil Milan Benka : 25.09.06 at 12:11
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Dosť negatívnych pocitov ma obohnalo, keď som si prečítala príspevok Kataríny STR.
O "neodborných" témach viac menej súhlasím, ale verte či nie, v núdzi mi pomohol jeden superrýchli koláč na hody, keď som nemala čas vypekať zaručene overené ale niekoľkonásobne dlhšie trvajúce na prírpavu koláče a zákusky.
Čo sa týka neprehľadnosti, sa tu už rozoberalo niekoľko riešení. Tiež mám niekedy nervy, že musím hľadať v niekoľko (viac ako 10) príspevkoch nejakú tému, ktoré zväčša majú viac ako desať strán! A niektoré príspevky sú úplne . Ale sme ľudia!
Čo sa týka nových členov... Ja som sa na túto stránku dostala cez vyhladávač úúúúúplne náhodne. A potešila som sa, pretože na aktuálny problém som tu takmer okamžite našla riešenie. Takže keby potrebujem
odporúčanie nejakého člena, zrejme sa sem nikdy nedostanem. A podľa ohlasov, aspoň pár ľuďom som už aj ja mohla pomôcť. A spoplatnenie? Nie je toto fórum, ktoré sa vymyká dnešným časom, kde sa za všetko platí?! Ja som si myslela, že áno. V konečnom dôsledku je to aspoň malá nádej (keď už pre nikoho iného, aspoň pre mňa), že existujú ľudia, ktorí si chcú navzájom nezištne pomáhať.
Proste, vymykanie nových členov je diskriminujúce. V podstate ako by sa mala inak táto stránka rozvíjať, keď nie prostredníctvom aj nových členov?
A čo sa týka zmeny. Hoci som ešte dosť krátko na tomto svete, jedno som už zistila: všetko sa mení. Je naivné si myslieť, že niečo ostane nemenné.
Na druhej strane ju chápem. Keď sa pozriem na jej iniciály (údaje), určite ju to trochu zamrzelo, hoci nerátať s tým je naškodu.
Veď predsa všetko dobré sa musí vykompenzovať aj nejakými negatívami, aby ostala rovnováha na tomto svete, nie?
Toď môj skromný názor, hoci som tu iba krátko a som rada, že porada existuje!

PS: Dúfam, že z Porady nechcete spraviť súkromnú stránku?
0 0
Leila2006 Leila2006

Leila2006 je offline (nepripojený) Leila2006

optimistka
Súhlasím. Patrím k novým členom, ale zaráža ma aké veci sa niektorí noví pýtajú. Bez akéhokoľvek naštudovania si problému, bez akejkoľvek osobnej snahy, bez základných znalostí, hodia sem otázku a čakajú fundovanú kompletnú odpoveď. Navyše ak už téma bola niekoľkokrát rozoberaná. Tiež sa mi to nepáči, stráca sa tým úroveň.
Tiež by som navrhla neodborné témy dať bokom.
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
Budem sa snažiť vyjadriť k danej téme z iného pohľadu. Z pohľadu účastníkov Porady podľa môjho názoru v najširšom zastúpení. Čo do počtu registrovaných, ako aj do počtu príspevkov. Sú to v prevážnej miere ú č t o v n í č k y a ú č t o v n í c i. Účtovníčky, často ženy na MD, na dôchodku, v podstate všetkých vekových kategórií, sediac pred monitorom toľko hodín, že o tom mnohí nezainteresovaní často nemajú ani poňatia. A tak Porada je často miesto, kde pri ochote poskytnúť odborné rady, často využijú na oddych relax v neodborných témach. Nemajú zväčša po ruke kanceláriu a kolegyne, kde keď náhodou nazriete, často v družnej debate varia, pečú, šijú klebetia a teda robia len to, čo sa od nepamäti robí, a robiť bude. Porada je ale podľa môjho názoru tak perfektne štruktúrovaná, že po kliknutí na hlavnú stránku mám okamžite možnosť posúdiť, čomu sa veľkým oblúkom vyhnem a čo neobídem. Som ten najhorší technický typ aký zrejme na Porade je, ale väčší problém som nikdy nezaznamenala. A zvyčajne ak chcem poznať čo bolo na Porade nové, kliknem si rovno na Poraďáka o ktorom viem, že prečítať jeho príspevky bude pre mňa prínosom a som v pohode. Takže aj mimoodborné témy takto vnímam a novoregistrovaní sa budú chovať len tak, ako im to tu dovolíme. Etiketa Porady to definuje a definuje dostatočne. Napriek všetkým výhradám je Porada stránka, kde sa dá stále hovoriť o morálke bez vulgarizmov, bez prejovov násilia, kde kolegialita a ochota pomôcť prevláda nad všetkých ostatným.
0 0
Farks Farks

Farks je offline (nepripojený) Farks

Patrím k tiež k novým členom, ale čo mne osobne prekáža, že vzniká veľa nových tém a popritom, keby sa hľadolo už v dávno zadaných témach, človek by určite našiel odpoveď. Ale chápem, že pre každého je ľahšie zadať hneď novú tému ako sa prehrabávať v starších príspevkoch. Tiež by som navrhovala,aby sa témy, ktoré sa netýkajú priamo odborných tém, dávali niekam na bok. Myslím si, že poradu tvoríme vlastne my všetci a v podstate je len na nás ako to tu bude ďalej pokračovať, Ale poviem úprimne že by ma mrzelo, keby starší členovia odišli, pretože sú najskúsenejší a neraz mi ich dobrá rada pomohla. Využijem tento príspevok vlastne aj na poďakovanie Vám všetkým, ktorí tvoríte poradu. Ďakujem
0 0
Dana K. Dana K.

Dana K. je offline (nepripojený) Dana K.

Danila
A tak Porada je často miesto, kde pri ochote poskytnúť odborné rady, často využijú na oddych relax v neodborných témach. Nemajú zväčša po ruke kanceláriu a kolegyne, kde keď náhodou nazriete, často v družnej debate varia, pečú, šijú klebetia a teda robia len to, čo sa od nepamäti robí, a robiť bude. Porada je ale podľa môjho názoru tak perfektne štruktúrovaná, že po kliknutí na hlavnú stránku mám okamžite možnosť posúdiť, čomu sa veľkým oblúkom vyhnem a čo neobídem. Som ten najhorší technický typ aký zrejme na Porade je, ale väčší problém som nikdy nezaznamenala. .
Nechcem, aby moja poznámka vyznela nejako drzo, lebo to fakt nemyslím v zlom, ale na internete existuje kopec iných stránok, ktoré sú zamerané na relax a oddych. Jasné,že je to pohodlné mať "všetko pod jednou strechou", ale hlavný účel Porady by mal prevažovať.
A po kliknutí na hlavnú stránku, je to ozaj super podelené, ale človek, ktorý nič konkrétne nehľadá, ale chce skôr poradiť, klikne na najnovšie príspevky. A tam by to mohlo byť rozdelené na odborné a neodborné témy.
0 0
Hlinkovx Hlinkovx

Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

ta som to ja :-)
možno by pomohlo, keby si každý v nastaveniach mohol nastaviť okruhy oblastí, ktoré chce, aby sa mu zobrazovali ....
takto na výber nemáme...zobrazia sa príspevky vo všetkých 15 tématických okruhoch.. aj keď o niektoré možno nemáme záujem a potom sa cítime zavalení informáciami, ktoré nepotrebujeme a ktoré my považujeme za zbytočné..ale zase môžu zaujímať iných..

k začiatočníkom - každý sme tu začínali a postupne zisťovali systém, ktorý tu funguje - na to by sme nemali zabúdať nikto
- na druhej strane si musí každý uvedomiť, že nemôže čakať odpoveď behom 1 minúty...a je zbytočné klásť otázku dva krát...to určite nepomôže, skôr to povedie k ignorácii..

k vyhľadávaniu...osobne sa mi už veľa krát stalo, že som niečo vyhľadávala, a vyhodilo mi toľko tém..že som od radosti ani nevedela, čo by som si s nimi počala...ale nakoľko som tu už dlhšie, viem..akým systémom postupovať...
ale nie každý novačik to vie... ak sa má prelúskať témami na 5 stranách, kde každá téma má ďalších 20 strán...určite to vzdá...a radšej vytvorí novú tému a položí novú otázku
Naposledy upravil Hlinkovx : 25.09.06 at 16:39
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Predpokladám, že je to len také medziobdobie. Bolo dovolenkové obdobie a myslím, že aj to láka baviť sa na oddychové témy. Keď si dobre pamätám, minulý rok to bolo o tom istom, len v menšej miere. Je síce pomaly koniec septembra, ale poslanci nám zatiaľ nič nové nepripravili, čím by bolo hodné sa zaoberať. Blíži sa však koniec účtovného obdobia, vyvstanú rôzne problémy a myslím, že dôjde k zmene. Mňa nemrzí, ak stály člen, ktorý popri odborných témach zablúdi aj Po porade(ja to tiež robím), ale ako príklad uvediem, že máme členku, ktorá má zatiaľ 66 príspevkov a všetky sú samé recepty(okrem 3, ale tie sa tiež týkajú Po porade). Ani jeden odborný príspevok. Opakujem, ani jeden.
Naposledy upravil Marína : 25.09.06 at 12:37
0 0
Katarína STR Katarína STR

Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

Presne toto som myslela Marína. Vystihla si to presne.
Sú tu fakt poraďáci, ktorí majú príspevky len na samé recepty a podobne.
Pre nich to potom nie je len nejaký ten jednopríspevkový oddych, ale berú túto stránku len ako receptovú.
Ja tiež občas zabehnem na nejaký ten recept, ktorý sa mi zdá niečim zvláštny, alebo ma zaujal.
Ale to nie je priorita mojej pôsobnosti na porade a myslím si, že ani veľa kompetentných poraďákov, ktorí túto stránku berú vážne.
Preto som to chcela začať nejako oddeľovať.
Oddeliť odbornú časť porady od tej receptovej.
Každý jeden z nás si potom môže ísť do ktorej časti práve uzná za vhodné.
0 0
EkoMax EkoMax

EkoMax je offline (nepripojený) EkoMax

Som tu tiež len krátko, a ešte stále sa učím, ale myslím ,že porada pomohla mnohým aj v pracovnom, aj súkromom živote. Možno by naozaj stačilo rozdeliť témy na:

1. Odborné - /účtoné, ekonomické a poradenstvo ohľadom zákonov/
2. Relaxačné - /oddychové - varenie, kozmetika, atď.../
3. Pre začiatočníkov / aby sa naučili, ako s Poradou vlastne narábať/

PS: Mne by bod 3. pre začiatočníkov určite v počiatkoch pomohol, možno by som nezadávala témy, ktoré sa už opakujú, nebola by som som pridávala témy, ktoré nie sú odborné, Viem len to, že porada je pre všetkých a vďaka nim je taká populárna.
0 0
Katarína STR Katarína STR

Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

Práve preto, že "porada" mnohým pomohla a ja osobne si myslím, že hlavne v tom daňovom a účtovnom svete, mali by sme si ju vážiť a neničiť jej reputáciu samotnými receptami a osobnými problémami.

Lebo sa môže stať, že tí najkompetentnejších to prestane baviť a nebude nám všetkým mať kto odborne poradiť, ale potom už bude neskoro.
Naposledy upravil Katarína STR : 25.09.06 at 12:37
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
rosemary
...No a zmizli nám z porady skální: Vladan, Luckasari, Silva Hlinková,karkulka, o pánovi Mihálovi už ani nepočuť.......
Ehm, nie som tu cez víkendy a v dňoch, kedy školím (a aj zato môže môj nefungujúci EDGE) ale inak sa tu moje príspevky snáď dajú nájsť.
Je fakt, že v poslednom čase sa zúčastňujem diskusie len v každej cca 5-tej - 10-tej téme (búrlivo) zakladanej v porade "Mzdové účtovníctvo" ale to je preto, lebo sa skôr snažím vypracovať komplexnejšie príspevky, zaraďované na PoradaBlog. Myslím, že táto taktika je účinná, napr. po zverejnení série k materskému dosť výrazne ustalo zadávanie nových tém typu "A zasa materská".

Prídite na husacinu, tam sa "v kuloároch" možno veľa dozviete. Aj o budúcnosti Porady.

P.S. Katka, titulok tejto témy je bomba, čítanosť témy je zaručená.
0 0
EkoMax EkoMax

EkoMax je offline (nepripojený) EkoMax

Katarína STR
Práve preto, že "porada" mnohým pomohla a ja osobne si myslím, že hlavne v tom daňovom a účtovnom svete, mali by sme si ju vážiť a neničiť jej reputáciu samotnými receptami a osobnými problémami.
Súhlasím , na recepty a podobné témy je nespočetne veľa internetových stánok a časopisov s podobným zameraním. No nedá mi doplniť, že tie skutočne overené recepty a skúsenosti radšej hľadám tu, pretože sú tu ľudia, ktorí sa s nimi chcú podeliť.
Naposledy upravil EkoMax : 26.09.06 at 05:54
0 0
dari1 dari1

dari1 je offline (nepripojený) dari1

Danila
B... Porada je ale podľa môjho názoru tak perfektne štruktúrovaná, že po kliknutí na hlavnú stránku mám okamžite možnosť posúdiť, čomu sa veľkým oblúkom vyhnem a čo neobídem. Som ten najhorší technický typ aký zrejme na Porade je, ale väčší problém som nikdy nezaznamenala. A zvyčajne ak chcem poznať čo bolo na Porade nové, kliknem si rovno na Poraďáka o ktorom viem, že prečítať jeho príspevky bude pre mňa prínosom a som v pohode. Napriek všetkým výhradám je Porada stránka, kde sa dá stále hovoriť o morálke bez vulgarizmov, bez prejovov násilia, kde kolegialita a ochota pomôcť prevláda nad všetkých ostatným.
.....
Úplne súhlasím s Danilou, pokiaľ nerobí Richardovi problém ponechať aj témy, ktoré nie sú odborné, ktoré mu zaberajú priestor na serveri, nechať náš "diskusný klub" vo všetkých úrovniach. Rozčlenenie na odborné a relaxačné v podstate je...
Že odborné témy nie sú viac zastúpené v nových témach, je určite výborným výsledkom moderovania jednotlivých odborných tém, myslím, že väčšina členov si najskôr hľadá odpovede a až následne zadáva otázku, ak nenájde odpoveď, resp. ju nepochopí. !!!!!
Imho, sú aj výnimky, ktoré z rôznych dôvodov rovno zadajú otázku - a ešte do inej porady, a pod. Ale to bude myslím vždy, vždy sa nájde niekto, kto si neprečíta návod - aj mne sa to stalo na začiatku, kým som sa nenaučila trochu robit s Poradou, a este vždy na nej nájdem niečo, čo som si nevšimla, že to ide robiť jednoduchšie a lepšie.
Pracujem na mieste, kde mám vedieť všetko !!! aspoň v obrysoch, a stránka Porady je pre mňa významným miestom, kde sa dozviem všetky novinky, kde sú problémové oblasti, na ktoré mám vo firme dať pozor. Sama nepracujem priamo s jednotlivými problematikami, tak odpovedám a prispievam iba vtedy, keď som si 100 % istá so správnosťou odpovede.
Niekde už Richard uverejňoval počet prístupov na stránku (teraz to neviem nájsť), z ktorej bolo evidentné, že snáď 80-90 % prístupov si nachádzalo odpovede vyhľadávaním....
Preto ďakujem všetkým, ktorí Poradu robia, Richardovi, moderátorom, všetkým ochotným a veciznalým poraďákom, za všetky odpovede a rady, ktoré na stránke poskytujú.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
[quote=dari1].....
Úplne súhlasím s Danilou, pokiaľ nerobí Richardovi problém ponechať aj témy, ktoré nie sú odborné, ktoré mu zaberajú priestor na serveri, nechať náš "diskusný klub" vo všetkých úrovniach. Rozčlenenie na odborné a relaxačné v podstate je...
Že odborné témy nie sú viac zastúpené v nových témach, je určite výborným výsledkom moderovania jednotlivých odborných tém, myslím, že väčšina členov si najskôr hľadá odpovede a až následne zadáva otázku, ak nenájde odpoveď, resp. ju nepochopí. !!!!!
Imho, sú aj výnimky, ktoré z rôznych dôvodov rovno zadajú otázku - a quote]

Výraz IMHO mi je nejaké povedomé ....
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať