Zavrieť

Porady

Výpoveď zo strany zamestnanca - dovolenka

Ahojte, chcem dať výpoveď po 15 rokoch.. Zvažujem, či teraz v októbri a 2 mesačná výpovedná lehota mi uplynie 31.12.2022 alebo v novembri a PP skončí 31.januára.

Ak by bola daná výpoveď v novembri, od januára mám teda asi nárok na 25 dní dovolenky. Je možné si ju v tom januári celú ešte vyčerpať, že? Prípadne preplatit..Mohla by som v tom januari už aj pracovať inde v rámci čerpania dovolenky?

Ďakujem pekne za radu.
5 komentárov     zbaliť
veronikasad Chces v januári čerpať celú dovolenku za rok 2023? Zabudni. Ak nebudeš PN, vznikne ti len nárok na dovolenku za odpracované dni = 1/12 ročného nároku
zuzumojko Ok, ďakujem.
romana147 aj keby si mala náhodou nárok, nemôžeš si v januári 2023 vybrať 25 ! dní RD
ivka70 ano, je tam len 20 dni, kedy sa da cerpat dovolenka
romana147
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    To fakt si myslíš, že v januári máš nárok na 25 dní dovolenky, dáš výpoveď, potom vo februári nastúpiš do ďalšej práce a tam budeš mať nárok znova na 25 dní dovolenky?

    https://www.autora.sk/zz/2001/311/#1...odpracovan_dni
    zuzumojko Ďakujem, toto som potrebovala. To sa so mnou dnes jeden "expert" hadal.

    Výpoveď zo strany zamestnanca - dovolenka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.