Zavrieť

Porady

prenájom vozidla

Ahojte, neviem sa vymotať z nasledovnej problematiky:

Podnikateľ SZČO má v obchodnom majetku zaevidované dodávkové motorové vozidlo. Nie je platiteľom DPH, vedie jednoduché účtovníctvo. Vozidlo na základe nájomnej zmluvy dal do prenájmu inému podnikateľovi. Dohodnuté splátky podľa zmluvy sú 500,- Sk/ deň s tým, že zákonné poistenie a cestnú daň bude platiť prenajímateľ.Nájomca nemá právo si uplatňovať odpisy. Nájomná zmluva je na dobu neurčitú. Ako bude takýto príjem z prenájmu posudzovaný z daňového Hĺadiska. Je to dosť súrne a vopred vďaka za odpovede.
Naposledy upravil Eva233 : 22.10.06 at 15:45
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    timkab je offline (nepripojený) timkab

    timkab
    Keďže vozidlo má zaradené do majetku, predpokladám, že ho aj odpisuje. Takže príjem za jeho prenájom je jeho zdaniteľný príjem. V tom by som problém nevidela. Horšie je to s tým, že ja by som si túto skutočnosť ošetrila aj v živnostenskom liste - teda zapísala do predmetu činnosti aj prenájom hmotného majetku. Keď túto činnosť nemá v predmete podnikania, kontrolóri tolerujú náhodné (jednorázové príjmy), ale keďže vy máte zmluvu na dobu neurčitú, určite by to mal mať v predmete podnikania.

    M&J je offline (nepripojený) M&J

    M&J
    Ahojte poraďaci. Ja mám podobný prípad, s tým rozdielom, že FO sú otec a syn, preto sa rozhodli urobiť Zmluvu o výpožičke vecí, čo im umožňuje požičať nákl.auto bezplatne. Je to v poriadku? Otec-požičiavateľ má auto v majetku firmy, má zaplatenú cestnú daň. Syn po vypožičaní si bude na auto účtovať PHM a drobné opravy, tak ako to majú zmluvne dohodnuté. Zatiaľ je zmluva do konca r.2006.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.