Zavrieť

Porady

Zápis do ELDP

Prosím poraďte mi ako uviesť nasledovné do ELDP, som úplný začiatočník:

Zam-kyňa:
v r. 2005
1.1.2005 - 30.6.2005 - v pracovnom pomere , treba uviesť HM?
1.7.2005 - 31.12.2005 - materská dovolenka, treba uviesť príjem z MD?
1.1.2006 - 11. 1. 2006 - materská dovolenka
12.1.2006 - 31.12.2006 - rodičovská dovolenka

Od 12. 1. 06 má prerušené nem. a dôch. poistenie a zdravotné jej platí štát, je treba niečo uviesť aj v ELDP? Nejaké prerušenie?

Pomohol by konkrétny príklad.
Ďakujem za radu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Nutricia je offline (nepripojený) Nutricia

    Nutricia
    vysky
    Prosím poraďte mi ako uviesť nasledovné do ELDP, som úplný začiatočník:

    Zam-kyňa:
    v r. 2005
    1.1.2005 - 30.6.2005 - v pracovnom pomere , treba uviesť HM?
    1.7.2005 - 31.12.2005 - materská dovolenka, treba uviesť príjem z MD?
    1.1.2006 - 11. 1. 2006 - materská dovolenka
    12.1.2006 - 31.12.2006 - rodičovská dovolenka

    Od 12. 1. 06 má prerušené nem. a dôch. poistenie a zdravotné jej platí štát, je treba niečo uviesť aj v ELDP? Nejaké prerušenie?

    Pomohol by konkrétny príklad.
    Ďakujem za radu
    V prvom rade sa chcem opýtat, prečo jej vystavuješ ELDP, skončila PP?

    KRISTINN je offline (nepripojený) KRISTINN

    obyčajný človek KRISTINN
    -vypĺňaš len zárobok, ten dovtedy, kým nenastúpila na MD a tak to aj vyznačíš dátumovo + čiastka.
    -MD-musíš pri nástupe nahlásiť zmenu na SP, pri ukončení MD tiež - jedná sa o 28 týždňov.
    - potom - ak ide na rodičovský príspevok, nahlásiš prerušenie, potom ukončenie prerušenia, ak prichádza do úvahy.
    - Do ELDP musíš uviesť dobu do MD s dátumami a mzdou,
    - MD odkedy dokedy suma = 0, ale do vylúčiteľných dôb treba dať počet dní,
    - ak nastúpila na rodičovský príspevok dáš len rok 2006 bez dátumov, bez RD a len do doby vylúčiteľných dôb dáš tie dni, ktoré je na rodičovskom príspevku

    jankasm je offline (nepripojený) jankasm

    jankasm
    Mám presne vyplnený konkrétny príklad, ale bohužiaľ v práci, takže zajtra to tu môžem presne rozpísať.
    Ale ak si dobre spomínam, tak MD sa uviedla normálne OD - DO, počet dní išiel do vylúčiteľných dôb. RD vlastne rovnako, akurát že ak bola na RD už v roku 2005, tak tam sa píše OD - DO /do môže byť len do 30.06.2005, lebo vtedy začalo platiť prerušenie/, ale do počtu vylúčiteľných dôb išiel plný počet dní za celý rok.
    Rok 2006, pokračovanie RD, už zase má vraj byť bez označenia v druhom stĺpci aj bez dátumov OD - DO, bude tam len rok a počet dní vylúčiteľných dôb, celé trvanie RD v tomto roku. /čo ma dosť prekvapilo, keďže od 1.8.2006 už bolo prerušenie zrušené/.
    Ale takéto bolo vyjadrenie pani na SP na základe uverejnenia tohto postupu v národnom poistení.
    Konkrétny rozpis môžem zajtra potom dopniť.

    jankasm je offline (nepripojený) jankasm

    jankasm
    vysky
    Prosím poraďte mi ako uviesť nasledovné do ELDP, som úplný začiatočník:

    Zam-kyňa:
    v r. 2005
    1.1.2005 - 30.6.2005 - v pracovnom pomere , treba uviesť HM?
    1.7.2005 - 31.12.2005 - materská dovolenka, treba uviesť príjem z MD?
    1.1.2006 - 11. 1. 2006 - materská dovolenka
    12.1.2006 - 31.12.2006 - rodičovská dovolenka

    Od 12. 1. 06 má prerušené nem. a dôch. poistenie a zdravotné jej platí štát, je treba niečo uviesť aj v ELDP? Nejaké prerušenie?

    Pomohol by konkrétny príklad.
    Ďakujem za radu
    Pre upresnenie:
    rok 2005 - PP aj MD OK /MD ide bez príjmu a dni trvania MD píšeš do vylúčiteľných dôb/
    rok 2006 - MD - OK
    rok 2006 - RD - v riadku bude len rok a počet dní vylúčiteľných dôb, bez označenia a bez dátumov /ak dobre počítam, tak 354/

    seda je offline (nepripojený) seda

    seda
    Dobrý deň, sledujem tému vypisovanie ELDP, no nikde som nenašla odpoveď na to, v čom mám pochybnosti. Ukončujem pracovný pomer so zamestnancom, ktorý pracoval vo firme od 1.4.1999 a ukončil pracovný pomer 31. 1. 2007. Evidenčný list do 31.12.2003 mám O.K., no pri vypisovaní ELDP som došla ku kolónke PRACOVNÝ POMER, DÁTUM VZNIKU a tam som zaslala. Prosím poraďte, mám písať skutočný dátum začatia pracovného pomeru 1.4.1999 a nie 1.1.2004, keďže na ELDP sa píše obdobie rokov od 2004. Ďakujem za odpovede.

    Lanaj je offline (nepripojený) Lanaj

    Lanaj
    seda
    Dobrý deň, sledujem tému vypisovanie ELDP, no nikde som nenašla odpoveď na to, v čom mám pochybnosti. Ukončujem pracovný pomer so zamestnancom, ktorý pracoval vo firme od 1.4.1999 a ukončil pracovný pomer 31. 1. 2007. Evidenčný list do 31.12.2003 mám O.K., no pri vypisovaní ELDP som došla ku kolónke PRACOVNÝ POMER, DÁTUM VZNIKU a tam som zaslala. Prosím poraďte, mám písať skutočný dátum začatia pracovného pomeru 1.4.1999 a nie 1.1.2004, keďže na ELDP sa píše obdobie rokov od 2004. Ďakujem za odpovede.
    Píše sa skutočný dátum začatia prac. pomeru.

    Bea Š. je offline (nepripojený) Bea Š.

    Bea Š.
    Ukončujem si ako zamestnankyňa PP k 31.01. V decembri som mala neplatené voľno od 20.12-31.12. Mám to vynechať v EL za rok 2006 ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.