Zavrieť

Porady

szco+materska dovolenka+odpocitatelna polozka

Dobry den,
Rok 2006-prvy mesiac som mala prijem ako szco 10000 Sk.
Potom som bola na PN 4 mesiace, bez naroku na davky PN.
Od 5 mesiaca som na materskej dovolenke, poberala som iba rodicovsky prispevok od zaciatku 5-12 mesiac.
Od 7 mesiaca mam pozastavenu zivnost, soc. a zdravotne poistenie mam zaplatene za 1-6 mesiac(cca 21000 Sk).
Moj manzel je zamestnanec, a chcela by som mu dat moju odpocitatelnu polozku.

Mohli by ste mi poradit,
1/ci si manzel moze odpocitat celu moju odpocitatelu polozku, alebo iba cast od 5 mesiaca?
2/Existuje na odpocitatelnu polozku nejake predpisane tlacivo, alebo staci prehlasenie-potvrdenie?
Za odpoved Vam dakujem!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    človiečik Vladimír Ozimý
    manžel má nárok na odpočitateľnú položku na Vás v prípade ak váš príjem nepresiahol výšku nezdaniteľnej čiastky za rok 2006 a to 90816 Sk. Píšete že ste mali príjem 10000 sk zo živnosti...tento príjem musíte odpočítať od tejto nezdaniteľnej čiastky a to jest váš manžel si uplatní nezdaniteľnú čiastku 90816-10000 sk a to 80816 sk. Rodičovský príspevok sa nepovažuje za príjem podľa zákona o dani z príjmov na účely uznania odpočitateľnej položky na manželku. No pokiaľ bude žiadať ročné zúčtovanie u zamestnávateľa tam je myslím v žiadosti presne definované či si uplatňuje nezdaniteľnú čiastku na manželku tak to označí a doloží podklady pre výšku uplatnenia tejto nezdaniteľnej čiastky. Ak bude podávať DP tak potom vyčísli na druhej strane výšku vlastného príjmu na manželku a vlastným podpisom potvrdzuje správnosť uplatnenia týchto položiek...

    szco+materska dovolenka+odpocitatelna polozka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.