Zavrieť

Porady

Stravné lístky a DPH

Už dva mesiace kupujeme stravné lístky s DPH. Zamestnancom som DPH nezaúčtovala a spätne by som to nerada robila. Chcem to vyriešiť tak, že hodnotu DPH internou smernicou zaúčtujem ako čerpanie SF a o DPH, ktoré mal zamestnanec uhradiť (urobila som čerpanie zo Soc. fondu) opravím DP DPH. Poruším niečo?


Pre upresnenie:
Hodnota str. lístku s DPH 80,-- 67,23 + 12,77 Uplatním si 12,77 na vstupe
Zamestnanec uhradí 30,-- + 5,70 Uplatním si 5,70 na výstupe
Naposledy upravil Liptáčik : 12.08.07 at 19:24 Dôvod: Rozpis DPH
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    DušanČ je offline (nepripojený) DušanČ

    DušanČ
    Nerozumiem celkom tvojej logike. Keď nakupujete stravné lístky vrátane DPH, aj čiastka, ktorú si hradí zamestnanec, musí byť rozdelená na základ a DPH. Odvodu by si sa vyhla len v prípade, ak po odpočítaní príspevku zamestnávateľa (55 %), celý zostatok by bol hradený zo SF. Teda hodnota lístka 80,- Sk, príspevok zamestnávateľa 44,- Sk, príspevok zo SF 36,- Sk. Keďže v skutočnosti to tak nebežalo, dodatočným odvodom DPH cez dodatočné DP sa nevyhneš.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Ja som Liptáčika pochopila tak, že dodatočné DP síce urobí a DPH odvedie, ale aby zamestnanec spätne nič nedoplácal (o sumu DPH), tak ho vykryje zo soc. fondu.

    Stravné lístky a DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.