Zavrieť

Porady

DAŇOVA KONTROLA!!!

Prave mi volali z danoveho uradu, ze mi buduci tyzden pridu na kontrolu. Budu kontrolovat rok 2003. Uz teraz mam soky!!!Poradte na co si mam hlavne dat pozor, co hlavne pozeraju, proste vsetko o danovej kontrole. Uctujem v jednoduchom uctovnictve a v roku 2003 sme boli stratovi. bojim, bojim
Usporiadat
Matka Matka

Matka je offline (nepripojený) Matka

kto ste mali uz danovu kontrolu?
0 0
Luba2 Luba2

Luba2 je offline (nepripojený) Luba2

Neboj, strachom si len prihoršíš. Priprav si papiere a ono to nejako dopadne.
0 0
adamt adamt

adamt je offline (nepripojený) adamt

neviem ja som nemal...ale prijmi úprimnú sústrasť..
0 0
Matka Matka

Matka je offline (nepripojený) Matka

este nikdy som kontrolu nemala, uctovnicku robim 3 roky...jezis ja snad do vtedy ani spat nebudem. aku najvyssiu pokutu mi mozu dat ak mam nieco zle?
0 0
Matka Matka

Matka je offline (nepripojený) Matka

poradte na co zvlast sa mam pripravit?
0 0
adamt adamt

adamt je offline (nepripojený) adamt

Výška pokuty záleží od toho ako sa budeš o nich starať, ako budú naladení, a ešte aká bude bio-predpoveď na budúci týždeň - sleduj cez víkend J.Mokrého v predpovedi....
...alebo sa hoď na maródku....a nech idú inde...
0 0
Matka Matka

Matka je offline (nepripojený) Matka

a vazne za co sa davaju najvyssie pokuty?
0 0
Beata Beata

Beata je offline (nepripojený) Beata

Matka, neboj sa kontroly, veď si nekradla Pokutu môžu dať nie Tebe, ale daňovému subjektu a ten Ti môže dať k náhrade do výšky, ktorú máte na zmluve, resp. ak si poistená, vyriešiš to cez poisťovňu.
Ja by som to ale tak čierno nevidela, nerozmýšľaj nad pokutami, rozmýšľaj, či máš všetky doklady OK, či máš na všetkých výdavkových dokladoch potrebné náležitosti, hlavne dva podpisy (môžeš aj Ty byť dvakrát podpísaná, hlavne že sú dva), ak máš nejaké špecifické veci v účtovníctve, premysli si ako to vysvetlíš a hlavne obhájiš povedzme niektoré výdavky... a tak.
Držím Ti palce, nech tá kontrola dopadne OK!
0 0
Matka Matka

Matka je offline (nepripojený) Matka

dakujem pekne, snad to nejak dopadne...
0 0
Matka Matka

Matka je offline (nepripojený) Matka

dakujem, ale aj tak sa velmi bojim. snad budu mat dobru nalasu.
0 0
adamt adamt

adamt je offline (nepripojený) adamt

...a ešte nezabudni cez víkend dokúpiť - kávu, cukor, slané a sladké pečivo.....a niejaké tie stravenky aby neboli bez obeda lebo budú nervózni...

...sorry...
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Drž sa toho ako píše LUNA " nesmieš byť múdrejšia ako oni " , je to svätá pravda. Treba im aj pritakávať ak majú pravdu a nebyť arogantná . Držím Ti palčeky ,neboj bude všetko OK .
0 0
Matka Matka

Matka je offline (nepripojený) Matka

no a to aj stravenky im mam poskytnut?a kolko taka kontrola trva?aj viac dni?
0 0
Anonymka Anonymka

Anonymka je offline (nepripojený) Anonymka

som baba, ktorá je mladá - už skúsenejšia, ktorá miluje život, zábavu a svoju prácu ...viac
Jaj tá kontrola nešťasná. Ešte stále sa mi trasú kolená, keď na ňu pomyslím. S účtovníctvom som začala v roku v aug.2001-bez praxe. Kontrola nám prišla v r. 2003 za r. 2001. Samozrejme mi nikto nepomáhal. Nechcite vedieť, aké chyby som tam mala. Obskakovala som tú daňováčku (nikdy nechcela nič piť, iba minerálku, nakoniec ju ani nevipila...) Všetky papiere som jej pripravila, celý deň som len vyrábala fotokópie. Sedela u nás od 8 do 14 hod. Kontrola začala začiatkom mája a skončila v auguste. Spočiatku som bola nepokojná, pýtala sa ma na niečo, nevedela som odpovedať, prečo práve tak a onak. Bola som celá mimo. No ale po čase som prišla na to, že nemôžem sa trápiť predsa (o nič neide ak neide o život...), boh vie dokedy bude trvať a keď s tým neprestanem, bude zo mňa troska. Tak som sa premohla, a skúšala som mať vždy dobrú náľadu a samozrejme tvárila som sa sebavedomo (aby videla, že nemám čo skrývať). Nakoniec nám uložili penále cca 60 000,00 Sk. Môj šéfko bol "nadšený", ale našťastie nehádzal vynu len na mňa, lebo aj on mal na tom svoj podiel. Môj poradca mi nepomáhal, aspoň nie tak, ako to bolo dohodnuté. Tak sme to zaplatili a hotovo. Ale od tej doby si dávam bacha, a vždy keď si nato spomeniem, je mi zle.
Budem ti držať palce, nič iné neostáva. To musíme raz zažiť. Hovorí sa, že každé zlé je na niečo dobré - aspoň som sa poučila, vysvetlovala mi veci, ktoré som robila zle. Keďže som bola začiatočníčka, robila som sa, že som to nevedela, že ako to treba... Dnes by som to už nemohla urobiť. Aj šéfko mi to hovoril: nabudúce ti to len tak neprejde...

Neboj. Všetko dopadne tak, ako to dopadnúť má. Ty si určite múdrejšia a máš viac skúseností ako ja.
Naposledy upravil Anonymka : 24.02.05 at 09:23 Dôvod: smajlík
0 0
Matka Matka

Matka je offline (nepripojený) Matka

no ved ja som akoby tiez zaciatocnicka. kedze som zacala robit uctovnictvo v roku 2002 uplne bez praxe, tak mam aj obavy. takze hlavne byt mila, hej?no tak sa budem snazit.a to akoze ta kontrolorka u teba Anonymka sedela cele tie mesiace, ci si to zobrala na DU?
0 0
Beba Beba

Beba je offline (nepripojený) Beba

Mne dosť kontrolovali zmluvy /napr. sprostredkovateľské,mandátne,nájomnú,dodávat eľské.../ Skladové príjemky,výdajky s faktúrami, inventúry. A ostatné klasika.Šli mi doklad po doklade a dosť sa pýtali. Treba ich vedieť presvedčiť o svojej pravde, tiež všetko nevedia.Mne sa to podarilo, ale záleží na tom, kto príde. Nestresuj, oni to vycítia. Tvár sa ako"svet gombička".A staraj sa im o občerstvenie,to ocenia, ak nie je v okolí kde sa najesť. Držím päste!!!
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Ja som mala tiež kontrolu na krku (daň z príjmu), vždy sa ohlásili kedy prídu, dali sme im k dispozíciu jednu miestnosť, doklady ktoré si pýtali sme im doniesli, mala som ich až dva týždne, furt niečo chceli, ale zvládli sme ich požiadavky, ale ešte stále kontrola nie je ukončená. Takže čakám kedy sa ohlásia, asi nemajú čas. Takže žiadne OBAVY!!!
0 0
Matka Matka

Matka je offline (nepripojený) Matka

zavidim vam vsetkym, co uz mate po kontrole.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Nezáviď, raz budeš mať aj ty po kontrole.
0 0
Matka Matka

Matka je offline (nepripojený) Matka

ozaj nebolo by vhod uzavriet nejaku poistku?ci to uz by v tom poistnom nebolo zahrnuty rok 2003
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať