Zavrieť

Porady

Aká bude odpoč.čiastka?

Už dlhšie váham s otázkou,ale risknem to.XY bola od 1-10/2004 dobrovoľne nezamestnaná.V tom istom čase pracovala na dohodu vo firme,kde jej mzdu zdaňovali a tam aj podpísala vyhlásenie o odpočít.položke.Od 10 do12/2004 pracovala už na ŽL-príjem cca 12000/mes.Koľko si môže odpočítať v DP ako nezdaniteľnú čiastku?Vďaka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Daska je offline (nepripojený) Daska

    RAK Daska
    Firma v ktorej pracovala na dohodu jej vystavi potvrdenie o zdanitelnej mzde, a tento prijem aj s prijmom zo zivnosti da do DP a odpocita si normalne celu cast 80832,-

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    V DP si môže odpočítať ako nezdaniteľnú čiastku sumu 80832 Sk.

    Majkaheged je offline (nepripojený) Majkaheged

    Majkaheged
    Jozef Mihál
    V DP si môže odpočítať ako nezdaniteľnú čiastku sumu 80832 Sk.
    Aj ja mám problém s odpočítateľnou položkou. Chalan XY bol do mája 2004 študent. Potom jeden mesiac brigádoval. Zarobil cca 8.000,- Sk. Z toho mu bola zrazená aj daň. Potom od 1. 7. 2004 do 31. 12. 2004 bol vojakom základnej vojenskej služby. Aká odpočítateľná položka bude v daňovom priznaní. Za celý rok, alebo len od 6 - 12 mesiaca. Poraďte mi prosím.

    Zlatica je offline (nepripojený) Zlatica

    Zlatica
    Majkaheged
    Aj ja mám problém s odpočítateľnou položkou. Chalan XY bol do mája 2004 študent. Potom jeden mesiac brigádoval. Zarobil cca 8.000,- Sk. Z toho mu bola zrazená aj daň. Potom od 1. 7. 2004 do 31. 12. 2004 bol vojakom základnej vojenskej služby. Aká odpočítateľná položka bude v daňovom priznaní. Za celý rok, alebo len od 6 - 12 mesiaca. Poraďte mi prosím.
    Určite celý rok aj ja som mala taký prípad a konzultovala som to s DU 5 a DU 3 BA.

    Aká bude odpoč.čiastka?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.