Zavrieť

Porady

Muz mojho zivota???

Dobry den, obraciam sa na Vas poradakov s takou osobnou vecou. Najprv by som chcela pochvalit tento skvely napad zalozit takuto stranku, vdaka nej som sa napriklad naucila pestovat balkonove kvety, ruze a napiect kolac. Ale spat k mojmu "problemu". Riesim dilemu vztahu, mam 22 a som prvykrat vo vaznom vztahu s 37 rocnym muzom. Zozaciatku som bola uplne nepricetne zalubena, myslela som si, ze som nasla najuzasnejsieho muza na svete, teraz, ako cas plynie, zdielame uz spolocnu domacnost a rec padla uz aj na svadbu a deti. Ono da sa povedat ze som s nim celkom stastna, az na to, ze moj priatel je neuveritelne zlozita a narocna povaha, hoci ma vela inych pozitiv. Medzi pozitiva patri, ze rad vari, zalezi mu na mne a da sa na neho spolahnut. Na druhej strane je hrozne narocny, vyryvacny, skriepny a je aj dost lenivy, hoci stale sa stazuje na mna, ze nic nerobim, co nie je vobec pravda. Vsetko musi mat pod kontrolou, vsetko kritizuje a tazsie sa znasa s inymi ludmi, hoci ma aj dost priatelov. Ma dobre srdce ale vadi mi, ze sa takmer kazdy den hadame. On je narodeny v znameni skorpion, ja som byk. Tento vztah ma uz stal velmi vela nervov a usilia, som si ista aj jeho, lebo nesplnam vsetky jeho poziadavky. Ja viem, ze hoci som mlada, zvladam domacnost velmi dobre, vravi mi ze som maniacka na poriadok a zdravu stravu, lenze to nie je pravda, jeho mama zase vari velmi nezdravo a dom maju zavaleny neporiadkom a prachom, nikdy nevyzadovala od deti a manzela aby jej pomahali... Asi ho dost aj rozmaznala. Jeho otec ma 60 rokov a vysoky krvny tlak a cukrovku, moj priatel ked bol doma tak mal riadnu nadvahu. Teraz pekne schudol... Lenze ide o to, ze minule hovoril, ze by sme sa mohli zobrat a mne prislo z toho smutno, lebo nemam pocit, ze mne sa s nim tak dobre dari, mam pocit ze sa zanedbavam a som neustale zavalena povinnostami a hoci ich vykonavam dennodenne, stale som zavalena kopou vycitiek, ze beriem veci na lahku vahu a tak, ked chcem,aby si platil svoje vydavky sam a aby si robil uctovnictvo, zavolal autoservis a tak. Mozno ked budem starsia, tak to budem vediet lepsie.
Preto pisem sem o radu a pomoc, su tu mnohi ludia, ktori uz boli v takej situacii ako ja a budu vediet prispiet nejakou tou radou. Za kaze pismenko som velmi vdacna.
S pozdravom, Eva B.
Usporiadat
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Každá rada ťažká, ale keď už teraz si uvedomeješ, že budúcnosť si nepredstavuješ ako jeho manželka, tak to neuponáhľaj. Prajem rozumnú hlavu k rozhodovaniu a šťastie v budúcom živote.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Nika Nika

Nika je offline (nepripojený) Nika

Bendymicus Pozri príspevok
Lenze ide o to, ze minule hovoril, ze by sme sa mohli zobrat a mne prislo z toho smutno, lebo nemam pocit, ze mne sa s nim tak dobre dari, som velmi vdacna.
S pozdravom, Eva B.
....ak to takto cítiš, tak so svadbou radšej počkaj......
0 0
Bendymicus Bendymicus

Bendymicus je offline (nepripojený) Bendymicus

Upresnim to: prislo mi smutno, lebo ho mam velmi rada a keby to zalezalo len na mne, tak by som s nim rada ostala navzdy, nechcem mat nikoho ineho, len neviem, ci to je mozne mat takeho muza, s ktorym si nebudete liezt na nervy, s kym mozte mat doma pohodicku bez hadok, no to som si nie ista.
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Neexistuje pár, ktorý by sa nehádal. (A ak predsa, dajte o sebe vedieť. ) Ide len o to, do akej miery sú tie hádky znesiteľné a kde je už tá hranica, keď nie.
Držím place k dobrému rozhodnutiu.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Bendymicus Pozri príspevok
Upresnim to: prislo mi smutno, lebo ho mam velmi rada a keby to zalezalo len na mne, tak by som s nim rada ostala navzdy, nechcem mat nikoho ineho, len neviem, ci to je mozne mat takeho muza, s ktorym si nebudete liezt na nervy, s kym mozte mat doma pohodicku bez hadok, no to som si nie ista.
Prepáč, ale ja celkom nerozumiem, o akú radu Ti ide...
...keby to záležalo len na mne ???... a kto s ním bude žiť? Záleží len a len na tebe, čo cítiš.
Myslím, že nikto tretí Ti neporadí .Iba vy dvaja viete, či zostať spolu, alebo nie. Ale píšeš, že "nechceš nikoho iného"...takže si sa asi už rozhodla
0 0
zanetth zanetth

zanetth je offline (nepripojený) zanetth

Bendymicus Pozri príspevok
Upresnim to: prislo mi smutno, lebo ho mam velmi rada a keby to zalezalo len na mne, tak by som s nim rada ostala navzdy, nechcem mat nikoho ineho, len neviem, ci to je mozne mat takeho muza, s ktorym si nebudete liezt na nervy, s kym mozte mat doma pohodicku bez hadok, no to som si nie ista.
Súhlasím s gabi. Vzťah bez hádok neexistuje. Ale ak by som sa mala s niekým denno denne hádať kvôli maličkostiam.... neviem, asi by ma to oberalo o energiu. Vo vzťahu je veľmi dôležitá tolerancia. Partneri by sa mali akceptovať navzájom so všetkými prednosťami aj nedostatkami. Človek sa kvôli tomu druhému možno dokáže na chvíľu zmeniť a správať sa podľa jeho predstáv, ale po čase ho to prestane baviť a nakoniec to aj tak skončí rozchodom. Neviem ako dlho ste spolu ale v tvojom prípade by som asi so svadbou počkala.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Tak ja by som radšej z takého vzťahu rýchle vycúvala. To čo píšeš podľa mňa pre spokojný partnerský život nebude. Verím, že si zaľúbená, chceš len toho jedného...ale uvedom si, že nie je jediný na svete. Si mladá, takých ešte nájdeš..a určite aj lepších, ja by som nezniesla, aby do mňa partner vyrýval, mal ma za lenivú, keď nie som... A nakoniec vidíš aj chyby v jeho rodine...a parneri si zvyčajne to , čo videli doma, prenesú aj do svojho života. Ja ti radím prehodnoť tvoj vzťah s tým chlapom a veľmi dobre si to rozmysli. Nakoniec aj jeho vek hrá v neprospech prosperujúceho vzťahu, lebo čím starší , tým ťažšie si zvyká...
0 0
Bendymicus Bendymicus

Bendymicus je offline (nepripojený) Bendymicus

Pisem sem, lebo mi je tazko a je to tazko radit v takychto situaciach, mozno som to vyjadrila trochu neohrabane, ide o to, ze moja pricina nie je v tom, ze by som poznala niekoho lepsieho, alebo co... ale ze neviem, ktore signaly su varovne, co mam zniest a co uz povazovat za privela, kedze je to moj prvy vztah...
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
No myslím, že ty skutočne radu nepotrebuješ, len si chcela vyventilovať svoj problém, ktorý nechceš riešiť, ani zmeniť. Dobre, teraz ti prekáže len pár "drobností", o 10 rokov budeš hundrať ( možno potichu) na pohodené špinavé ponožky, neumyté umývadlo v kúpeľni, po 20 začneš hlasnejšie upozorňovať na nedostatky, ktoré si síce videla (teraz), ale úmyselne si ich prehliadala, po 40 rokoch ho začneš ignorovať, radšej všetko upraceš sama a vyplačeš sa v kúpeľni, že ťa vôbec nešetrí, po...- rokoch budeš rada, že máš s kým posedieť na balkóne, alebo v záhrade pri čaji, deti ťa už dávno nebudú potrebovať čo sa týka ochranného krídla, budú potrebovať inú pomoc, alebo finančné injekcie...
Milá Eva, všetkými takýmito, alebo podobnými problémami sme prešli aj my, tiež sme si nechceli dať poradiť, boli sme hrdé a zaľúbené, potom sme hundrali aj potichu aj nahlas, ale zvykli sme si a určite by sme nemenili, keď vidíme napríklad, že sused je ešte väčší lenivec, ešte väčší neporiadnik, ešte viac uhundraný, ako ten náš, lenže na rozdiel od suseda s tým našim sme chceli žiť a aj poznávať chvíle krásne pre každú mladú a zaľúbenú dvojicu. Takže každá rada dobrá, ale každá rada zbytočná. Teraz ti prekáža, že musíš zaň vybaviť autoservis, o 40-45 rokov ti bude prekážať, že mu musíš natierať boľavé kĺby, objednať ho u lekára, ísť s nimi k zubárovi, aby mal na čom pohrýzť postrúhané jabĺčko... Život je aj o tomto, ver mi, prešla som fázami aj lásky, aj krásy a teším sa na každý deň našej spoločnej staroby, som vďačná za každé nové ráno.
Želám ti, aby si sa dožila staroby so svojou láskou, ale ak chceš cúvnuť, tak radšej teraz prehodnoť všetky klady a zápory vášho vzťahu, aby netrpel nik z oneskorených boľačiek lásky.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Bendymicus Pozri príspevok
Pisem sem, lebo mi je tazko a je to tazko radit v takychto situaciach, mozno som to vyjadrila trochu neohrabane, ide o to, ze moja pricina nie je v tom, ze by som poznala niekoho lepsieho, alebo co... ale ze neviem, ktore signaly su varovne, co mam zniest a co uz povazovat za privela, kedze je to moj prvy vztah...

Tie signály , ktoré si spomenula by pre mňa boli veľmi varovné. Ale to je môj názor...práve preto som ti tak poradila , že je to tvoj prvý vzťah. Po prvom prídu aj ďaľšie a určite aj lepšie a ty si raz povieš...bože aká som bola vtedy naivná..alebo iná ?
Ja ti napíšem svoju skúsenosť, tiež som bola mladá a chcela som toho prvého, lebo som si myslela, že už iného nenájdem. Videla som aj chyby ,ale prehliadala som ich. Až raz som si povedala...toto ja budem v živote chcieť? Zrejme som dospela... keď som si uvedomila,,že tie chyby aké mal, mi vo vzťahu budú prekážať. Hoci sme už mali aj obrúčky, tak som sa s ním rozišla. O mesiac som stretla muža môjho života...sme spolu 30 rokov. Nie je síce vždy jasno..ale aj oblačno..ale s tým prvým by to bolo ktovie ako dopadlo. On sa tiež skoro oženil...aj skoro rozviedol, náhodne som sa dozvedela, že pre chyby, ktoré mi vtedy na ňom najprv nevadili..ale potom som prišla na to, že mi vadiť v živote u životného druha budú...
0 0
Bendymicus Bendymicus

Bendymicus je offline (nepripojený) Bendymicus

ondrejvla Pozri príspevok
No myslím, že ty skutočne radu nepotrebuješ, len si chcela vyventilovať svoj problém, ktorý nechceš riešiť, ani zmeniť. Dobre, teraz ti prekáže len pár "drobností", o 10 rokov budeš hundrať ( možno potichu) na pohodené špinavé ponožky, neumyté umývadlo v kúpeľni, po 20 začneš hlasnejšie upozorňovať na nedostatky, ktoré si síce videla (teraz), ale úmyselne si ich prehliadala, po 40 rokoch ho začneš ignorovať, radšej všetko upraceš sama a vyplačeš sa v kúpeľni, že ťa vôbec nešetrí, po...- rokoch budeš rada, že máš s kým posedieť na balkóne, alebo v záhrade pri čaji, deti ťa už dávno nebudú potrebovať čo sa týka ochranného krídla, budú potrebovať inú pomoc, alebo finančné injekcie...
Milá Eva, všetkými takýmito, alebo podobnými problémami sme prešli aj my, tiež sme si nechceli dať poradiť, boli sme hrdé a zaľúbené, potom sme hundrali aj potichu aj nahlas, ale zvykli sme si a určite by sme nemenili, keď vidíme napríklad, že sused je ešte väčší lenivec, ešte väčší neporiadnik, ešte viac uhundraný, ako ten náš, lenže na rozdiel od suseda s tým našim sme chceli žiť a aj poznávať chvíle krásne pre každú mladú a zaľúbenú dvojicu. Takže každá rada dobrá, ale každá rada zbytočná. Teraz ti prekáža, že musíš zaň vybaviť autoservis, o 40-45 rokov ti bude prekážať, že mu musíš natierať boľavé kĺby, objednať ho u lekára, ísť s nimi k zubárovi, aby mal na čom pohrýzť postrúhané jabĺčko... Život je aj o tomto, ver mi, prešla som fázami aj lásky, aj krásy a teším sa na každý deň našej spoločnej staroby, som vďačná za každé nové ráno.
Želám ti, aby si sa dožila staroby so svojou láskou, ale ak chceš cúvnuť, tak radšej teraz prehodnoť všetky klady a zápory vášho vzťahu, aby netrpel nik z oneskorených boľačiek lásky.
Fiha, to ja sa nad tymi ponozkami uz ani nepozastavujem. Najhorsie je, ze je cely den doma a ja ked pridem z prace tak ma ide slak trafit, ked vidim veci rozvlacene po celom byte... Nastastie moj vie varit, takze mu to umyvadlo, slipy, spinave taniere a topanky aj odpustim. Ked nieco na to poviem, tak jedine, ze sa ho to dotkne a nahneva sa. A ked ho raz za uhorsky rok poprosim, aby mi pomohol nieco zdvihnut alebo nieco si po sebe odlozit na miesto, tak mi na to povie ze on mi poskoka robit nebude...
0 0
Bendymicus Bendymicus

Bendymicus je offline (nepripojený) Bendymicus

Verte mi, ze radu naozaj potrebujem a kazdy nazor hodnotim a rozmyslam, tak prosim, nemyslite si , ze nedbam na varovanie...
0 0
zanetth zanetth

zanetth je offline (nepripojený) zanetth

Bendymicus Pozri príspevok
Fiha, to ja sa nad tymi ponozkami uz ani nepozastavujem. Najhorsie je, ze je cely den doma a ja ked pridem z prace tak ma ide slak trafit, ked vidim veci rozvlacene po celom byte... Nastastie moj vie varit, takze mu to umyvadlo, slipy, spinave taniere a topanky aj odpustim. Ked nieco na to poviem, tak jedine, ze sa ho to dotkne a nahneva sa. A ked ho raz za uhorsky rok poprosim, aby mi pomohol nieco zdvihnut alebo nieco si po sebe odlozit na miesto, tak mi na to povie ze on mi poskoka robit nebude...
Z tvojich príspevkov nemám pocit, že by to bol partner pre teba na celý ž ivot. Mám pocit, že do vzťahu dávaš viacej ty ako on, a snažíš sa mu prispôsobiť aj za cenu toho, že pritom strácaš svoje vlastné JA. Skôr či neskôr na to prídeš sama, možno si už aj prišla len si to nechceš priznať.
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
No ja si myslim, ze ked najdes toho praveho/fuj ake klise, no ale ako ro inak povedat/, tak sa nebudes takto pytat. Jasne, ze vsetci mame nejake muchy, v tom to nie je, pretoze ked ti uz teraz vadia taketo veci a pravdepodobne vysiel z celkom ineho typu rodiny, nez aku by si ty chcela mat, tak bude to len horsie, nejaky cas sa clovek da preinacit, ale nie na cely zivot. No a mas len sladkych 22, tak nezufaj. Ale urcite si taky vazny krok, ako je zalozenie rodiny velmi dobre rozmysli.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Bendymicus Pozri príspevok
A ked ho raz za uhorsky rok poprosim, aby mi pomohol nieco zdvihnut alebo nieco si po sebe odlozit na miesto, tak mi na to povie ze on mi poskoka robit nebude...

Toto je obrovské varovanie..... Som chlap a nezastávam takéto správanie sa. My sme boli iba dvaja bratia, takže matka nemala pomocníčku doma. Preto sme sa naučili ovládať všetky domáce práce, a veru nepadne mi koruna z hlavy, ak je potrebné vykonať nejakú "ženskú" (fúúúúj) prácu.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Bendymicus Pozri príspevok
Dobry den, obraciam sa na Vas poradakov s takou osobnou vecou. Najprv by som chcela pochvalit tento skvely napad zalozit takuto stranku, vdaka nej som sa napriklad naucila pestovat balkonove kvety, ruze a napiect kolac. Ale spat k mojmu "problemu". Riesim dilemu vztahu, mam 22 a som prvykrat vo vaznom vztahu s 37 rocnym muzom. Zozaciatku som bola uplne nepricetne zalubena, myslela som si, ze som nasla najuzasnejsieho muza na svete, teraz, ako cas plynie, zdielame uz spolocnu domacnost a rec padla uz aj na svadbu a deti. Ono da sa povedat ze som s nim celkom stastna, az na to, ze moj priatel je neuveritelne zlozita a narocna povaha, hoci ma vela inych pozitiv. Medzi pozitiva patri, ze rad vari, zalezi mu na mne a da sa na neho spolahnut. Na druhej strane je hrozne narocny, vyryvacny, skriepny a je aj dost lenivy, hoci stale sa stazuje na mna, ze nic nerobim, co nie je vobec pravda. Vsetko musi mat pod kontrolou, vsetko kritizuje a tazsie sa znasa s inymi ludmi, hoci ma aj dost priatelov. Ma dobre srdce ale vadi mi, ze sa takmer kazdy den hadame. On je narodeny v znameni skorpion, ja som byk. Tento vztah ma uz stal velmi vela nervov a usilia, som si ista aj jeho, lebo nesplnam vsetky jeho poziadavky. Ja viem, ze hoci som mlada, zvladam domacnost velmi dobre, vravi mi ze som maniacka na poriadok a zdravu stravu, lenze to nie je pravda, jeho mama zase vari velmi nezdravo a dom maju zavaleny neporiadkom a prachom, nikdy nevyzadovala od deti a manzela aby jej pomahali... Asi ho dost aj rozmaznala. Jeho otec ma 60 rokov a vysoky krvny tlak a cukrovku, moj priatel ked bol doma tak mal riadnu nadvahu. Teraz pekne schudol... Lenze ide o to, ze minule hovoril, ze by sme sa mohli zobrat a mne prislo z toho smutno, lebo nemam pocit, ze mne sa s nim tak dobre dari, mam pocit ze sa zanedbavam a som neustale zavalena povinnostami a hoci ich vykonavam dennodenne, stale som zavalena kopou vycitiek, ze beriem veci na lahku vahu a tak, ked chcem,aby si platil svoje vydavky sam a aby si robil uctovnictvo, zavolal autoservis a tak. Mozno ked budem starsia, tak to budem vediet lepsie.
Preto pisem sem o radu a pomoc, su tu mnohi ludia, ktori uz boli v takej situacii ako ja a budu vediet prispiet nejakou tou radou. Za kaze pismenko som velmi vdacna.
S pozdravom, Eva B.
Osobne v Tvojom veku podľa môjho názoru nemáš mať prečo naponáhlo. Na začiatku vzťahu naozaj všetci všetko prehliadame a náš vyvolený je dokonalý a čím sme starší a s ním dlhšie často nám prekážajú aj úplné hlúposti . Ja mám z Tvojho príspevku pocit, že Ty už neprehliadaš, ale uvedomuješ si, že.....Ja osobne by som sa najviac bála Tvojich 22 /veľmi mladá/ a jeho 37 /príliš zvyknutý na svoj staromládnecký život/ a vecí, ktoré som Ti vyznačila hrubo.... Máte čas sa spoznať viac a sama uvidíš...
0 0
SAIVI SAIVI

SAIVI je offline (nepripojený) SAIVI

vieš, ja som sa tiež nejaký čas trápila v podobnom vzťahu, s tým, že ten moj ani nevaril : ) , nepomohol... - zastával názor že on sa narobí dosť v práci - akoby som ja do práce nechodila, že? : ) ... ale ani som zo po nom nechcela, mali sme každý svoju domácnosť, aj ked sme žili u mna. ... zvykla som si o všetko postarať sa sama-a nie len o "ženské" práce. Ale on mi vyčítal aj ked som si potrebovala porobiť doma ja niečo, lebo som sa mu vtedy vraj nevenovala. Nevedel pochopiť, že život nie je len o tom, že idem do práce, aby som mal výplatu, aby som mal z coho zaplatiť nájom... a potom si robiť už len na co má on náladu, ...taký sebecký staromládenecký život. Vieš, velmi vela napovie v akom prostredí vyrastal a aký mali-majú vzťah jeho rodičia. Raz som niekde čítala taký výrok, že tak ako sa muž správa ku svojej matke, tak sa raz bude spávať aj k tebe, a myslým že na tom niečo. ...možno je to podla neho v poriadku, lebo takto to pozná z domu. Ale ked už teraz nemáte rovnaké predstavy o spoločnom nažívaní, myslím že rokmi sa to bude len nabalovať, a hlavne ked prídu aj deti, zostane všetko na tebe : (
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Evi...ako keby si moje myšlienky napísala... a dobre si to zvýraznila...
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

DanielaSĽ Pozri príspevok
Evi...ako keby si moje myšlienky napísala... a dobre si to zvýraznila...
Dani, to preto, že máme tých 17
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

SAIVI Pozri príspevok
s tým, že ten moj ani nevaril : )
Teda ja som z tych, co tiez nenavari. Doteraz s tym nebol vyraznejsi problem, zena vari uplne super, a ide jej to dost rychlo od ruky. Vcera bol u nas ale vyznamny host zo zahranicia, nas partner, ale v prvom rade konkurent. Podnika v tom istom odvetvi, ibaze zacal o 15 rokov skor, tak sa mu uz vo firme toci o nejaku tu nulu viac a teraz zacal skupovat aj zahranicnych konkurentov. Mimoriadne uspesny clovek. Moja zena navarila super obed, on bol nadseny, a len tak medzi recou utrusil. ze on tiez velmi rad vari a dokonca si k tomu aj sam pestuje zive bylinky. Takze mam pocit, ze manzelka si teraz uvedomila, ze sa nejako zvlast dobre nevydala...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať