Zavrieť

Porady

Muz mojho zivota???

Dobry den, obraciam sa na Vas poradakov s takou osobnou vecou. Najprv by som chcela pochvalit tento skvely napad zalozit takuto stranku, vdaka nej som sa napriklad naucila pestovat balkonove kvety, ruze a napiect kolac. Ale spat k mojmu "problemu". Riesim dilemu vztahu, mam 22 a som prvykrat vo vaznom vztahu s 37 rocnym muzom. Zozaciatku som bola uplne nepricetne zalubena, myslela som si, ze som nasla najuzasnejsieho muza na svete, teraz, ako cas plynie, zdielame uz spolocnu domacnost a rec padla uz aj na svadbu a deti. Ono da sa povedat ze som s nim celkom stastna, az na to, ze moj priatel je neuveritelne zlozita a narocna povaha, hoci ma vela inych pozitiv. Medzi pozitiva patri, ze rad vari, zalezi mu na mne a da sa na neho spolahnut. Na druhej strane je hrozne narocny, vyryvacny, skriepny a je aj dost lenivy, hoci stale sa stazuje na mna, ze nic nerobim, co nie je vobec pravda. Vsetko musi mat pod kontrolou, vsetko kritizuje a tazsie sa znasa s inymi ludmi, hoci ma aj dost priatelov. Ma dobre srdce ale vadi mi, ze sa takmer kazdy den hadame. On je narodeny v znameni skorpion, ja som byk. Tento vztah ma uz stal velmi vela nervov a usilia, som si ista aj jeho, lebo nesplnam vsetky jeho poziadavky. Ja viem, ze hoci som mlada, zvladam domacnost velmi dobre, vravi mi ze som maniacka na poriadok a zdravu stravu, lenze to nie je pravda, jeho mama zase vari velmi nezdravo a dom maju zavaleny neporiadkom a prachom, nikdy nevyzadovala od deti a manzela aby jej pomahali... Asi ho dost aj rozmaznala. Jeho otec ma 60 rokov a vysoky krvny tlak a cukrovku, moj priatel ked bol doma tak mal riadnu nadvahu. Teraz pekne schudol... Lenze ide o to, ze minule hovoril, ze by sme sa mohli zobrat a mne prislo z toho smutno, lebo nemam pocit, ze mne sa s nim tak dobre dari, mam pocit ze sa zanedbavam a som neustale zavalena povinnostami a hoci ich vykonavam dennodenne, stale som zavalena kopou vycitiek, ze beriem veci na lahku vahu a tak, ked chcem,aby si platil svoje vydavky sam a aby si robil uctovnictvo, zavolal autoservis a tak. Mozno ked budem starsia, tak to budem vediet lepsie.
Preto pisem sem o radu a pomoc, su tu mnohi ludia, ktori uz boli v takej situacii ako ja a budu vediet prispiet nejakou tou radou. Za kaze pismenko som velmi vdacna.
S pozdravom, Eva B.
Usporiadat
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Neboj sa, ona to uz vedela davno
0 0
SAIVI SAIVI

SAIVI je offline (nepripojený) SAIVI

misomiso Pozri príspevok
Teda ja som z tych, co tiez nenavari. Doteraz s tym nebol vyraznejsi problem, zena vari uplne super, a ide jej to dost rychlo od ruky. Vcera bol u nas ale vyznamny host zo zahranicia, nas partner, ale v prvom rade konkurent. Podnika v tom istom odvetvi, ibaze zacal o 15 rokov skor, tak sa mu uz vo firme toci o nejaku tu nulu viac a teraz zacal skupovat aj zahranicnych konkurentov. Mimoriadne uspesny clovek. Moja zena navarila super obed, on bol nadseny, a len tak medzi recou utrusil. ze on tiez velmi rad vari a dokonca si k tomu aj sam pestuje zive bylinky. Takze mam pocit, ze manzelka si teraz uvedomila, ze sa nejako zvlast dobre nevydala...
ja som nemyslela tým, že nevarí, že je to niečo zlé : ) to bolo len tak na margo toho že ten jej varí : ) ...podstatné je ako si rozumejú, aké majú predstavy o spoločnom živote, a oni majú podľa všetkého dosť odlišné v nárokoch na seba. ... a tiež si nemyslým, že by si tvoja manželka podľa toho posudzovala ako sa vydala, ci dobre, či zle, podľa toho či vieš variť. Iste máš iné prednost, ked je s tebou : )
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
misomiso Pozri príspevok
Teda ja som z tych, co tiez nenavari. Doteraz s tym nebol vyraznejsi problem, zena vari uplne super, a ide jej to dost rychlo od ruky. Vcera bol u nas ale vyznamny host zo zahranicia, nas partner, ale v prvom rade konkurent. Podnika v tom istom odvetvi, ibaze zacal o 15 rokov skor, tak sa mu uz vo firme toci o nejaku tu nulu viac a teraz zacal skupovat aj zahranicnych konkurentov. Mimoriadne uspesny clovek. Moja zena navarila super obed, on bol nadseny, a len tak medzi recou utrusil. ze on tiez velmi rad vari a dokonca si k tomu aj sam pestuje zive bylinky. Takze mam pocit, ze manzelka si teraz uvedomila, ze sa nejako zvlast dobre nevydala...
Misomiso mýliš sa....asi máš iné prednosti...z vlastnej skúsenosti by som povedala len toľko, žena , ktorá varí rada a nie je to pre ňu problém ani netúži , aby jej muž vedel navariť. Stačí ,aby jej pri tom napríklad pomohol..doniesť z pivnice zemiaky, poprípade očistiť...také pomocné jednoduché práce sú pre ženu viac ako keby si mal navariť kompletný obed.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Indické príslovie: Ak neukážeš , kto si , v pravej chvíli, neskôr Ti na to neostanú sily.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Bendymicus Pozri príspevok
Fiha, to ja sa nad tymi ponozkami uz ani nepozastavujem. Najhorsie je, ze je cely den doma a ja ked pridem z prace tak ma ide slak trafit, ked vidim veci rozvlacene po celom byte... Nastastie moj vie varit, takze mu to umyvadlo, slipy, spinave taniere a topanky aj odpustim. Ked nieco na to poviem, tak jedine, ze sa ho to dotkne a nahneva sa. A ked ho raz za uhorsky rok poprosim, aby mi pomohol nieco zdvihnut alebo nieco si po sebe odlozit na miesto, tak mi na to povie ze on mi poskoka robit nebude...
Milá Bendymicus, píšeš, že hľadáš nejaké varovné signály...Vidím, že v každom Tvojom príspevku je nejaký. Myslím,že vieš presne, čo ti na Tvojom priateľovi vadí, len to chceš potvrdiť. Ak je to naozaj všetko tak, ako píšeš, ja by som na Tvojom mieste "utekala z takéhoto vzťahu".
Vyzerá to tak, že pánko v strednom veku si našiel mladú žienku, ktorú si chce vycvičiť svojim móresom. S mladými a zamilovanými sa dobre manipuluje. Týmto sa ťa nechcem nijako dotknúť, iba to tak cítim z napísaného...
Keby mne manžel povedal,že mi "nebude robiť poskoka", keď potrebujem s niečím ťažkým pomôcť, tak to by sa ma veľmi dotklo, aj po dlhoročnom manželstve, nie ešte v časoch predmanželskej zamilovanosti!
Ten môj síce nevie variť, ale keď treba načistí zeleninu, uprace, či urobí iné "ženské práce". Na oplátku, keď bolo treba, tak som mu ja neraz pomohla s jeho "chlapskými"- či píliť drevo, alebo nosiť táčky. Obaja to berieme tak, že si pomôžeme keď treba.
A o tom je každý vzťah. O tom, že Ti ten druhý pomôže keď treba, že si ťa váži, že ťa neuráža, neponižuje, má ťa rád takú , aká si.
Si ešte mladunká, máš život pred sebou. Je toto človek, s ktorým si vieš predstaviť starobu, chorobu,radosť a rodinu? Je toto človek, ktorý Ti aj po mnohých rokoch dokáže vyjadriť lásku a pocit ochrany?Odpovedať si určite vieš najlepšie sama. Veľa šťastia pri Tvojom rozhodnutí
0 0
Liptáčik Liptáčik

Liptáčik je offline (nepripojený) Liptáčik

Viem, že každý príbeh je iný, no ja som si teraz spomenula na moju bývalú kolegyňu. Vydávala sa mladučká. Manžel bol od nej o 13 rokov starší. Prežili spolu celý život, spolu vychovali deti. On odišiel prvý, po pár rokoch odišla aj ona. Prečo ju spomínam? Napriek tomu, že to bolo manželstvo, ktoré sa ničím nelíšilo od ostatných, často nám hovorila, že ešte raz by si o toľko rokov staršieho manžela nevybrala. Tento rozdiel na začiatku zanedbateľný sa akoby pribúdajúcimi rokmi akoby zväčšoval. "Viete, ja som mala 30 - manžel 43, ja som mala 40 - manžel 53, ja som mala 50 - manžel 63. " Naše záujmy sa stále viac a viac líšili. Na začiatku to bol zrelý muž so skúsenosťami, no starel rýchlejšie ako ona.
Každý sa musí rozhodnúť sám a väčšinou sa rozhodujeme citmi. Ja som len chcela rozpovedať jeden krátky príbeh.
0 0
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

Poznám aj "talianske" manželstvá, kde sú hádky na dennom poriadku, a predsa je manželstvo a vzťah v pohode. Je to jednoducho ich spôsob komunikácie, ale v podstatných veciach majú rovnaký názor a ťahajú za jeden povraz, uznávajú rovnaké hodnoty.
Ja by som veľmi rozmýšľala nad manželstvom s človekom, ktorý ma už pred svadbou chce mať totálne pod kontrolou. Určitá voľnosť a predovšetkým dôvera je jednoducho nevyhnutná. Nehnevaj sa, ale 22 rokov je presne vek na obrovskú zamilovanosť a "veľkú lásku". Žiaľ, väčšina takýchto veľkých lások v mojom okolí skončila rozvodom. Ty už dnes vidíš na svojom partnerovi vlastnosti, ktoré Ťa vytáčajú. Čo bude po svadbe? Po 10 rokoch? Keď prídu deti? Budeš uviazaná k domácnosti bez pomoci a opory partnera?
Do Tvojho vzťahu nikto z nás podrobne nevidí, rozhodnúť sa musíš sama. Ale nič Ti nebráni v tom, aby si ešte chvíľu počkala a zistila, či sa skutočne k sebe hodíte. Rozmýšľaj, či je pre Teba oporou, v čom sa na neho môžeš spoľahnúť, v čom si musíš byť absolútne sebestačná. A rozmýšľaj, prečo je to tak.
Držím Ti palce, aby si svoje rozhodnutie, nech už bude akékoľvek, nikdy neoľutovala.
0 0
JankaO JankaO

JankaO je offline (nepripojený) JankaO

Každý človek je iný, to treba ľudsky tolerovať. Čo ale by som absolútne netolerovala, je ľudské poníženie, hlavne od človeka, ktorý by ti mal byť najbližší. Si mentálne, telesne a existenčne závislá od tohto vzťahu?? Skús nájsť na to odpoveď, no s vedomím, že si hlavne vážiš samu seba. A žiadnu radu ti nebude treba dávať.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Podľa príspevku v inej téme som sa dozvedela, že žiješ v Belgicku, predpokladám, že vzdialená od svojich najbližších, ktorí by stáli pri tebe v ťažkých chvíľach: tým je to ešte dôležitejšie, aby si veľmi dobre zvážila svoje ďalšie kroky v živote. Podľa príspevkov - hoci si ešte veľmi mladá - si veľmi rozumná, určite zvolíš správnu cestu.
0 0
baniz baniz

baniz je offline (nepripojený) baniz

píšeš tam aj o tom v akých ste znameniach, tak si skús prečítať charakteristiku vašich znamení, ako by ste tieto 2 znamenia mali spolu vychádzať, je dosť vecí charakterizujúcich jednotlivé znamenia, z ktorých si človek potom vyberie, aje mu to takým poučením vo vzťahu. samozrejme tieto charakteristiky, nie sú ako písmo sveté, v jednotlivých znameniach pri narodení pôsobia aj iné ďalšie vplyvy ale je to taká základná charakteristika.Skús trebárs http://horoskop.denne.sk Tam si počítaš.
0 0
Ofélia Ofélia

Ofélia je offline (nepripojený) Ofélia

V každom vzťahu je najprv to zaľúbenie, kde sa prehliadajú povahové črty, ktoré nám po vytriezvení začnú vadiť. Si ešte mladá, ale on už má 37?, je zvyknutý na staromládenecký /slobodný život, kde sa všetci točia okolo neho a nie naopak. ťažko si takýto človek zvyká na iné zvyky, alebo sa má prispôsobovať keď ho to nikto neučil . Zatiaľ čo ty si mladá, ešte by si si mala užiť mladosti, on ju už má za sebou, je muž v najlepších rokoch a chce sa usadiť mať ženu, ktorá sa bude o neho starať a dá mu deti .
Zamýšľala si sa niekedy prečo keď nie si spokojná so vzťahom, prečo ho neukončíš?
-nieje to preto lebo sa bojíš že si nikoho nenájdeš? Že zostaneš sama?
Dám ti radu " Radšej sama ako trpieť takýmto neuspokojivým vzťahom"

Nedávno som sa zamýšľala, prečo ženy /muži vždy naďabia na rovnaké povahy partnerov. Mám na mysli napr. " aj tento chorobne žiarli "
Psychológovia tvrdia a dávam im za pravdu, že keď v miestnosti bude 100/1000 - mužov /žien, padne nám do oka len ten jeden a iných nevidíme, prečo ?!
Vraj si hľadáme partnera, podobnému z jedného rodičov s ktorým máme problémoví vzťah. Je to pravda!
Každý si je strojcom svojho života sám a ako si v ňom ustelieš tak sa budeš mať. Buď sa v živote naučíš hovoriť "nie" alebo dopadneš tak ako iné ženy : s deťmi, bez peňazí, pomoci a strechy. Ty musíš vedieť že to je muž nielen na " SEX", ale do reálneho života, ale možno sa aj ty bojíš manželského zväzku a tým že ťa do neho tlačí " TY zo vzťahu cúvaš"
0 0
SAIVI SAIVI

SAIVI je offline (nepripojený) SAIVI

máš pravdu Ofélia ..." Radšej sama ako trpieť takýmto neuspokojivým vzťahom"
0 0
mamminta mamminta

mamminta je offline (nepripojený) mamminta

no ja neviem....
je to tazke, ale ja by som urcite cuvla.. a podla toho, co pises o sebe, podla mna vam manzelstvo dlho nevydrzi - ak sa teda vezmete...
po case zistis, ze to nie je ono..
aj ja sa s manzelom skriepim, ale znasat to denno denne ???? a kvoli prkotinam??? tak to nie

ako 19ka som mala taky vztah a som rada, ze je PREC
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Teda ja byť na Tvojom mieste, už by som bola dávno cúvla. Ale neviem či to dokážeš spraviť. Vieš mladý človek si stále myslí, že manželstvom toho druhého zmení. Nie je to pravda. Nikoho manželstvo nezmení, každý zostane taký, aký je. Bude taký istý ako teraz a postupne v náročnejšom vydaní. Keď sa mu nepáči Tvoja práca, to ako ho obskakuješ už teraz, potom to bude ešte horšie a Tebe ( možno aj Tvojim deťom) zostanú iba oči pre plač. Navrhujem, skús od neho odísť čím skôr, neboj sa, si dosť mladá na to, aby si si našla dobrého partnera, ktorý si Ťa bude vážiť. Nevrhaj sa do vzťahu, ktorý nemá perspektívu. Neboj sa samoty, radšej byť sama bez problémov, ako byť s ním s kopcom problémov. Podľa mňa, vekový rozdiel by mal byť primeraný - do 8 rokov maximálne. Ja si myslím že pre Teba by stačil taký o tri - štyri roky starší Držím palce, aby si sa správne rozhodla.
0 0
ke3n ke3n

ke3n je offline (nepripojený) ke3n

Ja by som si dávala veľmi veľký pozor. Ak už teraz, keď nie ste manželia, má takéto pripomienky a nároky, keď budeš jeho manželka, má ťa istú, tak to bude ešte horšie. Vychádza mi z toho, že si Ťa vlastne neváži. Ísť do vzťahu s človekom, ktorý si Ťa neváži, je veľké riziko. Pokiaľ je to Tvoj prvý vážnejší vzťah, určite by som počkala. V Tvojom veku potrebuješ voľnosť, možnosť spoznávať rôzne typy mužov a nie viazať sa na staršieho muža, ktorý už hľadá ženu, aby sa o neho postarala. Skús sledovať, ako sa správa jeho otec k svojej manželke, môžeš očakávať, že podobne sa bude správať aj on. Jeho otec doma nepomáha, kritizuje svoju ženu? A máš odpoveď.
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

Bendymicus Pozri príspevok
Dobry den, obraciam sa na Vas poradakov s takou osobnou vecou. Najprv by som chcela pochvalit tento skvely napad zalozit takuto stranku, vdaka nej som sa napriklad naucila pestovat balkonove kvety, ruze a napiect kolac. Ale spat k mojmu "problemu". Riesim dilemu vztahu, mam 22 a som prvykrat vo vaznom vztahu s 37 rocnym muzom. Zozaciatku som bola uplne nepricetne zalubena, myslela som si, ze som nasla najuzasnejsieho muza na svete, teraz, ako cas plynie, zdielame uz spolocnu domacnost a rec padla uz aj na svadbu a deti. Ono da sa povedat ze som s nim celkom stastna, az na to, ze moj priatel je neuveritelne zlozita a narocna povaha, hoci ma vela inych pozitiv. Medzi pozitiva patri, ze rad vari, zalezi mu na mne a da sa na neho spolahnut. Na druhej strane je hrozne narocny, vyryvacny, skriepny a je aj dost lenivy, hoci stale sa stazuje na mna, ze nic nerobim, co nie je vobec pravda. Vsetko musi mat pod kontrolou, vsetko kritizuje a tazsie sa znasa s inymi ludmi, hoci ma aj dost priatelov. Ma dobre srdce ale vadi mi, ze sa takmer kazdy den hadame. On je narodeny v znameni skorpion, ja som byk. Tento vztah ma uz stal velmi vela nervov a usilia, som si ista aj jeho, lebo nesplnam vsetky jeho poziadavky. Ja viem, ze hoci som mlada, zvladam domacnost velmi dobre, vravi mi ze som maniacka na poriadok a zdravu stravu, lenze to nie je pravda, jeho mama zase vari velmi nezdravo a dom maju zavaleny neporiadkom a prachom, nikdy nevyzadovala od deti a manzela aby jej pomahali... Asi ho dost aj rozmaznala. Jeho otec ma 60 rokov a vysoky krvny tlak a cukrovku, moj priatel ked bol doma tak mal riadnu nadvahu. Teraz pekne schudol... Lenze ide o to, ze minule hovoril, ze by sme sa mohli zobrat a mne prislo z toho smutno, lebo nemam pocit, ze mne sa s nim tak dobre dari, mam pocit ze sa zanedbavam a som neustale zavalena povinnostami a hoci ich vykonavam dennodenne, stale som zavalena kopou vycitiek, ze beriem veci na lahku vahu a tak, ked chcem,aby si platil svoje vydavky sam a aby si robil uctovnictvo, zavolal autoservis a tak. Mozno ked budem starsia, tak to budem vediet lepsie.
Preto pisem sem o radu a pomoc, su tu mnohi ludia, ktori uz boli v takej situacii ako ja a budu vediet prispiet nejakou tou radou. Za kaze pismenko som velmi vdacna.
S pozdravom, Eva B.
Pre mňa už je to len lenivé, rozmaznané a hašterivé decko. Ale pre teba, dievča zlaté, je to starý chren. Všetko, čo s ním budeš robiť, čo ťa s ním bude spájať, to všetko bude o 15 rokov skôr. O 15 rokov skôr si musíš zvyknúť na to, že sa z neho stane domased, o 15 rokov skôr si musíš zvyknúť na to, že mu vypadajú zuby, o 15 rokov skôr si musíš zvyknúť na to, že mu prestane fungovať močový mechúr, o 15 rokov skôr si musíš zvyknúť na to, že budeš mať doma starého dedu. Si naozaj presvedčená, že si na to chceš zvykať?
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
Bendymicus Pozri príspevok
Fiha, to ja sa nad tymi ponozkami uz ani nepozastavujem. Najhorsie je, ze je cely den doma a ja ked pridem z prace tak ma ide slak trafit, ked vidim veci rozvlacene po celom byte... Nastastie moj vie varit, takze mu to umyvadlo, slipy, spinave taniere a topanky aj odpustim. Ked nieco na to poviem, tak jedine, ze sa ho to dotkne a nahneva sa. A ked ho raz za uhorsky rok poprosim, aby mi pomohol nieco zdvihnut alebo nieco si po sebe odlozit na miesto, tak mi na to povie ze on mi poskoka robit nebude...
....


..ďalej ani nečítam..ty prídeš domov z práce a v byte nájdeš ponožky a prádlo rozhádzané..a ešte sa pýtaš na radu,či s ním zostať?..dievča,najprv by som vyhodila tie jeho handry oknom a potom jeho dverami...nič dobré z neho nebude a ty budeš taká nešťastná,ako jedna,čo tu tiež plakala,že je len slúžka...ale pre plný tanier nevidela špinu v hrnci..
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

pepsikova Pozri príspevok
....


..ďalej ani nečítam..ty prídeš domov z práce a v byte nájdeš ponožky a prádlo rozhádzané..a ešte sa pýtaš na radu,či s ním zostať?..dievča,najprv by som vyhodila tie jeho handry oknom a potom jeho dverami...nič dobré z neho nebude a ty budeš taká nešťastná,ako jedna,čo tu tiež plakala,že je len slúžka...ale pre plný tanier nevidela špinu v hrnci..
to bolo dobrééé!
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

arizona Pozri príspevok
to bolo dobrééé!
A pravdivé.Už teraz nie je spokojný, nepomáha, čo bude potom? Po svadbe sa zmení- ale k horšiemu. Aj vekový rozdiel je priveľký. A pokiaľ veríš horoskopom, tak škorpión a býk je konštelácia pre samovrahov alebo masochistov, nie pre bežný život. Približne v Tvojom veku je moja dcéra, tak Ti poviem, čo by som povedala jej - dieťa moje, vráť sa z kratšej cesty, tu Ťa nečaká láska, partnerstvo, porozumenie, ani budúci domov Tvojich detí.
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

No veru Bendymicus, musím sa priadať k väčšine...
Keby som mala ešte raz 22 rokov, tak sa do tridsiatky nevydávam! ver tomu, že nič nezmeškáš, všetko si na Teba počká.
To že partner navarí je jeho plus, ale na šťastie vo vzťahu to zďaleka nestačí. Pri Vašom vekovom rozdiele ťa určite chlapík neberie dosť vážne, pretože si preň ešte stále dieťa. Keď budeš mať 40 rokov, budeš baba v rozkvete a on Ťa bude prenasledovať na každom kroku, či mu kdesi nezahýnaš... Ak porodíš v dohľadnom čase, tak v 40-ke budeš mať tak akurát dosť veľké deti a budeš sa chcieť venovať práci, kariére, budeš mať ešte stále plno chuti žiť, ak Ti teda tú chuť nezoberie Tvoj partner a neurobí si z Teba húsku domácu.
Ak mu týmito vetami ubližujem, tak sa hlboko ospravedlňujem. Ak tento človek okrem toho, že dobre navarí aj je k Tebe galantný, toleruje Ťa, podporí ťa v Tvojich rozumných rozhodnutiach, nechá Ťa občas vyletieť z hniezda bez výčitiek a žiarlivostných scén, ochotne okúpe a prebalí Vaše spoločné deti a nebude otŕčať nosom nad pokakanými plienočkami, nechá Ťa občas v noci pospať, keď dieťatko bude plakať a čakať na mliečko kým sa pripraví, nebude Ti vnucovať svoje názory, nebude Ťa kontrolovať kde a koľko si minula .... a tak ďalej a tak ďalej...
Nemusí práve umývať okná a žehliť, ALE MAL BY TOLEROVAŤ CELÚ TVOJU BYTOSŤ. Pretože vzťah ľudí je o tolerancii a komunikácii.
Ak vo svojich 22 rokoch nemáš pocit, že to je to pravé orechové, tak dievča ber nohy na plecia a utekaj, ani sa neotoč.
Trvácny vzťah je o vzájomnej úcte, o fyzike a chémii, o porozumení v dialógu aj mlčaní, o čítaní nevypovedaného a vzájomných myšlienok, je o láske i troche nenávisti, o plači i smiechu, o dopĺňaní, je o symbióze a rovnováhe oboch strán. V žiadnom prípade nie je o sile, ponižovaní, využívaní, zatracovaní, zákazoch a príkazoch.

...Ach koľké by sme chceli tie Tvoje rôčky a dnešný náš rozum dievčatko. Prajem Ti, aby si sa správne rozhodla a aby si bola vo svojom živote šťastná.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať