Zavrieť

Porady

Muz mojho zivota???

Dobry den, obraciam sa na Vas poradakov s takou osobnou vecou. Najprv by som chcela pochvalit tento skvely napad zalozit takuto stranku, vdaka nej som sa napriklad naucila pestovat balkonove kvety, ruze a napiect kolac. Ale spat k mojmu "problemu". Riesim dilemu vztahu, mam 22 a som prvykrat vo vaznom vztahu s 37 rocnym muzom. Zozaciatku som bola uplne nepricetne zalubena, myslela som si, ze som nasla najuzasnejsieho muza na svete, teraz, ako cas plynie, zdielame uz spolocnu domacnost a rec padla uz aj na svadbu a deti. Ono da sa povedat ze som s nim celkom stastna, az na to, ze moj priatel je neuveritelne zlozita a narocna povaha, hoci ma vela inych pozitiv. Medzi pozitiva patri, ze rad vari, zalezi mu na mne a da sa na neho spolahnut. Na druhej strane je hrozne narocny, vyryvacny, skriepny a je aj dost lenivy, hoci stale sa stazuje na mna, ze nic nerobim, co nie je vobec pravda. Vsetko musi mat pod kontrolou, vsetko kritizuje a tazsie sa znasa s inymi ludmi, hoci ma aj dost priatelov. Ma dobre srdce ale vadi mi, ze sa takmer kazdy den hadame. On je narodeny v znameni skorpion, ja som byk. Tento vztah ma uz stal velmi vela nervov a usilia, som si ista aj jeho, lebo nesplnam vsetky jeho poziadavky. Ja viem, ze hoci som mlada, zvladam domacnost velmi dobre, vravi mi ze som maniacka na poriadok a zdravu stravu, lenze to nie je pravda, jeho mama zase vari velmi nezdravo a dom maju zavaleny neporiadkom a prachom, nikdy nevyzadovala od deti a manzela aby jej pomahali... Asi ho dost aj rozmaznala. Jeho otec ma 60 rokov a vysoky krvny tlak a cukrovku, moj priatel ked bol doma tak mal riadnu nadvahu. Teraz pekne schudol... Lenze ide o to, ze minule hovoril, ze by sme sa mohli zobrat a mne prislo z toho smutno, lebo nemam pocit, ze mne sa s nim tak dobre dari, mam pocit ze sa zanedbavam a som neustale zavalena povinnostami a hoci ich vykonavam dennodenne, stale som zavalena kopou vycitiek, ze beriem veci na lahku vahu a tak, ked chcem,aby si platil svoje vydavky sam a aby si robil uctovnictvo, zavolal autoservis a tak. Mozno ked budem starsia, tak to budem vediet lepsie.
Preto pisem sem o radu a pomoc, su tu mnohi ludia, ktori uz boli v takej situacii ako ja a budu vediet prispiet nejakou tou radou. Za kaze pismenko som velmi vdacna.
S pozdravom, Eva B.
Usporiadat
kukurička kukurička

kukurička je offline (nepripojený) kukurička

Ja len toľko, buď opatrná, nežeň sa do ničoho strmhlav, veď uvidíš. Skús to znovu, možno ste si povedali veci, ktoré mali byť už dávno vyrieknuté a teraz si na ne dáte pozor a budete sa snažiť im vyhnúť. Nikto nie je bez chýb, určite máš aj ty chyby, aj on má chyby. Treba vedieť nájsť len spoločnú reč.
Drž sa a nikam sa neponáhľaj, život nemá rád rýchliky...
0 0
romanroman romanroman

romanroman je offline (nepripojený) romanroman

Bendymicus Pozri príspevok
Tak uz som zase tu a chcela som vsetkym zainteresovanym oznamit, ze to uz nie je take zle. Riesili sme to cele asi dva dni, moj priatel chce so mnou zostat a lubi ma, chce pracovat na problemoch, cize to skusime znovu, spravili sme par takych "pravidiel", dufam, ze budu fungovat, musia! Takze nakoniec je ten stres zazehnany, uvidim, ako sa bude vsetko vyvijat, ale som celkom optimisticka. Som vdacna vsetkym, ktori ma podporili, aj moji priatelia tu v antwerpach mi boli vzdy blizko, vidim, ze na svete je este stale vela dobrych ludi, ktori su ochotni pomoct a poradit.
Mozno si niektori vravite, ze by ste v takom vztahu nevydrzali, ale asi ziadny vztah sa neda porovnavat, nas vztah je taky dost divy, hore dolu... Tak som sa teda rozhodla nebalit si este kufre a dat tomu druhu sancu. pekny den vsetkym. S pozdravom,
Eva

No neviem.Ak to čo a ako máte robiť necítite obja a potrebujet pravidlá,tak to radšej zbaľte.Ak to aj bude bude to upracované.
Ja ľúbim spontánne a keď je to celé spontanne.
0 0
daja106 daja106

daja106 je offline (nepripojený) daja106

ahoj Eva,
utekaj... 37-ročneho muža už nezmeníš, a ked je nervozny teraz, čo bude robiť, ked prídu deti a este väčší neporiadok a starostí, lebo predpokladam, že deti chceš. Mám už svoj vek, a všeličo odskúšané a v tomto vztahu si myslím, že šťastná veru nebudeš. No aj tak držím palce
0 0
Eulaly Eulaly

Eulaly je offline (nepripojený) Eulaly

Evicka, chcela som ti len toľko, áno, je pravda, že neexistuje vzťah bez hádok, ale existuje taký, v ktorom je ich iba pár a ktoré tak človeka nevyčerpávajú. Mám to vyskúšané na vlastnej koži, najprv som chodila s partnerom 1,5 roka, boli to samé hádky a stálo ma to veľa úsilia... ale človek je slepý a nedá si povedať ani od blízkych, kým sa nepopáli na vlastnej koži... preto skúša a dáva šance... až raz... takto som sa dopracovala k inému vzťahu, ktorý je presný opak prvého, sme spolu už pár rôčkov, konkrétne v júli to bude 6 rokov a môžem s rukou na srdci povedať, že takú vážnejšiu hádku (čo je u nás asi že sa deň - dva nerozprávame, xi) mali za tie roky asi dva krát... a mimo toho pár drobných škriepok... fakt som si nemyslela, že také vzťahy existujú, ale oni sú...
avšak aj keď tvoj vzťah, ako píšeš, nie je ideálny, aj taký môže fungovať... ak sa budete snažiť a dodržiavať pravidlá, ktoré ste si stanovili... a samozrejme kompromisy... trochu mi totiž pripomínaš moju sestru, má 23 rokov a vydala sa do nemecka za 37 ročného chlapa. Taktiež má zložitú povahu, v domácnosti jej nepomáha, je to výchovou a je toho názoru, že chlap zarába a žena sa stará o všetko ostatné, takže sestra má toho dosť... ale vztah im funguje, aj ked su raz hore a raz dole... vsetko je o kompromise, prekonavani seba sameho, o ucte k druhemu a pochopeni... takze zalezi iba na vas, ako vas vztah bude fungovat... a ak to nebude fungovat, nie je predsa posledny chlap na svete... to som tiez zistila po prvom rozchode a nasla som 100x lepsieho, takmer idealneho chalana vela stastia
0 0
Bendymicus Bendymicus

Bendymicus je offline (nepripojený) Bendymicus

Ahoj Eulaly, ked si citam tvoj prispevok, tak mi je skoro do placu... Je to pravda, ja ho uz nikdy nezmenim, je mi uplne na .... Vcera sme sa vratili zo Spanielska, ale musim pravdu povedat, nebolo to ktovieco, nemame si ani poriadne co povedat a taky sa mi zda arogantny a pysny, neviem, ci som k nemu nie prilis kriticka ci co, ale uz ma to dost nebavi a nic mi na nom nepripada pritazlive ani zabavne pfff.
0 0
nela88 nela88

nela88 je offline (nepripojený) nela88

Prepáč Bendymicus , ale z Tvojho posledného príspevku už mám pocit, že sa vyžívaš v svojom utrpení. Rozum Ti hovorí odíď, ale asi je to pre teba ťažké a to si myslím, že ani nie po citovej,ale materiálnej. /Mám kde bývať a p./ Nebu´d tak strašne na niekom závyslá, lebo stratíš svoju identitu.
0 0
Karas Milan Karas Milan

Karas Milan je offline (nepripojený) Karas Milan

Bendymicus Pozri príspevok
1, ze to uz nie je take zle .. ..moj priatel chce so mnou zostat a lubi ma ..
2, spravili sme par takych "pravidiel".. .. som celkom optimisticka ..
3, nas vztah je taky dost divy, hore dolu...
Bendymicus Pozri príspevok
4, ja ho uz nikdy nezmenim
5, nemame si ani poriadne co povedat
6, taky sa mi zda arogantny a pysny
Ahoj Micuš.

Za dva týždne si si už aj dala odpoveď - bola si úprimná ?????
1, si zlikvidovala (5,)
2, ako písal Roman
3, a ty , taký je váš vzťah
4, Dievčatá a ženy.Toto si opakujte aspoň mesiac (skôr ako rozhodnete).
5, Doplňte do 2, - úprimný rozhovor (vtedy a vtedy)
6, a ešte rôzne iní
Ešte ťa to baví ?????

Ahoj
Ka Mil
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Jezismaria, to nie je pravda, ved uz musis vidiet, ze si sama zo seba nestastna, tak to ries a nenechaj to volne plynut do nicoho. Tu robotu mas?, ak nie tak hladaj a potom sa mu postav ako rovnocenna a mozno potom sama na to prides, ze ano alebo nie. Bodaj by nebol arogantny a pysny, ked si na nom zavisla. Prepac, mozno ze to vravim natvrdo, ale ja uz nemozem citat, ako sa rypes vo vlasnej rane.
0 0
Bendymicus Bendymicus

Bendymicus je offline (nepripojený) Bendymicus

Ja som nie taky speedy, co sa rozide za pat minut, mozno to je nespravne, ale chcela som tomu dat cas a vidiet sama, kam sa to pohne, nie som stastna to je pravda, ale nechcela som veci prenahlit. Spravne rozhodnutie chvilku trva, no co uz, aj tak je neskoro o tom spekulovat, uz nie sme spolu, ale este nemam byvanie, ani som nemusela dlho cakat, on sa rozisiel so mnou. Je mi to luto... Moj prvy ozajstny rozchod v zivote...
P.S. Tu robotu este nemam, dost je to kriticke, ale mna peniaze az tak netrapia, z toho sa predsa vylizem, ale tento vztah ma uplne vycerpal, naozaj neviem, kam dalej, co mam robit. Neviem ci mam poprosit niekoho o pomoc, je mi to strasne blbe, asi pojdem najprv po tu robotu, a poziciam si nejake peniaze od sestry, lebo nechcem si poziciavat od neho, hoci mi stale nuka, ze mi pomoze, ale bojim sa, ze mi to bude neskor vykrikovat.
Naposledy upravil Bendymicus : 25.06.08 at 23:52
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Bendymicus Pozri príspevok
Ja som nie taky speedy, co sa rozide za pat minut, mozno to je nespravne, ale chcela som tomu dat cas a vidiet sama, kam sa to pohne, nie som stastna to je pravda, ale nechcela som veci prenahlit. Spravne rozhodnutie chvilku trva, no co uz, aj tak je neskoro o tom spekulovat, uz nie sme spolu, ale este nemam byvanie, ani som nemusela dlho cakat, on sa rozisiel so mnou. Je mi to luto... Moj prvy ozajstny rozchod v zivote...
P.S. Tu robotu este nemam, dost je to kriticke, ale mna peniaze az tak netrapia, z toho sa predsa vylizem, ale tento vztah ma uplne vycerpal, naozaj neviem, kam dalej, co mam robit. Neviem ci mam poprosit niekoho o pomoc, je mi to strasne blbe, asi pojdem najprv po tu robotu, a poziciam si nejake peniaze od sestry, lebo nechcem si poziciavat od neho, hoci mi stale nuka, ze mi pomoze, ale bojim sa, ze mi to bude neskor vykrikovat.
Drahá Bendymicus, tak aspoň sa to pohlo. Ja len dúfam, že správnym smerom, a že to cítiš aj ty tak. Ak máš inú možnosť, požičaj si peniaze a zabezpeč si materiálnu existenciu mimo neho. Ako človek citovo nezainteresovaný to vidím tak, že by si mala s ním prerušiť všetky kontakty. Naďalej sledujem tvoj príbeh a držím palce.
0 0
Tony1 Tony1

Tony1 je offline (nepripojený) Tony1

Ja by som pockala so svadbou, a este ked hovoris, ze sa hadate pre malickosti. Aj nam sa to doma stane,ale keby to malo byt takmer kazdy den,tak sa zblaznim. Ja osobne mam pocit, ze si pre neho az prilis dobra. Ale vsetko je na tebe. Vies, možno to trosku prehanam,ale ja by som asi myslela aj nato,ake by to bolo mat s nim deti a tam,ved snad kazda zena po tom tuzi. A ked pridu tie deticky tak svoj cas budes musiet rozdelit medzi dieta a partnera. Budes to vsetko stihat, z tvojho prispevku som mala pocit, ze nemozes velmi "dychat". Ale uz som sa velmi rozpisala a zacala pisat velmi vazne,tak radsej koncim.
Je to tvoj zivot a len ty si ho mozes spravit taky aky chces aby bol. Hlavné je aby ste sa ľúbili a rozumeli si.
0 0
mamminta mamminta

mamminta je offline (nepripojený) mamminta

Tony1 Pozri príspevok
Ja by som pockala so svadbou, a este ked hovoris, ze sa hadate pre malickosti. Aj nam sa to doma stane,ale keby to malo byt takmer kazdy den,tak sa zblaznim. Ja osobne mam pocit, ze si pre neho az prilis dobra. Ale vsetko je na tebe. Vies, možno to trosku prehanam,ale ja by som asi myslela aj nato,ake by to bolo mat s nim deti a tam,ved snad kazda zena po tom tuzi. A ked pridu tie deticky tak svoj cas budes musiet rozdelit medzi dieta a partnera. Budes to vsetko stihat, z tvojho prispevku som mala pocit, ze nemozes velmi "dychat". Ale uz som sa velmi rozpisala a zacala pisat velmi vazne,tak radsej koncim.
Je to tvoj zivot a len ty si ho mozes spravit taky aky chces aby bol. Hlavné je aby ste sa ľúbili a rozumeli si.
myslím, že sa rozišli...
0 0
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
tuším len ja mám z toho celého príbehu taký pocit, že je to blablabla, alebo som už moc podozrievavá po tých skúsenostiach...... Mám pocit, že je to celé len jej výmysel. Píše, že on sa rozišiel s ňou, a potom zas, že jej chce ON pomôcť...... jeden deň sa hádajú, na druhý je zas onak........ bola na slovensku, ale sa vrátila, a prečo sa vrátila keď tam nemá prácu atď.......hmmmm, no neviem........ proste z tých jej príspevkoch mám taký pocit., že si z Vás len tak uťahuje.

Prepáčte mi to, ale som to musela napísať.

Keby som sa mýlila, tak sa hlboko ospravedlňujem.
0 0
Adamlap Adamlap

Adamlap je offline (nepripojený) Adamlap

Barbara Pozri príspevok

tuším len ja mám z toho celého príbehu taký pocit, že je to blablabla, alebo som už moc podozrievavá po tých skúsenostiach...... Mám pocit, že je to celé len jej výmysel. Píše, že on sa rozišiel s ňou, a potom zas, že jej chce ON pomôcť...... jeden deň sa hádajú, na druhý je zas onak........ bola na slovensku, ale sa vrátila, a prečo sa vrátila keď tam nemá prácu atď.......hmmmm, no neviem........ proste z tých jej príspevkoch mám taký pocit., že si z Vás len tak uťahuje.

Prepáčte mi to, ale som to musela napísať.

??? Keby som sa mýlila ????, tak sa hlboko ospravedlňujem.
Keby si sa mýlila , čo jej to už pomôže kde mášdôkazy na takéto vyjadrenie.
A bola si ako Kukurička V jej topánkach ???
0 0
mamminta mamminta

mamminta je offline (nepripojený) mamminta

Adamlap Pozri príspevok
Keby si sa mýlila , čo jej to už pomôže kde mášdôkazy na takéto vyjadrenie.
A bola si ako Kukurička V jej topánkach ???
neútoč....
ani ja nie som celkom presvedčená, že "príbeh" je OK
čítaj úplne od začiatku...
a nezávidím absolútne nikomu, kto takéto niečo prežíva - poznám to z vlastnej skúsenosti
0 0
JankaKopernicka JankaKopernicka

JankaKopernicka

Barbara Pozri príspevok
tuším len ja mám z toho celého príbehu taký pocit, že je to blablabla, alebo som už moc podozrievavá po tých skúsenostiach...... Mám pocit, že je to celé len jej výmysel. Píše, že on sa rozišiel s ňou, a potom zas, že jej chce ON pomôcť...... jeden deň sa hádajú, na druhý je zas onak........ bola na slovensku, ale sa vrátila, a prečo sa vrátila keď tam nemá prácu atď.......hmmmm, no neviem........ proste z tých jej príspevkoch mám taký pocit., že si z Vás len tak uťahuje.

Prepáčte mi to, ale som to musela napísať.

Keby som sa mýlila, tak sa hlboko ospravedlňujem.
Ja by som k tomu pridala ešte otázku,prečo neprispievala do témy,keď bola na Slovensku,alebo je to zo zahraničia jednoduchšie? A či tie dva týždne,údajne na Slovensku,predsa len nevyužila tu na porade,len v inej téme?
0 0
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
Adamlap Pozri príspevok
Keby si sa mýlila , čo jej to už pomôže kde mášdôkazy na takéto vyjadrenie.
A bola si ako Kukurička V jej topánkach ???

ahoj, nie, nemám dôkazy, len zlé skúsenosti z druhých tém. A tieto príspevky autorky mi moc pripomínajú tú onú osobu.

a mimochodom Ty máš dôkazy o tom, že je toto celé pravda

a už sem nebudem prispievať, lebo hádať sa ,to nie je môj štýl. proste som napísala moj pocit a to je vše. Myslím si, že to nie je zakazané.
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Dovolím si prilepiť výňatok z etikety (bez komentára):

"17. Jednotlivé sekcie a témy Porady sú určené na seriózne otázky a odpovede k príslušnej problematike. Na neformálne výmeny názorov, zábavu a relax slúži sekcia „Poraďácka kaviareň“.

18. Ak neviem neodpovedám za každú cenu.

19. Nekomentujem úmysly, pohnútky, profil a osobu zadávateľa. V prípade že užívateľ porušuje etiketu Porady a dobré mravy nahlásim takýto príspevok moderátorom Porady."


A aby to bolo kompletné:

"16. A. Neurážam sa, ak iný člen Porady vyjadrí iný názor, ako je môj. Neurážam člena Porady, ktorý so mnou nesúhlasí.

16. B. Neurážam žiadneho člena Porady, bez ohľadu na to, či s ním súhlasím alebo nesúhlasím. V diskusii používam argumenty, nie urážky, narážky či iróniu na cudzí účet. To platí v odborných i oddychových témach."
0 0
Bendymicus Bendymicus

Bendymicus je offline (nepripojený) Bendymicus

Dakujem Gabi,
No o tom svokrovi, ktory uz nie je mojim svokrom, (brala som vztah s mojim priatelom vazne), uz je to aj tak za mnou.. Teraz je to fakt neprijemne, lebo sme sa vcera rozhodli, ze sa rozideme, vlastne on to navrhol, ale kedze nemam este vlastne byvanie, uz zhanam, tak som spala na gauci a bol to horor, obaja sme celu noc nespali, a dnes sa cely den nerozpravame, ja naozaj neklamem, keby ste vedeli ako sa citim... Ja viem, ze niektore prispevky vyzneju dost zmatene, ale to len preto, ze pisem ako to momentalne je a co citim, na slovensku som bola, ale mala som uplne nabity program a na internete som bola asi len 2x ceknut si maily. Ved to aj tak nie je podstatne, ze kde som bola a tak...
0 0
romanroman romanroman

romanroman je offline (nepripojený) romanroman

Bendymicus Pozri príspevok
Dakujem Gabi,
No o tom svokrovi, ktory uz nie je mojim svokrom, (brala som vztah s mojim priatelom vazne), uz je to aj tak za mnou.. Teraz je to fakt neprijemne, lebo sme sa vcera rozhodli, ze sa rozideme, vlastne on to navrhol, ale kedze nemam este vlastne byvanie, uz zhanam, tak som spala na gauci a bol to horor, obaja sme celu noc nespali, a dnes sa cely den nerozpravame, ja naozaj neklamem, keby ste vedeli ako sa citim... Ja viem, ze niektore prispevky vyzneju dost zmatene, ale to len preto, ze pisem ako to momentalne je a co citim, na slovensku som bola, ale mala som uplne nabity program a na internete som bola asi len 2x ceknut si maily. Ved to aj tak nie je podstatne, ze kde som bola a tak...
Svokor nie je svokor , priateľ nie je priateľ ?alebo svokor je priteľ ked si tam spala? teda nespala? o pol jednej je celý deň?
Jasne že nie je podstatné kde si bola ked si nebola . Ale kde si ked si tam.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať