Zavrieť

Porady

Muz mojho zivota???

Dobry den, obraciam sa na Vas poradakov s takou osobnou vecou. Najprv by som chcela pochvalit tento skvely napad zalozit takuto stranku, vdaka nej som sa napriklad naucila pestovat balkonove kvety, ruze a napiect kolac. Ale spat k mojmu "problemu". Riesim dilemu vztahu, mam 22 a som prvykrat vo vaznom vztahu s 37 rocnym muzom. Zozaciatku som bola uplne nepricetne zalubena, myslela som si, ze som nasla najuzasnejsieho muza na svete, teraz, ako cas plynie, zdielame uz spolocnu domacnost a rec padla uz aj na svadbu a deti. Ono da sa povedat ze som s nim celkom stastna, az na to, ze moj priatel je neuveritelne zlozita a narocna povaha, hoci ma vela inych pozitiv. Medzi pozitiva patri, ze rad vari, zalezi mu na mne a da sa na neho spolahnut. Na druhej strane je hrozne narocny, vyryvacny, skriepny a je aj dost lenivy, hoci stale sa stazuje na mna, ze nic nerobim, co nie je vobec pravda. Vsetko musi mat pod kontrolou, vsetko kritizuje a tazsie sa znasa s inymi ludmi, hoci ma aj dost priatelov. Ma dobre srdce ale vadi mi, ze sa takmer kazdy den hadame. On je narodeny v znameni skorpion, ja som byk. Tento vztah ma uz stal velmi vela nervov a usilia, som si ista aj jeho, lebo nesplnam vsetky jeho poziadavky. Ja viem, ze hoci som mlada, zvladam domacnost velmi dobre, vravi mi ze som maniacka na poriadok a zdravu stravu, lenze to nie je pravda, jeho mama zase vari velmi nezdravo a dom maju zavaleny neporiadkom a prachom, nikdy nevyzadovala od deti a manzela aby jej pomahali... Asi ho dost aj rozmaznala. Jeho otec ma 60 rokov a vysoky krvny tlak a cukrovku, moj priatel ked bol doma tak mal riadnu nadvahu. Teraz pekne schudol... Lenze ide o to, ze minule hovoril, ze by sme sa mohli zobrat a mne prislo z toho smutno, lebo nemam pocit, ze mne sa s nim tak dobre dari, mam pocit ze sa zanedbavam a som neustale zavalena povinnostami a hoci ich vykonavam dennodenne, stale som zavalena kopou vycitiek, ze beriem veci na lahku vahu a tak, ked chcem,aby si platil svoje vydavky sam a aby si robil uctovnictvo, zavolal autoservis a tak. Mozno ked budem starsia, tak to budem vediet lepsie.
Preto pisem sem o radu a pomoc, su tu mnohi ludia, ktori uz boli v takej situacii ako ja a budu vediet prispiet nejakou tou radou. Za kaze pismenko som velmi vdacna.
S pozdravom, Eva B.
Usporiadat
Kuzelnicka Kuzelnicka

Kuzelnicka je offline (nepripojený) Kuzelnicka

som kuzelnik bezneho zivota:))) ...viac
Karas Milan Pozri príspevok
Ahoj Kúzelníčka.

Vieš , keby si si vykúzlila priateľa v znamení kanca ? No aj tak , kto ho vie ?

Ahoj
Ka Mil
Mala som na mysli ze ja ako skorpion som si moc nerozumenal s kancom
0 0
Karas Milan Karas Milan

Karas Milan je offline (nepripojený) Karas Milan

Kuzelnicka Pozri príspevok
Mala som na mysli ze ja ako skorpion som si moc nerozumenal s kancom
Ahoj kúzelníčka.

Nenapísal som to celkom presne. Myslel som podľa čínskeho horoskopu ako rok (či znamenie) svine = hojnosti.

Ahoj
Ka Mil
0 0
Kuzelnicka Kuzelnicka

Kuzelnicka je offline (nepripojený) Kuzelnicka

som kuzelnik bezneho zivota:))) ...viac
Karas Milan Pozri príspevok
Ahoj kúzelníčka.

Nenapísal som to celkom presne. Myslel som podľa čínskeho horoskopu ako rok (či znamenie) svine = hojnosti.

Ahoj
Ka Mil
teraz takeho mam, myslim v znameni hojnosti
0 0
Nika Nika

Nika je offline (nepripojený) Nika

Bendymicus Pozri príspevok
Nie, on je skorpion. Nahodou s kozorozcom mam v horoskope idealnu konstelaciu, ja som byk

Ach jáááj... horoskopy........ Môj manžel váhy/had, ja kozorožec/sviňa.... no absolútne sa k sebe nehodíme ani podľa jedného horoskopu. Vraj by sme mali byť čím ďalej od seba.....a to sme spolu 26 rokov......
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Karas Milan Pozri príspevok
Ahoj kúzelníčka.

Nenapísal som to celkom presne. Myslel som podľa čínskeho horoskopu ako rok (či znamenie) svine = hojnosti.

Ahoj
Ka Mil
... aj u nás majú hojnosť svine , nielen v Číne
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

slavica Pozri príspevok
... aj u nás majú hojnosť svine , nielen v Číne
...aká škoda, že som pes / psí život, je psí život /..., keby som bola sviňa, mala by som sa ako prasa v žite...
0 0
Karas Milan Karas Milan

Karas Milan je offline (nepripojený) Karas Milan

danushka Pozri príspevok
1, ... som pes ...
2, .. ako prasa v žite...
Ahoj Danushka.

Jednoducho nemáš šťastie.
Niektoré sú 1, (akurát , že v ženskom pohlaví) a majú sa ako 2, .

Ahoj
Ka Mil
0 0
Mixa Mixa

Mixa je offline (nepripojený) Mixa

Ahoj! Neviem, či chceš naozaj od niekoho radu, alebo sa chceš len "vyrozprávať", radiť ti teda nebudem, len mám k tomu 3 veci :
Po prvé : On lepší nikdy nebude. To nehovorím, že je snáď zlý, ale keď sa už teraz stále hádate, tak by si si mala uvedomiť, že v prípade, že s ním ostaneš, tak takto môžeš prežiť zvyšok života - v každodennom napätí a strese. A to doslova, bez "nadsázky". Aj ja som taký vzťah kedysi prežila. A keď sa snažíš, staráš sa o neho aj o domácnosť (a to už nevravím o tom, že ako píšeš nemáš čas ani na seba, "zanedbávaš sa") a on to nevie oceniť, dokonca ťa ešte kritizuje, tak si predstav, aké to bude, keď budeš mať raz ešte viac povinností (napr. pri dieťati) a naozaj nebudeš stíhať! Čo ti bude hovoriť potom? A pomôže ti? Teraz mám perfektného manžela, pomáha mi so všetkým a preto viem, aké je to dôležité - úprimne si nedokážem predstaviť, ako by som všetko bez jeho pomoci zvládala. Je možné, že tvoj drahý to robí práve pre to, že si od neho mladšia, má pocit, že by ťa mal všetko "naučiť" (viem, môj je starší o 13 rokov). Ale ty to predsa robíš dobre, nie?
Po druhé - bez urážky - komentáre typu "zvykneš si" by si asi mal brať trochu s rezervou - prečo by si si mala zvykať na niečo, čo je nezdravé, čo ti nevyhovuje? Na to tu nie sme. Iste, žiadny vzťah nie je bez chybičky - ale odtiaľ-potiaľ. A keď nevieš, čo už je moc? Tak moc je to vtedy, keď ti je niečo nepríjemné, vytvára to v tebe napätie, hnev, smútok, kazí ti to náladu. Veď snáď nechceš mať pokazenú náladu celý život. Máš sa pre niekoho obetovať? Obetuje sa aj on pre teba? Píšeš, že mu na tebe záleží. Ešte máš jednu možnosť - skús si s ním sadnúť a narovinu mu to povedať, že ti ubližuje, keď ťa stále kritizuje, niečo ti vyčíta, napriek tomu, že sa snažíš. A uvidíš, ako zareaguje, či sa nad tým aspoň zamyslí a pokúsi sa svoje správanie ovládať, či bude ochotný na tom pracovať, či mu na tebe SKUTOČNE záleží. Pretože vy máte celý život prežiť SPOLU, nie VEDĽA SEBA.
No a po tretie : z toho, čo si písala, mám pocit, že z problémov, ktoré máte vo vzťahu, obviňuješ seba. No ako by som sa videla. Ty si tá, čo to "možno bude vedieť lepšie", čo "nespĺňa jeho požiadavky"... Tak to nie je. On je síce starší, ale to neznamená, že má navrch, že by si ho mala snáď nejako zvlášť rešpektovať, poslúchať. Tým "zvlášť" myslím viac ako ON TEBA. Ste predsa PARTNERI - a to si uvedom najmä ty.
Máš ho rada, to je jasné, ale daj si pri rozhodovaní čo ďalej pozor - skús chvíľku uvažovať rozumom, porozmýšľaj, či ti tento vzťah naozaj vyhovuje -tu nie je čas na ústupky, ani na kompromisy - tu ide o TVOJ ŽIVOT .
Tak ti želám pevné nervy na správne rozhodnutie a veľa sily, nech sa rozhodneš akokoľvek. Mixa
A ešte niečo : dobrí chlapi naozaj EXISTUJÚ, neboj sa, nie sú vymyslení. A dokonca je ich dosť. A JE možné mať muža, s ktorým si neleziete na nervy a máte doma pohodičku bez (skoro) hádok. Napríklad ja som takého našla. Len neuver skeptickým frázam sklamaných báb a nerezignuj. Držím palce!
0 0
Karas Milan Karas Milan

Karas Milan je offline (nepripojený) Karas Milan

Mixa Pozri príspevok
1, ... Neviem, či chceš naozaj od niekoho radu, alebo ...
2, ..On lepší nikdy nebude .. .. "zvykneš si" .. ..tu ide o TVOJ ŽIVOT ..
3, ..dobrí chlapi naozaj EXISTUJÚ
Ahoj Micuš .

Citujem Mixu , ale píšem tebe.Beriem to ako optimista , že :
1, ..chceš..
preto
2, ..skús vážiť ! ..
prípadne porozmýšľaj nad týmto postupom (je môj viac ako 20 rokov) -
choď za svojím šťastím a rob všetko ako v tej chvíli najlepšie vieš bez ohľadu na všetko ostatné , ale potom sa neobzeraj späť , lebo takej cesty už niet. Buď nájdeš šťastie , alebo rozbitú hubu (svoju).
a
3, ..ale nevychováš ich z dospelého človeka.

Ahoj
Ka Mil
0 0
luckapastvova luckapastvova

luckapastvova je offline (nepripojený) luckapastvova

Ahoj!

Radiť Ti nebudem, pretože Ti už poradilo veľa ľudí a myslím, že veľmi správne. Teraz sa rozhoduješ a tak dúfam, že sa rozhodneš správne a budeš šťastná.

Si naozaj veľmi mladučká, tak sa nemáš kam ponáhľať. Ja som mala tiež priateľa, ktorý mi pri rozchode povedal, že mi mal radšej spraviť bábo a oženiť sa so mnou (zaujímavé bolo, že si myslel že by som s ním ostala). Rozišla som sa s ním a bol veľmi podobný ako Tvoj priateľ.
Momentálne mám priateľa už 3 roky. V spoločnej domácnosti bývame spolu pár mesiacov, ale sú to tie najkrajšie a najzamilovanejšie mesiace aké sme spolu prežili. Hádať sme sa hádali, ale bolo to kvôli vážnejším veciam. Hádky však spočítam na jednej ruke. Dovtedy ako sme spolu nebývali, sme sa nehádali.

Tak Ti držím palce, aby si našla buď nového a lepšieho, alebo aby sa terajší priateľ umúdril a začal si konečne vážiť to, čo doma má.
0 0
Karas Milan Karas Milan

Karas Milan je offline (nepripojený) Karas Milan

Ahoj Micuš.

Už skoro týždeň nie je od teba žiadna správa. Si O K ???
Dúfam , ti to neblokuje ten tvoj majetnícky (ani nie som si istý či priateľ) , že aby ťa odstavil od empatických.

Ahoj
Ka Mil
0 0
Bendymicus Bendymicus

Bendymicus je offline (nepripojený) Bendymicus

Ahojte poradaci... Uz som tu nebola vyse tyzdna, lebo som sla na tyzden na slovensko, ale vcera som sa vratila. Moj priatel mi nebrani ist na internet, hoci vzdy ked som online, tak si neodpusti poznamocku. Musim sa priznat ze sa mi konecne zlepsili vztahy s rodicmi, dobre som sa porozpravala aj s mamou a vyjasnilo sa mnoho veci. Priatel nesiel so mnou, vyhovoril sa na kopu povinnosti, chcel pracovat na volacom, na co , ked som vcera prisla, tak sa ani nepozrel, fakt cely tyzden vobec nic nerobil. No nic a len co som prisla domov, tak namiesto toho aby sa ma vypytoval ako bolo a zostal so mnou, bezal volakde von niekoho stretnut a povedal ze aj tak sa potrebujem vyspat, lebo som unavena z cesty. Trochu ma to prekvapilo, lebo som ocakavala ine privitanie, uz som nad tym porozmyslala, ked bude vhodna chvila, tak sa s nim vazne porozpravam a ak s tym nebude mienit nic robit, tak sa s nim rozidem. Som prekvapena sama zo seba, predtym ako som sem napisala, som bola na nom doslova citovo zavisla hysterka, teraz mi mnohi pomohli sa na to pozriet z inej perspektivy a uz ma vela veci nechava chladnych, preto sa ani nehadame, lebo vidim, ze nie je stale len chyba vo mne a jeho kritiku uz beriem jednym uchom dnu druhym von, ale naozaj nie som s nim uplne stastna. Niekto tu spomenul, ze by som mala v tomto pripade mysliet aj na seba a na vlastnu buducnost a musim povedat, ze je to pravda, kazdy ako si zariadi, tak sa bude mat.
Prajem pekny den...
0 0
velvet velvet

velvet je offline (nepripojený) velvet

Nečítala som rady iných, ale tu je moja:...aj ja som škorpión, a nedá sa so mnou vychádzať v dobrom...vždy niečo nájdem...ťažká povaha...no a býk sa ku škorpiónom absolútne nehodí...viem to nielen z horoskopov, ale aj z vlastnej skúsenosti...žiaľ, človek sa učí na vlastných chybách
0 0
milagros208 milagros208

milagros208 je offline (nepripojený) milagros208

Veľa vecí v živote človek nemôže ovplyvniť. Ale toto je vec, nad ktorou máš "tú moc" rozhodnúť a urobiť sama. Nie nadarmo sa hovorí,že každý je strojcom svojho šťastia. A v tomto prípade si naozaj strojcom svojho osudu.
Všetci sa tak trocha bojíme, že ak nevyužijeme túto možnosť, prepasieme svoju šancu a tá ďalšia už možno nepríde. Netreba to však robiť za každú cenu.
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Nepostrehla som, ci sa ti podarilo zamestnat, aby si sa mohla slobodne rozhodnut.
0 0
Karas Milan Karas Milan

Karas Milan je offline (nepripojený) Karas Milan

velvet Pozri príspevok
1, ..Nečítala som rady iných..
2, .. som škorpión, a nedá sa so mnou vychádzať .. z vlastnej skúsenosti..
Ahoj Velvet.

1, Nič si z toho nerob , skoro každý je taký.
2, Ja (ako škorpión) mám zas skúsenosť , že vyjdem skoro s každým.

Akurát sem tam sa stane , že má niekto problémy so mnou.

Ale neverím , že je to znamením.

Ahoj
Ka Mil
0 0
lepka lepka

lepka je offline (nepripojený) lepka

Karas Milan Pozri príspevok
2, Ja (ako škorpión) mám zas skúsenosť , že vyjdem skoro s každým.
Nie som Škorpión,ale s kým nevyjdem s tým vybehnem.
0 0
Karas Milan Karas Milan

Karas Milan je offline (nepripojený) Karas Milan

Bendymicus Pozri príspevok
.. Uz som tu nebola vyse tyzdna, lebo som sla na tyzden na slovensko ..
..ked bude vhodna chvila, tak sa s nim vazne porozpravam a ak s tym nebude mienit nic robit, tak sa s nim rozidem .. nie som s nim uplne stastna.
milagros208 Pozri príspevok
toto je vec, nad ktorou máš "tú moc" rozhodnúť a urobiť sama.
Všetci sa tak trocha bojíme, že .. .. prepasieme svoju šancu
tetrisss Pozri príspevok
.. ci sa ti podarilo zamestnat, aby si sa mohla slobodne rozhodnut ..
Ahoj Micuš.

Zas si tu nebola vyše týždňa .?
Bola už vhodná chvíľa? Neprepásla si svoju šancu?!
Si slobodná vo svojom rozhodovaní?

Ahoj
Ka Mil
0 0
Bendymicus Bendymicus

Bendymicus je offline (nepripojený) Bendymicus

No, tu som, situacia je uplne hrozna, neviem, co buducnost prinesie, vcera sme sa vazne rozpravali, vyjadril sa tak, ze chce pracovat na problemoch a ze ma lubi, lenze dneska to bol zase len stary on a este sa postazoval, ze som podrazdena, stres by sa u nas dal nozom krajat, neviem, co mam robit, hoci viem, ze to uz nikdy nebude ako predtym...
Pracu dostanem asi o dva tyzdne, aspon dufam, uz som sa aj obzerala po novom byvani, no, dakujem za vas zaujem, hoci nie je prijemne o tom vsetkom hovorit takto otvorene, je to taka zivotna "prehra" a tazko sa cez to ide, clovek sa najradsej deli s tym peknym a prijemnym v zivote, v co som dufala cely nas vztah, a teraz to vyzera takto... Som dost nestastna z toho. Nechcem nikomu kazit naladu, takze po mojom prispevku si precitajte nieco vesele
0 0
Bendymicus Bendymicus

Bendymicus je offline (nepripojený) Bendymicus

Tak uz som zase tu a chcela som vsetkym zainteresovanym oznamit, ze to uz nie je take zle. Riesili sme to cele asi dva dni, moj priatel chce so mnou zostat a lubi ma, chce pracovat na problemoch, cize to skusime znovu, spravili sme par takych "pravidiel", dufam, ze budu fungovat, musia! Takze nakoniec je ten stres zazehnany, uvidim, ako sa bude vsetko vyvijat, ale som celkom optimisticka. Som vdacna vsetkym, ktori ma podporili, aj moji priatelia tu v antwerpach mi boli vzdy blizko, vidim, ze na svete je este stale vela dobrych ludi, ktori su ochotni pomoct a poradit.
Mozno si niektori vravite, ze by ste v takom vztahu nevydrzali, ale asi ziadny vztah sa neda porovnavat, nas vztah je taky dost divy, hore dolu... Tak som sa teda rozhodla nebalit si este kufre a dat tomu druhu sancu. pekny den vsetkym. S pozdravom,
Eva
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať