Zavrieť

Porady

Muz mojho zivota???

Dobry den, obraciam sa na Vas poradakov s takou osobnou vecou. Najprv by som chcela pochvalit tento skvely napad zalozit takuto stranku, vdaka nej som sa napriklad naucila pestovat balkonove kvety, ruze a napiect kolac. Ale spat k mojmu "problemu". Riesim dilemu vztahu, mam 22 a som prvykrat vo vaznom vztahu s 37 rocnym muzom. Zozaciatku som bola uplne nepricetne zalubena, myslela som si, ze som nasla najuzasnejsieho muza na svete, teraz, ako cas plynie, zdielame uz spolocnu domacnost a rec padla uz aj na svadbu a deti. Ono da sa povedat ze som s nim celkom stastna, az na to, ze moj priatel je neuveritelne zlozita a narocna povaha, hoci ma vela inych pozitiv. Medzi pozitiva patri, ze rad vari, zalezi mu na mne a da sa na neho spolahnut. Na druhej strane je hrozne narocny, vyryvacny, skriepny a je aj dost lenivy, hoci stale sa stazuje na mna, ze nic nerobim, co nie je vobec pravda. Vsetko musi mat pod kontrolou, vsetko kritizuje a tazsie sa znasa s inymi ludmi, hoci ma aj dost priatelov. Ma dobre srdce ale vadi mi, ze sa takmer kazdy den hadame. On je narodeny v znameni skorpion, ja som byk. Tento vztah ma uz stal velmi vela nervov a usilia, som si ista aj jeho, lebo nesplnam vsetky jeho poziadavky. Ja viem, ze hoci som mlada, zvladam domacnost velmi dobre, vravi mi ze som maniacka na poriadok a zdravu stravu, lenze to nie je pravda, jeho mama zase vari velmi nezdravo a dom maju zavaleny neporiadkom a prachom, nikdy nevyzadovala od deti a manzela aby jej pomahali... Asi ho dost aj rozmaznala. Jeho otec ma 60 rokov a vysoky krvny tlak a cukrovku, moj priatel ked bol doma tak mal riadnu nadvahu. Teraz pekne schudol... Lenze ide o to, ze minule hovoril, ze by sme sa mohli zobrat a mne prislo z toho smutno, lebo nemam pocit, ze mne sa s nim tak dobre dari, mam pocit ze sa zanedbavam a som neustale zavalena povinnostami a hoci ich vykonavam dennodenne, stale som zavalena kopou vycitiek, ze beriem veci na lahku vahu a tak, ked chcem,aby si platil svoje vydavky sam a aby si robil uctovnictvo, zavolal autoservis a tak. Mozno ked budem starsia, tak to budem vediet lepsie.
Preto pisem sem o radu a pomoc, su tu mnohi ludia, ktori uz boli v takej situacii ako ja a budu vediet prispiet nejakou tou radou. Za kaze pismenko som velmi vdacna.
S pozdravom, Eva B.
Usporiadat
Kuzelnicka Kuzelnicka

Kuzelnicka je offline (nepripojený) Kuzelnicka

som kuzelnik bezneho zivota:))) ...viac
Aj ja som mala v priblizne takom veku vztah so starsim panom (37), bol bezdetny, slobodny, vedel varit ale mal aj vela negativnych vlastnosti, ktore som si uvedomila az ked sme sa rozisli a spoznala som inych muzov. Dnes uz nepovazujem za vyhru ze vie varit (i ked vtedy som to povazovala lebo som sama nevedela varit), ale skor si vsimam ine vlastnosti, napr. aky ma vztah k alkoholu, k vecierkom, ku kamaratom, k domacim pracam a pododbne.

PS: starsi pani maju tu nevyhodu ze maju uz svoje maniere a maloktori je ochotni ich zmenit.
0 0
milagros208 milagros208

milagros208 je offline (nepripojený) milagros208

Hepi Pozri príspevok
Pridám sa aj ja do diskusie. Mne osobne sa nepáči veta, že nespĺňaš všetky jeho požiadavky. O tom by ale, podľa mňa, vzťah dvoch ľudí nemal byť. Daj si pozor, aby to nakoniec nedopadlo s tebou tak, ako s jednou mojou kolegyňou. Ona má, na rozdiel od teba, mladšieho partnera. Ale keby som tu mala napísať, čo všetko ona musí strpieť, to by bolo na dlhý román. Zo začiatku som ju aj ľutovala, ale ona je taká, že jej to vôbec nevadí. Ona musí pozerať program, ktorý on uzná za vhodný, keď on začína priberať, mala by aj ona držať dietu, ona vlastne sa neopýta, čo variť, ale ona sa pýta, čo uvariť priamo jemu, vyzerá to tak, že ona dojedá len to, čo zostane.Tento jej chlap robí program aj ich 14-ročnému synovi, ktorý keď príde za ňou do práce /sedíme spolu v kancelárii/, jeho prvá otázka je, či je otec doma. Ak je, tak väčšinou zostane a počká na kolegyňu, lebo otec ho len zavaluje povinnosťami. A keď jej pýtam, či jej to nevadí /sem-tam sa posťažuje/ niekedy sa začne smiať, vtedy mi pripadá zrelá pre psychiatra a niekedy to berie tak, že manžel zarába korunky a ona musí poslúchať. Ona má 49 a jej manžel 41. Ani môj manžel nie je anjel, ale toto neviem či by som strpela. Ale títo dvaja sú spolu už 15 rokov a keď to kolegyni nezačne liezť veľmi na nervy, tak možno budú spolu, až kým nezomrú.
Takých, podobných alebo aj horších prípadov je bohužiaľ veľa. Preto je dobré, veľmi dobre si rozmyslieť s kým sa rozhodneš spojiť svoj život. Nie vždy je potom ľahké napraviť svoju chybu. Nielen papierovo, majetkovo, citovo.
Život je predsa krátky a treba si užiť hlavne toho dobrého.
0 0
Antea Antea

Antea je offline (nepripojený) Antea

Ja ti radím, zožeň si sedemmíľové čižmy a čím ďalej od neho.
0 0
Anonymka Anonymka

Anonymka je offline (nepripojený) Anonymka

som baba, ktorá je mladá - už skúsenejšia, ktorá miluje život, zábavu a svoju prácu ...viac
Ja mám 26. Mám už druhý vážny vzťah. Ani jeden vzťah nie je dokonalý, to musím podotknúť. Takže človek sám musí zvážiť, že čo očakáva od vzťahu a či je šťastný. Spokojný úplne nebude natrvalo. V predchádzajúcom vzťahu bolo všetko v poriadku. Trval 9 rokov, no láska zmizla a nastal zlom. Nehádali sme sa, lúbili sme sa, boli sme podobný. Ale ako som dospela, zistila som, že vôbec nie sme si podobný. Môj terajší vzťah je úplne iný. Ty máš 22 rokov a rozmýšlaš nad svadbou. Nehovorím, že by si sa nemala vydať, ale je to také rozhodnutie, ktoré ťa dosť poznamená. A ak nie si si istá, tak to bude tvrdý oriešok. Keď ti na ňom vadia tieto veci a asi on s nimi nemieni nič robiť, tak ja by som sa určite že nevydávala. Môj bývalý bol tiež milý človek, bolo nám spolu fajn, až po dlhých rokoch sa maznal radšej so svojim počítačom ... dosť pribral, čo viete asi k čomu mohlo smerovať. Proste už to nebol on a zbytočne som mu vysvetlovala, že aj mne sa musí venovať, nepomohlo to... tak nastal rozchod... on ani necítil, že niečo neni v poriadku. Teraz má nový vzťah a je šťastný. Tej druhej toto všetko nevadí, čo mne áno ... proste nie on bol ten, ktorý mi je súdený. A povedala som si, že mám 24 rokov a zaslúžim si byť ešte v živote zalúbená ... A radšej teraz niekomu ublížim, než by som mala celý život trpieť.

Prajem ti veľa síl, lebo to budeš potrebovať. Ak máš zo vzťahu zlé pocity, dobre porozmýšlaj. Nakoniec prídeš na správne riešenie.

Pekný deň!
0 0
kukurička kukurička

kukurička je offline (nepripojený) kukurička

Karas Milan Pozri príspevok
Milé a empatívne.



Milá Kukurička , nič neberiem a nenútim nikoho (ani nemám ako). Ale :
1, jasne , že môžeš , ale nezabudni kvôli objektivite na vlastnú "5,"
2, Aj takto bola pochopená (a skúste si tú tému prečítať) citované z :
""Re: oklamaná
Lenže v inej téme Porady, v ďalšej „vážnej historke“, sa skôr dá postrehnúť snaha o rozprúdenie zábavy, než žiadosť o skutočnú radu. Jej autorka podľa prvého vyjadrenia žije v Belgicku, podľa iného zas žije na Slovensku a dáva návod, ako sa zbaviť holubov, v treťom zas tým, ako zaperlila v spoločnosti manžela a svokra vo Francúzku, v štvrtom, že nemá manžela, a teda ani svokra. Pritom má len 22 rokov. A na tieto svoje „huncúctva“ vytrvalo upozorňuje tak, že ich nemožno prehliadnuť. ""
Snažil som sa iba o zhutnenie informácií.
3, Myslel som dĺžku.
4, neviem načo by sa obhajovala , ak povedala CELÚ pravdu.

6, Fabianka , kedže si ma necitovala ,tak neviem , kto koho .

Ahoj
Ka Mil
P.S.
A ak toto nepovažujete za radu (citujem seba zo 71) :
Čo je ešte prijateľné , musíš vedieť , cítiť sama .
Nikto za teba nemôže rozhodnúť (a ani to nedovoľ) , čo cítiš.


No vidíš Ka Milko,to ťa chválim /za tú radu zo 71/, ale aj tak si si neodpustil poznámky typu - sloh, zabudla napísať po 1. po 2. atď.... Nechcem kritizovať štýl tvojho písania, ale zamysli sa nad tým, koľko má toto dievča rokov a že aj tak krásne vystihla svoj problém, ktorý nám tu zverejnila. Veď koľko ľudí aj v staršom veku nie je schopných napísať takýto "sloh" ako ty tvrdíš. Chce sa vyhnúť problémom, ktoré mnohé ženy trápi, no nevedia si s tým rady /ako píše napr.Hepi/.
Odpovedajme teda na otázky, na ktoré sa pýta a nie . Ďakujem Ka Mil, že Bendymicus chápeš...aj jej štýl písania...nie je každý dokonalý...
0 0
Anonymka Anonymka

Anonymka je offline (nepripojený) Anonymka

som baba, ktorá je mladá - už skúsenejšia, ktorá miluje život, zábavu a svoju prácu ...viac
Ešte by som niečo povedala:

vždy som niečo riešila, trápila som sa, preberala som to s kamarátkami, a nakoniec som si povedala, že keď už sa uisťujem a chcem počuť názor kamarátov, asi to už neni ono. Človek keď je predsa na 100% presvedčený, že niekto mu sadne, nikto na svete ho nevie odradiť od vzťahu. Ale keď už sa pýťame na názor iných, asi potrebujeme len potrvrdiť to, čo už dávno sami cítime...
0 0
Anonymka Anonymka

Anonymka je offline (nepripojený) Anonymka

som baba, ktorá je mladá - už skúsenejšia, ktorá miluje život, zábavu a svoju prácu ...viac
zltalienka Pozri príspevok
Mila Bendymicus, mam problizne tolko rokov co Ty, ja na Tvojom mieste by som zutekala hned akoby sa dalo. Ale chapem, ze Ty si myslis, ze uz ineho nechces. Skus sa s nim porozpravat narovinu stylom a vyjasnit si veci – napriklad v jednom prispevku som postrehla, ze ak by si neupratovala Ty, najal by si na to niekoho – alebo ze to tak fungovalo predtym – dohodnite sa na tom, ze hned ako si najdes pracu, najme niekoho na upratovanie – ked si to mohol dovolit predtym – moze aj teraz, ty predsa nie si upratovacka. Ked sa s nim nebude dat rozumne dohodnut, skus nieco silnejsie – napr. sa tyzden spravaj ako on – vsetko ofrfli, rob neporiadok aky len zvladnes, uraz sa zakazdym ked sa bude dat ... ak toto nezaberie...
Môj priateľ neumyje riad, občas ale povisáva, ale dlho pracuje a je unavený. Ak mu nenachystám večeru, možno z 10 príležitostí si 9x nepsravý papať. No ale vie, že ja pre neho z radosťou spravím večeru a on mi potom pomáha so stolovaním, s nákupmi, len proste aby nemusel riad umývať. Strašne si to váži a cení, čo pre neho robím a preto ma ani nenapadne sťažovať sa na to, že mu musím pripraviť jedlo. Proste ho lúbim a nemám s tým problémy. Ale velice dobre mi padne, keď mi povie, že "jak moc si ma váži" a myslím si, že takto by to malo byť aj u teba.

Ten chlap si ťa zrejme nezaslúži.
0 0
cloe cloe

cloe je offline (nepripojený) cloe

Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac
Možno to bude vyzerať, že to chcem trochu zľahčovať, ale použila by som vetu z jednej reklamy: "Když ji miluješ, není co řešit!"
Keď som mala 22 rokov, ale vlastne vždy, som sa riadila skôr srdcom ako rozumom. Nehovorím, že som sa nespálila a nespadla na nos, takže to ani neber ako radu ale skôr ako môj pohľad na vec.
V prvom rade musím cítiť, že ho milujem. Aj keby mal budúci partner samé plusy, nikde nie je napísané, že to bude klapať. A bez lásky, pre mňa určite nie. A poznám napr. páry, o ktorých každý povedal, že tým to nemôže spolu vydržať a sú spolu 20 rokov.
Musíš to cítiť!
0 0
Anonymka Anonymka

Anonymka je offline (nepripojený) Anonymka

som baba, ktorá je mladá - už skúsenejšia, ktorá miluje život, zábavu a svoju prácu ...viac
cloe Pozri príspevok
Možno to bude vyzerať, že to chcem trochu zľahčovať, ale použila by som vetu z jednej reklamy: "Když ji miluješ, není co řešit!"
Keď som mala 22 rokov, ale vlastne vždy, som sa riadila skôr srdcom ako rozumom. Nehovorím, že som sa nespálila a nespadla na nos, takže to ani neber ako radu ale skôr ako môj pohľad na vec.
V prvom rade musím cítiť, že ho milujem. Aj keby mal budúci partner samé plusy, nikde nie je napísané, že to bude klapať. A bez lásky, pre mňa určite nie. A poznám napr. páry, o ktorých každý povedal, že tým to nemôže spolu vydržať a sú spolu 20 rokov.
Musíš to cítiť!
Máš úplnú pravdu... Treba sa riadiť citmi, jednoznačne. A keď niekoho skutočne milujem, neriešim takéto veci... lebo ho milujem aj s nedostatkami a ja tiež nie som dokonalá. Ale keď už to riešim ...
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Anonymka Pozri príspevok
Máš úplnú pravdu... Treba sa riadiť citmi, jednoznačne. A keď niekoho skutočne milujem, neriešim takéto veci... lebo ho milujem aj s nedostatkami a ja tiež nie som dokonalá. Ale keď už to riešim ...
To je práve to......spomínala som...

podľa môjho názoru, ak sa niekto chce v 22 rokoch vydávať-nemal by konštatovať "som celkom šťasťná", nemal by ani dýchať od prívaľu lásky a zaľúbenosti....vlastnej i partnerovej .....všetky ostatné prkotiny a srandičky prichádzajú postupne a veru o dosť neskôr ... ....že milé sedemnástky
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

evina Pozri príspevok
To je práve to......spomínala som...

podľa môjho názoru, ak sa niekto chce v 22 rokoch vydávať-nemal by konštatovať "som celkom šťasťná", nemal by ani dýchať od prívaľu lásky a zaľúbenosti....vlastnej i partnerovej .....všetky ostatné prkotiny a srandičky prichádzajú postupne a veru o dosť neskôr ... ....že milé sedemnástky

Ale nezabúdajte, že ona už so svojím partnerom nejaký ten čas žije... A chvala bohu, či bohužiaľ, už vidí aj ten reálny život.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Gabi03 Pozri príspevok

Ale nezabúdajte, že ona už so svojím partnerom nejaký ten čas žije... A chvala bohu, či bohužiaľ, už vidí aj ten reálny život.

No veď ..... /22 rokov na "prkotiny" je príliš skoro/ ...
0 0
Olice Olice

Olice je offline (nepripojený) Olice

Bendymicus Pozri príspevok
Ty to vidis ako stazovanie sa, lenze ja neviem, ako mam popisat jadro problemu bez toho, aby som vysvetlila, co mi vadi. Moj nazor je dost subjektivny, ja len chcem vediet, ci je to ok, normalne, ci aj vy tomuto celite v manzelstve . Ale vacsina reakcii je, ze to nemam tolerovat alebo ze to nie je prijatelne spravanie. Nemam potrebu ociernovat svojho priatela, praveze mi zalezi na nom a na nasom vztahu, len mam pocit, ze sa to casom zhorsuje a laska sa vytraca a kritika, hadky a namrzenost ostava. Ja nemozem zit s niekym, kto sa na mna v jednom kuse hneva za blbosti a tvari sa, ze na tych malych veciach stoji zmysel zivota
Ak chceš vedieť, či je to ok, normálne, tak podľa môjho skromného názoru to vôbec nie je normálne po dvoch rokoch spolužitia.

Podľa mňa je veľmi skoro pri dvoch zaľúbených ľuďoch, aby sa niečo zhoršovalo. Keď sa vrátim o 21 rokov naspäť, keď sme žili s mojim manželom tak dlho ako vy teraz, tak mám pocit, že tá láska sa v tom čase medzi nami skôr zo dňa na deň upevňovala a prehlbovala.

Dnes po rokoch sú v manželstve i nezhody i hádky i tichá domácnosť, ale to sa vždy prekoná a vysvetlí, aj keď sú mnohé veci ťažké.
Aj keď sa to možno celkom nedá porovnať, hlavne pre ten vekový rozdiel.

Ale ja si myslím, že Ty naozaj ešte potrebuješ trošku volnejšieho života, bez toho, aby si sa starala o to, či má Tvoj partner čisté ponožky......

Vyjadrila som len svoj názor, tak si z toho zober len toľko, koľko budeš chcieť, ak vôbec budeš chcieť.
0 0
slado123 slado123

slado123 je offline (nepripojený) slado123

Bendymicus Pozri príspevok
On ma lubi tym svojim zlozitym sposobom a co mam na nom rada, ze vobec nie je frajerkar a nemyslim si, ze by ma chcel za niekoho vymenit, praveze on je taky verny psik, napriklad bola aj taka situacia, ze jeho ex mu dala kopacky a on sa stale snazil sa k nej vratit, dokonca ju o mesiac pozval do Pariza na vikend a chcel, aby mu dala sancu...Zozaciatku mi to velmi imponovalo, lenze je tazke ho opustit... Je dost citlivy a najmenej co chcem, je zranit ho...
Nechcem ta sklamat, ale cast, ktoru som zvyraznil, si mozno zle vysvetlujes. Ty to asi vidis ako velky prejav lasky....obavam sa, ze skor opak je pravdou. To, ze chcel, aby sa k nemu vratila, mohlo kludne znamenat, ze si zvykol na ten vztah (tak ako si zvykol aj na vztah s tebou) - pride domov, je navarene, upratane, zenicka sa spokojne usmieva.....s niecim takym sa zle luci....na dobre si clovek rychlo zvykne a zrazu, ked sa mu situacia z nicoho nic zmeni, snazi sa ju este zvratit a spravi preto cokolvek...kludne aj vikend v Parizi....viem o com hovorim, my chlapi to robime docela casto...bohuzial ale, o laske to prilis nesvedci. Do suvislosti s tym mi prichadza aj ta svadba, o ktoru sa priatel snazi - co moze byt silnejsie puto, aby sa situacia s byvalou neopakovala (aby si ho neopustila) ako ked sa zoberiete a porobite deti? (Schvalne, kto sa bude o ne starat...?) Z toho mi pride, ze si chce len poistit to, co ma...kym si ty neuvedomis, ze existuje aj iny svet (nechcel som napisat "kym dostanes rozum").

Mozno si byvala uvedomila to, co by si si mala uvedomit aj ty - ze vas vztah musi byt rovnocenny - tolerancia a kompromisy. Skoro 100x to sem uz ludia napisali a ver tomu, ze VEDIA CO PISU - maju skusenosti, ktore ty len ziskavas. Pripojim sa teda k tym, ktori ti radia, aby si sa do ziadnej svadby nehrnula a prehodnotila vas vztah a tvoje postavenie v nom.
Mas 22, zivot pred sebou a tento vas vztah nemoze dopadnut dobre...tak si ZI SVOJ ZIVOT!
0 0
Bendymicus Bendymicus

Bendymicus je offline (nepripojený) Bendymicus

Dakujem za vsetky nazory, velmi ste mi pomohli sa pozriet na nas vztah z trochu inej perspektivy. Musim si to vsetko v hlave vysporiadat a trochu aj prehodnotit, ako tu jeden prispievatel spominal, spravit si list kladov a zaporov a uvidiet, ci jedna strana nahodou daleko nezaostava. Je pravda, ze ten vek, ktory mi zozaciatku vobec nevadil, teraz vystupuje do popredia a sposobuje, ze nie on sa meni - vobec nie, ale ja pri nom ako keby rychlejsie starnem, je mi tazko stretavat sa s ludmi rovnakeho veku, pripadaju mi dost nevyzreti... Dam vam vediet, ako sa nas vztah vyvija. Zatial je to ok, uz dva dni sme sa nehadali, hoci o to az tak nejde. Drzte mi palce pri rozhodovani
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Je to správne rozhodnutie, držím prsty
0 0
OlgaM OlgaM

OlgaM je offline (nepripojený) OlgaM

..a nie je tvoj priateľ náhodou v znamení kozorožca?
0 0
Bendymicus Bendymicus

Bendymicus je offline (nepripojený) Bendymicus

Nie, on je skorpion. Nahodou s kozorozcom mam v horoskope idealnu konstelaciu, ja som byk
0 0
Kuzelnicka Kuzelnicka

Kuzelnicka je offline (nepripojený) Kuzelnicka

som kuzelnik bezneho zivota:))) ...viac
Bendymicus Pozri príspevok
Nie, on je skorpion. Nahodou s kozorozcom mam v horoskope idealnu konstelaciu, ja som byk
Ja som skorpionka a mala som priatela byka...no nic moc teda
0 0
Karas Milan Karas Milan

Karas Milan je offline (nepripojený) Karas Milan

Kuzelnicka Pozri príspevok
... mala som priatela byka...no nic moc teda ..
Ahoj Kúzelníčka.

Vieš , keby si si vykúzlila priateľa v znamení kanca ? No aj tak , kto ho vie ?

Ahoj
Ka Mil
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať