Zavrieť

Porady

Muz mojho zivota???

Dobry den, obraciam sa na Vas poradakov s takou osobnou vecou. Najprv by som chcela pochvalit tento skvely napad zalozit takuto stranku, vdaka nej som sa napriklad naucila pestovat balkonove kvety, ruze a napiect kolac. Ale spat k mojmu "problemu". Riesim dilemu vztahu, mam 22 a som prvykrat vo vaznom vztahu s 37 rocnym muzom. Zozaciatku som bola uplne nepricetne zalubena, myslela som si, ze som nasla najuzasnejsieho muza na svete, teraz, ako cas plynie, zdielame uz spolocnu domacnost a rec padla uz aj na svadbu a deti. Ono da sa povedat ze som s nim celkom stastna, az na to, ze moj priatel je neuveritelne zlozita a narocna povaha, hoci ma vela inych pozitiv. Medzi pozitiva patri, ze rad vari, zalezi mu na mne a da sa na neho spolahnut. Na druhej strane je hrozne narocny, vyryvacny, skriepny a je aj dost lenivy, hoci stale sa stazuje na mna, ze nic nerobim, co nie je vobec pravda. Vsetko musi mat pod kontrolou, vsetko kritizuje a tazsie sa znasa s inymi ludmi, hoci ma aj dost priatelov. Ma dobre srdce ale vadi mi, ze sa takmer kazdy den hadame. On je narodeny v znameni skorpion, ja som byk. Tento vztah ma uz stal velmi vela nervov a usilia, som si ista aj jeho, lebo nesplnam vsetky jeho poziadavky. Ja viem, ze hoci som mlada, zvladam domacnost velmi dobre, vravi mi ze som maniacka na poriadok a zdravu stravu, lenze to nie je pravda, jeho mama zase vari velmi nezdravo a dom maju zavaleny neporiadkom a prachom, nikdy nevyzadovala od deti a manzela aby jej pomahali... Asi ho dost aj rozmaznala. Jeho otec ma 60 rokov a vysoky krvny tlak a cukrovku, moj priatel ked bol doma tak mal riadnu nadvahu. Teraz pekne schudol... Lenze ide o to, ze minule hovoril, ze by sme sa mohli zobrat a mne prislo z toho smutno, lebo nemam pocit, ze mne sa s nim tak dobre dari, mam pocit ze sa zanedbavam a som neustale zavalena povinnostami a hoci ich vykonavam dennodenne, stale som zavalena kopou vycitiek, ze beriem veci na lahku vahu a tak, ked chcem,aby si platil svoje vydavky sam a aby si robil uctovnictvo, zavolal autoservis a tak. Mozno ked budem starsia, tak to budem vediet lepsie.
Preto pisem sem o radu a pomoc, su tu mnohi ludia, ktori uz boli v takej situacii ako ja a budu vediet prispiet nejakou tou radou. Za kaze pismenko som velmi vdacna.
S pozdravom, Eva B.
Usporiadat
mamminta mamminta

mamminta je offline (nepripojený) mamminta

práve ma napadlo, ako mi pred svadbou moja super kamoska hovorila....
"nevydávaj sa tak rýchlo...chlap smrdí aj na fotke...."

nastastie ten moj nie, ale poznam vela takych ako píses a veru, takyto vztah by ma absolutne nebavil a nenaplnal...
0 0
ke3n ke3n

ke3n je offline (nepripojený) ke3n

Milá zadávateľka témy, veľmi rada sa s Tebou podelím o svoje názory a skúsenosti a verím, že ich neberieš na ľahkú váhu, len sa mi zdá, že si nám zatajila jednu nepodstatnú skutočnosť, že si už vydatá. Aspoň podľa príspevku z 12.5. v téme "Perly našich žien" si podľa vlastného tvrdenia bola.Takže na dobre mienené rady je už trocha neskoro,alebo ide o iného muža?
0 0
mamminta mamminta

mamminta je offline (nepripojený) mamminta

ke3n Pozri príspevok
Milá zadávateľka témy, veľmi rada sa s Tebou podelím o svoje názory a skúsenosti a verím, že ich neberieš na ľahkú váhu, len sa mi zdá, že si nám zatajila jednu nepodstatnú skutočnosť, že si už vydatá. Aspoň podľa príspevku z 12.5. v téme "Perly našich žien" si podľa vlastného tvrdenia bola.Takže na dobre mienené rady je už trocha neskoro,alebo ide o iného muža?

teda ke3n, si ma úplne priklincovala k stoličke......
tak človek sa snaží pomôcť a ono to z toho príspevku (perly našich žien) vyzerá, že "MICUŠ" je už fakt vydatá.... tak ja teda neviem.... ak je, a zavádzala nás, stratila moju dôveru
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Už sa nejedenkrát stal podobný prípad. Ja som za to, že to nie je pekné, no keďže niekto si pýta radu a viem pomôcť, tak pomôžem. Samozrejme nepoteší ani mňa, keď sa niečo takéto vyskytne. Ale pohnútky a dôvody na otázky neskúmam. Je to na svedomí pýtajúceho sa, či využíva ľudí, alebo sa nudí a preto sa s nimi zahráva. ... ak to tak naozaj je.
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Ak je to tak, zda sa mi ze sa tu mnozia dievcata, ktore ako keby si robili z nas dobry den, nemozem povedat, ze by sa mi to pacilo.
0 0
Nika Nika

Nika je offline (nepripojený) Nika

Neviem či je vydatá, alebo nie, ani to neskúmam, ale už som počula, že nezosobášené páry o partnerových rodičoch hovoria ako o svokre a svokrovi....
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Nika Pozri príspevok
Neviem či je vydatá, alebo nie, ani to neskúmam, ale už som počula, že nezosobášené páry o partnerových rodičoch hovoria ako o svokre a svokrovi....
Dobre, ale prečo potom raz hovorí pojmy "muž" a "svokor", keď tu používa "priateľ" a "jeho rodičia"?
0 0
mamminta mamminta

mamminta je offline (nepripojený) mamminta

Nika Pozri príspevok
Neviem či je vydatá, alebo nie, ani to neskúmam, ale už som počula, že nezosobášené páry o partnerových rodičoch hovoria ako o svokre a svokrovi....
je to mozne, ale ona spomina aj "moj muz".....

ale už to neriesim
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

Bendymicus Pozri príspevok
Fiha, to ja sa nad tymi ponozkami uz ani nepozastavujem. Najhorsie je, ze je cely den doma a ja ked pridem z prace tak ma ide slak trafit, ked vidim veci rozvlacene po celom byte... Nastastie moj vie varit, takze mu to umyvadlo, slipy, spinave taniere a topanky aj odpustim. Ked nieco na to poviem, tak jedine, ze sa ho to dotkne a nahneva sa. A ked ho raz za uhorsky rok poprosim, aby mi pomohol nieco zdvihnut alebo nieco si po sebe odlozit na miesto, tak mi na to povie ze on mi poskoka robit nebude...
Keď píšeš že si s ním celkom šťastná tak je všetko v poriadku. Skús si prečítať, koľko báb je tu celkom nešťastných...

Vieš zložité povahy sme asi všetci a asi neexistuje ideálny partner. Časom sa u každého ukážu aj negatíva. Ak je tých negatív veľa a láska sa akosi vytráca, tak je asi lepšie vzťah ukončiť. Ako to je medzi vami a ako vnímaš lásku medzi vami nemôže vedieť nikto iný iba ty. A predvídať vo vzťahu je veľmi ťažké... aj keď to čo ti povedal že ti poskoka robiť nebude je veľmi zaujímavé... ako si to zobrala? Rozmýšľala si vôbec o tom čo ti povedal? Pre mňa je to až neuveriteľné.

Ešte dodám, že ty sa na neho tiež sťažuješ... a ešte k tomu pekne verejne. Aj keď ťa hnevá rečami že nič nerobíš, aspoň ti to povedal do očí. A tiež je zaujímavé, že ti hovorí aj že si maniačka na poriadok...

Vždy sú dve pravdy - tvoja a jeho. A ľudia si vytvoria vždy vlastný názor (nielen) podľa toho čo (iba) počujú od to toho ktorého práve hovorí.

Prečítaj si príspevok č. #10 od Vlastičky
0 0
Bendymicus Bendymicus

Bendymicus je offline (nepripojený) Bendymicus

Ospravedlnujem sa za to, ak vas to zmiatlo, zo svojim partnerom som uz 2 roky (tento august). S jeho rodicmi som v dost blizkom vztahu, lebo moji rodicia so mnou nie su velmi v kontakte, lebo su Jehovovi svedkovia, a ja som od cirkvi odisla kvoli tomuto priatelovi. Samozrejme ich to "ranilo", cize si udrziavaju odo mna odstup a ked mam problem, tak je to sposobom - co si chcela to mas... Ja som ten vyrok chcela podat vtipnym sposobom a podla mna tam rozpisovat, ze otec mojho priatela bla bla.. tak ho volam svokrom aj v dennom zivote, jeho mamu volam tak ako priatel "ma", cize nechcela som klamat, lebo som vzdy povazovala nas vztah za seriozny, tak ho obcas nazyvam, ze je to moj muz... Nuz a kedze mam taketo problemy, chcela som to upresnit, je len moj priatel a naozaj je to tazko... (aj teraz sedi v kuchyni urazeny, ze nie je navarene....). Ozaj nie som vydata a nemam dovod Vas zavadzat, to vobec nebolo cielom, praveze mam problem, ktory chcem vyriesit, velmi dakujem za komentare, ako vidim, nikto sa nezastava "mojho muza", cize sa rozhodujem, co spravim... Inak v jednom komentari sa niekto pytal, ci som na nom zavisla a musim sa priznat, ze ano, lebo prave on je starozitnik, aj jeho otec, on ma teraz pracu a cez neho si vybavujem papiere... Bojim sa ze ked si najdem pracu , (zajtra idem uz na pohovor) a opustim ho, bude hovorit, ze som ho len vyuzila a ostatni si budu mysliet, ze Slovenky chcu muzov len pre peniaze, lebo to o mne hovorili mojmu priatelovi vsetci jeho kamarati aj jeho mama... Cize, byvam v JEHO byte, s JEHO nabytkom a zijem docastne z jeho penazi, hoci si zarabam ako mozem, pomaham mu s jeho pracou, ktoru by bezo mna nemohol sam robit a nechce minat peniaze, aby si na to niekoho najal...predavam aj sperky a ine veci cez internet..

Inak je to tazke, lebo ako bolo spomenute som tu takpovediac bez rodiny a kamaratov, hoci som si uz par nasla, lenze to su vsetko aj jeho kamarati...
0 0
Bendymicus Bendymicus

Bendymicus je offline (nepripojený) Bendymicus

Bastian Pozri príspevok
Keď píšeš že si s ním celkom šťastná tak je všetko v poriadku. Skús si prečítať, koľko báb je tu celkom nešťastných...

Vieš zložité povahy sme asi všetci a asi neexistuje ideálny partner. Časom sa u každého ukážu aj negatíva. Ak je tých negatív veľa a láska sa akosi vytráca, tak je asi lepšie vzťah ukončiť. Ako to je medzi vami a ako vnímaš lásku medzi vami nemôže vedieť nikto iný iba ty. A predvídať vo vzťahu je veľmi ťažké... aj keď to čo ti povedal že ti poskoka robiť nebude je veľmi zaujímavé... ako si to zobrala? Rozmýšľala si vôbec o tom čo ti povedal? Pre mňa je to až neuveriteľné.

Ešte dodám, že ty sa na neho tiež sťažuješ... a ešte k tomu pekne verejne. Aj keď ťa hnevá rečami že nič nerobíš, aspoň ti to povedal do očí. A tiež je zaujímavé, že ti hovorí aj že si maniačka na poriadok...

Vždy sú dve pravdy - tvoja a jeho. A ľudia si vytvoria vždy vlastný názor (nielen) podľa toho čo (iba) počujú od to toho ktorého práve hovorí.

Prečítaj si príspevok č. #10 od Vlastičky
Suhlasim s tym, ze su pravdy dve... ale ja sa naozaj snazim, fakt neviem,ako mam dosiahnut, aby bol klud, pokoj, aby bol chlapik spokojny, usmieval sa na mna... aby si ma vazil. Mozno aj ja som robila chyby, lenze z nevedomosti, strasne mi je to luto, ze neviem vybudovat pekny vztah, hoci niekedy nam je spolu dobre.
Nuz, on je Belgican a tou maniackou na poriadok... ja len chcem , aby sa nam veci nepovalovali po byte a aby nebol prach... Ja nemozem za to, ze jeho ex, ( s ktorou bol predo mnou 7 rokov) bola dost neporiadna. Aj na nu sa stazoval, ze vraj bordelarka a neviem co... whatever
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Bendymicus Pozri príspevok
Suhlasim s tym, ze su pravdy dve... ale ja sa naozaj snazim, fakt neviem,ako mam dosiahnut, aby bol klud, pokoj, aby bol chlapik spokojny, usmieval sa na mna... aby si ma vazil. Mozno aj ja som robila chyby, lenze z nevedomosti, strasne mi je to luto, ze neviem vybudovat pekny vztah, hoci niekedy nam je spolu dobre.
Nuz, on je Belgican a tou maniackou na poriadok... ja len chcem , aby sa nam veci nepovalovali po byte a aby nebol prach... Ja nemozem za to, ze jeho ex, ( s ktorou bol predo mnou 7 rokov) bola dost neporiadna. Aj na nu sa stazoval, ze vraj bordelarka a neviem co... whatever
Díky za objasnenie situácie. Dokonca je to úplne iné, než to vyznelo z tvojho prvého príspevku - je rozdiel žiť so starším partnerom tu na SK a tam v zahraničí za tvojich okolností.

A ako sa na teba pozerá on? Ako ťa berie? Považuje ťa za plnohodnotného partnera, alebo si len jeho taká mladá okrasa? Bol by schopný ťa v budúcnosti vymeniť za "mladší model". Máš to ťažké, lebo si veľmi závislá na ňom. Ešte k tomu v cudzine a sama.
0 0
Bendymicus Bendymicus

Bendymicus je offline (nepripojený) Bendymicus

On ma lubi tym svojim zlozitym sposobom a co mam na nom rada, ze vobec nie je frajerkar a nemyslim si, ze by ma chcel za niekoho vymenit, praveze on je taky verny psik, napriklad bola aj taka situacia, ze jeho ex mu dala kopacky a on sa stale snazil sa k nej vratit, dokonca ju o mesiac pozval do Pariza na vikend a chcel, aby mu dala sancu...Zozaciatku mi to velmi imponovalo, lenze je tazke ho opustit... Je dost citlivy a najmenej co chcem, je zranit ho...
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

Bendymicus, ak si nájdeš prácu a budeš sebestačná, tak sa osamostatni a začni žiť sama. Nemôžem si pomôcť, ale pre západoeurópanov sme stále ľudia menejcenní. Nepíšeš akého vierovyznania je Tvoj priateľ, to je tiež veľmi dôležité - totiž iné postavnie v rodine má žena u kresťanov, iné u moslimov a iné u židov. My Slovenky sme v princípe veľmi čistotné ženy a veľmi životaschopné v porovnaní so ženami zo západu. Dokážeme chodiť do práce, vychovávať deti, viesť domácnosť, popritom sa vzdelávať, stihneme aj športovať aj sa starať o svoj fyzický a duševný vzhľad. Nenechaj sa zatracovať, ukáž Belgičanovi, že si žena hodná dôvery, úcty a tolerancie. Ver tomu, že tento 37 ročný muž má už toho dosť preskákané a aj dosť za ušami a Ty máš ešte krásny život pred sebou, tak si ten život drž pevne vo svojich rukách, nedovoľ nikomu, aby Tebou manipuloval len preto, že si mimo SK a mimo svojej rodiny a priateľov. Ty musíš vedieť priamo svojmu partnerovi toto ÁNO a toto NIE. Nedokážeš to zatiaľ preto lebo si ešte svojim spôsobom dieťa. Ak sa naučíš asertivite, bude to jeden z jasných znakov dospelosti.
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Vies nechcem ta urazit, ale tvoja zavislost od tohto muza je predovsetkym existencna a mas to naozaj tazke, lebo vlastne kam pojdes a co budes robit, ked ho nechas? Samozrejme, pokial nemas pracu a tym aj prostriedky na zivot bez neho.Cim skor toto vyries a potom sa zamyslaj nad tym, ci je naozaj muzom tvojho zivota, ci s nim mozes do buducna pocitat. Bez tohto kroku to vsetko nema vyznam, ani nase rady, pretoze teraz sa na to uplne inak divam, drzim ti palce, aby ti to osamostatnenie vyslo.
0 0
zanetth zanetth

zanetth je offline (nepripojený) zanetth

Bendymicus Pozri príspevok
Bojim sa ze ked si najdem pracu , (zajtra idem uz na pohovor) a opustim ho, bude hovorit, ze som ho len vyuzila a ostatni si budu mysliet, ze Slovenky chcu muzov len pre peniaze, lebo to o mne hovorili mojmu priatelovi vsetci jeho kamarati aj jeho mama...
Danushka to veľmi pekne napísala, absolútne s tým súhlasím. Chcem len k hore uvedenému podotknúť, neboj sa toho čo budú hovoriť ostatní, ty si ži svoj život, ty musíš vedieť čo chceš, ale v žiadnom prípade nerob veci alebo nezotrvávaj vo vzťahu len kvôli tomu povestnému " čo na to povedia ľudia ". Ľudia nech si hovoria, čo chcú....
0 0
Bendymicus Bendymicus

Bendymicus je offline (nepripojený) Bendymicus

Dakujem Danushka, nuz, Belgicko je krajina zmiesanych narodnosti a jeho rodicia su katolici, aj on je pokrsteny ale nepraktizuje, iba co sme boli na vianoce a novy rok v kostole. S tou cistotnostou zase: jemu pripada moje upratovanie uplne bizarne prehnane, hoci upratujem menej ako sme zvykli u nas doma.
Este by som chcela objasnit jednu situation, aby ste nepovedali zase ze zavadzam: v jednom prispevku pisem, ze ked pridem z prace a on je doma, pridem do neporiadku a zase o par prispevkov dalej pisem, ze som nezamestnana, takze robim nacierno pre neho a pre jedneho jeho kamarata, co ma firmu a organizuje spolocenske podujatia a ked ma potrebuje, tak len vtedy robim. Potrebujem pracu na plny uvazok, lebo tato praca je velmi nepravidelna. V prvej polke vztahu som robila v cafe, lenze je zavreta, lebo majitelia ju nemohli fin. utiahnut....
Chodim kazde doobedie na kurz holandciny a pridem domov o 12, rozpravame sa spolu vacsinou po anglicky, takze po slovensky nemam vela prilezitosti hovorit... Takze mi dost dlho trva, kym takyto prispevok spravne zostylizujem.. Hrozne ako clovek rychlo zabuda
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Vydat sa do zahranicia je vzdy velka odvaha, bez ohladu na vekovy rozdiel. Som od teba o jednu generaciu starsi, takze teraz uz stretavam moje vstevnicky, ktore sa vydali, a uz su po rokoch naspat (dokonca aj priamo z Belgicka) a natahuju sa so svojim exmanzelom o deti)...
0 0
Olice Olice

Olice je offline (nepripojený) Olice

Bendymicus Pozri príspevok
Suhlasim s tym, ze su pravdy dve... ale ja sa naozaj snazim, fakt neviem,ako mam dosiahnut, aby bol klud, pokoj, aby bol chlapik spokojny, usmieval sa na mna... aby si ma vazil. Mozno aj ja som robila chyby, lenze z nevedomosti, strasne mi je to luto, ze neviem vybudovat pekny vztah, hoci niekedy nam je spolu dobre.
Nuz, on je Belgican a tou maniackou na poriadok... ja len chcem , aby sa nam veci nepovalovali po byte a aby nebol prach... Ja nemozem za to, ze jeho ex, ( s ktorou bol predo mnou 7 rokov) bola dost neporiadna. Aj na nu sa stazoval, ze vraj bordelarka a neviem co... whatever
Nezabúdaj na to, že človeka zmeniť nedokážeš, môžeš ho len usmerniť. A povaha človeka je v génoch, tú nezmeníš, ak nemá v povahe, aby si ťa okrem iného vážil, tak ho nedonútiš, aby to robil, a hádam by si si to ani nechcela vynucovať ak to nemá byť úprimné.
Žijete spolu 2 roky a zdúva sa, že nemáte navarené, a čo bude o 20 rokov, ak by ste boli manželia, možno sa bude len zdúvať a možno sa prejaví aj inak, kto vie.....
0 0
Bendymicus Bendymicus

Bendymicus je offline (nepripojený) Bendymicus

Bastian Pozri príspevok

Ešte dodám, že ty sa na neho tiež sťažuješ... a ešte k tomu pekne verejne. Aj keď ťa hnevá rečami že nič nerobíš, aspoň ti to povedal do očí. A tiež je zaujímavé, že ti hovorí aj že si maniačka na poriadok...

Vždy sú dve pravdy - tvoja a jeho. A ľudia si vytvoria vždy vlastný názor (nielen) podľa toho čo (iba) počujú od to toho ktorého práve hovorí.

Prečítaj si príspevok č. #10 od Vlastičky
Ty to vidis ako stazovanie sa, lenze ja neviem, ako mam popisat jadro problemu bez toho, aby som vysvetlila, co mi vadi. Moj nazor je dost subjektivny, ja len chcem vediet, ci je to ok, normalne, ci aj vy tomuto celite v manzelstve . Ale vacsina reakcii je, ze to nemam tolerovat alebo ze to nie je prijatelne spravanie. Nemam potrebu ociernovat svojho priatela, praveze mi zalezi na nom a na nasom vztahu, len mam pocit, ze sa to casom zhorsuje a laska sa vytraca a kritika, hadky a namrzenost ostava. Ja nemozem zit s niekym, kto sa na mna v jednom kuse hneva za blbosti a tvari sa, ze na tych malych veciach stoji zmysel zivota
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať