Zavrieť

Porady

Psi v utulku

na facebooku zalozene stranky: ZOPZ - združenie ochrancov a priateľov zvierat. ...viac
Kedze sa mnohi psici z utulkov stavaju domacimi milacikmi, pokusim sa vsunut tuto temu do rubriky Domacnost. A kedze tema domaci milacikovia je uz o tom stastnejsom pobyte psikov, zakladam tymto utulkacom novu temu. Dufam, ze nikomu tu tato casto smutna tema vadit nebude.

Vcera bolo statom zhabanych 217 psov z jednej domacnosti v Cunove. Z toho sa jedna o cca 50-60 cistokrvnych psov / peruansky nahac, cinsky nahac, buldog, mops, atd./, urcenych na chov a zvysok su krizenci roznych ras, len ako prklad : krizenec nahaca a mopsa dal vysledok - takmer nahy mops.

Psi boli umiestneni v utuulku v Ba, ktory ani zdaleka nema taku kapacitu a vlastnych psov z ulice tam maju 110. Vyhradil sa im domcek / ako unimo/ s troma vybehmi, ale akutne sa hlada vnutorne ustajnenie / objekt byvaleho utulku - je to v rieseni/, kedze nahaci potrebuju teplo.

Sucky so steniatkami mozu byt umiestnene aj v tranzitnych rodinach, ale IBA ako tranzit, nie natrvalo. Psi su ziatial majetkom statu a az do rizsudku, ktory urci ci sa majitelke zakaze chov a drzba psov alebo nie, sa nemozu umiestnovat. Navyse velka vacsina z nich ma demodikozu - co je kozne ochorenie, nastastie neprenosne, ale liecba je 42 dnova aplikaciou lieku do papulky. Je vsak dedicna, prenosna na setnata. V pripade, ze sud rozhodne v neprospech majitelky, budu suky sterilizovane, cize znemozni sa na nich dalsi chov.

Utulok sa v tejto ojedinelej situacii obracia aj na verejnost - nutne potrebuju deky, handry ako podstielku pre psov, krmivo a finacne prispevky na ich liecbu, ktora len na jedneho psa je 20 euro. / nahodou jeden moj psik ma demodikozu, takze viem co ma davka lieku na 42 dni stoji/. Najnutnejsie su stare handry a deky, jedna sa o mnozstvo kratkosrstych psov.

U majitelky vsetkych 217 psov zilo a spavalo v dome, s vencenim na dvore./ ja tu mam 25 psov v dome, ale 217 si neviem predstavit ani v sne/.
Usporiadat
bonita bonita

bonita je offline (nepripojený) bonita

na facebooku zalozene stranky: ZOPZ - združenie ochrancov a priateľov zvierat. ...viac
LOLA - nasla sa zaujemkyna z Francuzska o tu hendikepovanu sucku. Zhanam prevoz do Nemecka, kde si ju moze jej manzel vyzdvihnut.
Chodi sem vela ludi, nevie niekto o niekom, kto jazdi trasu Ba - Nemecko a vedel by Lolu odviezt? V aute spi uplne perfektne. Ide o prechadzanie jednym z tychto miest: Freiburg, Pirmasens, Hemsbach, Kaiserslautern. Je to smer na Manhaim.
Najlepsie zadarmo, ale ak treba spravime aj zbierku na fin. odmenu.
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Bonita a pomohli ľudia trošku psíkom z Čuňova?
0 0
bonita bonita

bonita je offline (nepripojený) bonita

na facebooku zalozene stranky: ZOPZ - združenie ochrancov a priateľov zvierat. ...viac
To neviem, nepytala som sa, chodim tam len obcas. Ale ked som bola posledne / pred dvoma dnami/ bolo na dispecingu asi 6 vriec granuli.

Oni bratislavcania do utulku chodia, aj su zvyknuti pomahat, tak predpokladam, ze ano.

Bolo tu spominane, ze sa aj niektori chystaju poslat nejake veci psikom.

Inak ako je vidiet na obrazku, mnohi psi su obleceni.
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Bonita myslela som si, že si tam na pľaci.
0 0
bonita bonita

bonita je offline (nepripojený) bonita

na facebooku zalozene stranky: ZOPZ - združenie ochrancov a priateľov zvierat. ...viac
Robila som tam pred 6 timi rokmi veducu, teraz od januara robim pre nich na dohodu tyracky - inspektorku pre juzne slovensko. Mam vlastny mini utulok, tam, kde som sa prestahovala. V profile mam odkaz na stranku.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

bonita Pozri príspevok
Ona si chce ponechat tych cistokrvnych / a o rok ich bude zase 200 , spolu s krizencami/.

Caka sa na rozhodnutie sudu - ak jej zakaze chov psov, nesmie mat ani jedneho. Ak jej chov nezakaze, vrati sa jej vsetkych 217.

vysterilizovat ich nechcela dat , ked jej to v SZ uz predtym ponukali a take mnozstvo sa proste neda ustrazit.
Chces mi povedat, ze ona chova psov s PP? Pises, ze ma cistokrvnych.Ma aj CHS?
0 0
bonita bonita

bonita je offline (nepripojený) bonita

na facebooku zalozene stranky: ZOPZ - združenie ochrancov a priateľov zvierat. ...viac
Na peruanskych nahacov ma ako jedina v SR chovnu stanicu, inak chova mopse, cinske nahace a je tam aj buldog - tie bez PP. Okrem nejakych 40 ks su vsetko jej vlastni krizenci. Nie zozbierani z ulice, ale namnozeni u nej.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

bonita Pozri príspevok
Na peruanskych nahacov ma ako jedina v SR chovnu stanicu, inak chova mopse, cinske nahace a je tam aj buldog - tie bez PP. Okrem nejakych 40 ks su vsetko jej vlastni krizenci. Nie zozbierani z ulice, ale namnozeni u nej.
takze pani mnozitelka, no ja by som u nej stena nebrala. Chudatka psikovia, takto dopadnut, ved je to otras,
0 0
bonita bonita

bonita je offline (nepripojený) bonita

na facebooku zalozene stranky: ZOPZ - združenie ochrancov a priateľov zvierat. ...viac
Dalsi jeden zo smutnych osudov, sucka s mladymi bola aj v mediach, no este stale sa nenasli pre nich rodinky. Pani Janka , ich docasna opatrovatelka musela odcestovat a psici sa presuvaju ako horuci zemiak z ruky do ruky. Pomoct im moze iba konecny trvaly domov. Steniatka su nadherne - 2 sucky a psik, 8 tyzdnove. Nema niekto zaujem? Viac fotiek na mojom webe.
Andrea Klimkova
Smutny pribeh Fiony – priblizne 5-rocnej krizenky NO strednho vzrastu, zacal uz davno, ked bola svojim majitelom uviazana na kratku retaz. Mozeme sa len domnieva, ze jej chuducke a utrapene telo, strach a smutok v ociach zaprícinili zla strava, dehydratacia, permanentny stres, nedostatok pohybu a steniatka, ktore prichadzali v pravidelnych intervaloch a tak casto, ako to len slo. Preco? No uvazte, uviazaná na krátkej reťazi bez plota, ktorý by ju chránil...
Boli sme upozorneni niekolkymi obyvatelmi mestskej casti Krasna nad Hornadom v Kosiciach, ze jej zivot je kruty a ze majitel sa o nu nestara. Ked sme ju chceli nakrmit, den sa chylil k veceru, tma sadla na krajinu a teplota dosahovala minus desat... Nase ocakavania sa nevyrovnali realite a skutocnosti.
Chatrna buda, derava ako reseto sotva dva metre od hlavnej cesty po ktorej denne prejdu stovky a stovky nakladnych a osobnych aut smerom na Trebisov a Slovenské Nove mesto. Kratka sotva jeden a polmetrova retaz uviazana na stĺpiku, ktory je pripraveny ako buduce oplotenie otvoreneho pozemku a ktora Fionke umoznila azda len vyskocit na budu, ked sa chcela vyhnut nekonecnych ladovym sprskam roztopeneho snehu spod kolies aut, najma tych vacsich. Ladovym sprcham s primesou kamienkov a kamenov z posypov, s primesou soli, casto blata, ktoreho je prave na tejto ceste neurekom. Vedla budy sme nenasli ziadnu misku s vodou, alebo zradlom, ale nase prekvapenie sa zmenilo na zdesenie, ked sa z budy ozval narek malych cca 4-tyzdnovych steniatok. Napocitali sme styri. A bolo nam jasne, ze noc nepreziju, meteorologovia hlasili extremne nizke teploty a Fiona ich svojim vyhladovanym a zubozenym telickom uz nedokazala chranit. Ponukla sa pani Iveta, že sa o ne v noci postara, že ich v teple svojho domu uchrani pred krutou a pomalou smrtou zamrznutim.
O den neskor, po bezpecnej a pokojnej noci vo vyhriatom dome, po spanku v peliesku z diek a teplych starych svetrov, po dobrej a vydatnej strave (Fionka akoby sa nemohla dojest) sme spolu s Ankou nalozili celu rodinku do auta a u veterinára sme sa dozvedeli, co sme vlastne vedeli ci tusili: Fiona je silne podvyzivena a potrebuje teplo, dobre jedlo a spanok. Steniatka (v tom case stvortyzdnove tri fenky a jeden psík) su v poriadku, ale taktiez vyhladovane, kedze ich psia mamka z dovodu silnej podvyzivy nemala mlieko.
Cela rodinka bola v docasnej starostlivosti u pani Janky z Kosic. Klobuk dolu a velka ucta pred jej odvahou a ochotou, postarat sa popri svojich malych deturencoch a troch psoch, este o dalsich... Steniatka rastu, priberaju, vystrajaju a su coraz aktivnejsie. Surne by mali najst svoj novy domov, svoju novu milujucu rodinu, kedze pani Janka musela odcestovat do zahranicia steniatka s Fionkou su nahradne ubytovane. Rovnako Fionka, ktora sa tesi zo zivota a neprestala verit ludom hlada svoj novy domov. Fionka, oddana, priatelska a poslusna fenka s hlbokym a krasnym pohladom bude vernou spolocnickou a priatelkou na cely zivot. Je vhodna aj k starsim ludom. Fionke by bolo najlepsie v byte v blizkosti svojej novej rodiny. Steniatka sú vhodne aj do bytu aj do domu, ale v ziadnom prípade nie do koterca ani na retaz.
Kto im da sancu na novy zivot?
fiona5.jpg  
fiona eddie.jpg  
fiona malinka.jpg  
fiona myska.jpg  
1/1
0 0
bonita bonita

bonita je offline (nepripojený) bonita

na facebooku zalozene stranky: ZOPZ - združenie ochrancov a priateľov zvierat. ...viac
Nema niekto zaujem alebo znamych co by mali zaujem od bordo dogu? Sucka 2 rocna, ma rada macky, nema kontakt so psami, deti zo skolky ju hladkavaju cez plot, strasne vychudnuta, drzana v malickom koterci bez diek, len kratko cez den pustana na dvor. Napriek otrasnym podmienkam ma velku chut do zivota. Majitelia ju daruju. Je pri Nitre, prevoz do Ba viem zabezpecit. Do utulku ju nechcem davat, nech netrpi este viac.
bordod01.jpg  
bordod3.jpg  
bordodoga.jpg  
1/1
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

preboha,ti ludia nie su normalni?
preco je tam bez deky alebo koberca a preco je to take male!!!!!?????
chuda.ja by som si vzala aj vsetkych tych psikov....
ale teraz vazne-nemohli by sme mat tak velkeho havina a ani by sme na nu nemali momentalne cas.
drzim jej palce aby cim skor nasla panov,ktori ju budu naozaj lubit a dostanu ju z tej otrasnej klietky!!!
0 0
bonita bonita

bonita je offline (nepripojený) bonita

na facebooku zalozene stranky: ZOPZ - združenie ochrancov a priateľov zvierat. ...viac
Dogu veziem v nedelu do utulku do Pezinka - U psej matere. Bude tam o nu lepsie postarane, bude v teple, riadne krmena a budu ju zvykat aj so psami. Nakoniec bude iste stastna, ze bude mat stvornohych kamosov namiesto tej 2 rocnej samoty.

Takze bude stale k dispozicii na adopciu.
0 0
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
pasuliatko Pozri príspevok
my im posielame peniaze lebo za tie si môžu kúpiť napr deky alebo granule.



súhlasím, ja každý rok im pošlem aj tie 2% z dane. , slobode zvierat v BA.
0 0
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
bonita Pozri príspevok
LOLA - nasla sa zaujemkyna z Francuzska o tu hendikepovanu sucku. Zhanam prevoz do Nemecka, kde si ju moze jej manzel vyzdvihnut.
Chodi sem vela ludi, nevie niekto o niekom, kto jazdi trasu Ba - Nemecko a vedel by Lolu odviezt? V aute spi uplne perfektne. Ide o prechadzanie jednym z tychto miest: Freiburg, Pirmasens, Hemsbach, Kaiserslautern. Je to smer na Manhaim.
Najlepsie zadarmo, ale ak treba spravime aj zbierku na fin. odmenu.


dúfam, že chuďa moje už bude cestovať hádam poslednýkrát a nájde už konečne svoj stály domov a nebude musieť sa zase vracať
veľmi silno jej držím prsty
0 0
bonita bonita

bonita je offline (nepripojený) bonita

na facebooku zalozene stranky: ZOPZ - združenie ochrancov a priateľov zvierat. ...viac
Lola nakoniec nejde do francuzska, nemecki ochranari ma pred FR. vystrihali, ze ak sa im tam zda pers ako bojovi, maju ho policajti aj pravo zastrelit.

Ide do bullterier in not / v nudzi /do nemecka, vlastne je prave na ceste. Tam bud bude zit alebo jej najdu super rodinu a budu ju mat cely zivot pod dohladom.

nemecko ma listinu zakazanych psov - vsetky bojove plemena, molosy, RTW, atd. - nastastie mini bulterier do nej nepatri, takze Lola moze bez obav ziskat u nich pobyt

A dakujem za priania Lolke.
lola100.jpg  
lola101.jpg  
lola103.jpg  
1/1
0 0
Geri1 Geri1

Geri1 je offline (nepripojený) Geri1

bonita, vies aj co sa dalej so psikmi bude diat ? dakujem.
0 0
bonita bonita

bonita je offline (nepripojený) bonita

na facebooku zalozene stranky: ZOPZ - združenie ochrancov a priateľov zvierat. ...viac
Pokial idu cezo mna, tak ano. Bordodogu dali v utulku v pezinku dokopy, liecili ju ATB, bola dost prechladnuta a neskor umiestnili do Rakuska.

Lola je v nemecku Bullterier v nudzi, ma za sebou uz operacie oboch noh / najprv jedna po case druha. Stalo ich to 2 tis. euro, robili zbierku. Boli to komplikovane op, jedna noha trvala az 5 hodin.

Je iba dva tyzdne po poslednej op, takze ako bude chodit este neviem. Priebezne mi posielaju spravy.
0 0
bonita bonita

bonita je offline (nepripojený) bonita

na facebooku zalozene stranky: ZOPZ - združenie ochrancov a priateľov zvierat. ...viac
Fionka nasla domov az v Prahe, steniatka - psik vo Viedni, sucky na Sk.

217 psov v Ba este caka na sud.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

bonita Pozri príspevok
Fionka nasla domov az v Prahe, steniatka - psik vo Viedni, sucky na Sk.

217 psov v Ba este caka na sud.
Myslim si, ze ten sud uz mal davno prebehnut, ked su to zive bytosti.
0 0
Geri1 Geri1

Geri1 je offline (nepripojený) Geri1

Ano, sud mal uz davno prebehnut....dnes som isla okolo utulku na Poliankach a psy su v malom priestore vo vlastnych vykaloch, este v mensom priestore ako boli u "chovatelky". Pozrite si stranku www hundezukunft at, Tagebuch - aby napokon vsetci psy neskoncili v Rakusku na "adopciach". A vobec, utulok ma mat podla mna inu funkciu ako suplovat nezodpovednu mnozitelku, vraj uz ma v Cunove civavy a NO a zhana vajicka leguanov. Co tie chudatka zvierata, ktore su fakt obetami tyrania a zanedbavania, kam sa podeju, ked utulok uz vyse 2 mesiace blokuju tieto psy a ktovie dokedy budu, pri nasom sudnictve.....
Suhlasim s Alayou1, su to zive tvory a nie zabavene veci.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať