Zavrieť

Porady

Psi v utulku

na facebooku zalozene stranky: ZOPZ - združenie ochrancov a priateľov zvierat. ...viac
Kedze sa mnohi psici z utulkov stavaju domacimi milacikmi, pokusim sa vsunut tuto temu do rubriky Domacnost. A kedze tema domaci milacikovia je uz o tom stastnejsom pobyte psikov, zakladam tymto utulkacom novu temu. Dufam, ze nikomu tu tato casto smutna tema vadit nebude.

Vcera bolo statom zhabanych 217 psov z jednej domacnosti v Cunove. Z toho sa jedna o cca 50-60 cistokrvnych psov / peruansky nahac, cinsky nahac, buldog, mops, atd./, urcenych na chov a zvysok su krizenci roznych ras, len ako prklad : krizenec nahaca a mopsa dal vysledok - takmer nahy mops.

Psi boli umiestneni v utuulku v Ba, ktory ani zdaleka nema taku kapacitu a vlastnych psov z ulice tam maju 110. Vyhradil sa im domcek / ako unimo/ s troma vybehmi, ale akutne sa hlada vnutorne ustajnenie / objekt byvaleho utulku - je to v rieseni/, kedze nahaci potrebuju teplo.

Sucky so steniatkami mozu byt umiestnene aj v tranzitnych rodinach, ale IBA ako tranzit, nie natrvalo. Psi su ziatial majetkom statu a az do rizsudku, ktory urci ci sa majitelke zakaze chov a drzba psov alebo nie, sa nemozu umiestnovat. Navyse velka vacsina z nich ma demodikozu - co je kozne ochorenie, nastastie neprenosne, ale liecba je 42 dnova aplikaciou lieku do papulky. Je vsak dedicna, prenosna na setnata. V pripade, ze sud rozhodne v neprospech majitelky, budu suky sterilizovane, cize znemozni sa na nich dalsi chov.

Utulok sa v tejto ojedinelej situacii obracia aj na verejnost - nutne potrebuju deky, handry ako podstielku pre psov, krmivo a finacne prispevky na ich liecbu, ktora len na jedneho psa je 20 euro. / nahodou jeden moj psik ma demodikozu, takze viem co ma davka lieku na 42 dni stoji/. Najnutnejsie su stare handry a deky, jedna sa o mnozstvo kratkosrstych psov.

U majitelky vsetkych 217 psov zilo a spavalo v dome, s vencenim na dvore./ ja tu mam 25 psov v dome, ale 217 si neviem predstavit ani v sne/.
Usporiadat
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Llívia Pozri príspevok
...psíkom v útulku sa dá pomôcť aj adopciou na diaľku - môžete si vybrať psíka a posielať mu príspevky na pokrytie nákladov na jeho pobyt v útulku. Dá sa to napr. tu:
http://www.utuloknm.szm.com/ menu vľavo - Patronát nad psíkom
http://www.pesvnudzi.sk/virtualna-adopcia
Dopĺňam ďalšie útulky, ktoré umožňujú virtuálnu adopciu:
http://www.utulokrevuca.wbl.sk/Virtualna-adopcia.html
http://www.majmesrdce.sk/virtualna-adopcia
http://www.utuloktulacik.sk/?menu=34
http://www.zachrannykorab.sk/Virtual...a_adopcia.html
http://www.uvplp.sk/Virtualna-adopcia.3.0.html
http://utulokskalica.webnode.sk/dda-...lkova-adopcia/
http://www.kstn.sk/patronat.php
http://ponukanuzm.weblahko.sk/Virtualna_adopcia.html

A toto je tiež zaujímavý spôsob, ako pomôcť:
http://www.petstore.sk/Pomozte-nam-pomahat.aspx?page=1
3 0
bonita bonita

bonita je offline (nepripojený) bonita

na facebooku zalozene stranky: ZOPZ - združenie ochrancov a priateľov zvierat. ...viac
aj ja doplnam utulok na virt. adopciu: www.zopz.sk

Prakticky sa moze virtualne adoptovat pes v kazdom jednom utulku.
2 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

bonita Pozri príspevok
aj ja doplnam utulok na virt. adopciu: www.zopz.sk

Prakticky sa moze virtualne adoptovat pes v kazdom jednom utulku.
Včera som pozrela veľa www stránok útulkov a práveže nie každý ponúka možnosť virtuálnej adopcie (patronátu). Každý útulok má však uvedené číslo účtu, na ktorý sa dajú poslať príspevky "neadresne" a tiež zoznam potrebných vecí.
(V niektorých útulkoch vystavia aj listinu o adopcii/patronáte. Takto mám aj ja svojho psíka doma, aj keď ho tu nemám )
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Ja prispievam do Psej duse, tam mam istotu, ze pomoc skonci tam, kde ma.
0 0
bonita bonita

bonita je offline (nepripojený) bonita

na facebooku zalozene stranky: ZOPZ - združenie ochrancov a priateľov zvierat. ...viac
Toto som dnes zazila a neda mi to, sem nepridat. Pridavam to hlavne preto, ze clovek ak sa stretne s takym dacim, vidi alebo pocuje, mal by to nahlasit. Velakrat to zdvihnutie telefonu zachrani psom zivot. Tieto dve sucky mali namale, myslim si, ze dlho by uz nevydrzali a smrt hladom by ich dostala:


Uz ma fakt hocico nedojme, ved som za tie roky uz co to videla a zazila, tak som dost otrla a pri strete s tyrackami som schopna uvazovat bez privelkych emocii. Tak to malo byt aj dnes, ale nebolo. Nie, neplakala som, ale rozum sa mi zastavuje a neviem do hlbky pochopit konanie ludi, ako ti dnesni. Nik mi nevyvrati, ze taki ludia musia byt psychopaticke osobnosti, lebo normalny clovek, aj ked ma nizsie IQ, nemoze predsa nechavat psov hynut hladom. V normalnom cloveku sa musi predsa spustit akysi alarm, ked obcas v tyzdni ide za psami, napr. do garaze a psi su stale chudsi. Leda , ze by sa ich cele mesiace nedotkol rukou a srst falosne zakryvala to co je pod nou – to uz ani nie je telicko, to je len osrstena kostra.


Bezne nahlasena tyracka, psi zavreti v garazi, asi ich moc nekrmia. Ked som zabuchala na dvere v bytovke, v malej osade vedla Zlatych Klasov a otvorilo mi dieta, cez dvere som videla bezny byt. Dala som si zavolat mamu ci otca a ked prisla – bezna zena, po tridsiatke, predstavila som sa a ze by som rada videla psov co maju v garazi, ze som dostala hlasenie.
„ Jaj , teraz som prisla, to mam ist zase dolu? „ zanariekala ta zena.
„Potrebujem ich vidiet ako vyzeraju.“ bola moja odpoved.
„ Pockajte ma, idem vypnut varenie“, odbehla do kuchyne a ja som zapocula knucanie v byte. Kedze mala dcera este stale drzala dvere, pytam sa jej, ci maju psa aj v byte. Odpovedala, ze ano. Na to prisla aj matka: „ Sucka utiekla, tak sme jedno vzali hore“.
„ A ostatne stence ste rozdali?“
„ Nieco skapalo, a co prezili sme rozdali, „ ukazuje rukou vokol, ako k inym bytovkam. „ Ale toto uz ma rok“, pokracuje.
Kracame po schodoch a rozmysla, co tam teda najdem, ked stence hynu.
„ A vezmete ich so sebou? , pyta sa ma.
„ Nie , potrebujem ich iba vidiet“, odpovedam a myslim si, ze jej odcitujem, co vravi zakon o drzbe psov a ze to bude musiet dodrzovat.
Prisli sme ku garazam, ktore mali voredu aj oploteny pozemok, tak si myslim, ze to nebude az take zle, ved maju ich kde aj vypustat.
Zena otvori jednu branku, potom prejdeme ku garazi , otvori dvere a tym pusti aj svetlo do tmavej miestnosti. Hned sa jej zacnu okolo noh motat dva psiky, chvosty medzi nohami a tesia sa, ze vidia majitelku.
Stojim, pozeram, este mi ani nenapadne, ake je to s nimi v skutocnosti. Len mi vadi, ze tam ziju v tej tme.
„Ako dlho ich tu mate?“
„Neviem, pol roka? „
„Vy tu byvate iba pol roka? „
„Nie, pat rokov tu byvame. Psov mame asi dva roky“.
„ A cely cas ich mate tu? Nepustate ich sem dopredu?“, cudujem sa a ukazujem na oploteny kus, kde je vsak denne svetlo.
„ Nie, nemozem, oni mi pokazia plot a utekaju. A na ulici su deti“.
„A ako mohla byt jedna fenka nakryta, ked su tu zavreti?“
„Ona mi utiekla. A nedavno zase a uz sa nevratila“.
/ az doma ma napadlo, ze sucka vycerpana stencami a hladom ,skor uhynula, nez utiekla/.
Zena sa sklana k rysavemu psikovi a to uz moje podvedomie kalkuluje a uvazuje samo, ako v pripadoch, ked psi potrebuju pomoct.
„ Co su to psi alebo fenky?
„Fenky“.
„Obidve?“ utvrdzujem sa.
Po kladnej odpovedi vravim: „ Viete co, vezmem ich so sebou.“
Zena ihned suhlasi a poda mi rysavu fenku, ta sa stoci, uplne chroma od strachu. Pod hunatou srstou citim kostnate telo, rebra, ani miligram tuku. Berie druhu a davame ich do mojho auta. Uz viem, ze tu zapracovala moja intuicia, uz od pohladu som si nevedela predstavit, ze by tie psiky tam mali nadalej zostat. Az ked som ich fyzicky drzala v rukach, pochopila som preco.

„ Toho psika co mate hore krmite?
„Mozete sa ist nanho pozriet,“ odpoveda mi.
Pozriem na auto, na slnko, ktore akurat dnes nanho pali a vravim „ netreba, nechcem ich tu nechavat v aute“.

Odchadzam, natahujem ruku do zadu a prihovaram sa psom, aby sa nebali. Ta svetla ma papulku stale otvorenu, myslim si, ze od strachu.

Po ceste uvazujem, ze ked som ich vzala, ani to uz nebudem hlasit na RVPS ku, ved dokazy, co by tam mali najst, mam uz u seba. Ale ako ubiehaju kilometre, vsetko mi dochadza a prichadzam k zaveru, ze to ohlasim. Je to brutalne tyranie . Uvazujem ako casto im dala zrat a co. Ved pes do takeho stavu nepride za den. Dva roky zili iba v tme, mozno dva razy za tyzden im daco priniesla. Psov z hlavy nemozem pustit. Doma ich davam do izby / Paty som z nej musela vyniest na rukach (((:/, odblsujem a chcela som ich povodne kupat a spravit im forograficky zaznam, dokaz o ich vychudnutosti, az im ju nebude zakryvat srst.

Je vsak podvecer a vravim si, fotky, ked su mokre maju cas aj zajtra, dnes ich radsej pustim na dvor, nech sa konecne prejdu. V izbe maju svetlo, su ucupene v rohu, papulky totalne stihle od vychudnutosti. Davam im malu konzervu, na polovicu / nastastie som dnes dostala od Vierky P., aj s granulkami a inymi vecami, tak s ami uzasne zisla/, davam kura do hrnca, aby neskor vecer mohli dostat dalsiu malu davku jedla. Nesmu spociatku granule, mohli by im narobit v zaludku katastrofu.

A uz zistujem preco ma svetla sucka otvorenu papulku. Kvoli ocnym zubom ju nevie dovriet. Ona chudatko, neviem kolko ma rokov, mozno dva, ju cely zivot nezatvorila. Tak to bude musiet riesit veterinar, netusim ani ako.

Ked ich beriem na ruky, praskaju im klby- absencia vyzivy. Tieto dve mlade sucky, ktore nikdy nezazili normalny zivot a ktore zrejme od steniatka boli zatvorene v tme a pri minimalnej strave, teraz schulene pod stolom, pri mojich nohach, boli ponechane ludmi, svojimi majitelmi na smrt hladom.

Ak si dakedy kladiem otazku, preco toto este stale robim, tak dni, ako dnes, mi davaju odpoved. Preto, aby som takymto psom ukazala, ze zivot je aj iny, ze ludia su ini. Lebo ti dvaja majitelia si ani nezasluzia pomenovanie ludia.

A toho psika tam pojdem predsa len pozriet. Od takych je mozne aj to, ze im tam hynie pred ocami.

Rysava sucka meria ca. 36 cm a vazi 4,80 kg. Svetla sucka meria ca. 40 cm a vazi 6,60 kg.
4 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Toto nikdy nepochopím!!! Neuveriteľné...
Načo si takýto bezcitní ľudia zaobstarávajú zvieratá, keď im nedokážu zabezpečiť ani základnú opateru,jedlo, pohyb a trochu lásky...?
3 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

nepoznate niekoho, kto prevádzkuje súkromný psí utulok?
0 0
magno magno

magno je offline (nepripojený) magno

bonita Pozri príspevok
Toto som dnes zazila a neda mi to, sem nepridat. Pridavam to hlavne preto, ze clovek ak sa stretne s takym dacim, vidi alebo pocuje, mal by to nahlasit. Velakrat to zdvihnutie telefonu zachrani psom zivot. Tieto dve sucky mali namale, myslim si, ze dlho by uz nevydrzali a smrt hladom by ich dostala:


Uz ma fakt hocico nedojme, ved som za tie roky uz co to videla a zazila, tak som dost otrla a pri strete s tyrackami som schopna uvazovat bez privelkych emocii. Tak to malo byt aj dnes, ale nebolo. Nie, neplakala som, ale rozum sa mi zastavuje a neviem do hlbky pochopit konanie ludi, ako ti dnesni. Nik mi nevyvrati, ze taki ludia musia byt psychopaticke osobnosti, lebo normalny clovek, aj ked ma nizsie IQ, nemoze predsa nechavat psov hynut hladom. V normalnom cloveku sa musi predsa spustit akysi alarm, ked obcas v tyzdni ide za psami, napr. do garaze a psi su stale chudsi. Leda , ze by sa ich cele mesiace nedotkol rukou a srst falosne zakryvala to co je pod nou – to uz ani nie je telicko, to je len osrstena kostra.


Bezne nahlasena tyracka, psi zavreti v garazi, asi ich moc nekrmia. Ked som zabuchala na dvere v bytovke, v malej osade vedla Zlatych Klasov a otvorilo mi dieta, cez dvere som videla bezny byt. Dala som si zavolat mamu ci otca a ked prisla – bezna zena, po tridsiatke, predstavila som sa a ze by som rada videla psov co maju v garazi, ze som dostala hlasenie.
„ Jaj , teraz som prisla, to mam ist zase dolu? „ zanariekala ta zena.
„Potrebujem ich vidiet ako vyzeraju.“ bola moja odpoved.
„ Pockajte ma, idem vypnut varenie“, odbehla do kuchyne a ja som zapocula knucanie v byte. Kedze mala dcera este stale drzala dvere, pytam sa jej, ci maju psa aj v byte. Odpovedala, ze ano. Na to prisla aj matka: „ Sucka utiekla, tak sme jedno vzali hore“.
„ A ostatne stence ste rozdali?“
„ Nieco skapalo, a co prezili sme rozdali, „ ukazuje rukou vokol, ako k inym bytovkam. „ Ale toto uz ma rok“, pokracuje.
Kracame po schodoch a rozmysla, co tam teda najdem, ked stence hynu.
„ A vezmete ich so sebou? , pyta sa ma.
„ Nie , potrebujem ich iba vidiet“, odpovedam a myslim si, ze jej odcitujem, co vravi zakon o drzbe psov a ze to bude musiet dodrzovat.
Prisli sme ku garazam, ktore mali voredu aj oploteny pozemok, tak si myslim, ze to nebude az take zle, ved maju ich kde aj vypustat.
Zena otvori jednu branku, potom prejdeme ku garazi , otvori dvere a tym pusti aj svetlo do tmavej miestnosti. Hned sa jej zacnu okolo noh motat dva psiky, chvosty medzi nohami a tesia sa, ze vidia majitelku.
Stojim, pozeram, este mi ani nenapadne, ake je to s nimi v skutocnosti. Len mi vadi, ze tam ziju v tej tme.
„Ako dlho ich tu mate?“
„Neviem, pol roka? „
„Vy tu byvate iba pol roka? „
„Nie, pat rokov tu byvame. Psov mame asi dva roky“.
„ A cely cas ich mate tu? Nepustate ich sem dopredu?“, cudujem sa a ukazujem na oploteny kus, kde je vsak denne svetlo.
„ Nie, nemozem, oni mi pokazia plot a utekaju. A na ulici su deti“.
„A ako mohla byt jedna fenka nakryta, ked su tu zavreti?“
„Ona mi utiekla. A nedavno zase a uz sa nevratila“.
/ az doma ma napadlo, ze sucka vycerpana stencami a hladom ,skor uhynula, nez utiekla/.
Zena sa sklana k rysavemu psikovi a to uz moje podvedomie kalkuluje a uvazuje samo, ako v pripadoch, ked psi potrebuju pomoct.
„ Co su to psi alebo fenky?
„Fenky“.
„Obidve?“ utvrdzujem sa.
Po kladnej odpovedi vravim: „ Viete co, vezmem ich so sebou.“
Zena ihned suhlasi a poda mi rysavu fenku, ta sa stoci, uplne chroma od strachu. Pod hunatou srstou citim kostnate telo, rebra, ani miligram tuku. Berie druhu a davame ich do mojho auta. Uz viem, ze tu zapracovala moja intuicia, uz od pohladu som si nevedela predstavit, ze by tie psiky tam mali nadalej zostat. Az ked som ich fyzicky drzala v rukach, pochopila som preco.

„ Toho psika co mate hore krmite?
„Mozete sa ist nanho pozriet,“ odpoveda mi.
Pozriem na auto, na slnko, ktore akurat dnes nanho pali a vravim „ netreba, nechcem ich tu nechavat v aute“.

Odchadzam, natahujem ruku do zadu a prihovaram sa psom, aby sa nebali. Ta svetla ma papulku stale otvorenu, myslim si, ze od strachu.

Po ceste uvazujem, ze ked som ich vzala, ani to uz nebudem hlasit na RVPS ku, ved dokazy, co by tam mali najst, mam uz u seba. Ale ako ubiehaju kilometre, vsetko mi dochadza a prichadzam k zaveru, ze to ohlasim. Je to brutalne tyranie . Uvazujem ako casto im dala zrat a co. Ved pes do takeho stavu nepride za den. Dva roky zili iba v tme, mozno dva razy za tyzden im daco priniesla. Psov z hlavy nemozem pustit. Doma ich davam do izby / Paty som z nej musela vyniest na rukach (((:/, odblsujem a chcela som ich povodne kupat a spravit im forograficky zaznam, dokaz o ich vychudnutosti, az im ju nebude zakryvat srst.

Je vsak podvecer a vravim si, fotky, ked su mokre maju cas aj zajtra, dnes ich radsej pustim na dvor, nech sa konecne prejdu. V izbe maju svetlo, su ucupene v rohu, papulky totalne stihle od vychudnutosti. Davam im malu konzervu, na polovicu / nastastie som dnes dostala od Vierky P., aj s granulkami a inymi vecami, tak s ami uzasne zisla/, davam kura do hrnca, aby neskor vecer mohli dostat dalsiu malu davku jedla. Nesmu spociatku granule, mohli by im narobit v zaludku katastrofu.

A uz zistujem preco ma svetla sucka otvorenu papulku. Kvoli ocnym zubom ju nevie dovriet. Ona chudatko, neviem kolko ma rokov, mozno dva, ju cely zivot nezatvorila. Tak to bude musiet riesit veterinar, netusim ani ako.

Ked ich beriem na ruky, praskaju im klby- absencia vyzivy. Tieto dve mlade sucky, ktore nikdy nezazili normalny zivot a ktore zrejme od steniatka boli zatvorene v tme a pri minimalnej strave, teraz schulene pod stolom, pri mojich nohach, boli ponechane ludmi, svojimi majitelmi na smrt hladom.

Ak si dakedy kladiem otazku, preco toto este stale robim, tak dni, ako dnes, mi davaju odpoved. Preto, aby som takymto psom ukazala, ze zivot je aj iny, ze ludia su ini. Lebo ti dvaja majitelia si ani nezasluzia pomenovanie ludia.

A toho psika tam pojdem predsa len pozriet. Od takych je mozne aj to, ze im tam hynie pred ocami.

Rysava sucka meria ca. 36 cm a vazi 4,80 kg. Svetla sucka meria ca. 40 cm a vazi 6,60 kg.
Je strasne to vobec citat a nieto este vidiet a zazit.Absolutne nedokazem pochopit takychto ludi,ved ten psik je uplne odkazany na nas a je taky vdacny za kazde pohladkanie.....Ja by som takychto s prepacenim "dusevnych mrzakov" zatvarala.Este ze su aj normalny ludia,ktorym to nie je lahostajne,takze dakujem za kazdeho zachraneneho tvorceka.....
2 0
bonita bonita

bonita je offline (nepripojený) bonita

na facebooku zalozene stranky: ZOPZ - združenie ochrancov a priateľov zvierat. ...viac
Sukromne utulky su na SK iba dva, ja a zachranny korab. Obe mame sice obc. zdruzenie, ale utulky mame na vlastnych pozemkoch, teda v rod. domoch. Ja tu mam 35 psov, a zachranny korab asi 30.
www.zopz.sk
a www.zachrannykorab.sk

Avsak viac o nasej praci sa da najst na FB, kde je ina komunikacia, nez na pevnych strankach.

A samozrejme je vela ludi co robia docasnu opateru pre psikov a macky z ulice, su ich desiatky. A vela ludi pomaha fomou virtualnej adopcie. A vela ludi aspon formou zdielania, ked ludia ponukaju psov z ulice na adopciu.


K teme hore: ta jedna sucka ma zlomenu alebo vyklbenu sanku, teda to nebude tymi zubami. O chvilu idem s nou na rtg a tiez bude veterinarom vyhitovena sprava, ktora sa prilozi k trestnemu oznameniu na okr. prokuraturu, za tyranie zvierat. Ak vas zaujima, mozem vkladat ako to postupuje. Fotky sem vkladat sice neviem, ale budem ich davat na moju stranku- zopz.
7 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Dakujem za kontakty...o niecom uvazujeme..
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Bonita, pripajam link, su tam velke fotky , strasne fotky, nevies s tym nieco urobit?
Ja som sa pokusala, no som nezohnala, kto to je.Prispevok pridal meridian.

http://www.dogforum.sk/viewtopic.php...386&start=2265
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

magno Pozri príspevok
Je strasne to vobec citat a nieto este vidiet a zazit.Absolutne nedokazem pochopit takychto ludi,ved ten psik je uplne odkazany na nas a je taky vdacny za kazde pohladkanie.....Ja by som takychto s prepacenim "dusevnych mrzakov" zatvarala.Este ze su aj normalny ludia,ktorym to nie je lahostajne,takze dakujem za kazdeho zachraneneho tvorceka.....
Väzenie s rovnakými podmienkami, aké títo "majitelia" vytvorili pre svojich psov či iné domáce zvieratká. Lenže to, žiaľ, nie je možné, lebo hajzel (za výraz sa ospravedlňovať nebudem, to je najmiernejší výraz, ktorí na týchto... môžem použiť) je u nás zákonom chránený tvor. Neviem, či na Slovensku vôbec nejaký z týchto ... už v base skončili. Mali by dostať aj riadne mastnú pokutu a z týchto pokút potom financovať útulky pre zvieratká. A keď nedostanú basu, tak verejno-prospešné práce v útulkoch.
0 0
magno magno

magno je offline (nepripojený) magno

Llívia Pozri príspevok
Väzenie s rovnakými podmienkami, aké títo "majitelia" vytvorili pre svojich psov či iné domáce zvieratká. Lenže to, žiaľ, nie je možné, lebo hajzel za výraz sa ospravedlňovať nebudem, to je najmiernejší výraz, ktorí na týchto... môžem použiť je u nás zákonom chránený tvor. Neviem, či na Slovensku vôbec nejaký z týchto ... už v base skončili. Mali by dostať aj riadne mastnú pokutu a z týchto pokút potom financovať útulky pre zvieratká. A keď nedostanú basu, tak verejno-prospešné práce v útulkoch.
Absolutne s tebou suhlasim a pokial viem,tak vzdy to skonci len nejakou reportazou v tel. novinach,ale v konecnom dosledku s tym nikto nic neurobi,hoci zakon na to mame.Akurat som vzdy vytocena az do druheho dna....a ked sa ludia snazia to riesit cez utulky a rozne organizacie,tak je to na sposob porad si sam......... pritom by naozaj stacilo tak malo,ako su tie pokuty a nasledne ich posunut do utulkov.Len nato sme tu maly pani tak jedine cim mozme pomoct su prispevky,prip. tak ako to mame u nas doma.Kazdy zivy tvorcek ktory sa mihne v okruhu 1 km a potrebuje pomoc,tak u nas ju urcite najde (od jezkov,macky,psiky..........a dokonca aj uleteny papagaj )
3 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Bonita, keďže ty máš s týmto problémom skúsenosti, mohla by si mi, prosím, napísať:
1. čím (značka) kŕmite psíkov? Dala som sem tento odkaz http://www.petstore.sk/Pomozte-nam-pomahat.aspx?page=1 , ale tie krmivá sú strašne drahé oproti tým, čo poznám bežne z obchodu.
2. koľko v priemere sú výdavky na psíka v útulku za mesiac? (Nech tomu môjmu adoptovanému neposielam málo.)
0 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

Je to hrozné čítať, čoho je človek schopný. Ak by sa ti podarilo jedného ukradnúť (my keď sme predávali chalupu, tak sme susedovi-alkoholikovi ukradli takúto týranú sučku) vezmem si ho.
0 0
rosie rosie

rosie je offline (nepripojený) rosie

Chcela by som prispiet k tejto teme troska pozitivnejsim prispevkom a povzbudit aj ostatnych, ktori maju mozno obavy zobrat si psika z utulku, ze je to skvela vec!
Mame uz v poradi tretieho psika za tie roky. Prveho zobrali rodicia opusteneho zubozeneho na jednej zastavke, druheho sme si zobrali krizenca z utulku a jeho vdacnost a oddanost sa neda popisat. Psikovia z utulku si povacsine vselico zazili a preto su velmi vdacni, ked sa o nich niekto dobre stara. Tento psik s nami zostal desat rokov a zomrel vo veku priblizne 15 rokov. Aj v starobe bol velmi culy, neboli s nim nikdy vacsie problemy a nikdy nikoho nepohryzol.
Teraz mame v poradi tretieho psika z toho isteho utulku a je krizenec vlciaka a neviem coho este. Jeho povaha je tiez velmi pritulna a priatelska, je poddajny a nejavi ziadne znamky agresie. Oba psy priam srsali vdacnostou, ze si ich niekto zobral a ma ich rad
Jedine co treba so psikom z utulku hned spravit je riadne ho okupat, dat mu najest a mat ho rad - za to vam bude neocenitelnym priatelom!!
5 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Ako sa volá psík?
Sestra má jedného tiež z útulku a až na to, že po každom skáče a hryzie topánky (tie, ktoré má človek práve obuté - no čo, veď je to ešte šteňa), je úplne v pohode. (Mala ešte jedného z útulku, tiež vlčiaka kríženého s niečím, ale toho nezvládali, tak zostalo len tento jeden.)
Naposledy upravil Llívia : 02.11.10 at 07:13
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Toto ma naštvalo: http://www.utuloknm.szm.com/

Niekto si na úkor opustených psov "prilepšuje".

Myslíte si, že stačí príspevok 10 EUR/mesiac na psíka v útulku?
0 0
AlenockaS AlenockaS

AlenockaS je offline (nepripojený) AlenockaS

stále sa učím
Ahojte, neviem, ako sa pridáva obrázok, ale aj my sme si v piatok adoptovali šteniatko z útulku, ráno som odchádzala do práce, ani som netušila, že prídeme domov o jedného viacej :-)) Malá je strašne zlatá, taký divoch a všetci sa z nej veľmi tešíme, o to viac že sme aspoň malou troškou pomohli :-)
2 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Vloženie obrázka: klikni na "Odpovedať" a pod okienkom na napísanie odpovede sú "Dodatočné možnosti" - "Prílohy pridať/odobrať" - "Vybrať súbor" - nájdeš konkrétny súbor, ktorý chceš pridať, a potom stlač "Stiahnuť".
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať