Zavrieť

Porady

Psi v utulku

na facebooku zalozene stranky: ZOPZ - združenie ochrancov a priateľov zvierat. ...viac
Kedze sa mnohi psici z utulkov stavaju domacimi milacikmi, pokusim sa vsunut tuto temu do rubriky Domacnost. A kedze tema domaci milacikovia je uz o tom stastnejsom pobyte psikov, zakladam tymto utulkacom novu temu. Dufam, ze nikomu tu tato casto smutna tema vadit nebude.

Vcera bolo statom zhabanych 217 psov z jednej domacnosti v Cunove. Z toho sa jedna o cca 50-60 cistokrvnych psov / peruansky nahac, cinsky nahac, buldog, mops, atd./, urcenych na chov a zvysok su krizenci roznych ras, len ako prklad : krizenec nahaca a mopsa dal vysledok - takmer nahy mops.

Psi boli umiestneni v utuulku v Ba, ktory ani zdaleka nema taku kapacitu a vlastnych psov z ulice tam maju 110. Vyhradil sa im domcek / ako unimo/ s troma vybehmi, ale akutne sa hlada vnutorne ustajnenie / objekt byvaleho utulku - je to v rieseni/, kedze nahaci potrebuju teplo.

Sucky so steniatkami mozu byt umiestnene aj v tranzitnych rodinach, ale IBA ako tranzit, nie natrvalo. Psi su ziatial majetkom statu a az do rizsudku, ktory urci ci sa majitelke zakaze chov a drzba psov alebo nie, sa nemozu umiestnovat. Navyse velka vacsina z nich ma demodikozu - co je kozne ochorenie, nastastie neprenosne, ale liecba je 42 dnova aplikaciou lieku do papulky. Je vsak dedicna, prenosna na setnata. V pripade, ze sud rozhodne v neprospech majitelky, budu suky sterilizovane, cize znemozni sa na nich dalsi chov.

Utulok sa v tejto ojedinelej situacii obracia aj na verejnost - nutne potrebuju deky, handry ako podstielku pre psov, krmivo a finacne prispevky na ich liecbu, ktora len na jedneho psa je 20 euro. / nahodou jeden moj psik ma demodikozu, takze viem co ma davka lieku na 42 dni stoji/. Najnutnejsie su stare handry a deky, jedna sa o mnozstvo kratkosrstych psov.

U majitelky vsetkych 217 psov zilo a spavalo v dome, s vencenim na dvore./ ja tu mam 25 psov v dome, ale 217 si neviem predstavit ani v sne/.
Usporiadat
bonita bonita

bonita je offline (nepripojený) bonita

na facebooku zalozene stranky: ZOPZ - združenie ochrancov a priateľov zvierat. ...viac
Vasa komunikacia svedci o vasej inteligencnej urovni a o schopnosti, lepsie neschopnosti komunikovat na fore.

Vo vasej teme ste ma prvy oslovil a ja som vam podla svojich vedomosti otazky zodpovedala.

Otazky, ktore mate adresovat vystrovatelovi, ste kladli mne a kedze nie som vysetrovatelka, ani ju nepoznam, ani som s nou nikdy nehovorila, tak som vas samozrejme odporucala na kompetentnych.

Predbeznym opatrenim sudu ma p. R. zakazane drzat psov na pozemku, az do sudneho rozhodnutia. Ze pozemok nikomu neprenajala, viete tak dobre ako aj ja. Keby chovala 300 civav, to by este slo, ale ona bude mat iba tak 10 civav a 290 krizencov civavy. A tam je problem. Lebo krizencov bez domova je v slov. utulkoch a karantenach viac nez dost. Ale ona musi svojim nezmyselnym konanim este pridavat .

Samozrejme som proti mnozeniu psov bez PP, lebo je to mnozenie len pre zarobok. Mozno v 1 percente nie. Chovatelia psov s PP nenechavaju sucku rodit 2 x do roka, aspon ti slusni nie, lebo aj tu sa najdu taki, co im ide len o peniaze. A potom sa rodia psy s genetickym poskodenim, ktore nedostanu PP a plnia utulky.

Zaujimave, ze vytahujete tulene - tuto kampan viedla zase len SZ.

A neplette hrusky s jablkami - ludia a psy s PP.

A kym ma budete dalej napadat za pracu SZ, tak si najskor o mne nieco zistite, inak vase obvinenia vyznievaju trapne.
0 0
Luboš Kondel Luboš Kondel

Luboš Kondel je offline (nepripojený) Luboš Kondel

A kym ma budete dalej napadat za pracu SZ, tak si najskor o mne nieco zistite.

Milá pani,ja niesom čmuchal ani kriminálka,aby som si o Vás niečo zisťoval.
Ja sa neschovávam za trapné Nicky. Som tu pod svojim menom a prezentujem svoje názory.
Vy sa hanbite za svoje meno?
Rozdávať rozum z anonymity? To vie každý !

Nechcem tu preberať teraz tému chov bez ,alebo s PP,ale ked ste to už začala,tak Vám znovu pripomeniem,že mám zaregistrovanú chovnú stanicu a viem dosť o praktikách,ktoré sa dejú na výstavách! Bol som tam nieraz, videl som ako si rozhodcovia,poradcovia chovu a ostatní "šlachtitelia" nahrávajú !
Prepáčte, Je to trapné.
Nerozprávajte mi o vadách. Vyskytuju sa aj v chovoch s PP. Neni to žiadna rarita,že zo spojenia šampionov aj tak vzíde šteniatko s vadami.
Nechcem Vás uraziť,ale prosim Vás nebudte najivná...
Možno vnímate moju komunikáciu ako trochu ostrejšiu výmenu názorov.
čo sa týka mojej inteligencie, to prosím nesúdte,ja tiež nebodujem tú Vašu.
0 0
bonita bonita

bonita je offline (nepripojený) bonita

na facebooku zalozene stranky: ZOPZ - združenie ochrancov a priateľov zvierat. ...viac
Kvoli vam si nebudem teraz menit nick, ktory mam uz cez tri roky.

A kedze z mojho hladiska co som chcela bolo povedane.

Takze vam prajem aby sa vam podarilo dostat co najskor tych vasich dvoch psov a aby ste im nabuduce uz vybrali normalnych majitelov.

A tiez vela stastia vo vasej osobnej kampani. Budete ho potrebovat.
0 0
Luboš Kondel Luboš Kondel

Luboš Kondel je offline (nepripojený) Luboš Kondel

Ďakujem.
0 0
bonita bonita

bonita je offline (nepripojený) bonita

na facebooku zalozene stranky: ZOPZ - združenie ochrancov a priateľov zvierat. ...viac
10 roznofarebnych steniatok najdenych na smetisku za dedinou - takmer ich zrazil veterinar autom. Steniatka su odcervene, budu ockovane, niektore trochu nesmele, ale rychlo si zvykaju. Su vo veku cca 8 tyzdnov, drobci cerstvo odtrhnuti od psej maminy. Viacej foto maju na mojej stranke - v ponuke/ adresa v profile/ .
Hladam pre ne co najrychlejsie nove rodiny.

Zaroven sa obraciam na dobrych ludi s pomocou darovanim granuliek pre dospelych psov , aj steniatka a odblsovadla. Vyplata akosi nestiha vsetko opatrit od odblsenia, cez krmenie az po ockovanie. Dufam, ze sa neprehresujem proti pravidlam stranky, no som v zufalej situacii - rozhodovanie medzi uctami a krmenim psov.

Viem si ich vyzdvihnut sama, ale je mozna aj navsteva nasho utulku domaceho typu, 40 km od Ba. Treba prist ale vo veciach vhodnych na skakanie psov - 22 dospelych a 10 stenat a po predchadzajucom dohovore / kedze pracujem/. Za pomoc vopred, v mene psov dakujem.
psi 023.jpg  
psi 007.jpg  
1/1
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
nadväzujem na túto tému s poukázaním na problém opustených zvierat,
možno ani neviete, že vo vašom meste sa nachádza útulok pre opustené psy či mačky - každý takýto útulok s radosťou víta akúkoľvek pomoc pri starostlivosti o opustené zvieratá

1. venčenie psíkov
2. pomoc pri upratovaní
3. ľahké údržbárske práce /opravy búd /
4. krmivo /granule,konzervy,cestoviny,ryža,
5. staré plachty,návlečky,uteráky
6. iné
7. kancelárske potreby
8. finančný depozit u zmluvného veterinárneho lekára na očkovanie, lieky a iné

na tejto pomoci je dobré to,že môžete spojiť príjemné /láska od zvierat - iste poznáte čo dokáže taká canisterapia / s užitočným /pomôcť tým,ktorí si sami nevedia pomôcť/

zoznam útulkov:
www.psiadusa.sk, www.psysos.sk
Naposledy upravil hanelie : 20.08.10 at 13:25
4 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

mozno ma za toto mnohi odsudia,ale rozmyslam len realne:

nebolo by lepsie tych psikov utratit?viem,viem.....urcite sa teraz s opovrhnutim na tuto vetu pozerate.
nie som proti psom.milujem ich,pacia sa mi a prave preto,ze mi je ich luto,pisem takto.ved pre nich je to tiez trpka skusenost a mnohi nemaju ani nadej na iny zivot,nez v utulku.pichnut "uspavaciu" injekciu nestoji tolko,kolko cela beznadejna starostlivost.
nikdy som takto o utulkoch neuvazovala.
pre tuto moju vetu o utrateni,som sa rozhodla teraz ,v casoch,ked zvazujeme nad zvieratami a pritom nam pred ocami umieraju ludia......

v dnesnej dobe ,ked Pakistan je pod vodou a dokonca i u nas a v blizkych krajinach trpia LUDIA!!!! a nemaju strechu nad hlavou,jedlo,pitnu vodu......zvazuju kazdy den ako prezit.
ked v Afrike bojuju deti kazdy den o prezitie.......potom jasne ,ze ked sa rozhodujem komu prispejem,vitazi vzdy zivot cloveka nad osudom psika....
zial
0 0
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
...psíkov... mačky.................. radšej nepokračujem v menovaní... všetkých hladujúcich, čo nemajú strechu nad hlavou radšej "uspať" ??? ...než čo len trocha pomôcť......... hmmm........
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

osky Pozri príspevok
mozno ma za toto mnohi odsudia,ale rozmyslam len realne:

nebolo by lepsie tych psikov utratit?viem,viem.....urcite sa teraz s opovrhnutim na tuto vetu pozerate.
nie som proti psom.milujem ich,pacia sa mi a prave preto,ze mi je ich luto,pisem takto.ved pre nich je to tiez trpka skusenost a mnohi nemaju ani nadej na iny zivot,nez v utulku.pichnut "uspavaciu" injekciu nestoji tolko,kolko cela beznadejna starostlivost.
nikdy som takto o utulkoch neuvazovala.
pre tuto moju vetu o utrateni,som sa rozhodla teraz ,v casoch,ked zvazujeme nad zvieratami a pritom nam pred ocami umieraju ludia......

v dnesnej dobe ,ked Pakistan je pod vodou a dokonca i u nas a v blizkych krajinach trpia LUDIA!!!! a nemaju strechu nad hlavou,jedlo,pitnu vodu......zvazuju kazdy den ako prezit.
ked v Afrike bojuju deti kazdy den o prezitie.......potom jasne ,ze ked sa rozhodujem komu prispejem,vitazi vzdy zivot cloveka nad osudom psika....
zial
Ťažko sa na toto reaguje. Myslím si, že Boh dal život nielen človeku, ale aj zvieratám. Pomáhame každý, kde je to treba a aké možnosti máme. Utratenie psov rieši zákon, nemožno tak urobiť len preto, že zvieratko je v útulku. Problém, ktorý si tu uviedla, myslím že nepatrí do tejto témy, bola založená za iným účelom. Ten problém je tiež bolestný, viem, že to myslíš dobre, človek má mať prednosť pred zvieraťom, a aj ju má. Ale, je tu viac ale... Zvieratá nevedia hovoriť, nevedia sa brániť, a vieš, čo môj manžel hovorieva? Nie zverstvá páchajú ľudia, lebo to by zvery nevedeli, to, čo zlé, čo niektorí ľudia páchajú na zvieratách sú len a len ľudstvá.
2 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

osky Pozri príspevok
mozno ma za toto mnohi odsudia,ale rozmyslam len realne:

nebolo by lepsie tych psikov utratit?viem,viem.....urcite sa teraz s opovrhnutim na tuto vetu pozerate.
nie som proti psom.milujem ich,pacia sa mi a prave preto,ze mi je ich luto,pisem takto.ved pre nich je to tiez trpka skusenost a mnohi nemaju ani nadej na iny zivot,nez v utulku.pichnut "uspavaciu" injekciu nestoji tolko,kolko cela beznadejna starostlivost.
nikdy som takto o utulkoch neuvazovala.
pre tuto moju vetu o utrateni,som sa rozhodla teraz ,v casoch,ked zvazujeme nad zvieratami a pritom nam pred ocami umieraju ludia......

v dnesnej dobe ,ked Pakistan je pod vodou a dokonca i u nas a v blizkych krajinach trpia LUDIA!!!! a nemaju strechu nad hlavou,jedlo,pitnu vodu......zvazuju kazdy den ako prezit.
ked v Afrike bojuju deti kazdy den o prezitie.......potom jasne ,ze ked sa rozhodujem komu prispejem,vitazi vzdy zivot cloveka nad osudom psika....
zial
Aj pes je živý tvor ...a do útulku sa nedostal vlastnou vinou...

Aj keby sa uspali všetky psy (a všetky zvieratá- maznáčikovia )na Slovensku,nielen tie v útulkoch, na životnej situácii detí v Afrike by sa to neprejavilo vôbec. Ani v Pakistane, dokonca ani na Slovensku by záplavy neprestali. To by sme urobili užitočnejšie, keby sme prestali používať autá, aby si atmosféra oddýchla.

P.S. Som psíčkar, psa mám z útulku.
4 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

Dav Pozri príspevok
Aj pes je živý tvor ...a do útulku sa nedostal vlastnou vinou...

Aj keby sa uspali všetky psy (a všetky zvieratá- maznáčikovia )na Slovensku,nielen tie v útulkoch, na životnej situácii detí v Afrike by sa to neprejavilo vôbec. Ani v Pakistane, dokonca ani na Slovensku by záplavy neprestali. To by sme urobili užitočnejšie, keby sme prestali používať autá, aby si atmosféra oddýchla.

P.S. Som psíčkar, psa mám z útulku.

ja som netvrdila ze zaplavy prestanu.ale utulky potrebuju stale podporu ludi-najmä financnu.
a tu istu financnu pomoc potrebuju aj ludia.
keby si sa mala rozhodnut komu tie peniaze das,uprednostnis zvierata?
lebo pochybujem,ze mas na podporu oboch.ja teda nemam

ratala som s negativnou reakciou....
ale ja som tiez psickar a psikov i ine zvierata zboznujem,aj ked to mozno teraz tak nevyzera.prave preto aby sa netrapili tie zvierata v utulkoch,bolo by im lepsie tam.......v inej sfere.mnohi z utulkov sa nedockaju noveho majitela pocely zivot a trpia!!!
nehovorim vobec o psikoch ktorych mame doma.ale o tych utulkovych.samozrejme,ze tam nie su svojou vinou.
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

Kvaka Pozri príspevok
Ťažko sa na toto reaguje. Myslím si, že Boh dal život nielen človeku, ale aj zvieratám. Pomáhame každý, kde je to treba a aké možnosti máme. Utratenie psov rieši zákon, nemožno tak urobiť len preto, že zvieratko je v útulku. Problém, ktorý si tu uviedla, myslím že nepatrí do tejto témy, bola založená za iným účelom. Ten problém je tiež bolestný, viem, že to myslíš dobre, človek má mať prednosť pred zvieraťom, a aj ju má. Ale, je tu viac ale... Zvieratá nevedia hovoriť, nevedia sa brániť, a vieš, čo môj manžel hovorieva? Nie zverstvá páchajú ľudia, lebo to by zvery nevedeli, to, čo zlé, čo niektorí ľudia páchajú na zvieratách sú len a len ľudstvá.



mas pravdu.
ale utulky su pre nas,co nam je tych zvierat luto,beh na dlhu trat.prave preto,ze stat sa o to skoro vobec nazaijuma a tak su tie ubohe neme tvare odkazane len na prezivanie zo dna na den. a presne-nevedia sa proti tomu branit!!!
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

osky Pozri príspevok
mozno ma za toto mnohi odsudia,ale rozmyslam len realne:

nebolo by lepsie tych psikov utratit?viem,viem.....urcite sa teraz s opovrhnutim na tuto vetu pozerate.
nie som proti psom.milujem ich,pacia sa mi a prave preto,ze mi je ich luto,pisem takto.ved pre nich je to tiez trpka skusenost a mnohi nemaju ani nadej na iny zivot,nez v utulku.pichnut "uspavaciu" injekciu nestoji tolko,kolko cela beznadejna starostlivost.
nikdy som takto o utulkoch neuvazovala.
pre tuto moju vetu o utrateni,som sa rozhodla teraz ,v casoch,ked zvazujeme nad zvieratami a pritom nam pred ocami umieraju ludia......

v dnesnej dobe ,ked Pakistan je pod vodou a dokonca i u nas a v blizkych krajinach trpia LUDIA!!!! a nemaju strechu nad hlavou,jedlo,pitnu vodu......zvazuju kazdy den ako prezit.
ked v Afrike bojuju deti kazdy den o prezitie.......potom jasne ,ze ked sa rozhodujem komu prispejem,vitazi vzdy zivot cloveka nad osudom psika....
zial
Táto argumentácia mi pripomína argumentáciu zástancov eutanázie u ľudí. Takým prístupom ako navrhuješ, by sa mohlo stať, že za pár generácií psíci ako živočíšny druh degenerujú a zmiznú z povrchu zemského.
2 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

osky Pozri príspevok
ja som netvrdila ze zaplavy prestanu.ale utulky potrebuju stale podporu ludi-najmä financnu.
a tu istu financnu pomoc potrebuju aj ludia.
keby si sa mala rozhodnut komu tie peniaze das,uprednostnis zvierata?
lebo pochybujem,ze mas na podporu oboch.ja teda nemam

ratala som s negativnou reakciou....
ale ja som tiez psickar a psikov i ine zvierata zboznujem,aj ked to mozno teraz tak nevyzera.prave preto aby sa netrapili tie zvierata v utulkoch,bolo by im lepsie tam.......v inej sfere.mnohi z utulkov sa nedockaju noveho majitela pocely zivot a trpia!!!
nehovorim vobec o psikoch ktorych mame doma.ale o tych utulkovych.samozrejme,ze tam nie su svojou vinou.
Hmmm, keby sa psy v útulkoch utrácali...ľudia by vedeli, že no a čože, zunuje sa mi, zabijem ho... Každý ten pes mal majiteľa. Prečo ho zrazu nechce? Lebo nie je moderné plemeno? Lebo je nepohodlné ho venčiť? lebo sa im nehodí farba srsti k novej sedačke? Určite to nie je kvôli tomu, že nemá psovi na žrádlo a očkovanie.. po Lučenci chodia so psami aj tí, čo vyberajú kontajnery, chudoba z nich kričí, ale psov majú vychovaných...tak to peniazmi nebude, aby bol človek za svoje zviera zodpovedný...a útulky sú kvôli nezodpovednosti.
3 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

hanelie Pozri príspevok
nadväzujem na túto tému s poukázaním na problém opustených zvierat,
možno ani neviete, že vo vašom meste sa nachádza útulok pre opustené psy či mačky - každý takýto útulok s radosťou víta akúkoľvek pomoc pri starostlivosti o opustené zvieratá

1. venčenie psíkov
2. pomoc pri upratovaní
3. ľahké údržbárske práce /opravy búd /
4. krmivo /granule,konzervy,cestoviny,ryža,
5. staré plachty,návlečky,uteráky
6. iné
7. kancelárske potreby
8. finančný depozit u zmluvného veterinárneho lekára na očkovanie, lieky a iné

na tejto pomoci je dobré to,že môžete spojiť príjemné /láska od zvierat - iste poznáte čo dokáže taká canisterapia / s užitočným /pomôcť tým,ktorí si sami nevedia pomôcť/

zoznam útulkov:
www.psiadusa.sk, www.psysos.sk
Posúvam.
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

Dav Pozri príspevok
Posúvam.
vidim,ze ste vobec nepochopili,co som tym chcela povedat.
ja som totalne proti eutanazii!!!!preboha,
a ani psov by som nechcela vykynozit.
zial,co sa tyka toho zabijania psov,viem ze tam odkial pochadzam to niektori nezodpovedni ludia robia presne ako to Dav napisala-pes sa im zunuje a daju ho usmrtit.takze na to nepotrebuju dake opravnenie.kto chce,urobi to,ani o tom nik nevie......
co sa tyka bezdomovcov so psami,maju ich prave preto,lebo sami by nevyzobrali nic a ludom je luto prave tych psov,tak im cosi hodia do klobuka-je to hnusne zneuzivanie zvierat.to vy vsak asi nevidite.
0 0
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
osky Pozri príspevok
...co sa tyka bezdomovcov so psami,maju ich prave preto,lebo sami by nevyzobrali nic a ludom je luto prave tych psov,tak im cosi hodia do klobuka-je to hnusne zneuzivanie zvierat.to vy vsak asi nevidite.
...asi nemá význam Ti vysvetľovať čo pre človeka pes znamená... a už vôbec nie to, že aj bezdomovec je človek...
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

Ajuška Pozri príspevok
...asi nemá význam Ti vysvetľovať čo pre človeka pes znamená... a už vôbec nie to, že aj bezdomovec je človek...
presne viem ze mat doma psa je ako mat dalsieho clena rodiny....
ved mam doma psika ,uz 10 rokov a verte,ze sa am ako kral.
ale tu riesime utulkovych psikov.......ale co,skoda reci,vidim ze sme sa nepochopili....
a k tym bezdomovcom-netvrdim ze nie su ludia.samozrejme.ale priznajme si,kolki su na ulici vlastnou vimou!!!!!
volakedy som davala bezdomovcom peniaze.
kupovala som niektorym jedlo,
dokonca som pre 2 nosila teply obed z domu.
ked som vsak raz videla,ako cerstvy pecen chleba,ktory som jednej skupinke takychto ludi priniesla este teply z pekarne,jogurty a syry,skoncili v kontajneri,uz to nerobim.
keby boli byvali taki biedni,nevyhodili by to!!!!!
ale oni sa na to ani poriadne nepozreli.este aj za mnou kricali ze mam nabuduce doniest radsej flasku.......
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
ved mam doma psika ,uz 10 rokov a verte,ze sa am ako kral.
ale tu riesime utulkovych psikov..

bola si už niekedy v útulku - odporúčam, aspoň jeden deň sa postarať, potom by si zvážila svoje slová, či utrácať nevinné tvory - totiž ani v najmenšom sa nezaslúžili o to že sa ocitli v útulku - za to sú zodpovední majitelia!

btw: táto téma je o tom ako pomôcť opusteným zvieratám v útulkoch - nehľadajme v tom žiadne nekalé úmysly,že sa pomáha na úkor ľudí
Naposledy upravil hanelie : 22.08.10 at 06:44
2 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Tuto temu citat nemozem, prepacte, je to nad moje sily. Stacilo mi len preletiet par riadkov, no co, som makka-(
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať