Zavrieť

Porady

Psi v utulku

na facebooku zalozene stranky: ZOPZ - združenie ochrancov a priateľov zvierat. ...viac
Kedze sa mnohi psici z utulkov stavaju domacimi milacikmi, pokusim sa vsunut tuto temu do rubriky Domacnost. A kedze tema domaci milacikovia je uz o tom stastnejsom pobyte psikov, zakladam tymto utulkacom novu temu. Dufam, ze nikomu tu tato casto smutna tema vadit nebude.

Vcera bolo statom zhabanych 217 psov z jednej domacnosti v Cunove. Z toho sa jedna o cca 50-60 cistokrvnych psov / peruansky nahac, cinsky nahac, buldog, mops, atd./, urcenych na chov a zvysok su krizenci roznych ras, len ako prklad : krizenec nahaca a mopsa dal vysledok - takmer nahy mops.

Psi boli umiestneni v utuulku v Ba, ktory ani zdaleka nema taku kapacitu a vlastnych psov z ulice tam maju 110. Vyhradil sa im domcek / ako unimo/ s troma vybehmi, ale akutne sa hlada vnutorne ustajnenie / objekt byvaleho utulku - je to v rieseni/, kedze nahaci potrebuju teplo.

Sucky so steniatkami mozu byt umiestnene aj v tranzitnych rodinach, ale IBA ako tranzit, nie natrvalo. Psi su ziatial majetkom statu a az do rizsudku, ktory urci ci sa majitelke zakaze chov a drzba psov alebo nie, sa nemozu umiestnovat. Navyse velka vacsina z nich ma demodikozu - co je kozne ochorenie, nastastie neprenosne, ale liecba je 42 dnova aplikaciou lieku do papulky. Je vsak dedicna, prenosna na setnata. V pripade, ze sud rozhodne v neprospech majitelky, budu suky sterilizovane, cize znemozni sa na nich dalsi chov.

Utulok sa v tejto ojedinelej situacii obracia aj na verejnost - nutne potrebuju deky, handry ako podstielku pre psov, krmivo a finacne prispevky na ich liecbu, ktora len na jedneho psa je 20 euro. / nahodou jeden moj psik ma demodikozu, takze viem co ma davka lieku na 42 dni stoji/. Najnutnejsie su stare handry a deky, jedna sa o mnozstvo kratkosrstych psov.

U majitelky vsetkych 217 psov zilo a spavalo v dome, s vencenim na dvore./ ja tu mam 25 psov v dome, ale 217 si neviem predstavit ani v sne/.
Usporiadat
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
Pôvodca textu príspevku: hanelie
nadväzujem na túto tému s poukázaním na problém opustených zvierat,
možno ani neviete, že vo vašom meste sa nachádza útulok pre opustené psy či mačky - každý takýto útulok s radosťou víta akúkoľvek pomoc pri starostlivosti o opustené zvieratá

1. venčenie psíkov
2. pomoc pri upratovaní
3. ľahké údržbárske práce /opravy búd /
4. krmivo /granule,konzervy,cestoviny,ryža,
5. staré plachty,návlečky,uteráky
6. iné
7. kancelárske potreby
8. finančný depozit u zmluvného veterinárneho lekára na očkovanie, lieky a iné

na tejto pomoci je dobré to,že môžete spojiť príjemné /láska od zvierat - iste poznáte čo dokáže taká canisterapia / s užitočným /pomôcť tým,ktorí si sami nevedia pomôcť/

zoznam útulkov:
www.psiadusa.sk, www.psysos.sk

posúvam - stále aktuálne
6 0
bonita bonita

bonita je offline (nepripojený) bonita

na facebooku zalozene stranky: ZOPZ - združenie ochrancov a priateľov zvierat. ...viac
Clovek si rad vybera tu pohodlnejsiu cestu, pred zlozitejsou. Osky asi si myslis, ze utracanie , je jedine riesenie tejto psej problematiky. Nastastie sa mylis. Staci ist pozriet len vedla do rakuska, tam nenajdes na ulici tulavych psov. Nie preto, ze by ich utracali, ale preto, ze ich kastruju / vyraz kastracia sa pouziva aj pre sucky/. A toto je jedina schodna cesta aj u nas.
Prikladam link na novy projekt, ktoreho cielom prave kastracny program. Dufam, ze mozem, nejde o podnikanie, ale o charitu a s celkom transparentnym uctom: www.daruj2euradarujzivot.sk / na pevnej stranke sa este pracuje, ale na FB uz fici naplno: http://www.facebook.com/#!/pages/Dar...3107225?ref=mf

Nedavam linky, preto aby som vas nalakala, ale preto, aby ste videli, ze su ludia, ktori prispievaju na ludi, ale aj ludia, co pomahaju zvieratam. Kazdy clovek tak, ako citi. / ja osobne neprispievam na bezdomovcov, lebo sa staram o inych bezdomovcov, co si sami pomoct nevedia - stvornohych/

Mam doma 38 psov z ulice a nase spomienky s rodinou su neraz o tom, aky bol ktory pes, co u nas kedysi bol. Prave nedavno sme s manzelom debatili , ze kazdy jeden pes je uplne ina povaha. Je to uzasna zmeska , ktora tu zije pod jednou strechou a musi spolu vychadzat. Aj su male hadky, ale vedia spolu zit, naucili sa to. Psi su neskutocni. Pri tych starostiach nad hlavu obcas vyletim, ale ani jeden sa na mna nehneva a do 5 tich minut zabudne, ze som trebars kricala / nap. kto to tu zase roztrhal apod./

A vrele odporucam kazdemu majitelovi psa, nemat doma iba jedneho, ale dvoch. Kym ste v praci, tak sa super zabavia a ked ste doma a v telke nejde nic zaujimave, verte, ze ten program, co vam oni predvedu vam obcas bude uplne stacit. A t nevravim o tej kope pozitivnej energie, ktora z nich plynie.
8 0
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
...opustené duše si vedia *násobne viac vzájomne dať... ...po neúspešnej liečbe nás opustila naša Borka a tohto fešiho včera syn našiel opusteného v útulku... tak sa k sebe spolu doma túlime... k tomu niet čo dodať... len že to treba zažiť......... ...
P1200647.jpg  
10 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Roky sme mali a stále máme doma našu kontajnerovú lady a verte mi, vždy bola tmelom našich rodinných vzťahov. Odpadlo síce pár kamarátov, ktorí boli zástancami teórie, že pes do bytu nepatrí, aj keď naša dáma bola vždy voňavučká a nikomu neublížila. Túto teóriu sme tiež niekedy zastávali, a nikdy som si ani nevedela predstaviť, že by sme pri troch deťoch mohli mať v byte psa. Stalo sa, prišla na jedno prenocovanie, vtedy mala 3kg, bola hravá, a spala s dcérou v posteli. Skoro som infarkt dostala. No a na druhý deň, keď stále nikto po ňu nechodil, keď som videla, ten jej pohľad, poznáte to, vy psíčkari, kto by neodolal. Nikdy v živote som to neľutovala a nemyslím si, že sme mali nejakú špinu v byte alebo smrad. Veľa ľudí nám povedalo, že nášho psa vôbec nie je cítiť. Potom sme našli ďalšieho opusteného, toho už sme si nechali bez váhania. Som na dôchodku a chodím ich venčiť niekoľkokrát denne, trikrát minimálne po trištvrte hodiny. Lady je už staručká, ale minimálne dvakrát je na tej dlhšej prechádzke s nami. Potom ju odvediem domov a s mladým sa ešte preháňame pol hodiny. Je to ale aj o zodpovednosti, ja už som napr. menej mobilná, už by som ďalšieho psíka ani nedochovala ani nezvládla. Ale prosím tých, čo môžu, majú podmienky, skúste to. Najprv choďte do útulku, zoberte si na venčenie nejakého psíka, vyskúšajte si to, určite sa rozhodnete správne a nájdete si psíčka, ktorý sa vám za lásku láskou a oddanosťou odmení a skončí u vás.
Na záver ešte dodám, že pravidelne som dávala a dávam peniažky nielen na útulok ale aj na hluchoslepé detičky. Dá sa, keď sa chce.
7 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

V Novom čase je súťaž "Pes roka" a sú tam aj psíkovia z útulkov. Dajte im svoje hlasy, sú roztomilí. Určite sa nájdu aj čitatelia tohoto denníka, ktorí si z nich nejakého vyberú.
6 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Pán Ľuboš, nedá mi aby som sa neozvala. Nemôžeš hádzať všetkých zamestnancov útulkov do jedného vreca. Na 90% sú tam dobrovoľníci, ktorí vykonávajú tú prácu len z lásky ku zvieratám bez nároku na odmenu. Čo sa týka zbierok a nadácií či už pre zvieratá, deti v domovoch alebo choré deti, tak na tých sa priživuje veľa ľudí a tak sa pre určených nedostanú všetky vyzbierané peniaze.
0 0
bonita bonita

bonita je offline (nepripojený) bonita

na facebooku zalozene stranky: ZOPZ - združenie ochrancov a priateľov zvierat. ...viac
Viem, ze na porade je vela uctovnikov, tak snad budem mat stastie. Hladam uctovnicku, ktora by nam vedela robit akysi dozor nad projektom zameranym na kastracie psikov a preplacanie vet. nakladov na psikov v docasnych opaterach. Ide o kvartalne prebehnutie originalov vypisov z banky a kontrola original blockov, ci sedi vysledna suma na ucte a potom vlastne rocne prekontrolovanie / co je jednoduche, kedze ho robi kvartalne/ a jej pisomne potvrdenie, ze to sedi. Dakedy sa mozu vyskytnut nejake centove, par eurove nezrovnalosti, inak si davam dost pozor aby mi vsetko sedelo, kedze ucet je plne verejny. Len banka strhava za kazdy ukon 0,13 eura, tak len to dajako neratam.

Uctovnicka by asi mala mat trochu rada zvierata, radi by sme ju bez naroku na odmenu, ale zase ju mozeme spropagovat na nasich strankach a letakoch. Nemame DIC iba ICO, nedavame to na danove, potrebujeme to kvoli sponzorom a len ukladat do archivu,

Viac o projekte je tu:
http://www.facebook.com/profile.php?...35919153107225

vo fotoalbume vydavky su vydavky a v Velke , ale ozaj velke Dakujem, su prijmy.
pevna stranka sa uz robi: www.darujj2euradarujzivot.sk

snad nevadi link, ide o charitu.

A ak by mi dakto v ss ke vedel poslat aj info, aka je suma za vedenie uctovnictva pre zivnostnika.

Skoro som zabudla, mala by byt z okolia Ba a DS, aby som jej vedela originaly priniest. Zatila toho neni vela, len vypisy za tri mesaice z banky a ca. 20 blockov.
0 0
Holder Miro Holder Miro

Holder Miro je offline (nepripojený) Holder Miro

To su take pseudo-názory,že pomáhať zvieratám...

Porobte im aj legitimácie a vybavte im aj dochodok !

Pomáhajte ľuďom, tým treba pomahať !

Nemám nič proti chovaniu zvierat, ani proti psom, ale

moj názor je, že pes nepatrí do bytu.

Pes ma stražiť rodinný dom, a byť užitočný.

Keď vidím, tie všakovaké zdegenerované psie kreatury po uliciach, navlečené v pestrých štrikovaných " ponožkach ", je mi zle s toho

kam dospela táto spoločnosť.
0 1
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
Holder Miro Pozri príspevok
To su take pseudo-názory,že pomáhať zvieratám...

Porobte im aj legitimácie a vybavte im aj dochodok !

Pomáhajte ľuďom, tým treba pomahať !

Nemám nič proti chovaniu zvierat, ani proti psom, ale

moj názor je, že pes nepatrí do bytu.

Pes ma stražiť rodinný dom, a byť užitočný.

Keď vidím, tie všakovaké zdegenerované psie kreatury po uliciach, navlečené v pestrých štrikovaných " ponožkach ", je mi zle s toho

kam dospela táto spoločnosť.
pre mňa osobne je neprijateľné kritizovať akúkoľvek skupinu ľudí, ktorí chcú pomáhať tam, kde je to potrebné, či už sa to týka detí, dôchodcov, postihnutých, bezdomovcov, životného prostredia alebo aj zvierat.

Pomáhajte ľuďom, tým treba pomahať !
ty ako pomáhaš?
9 0
bonita bonita

bonita je offline (nepripojený) bonita

na facebooku zalozene stranky: ZOPZ - združenie ochrancov a priateľov zvierat. ...viac
Hanelie, jeho ani netreba komentovat, myslim, ze sa riadne komentoval sam.
0 0
Holder Miro Holder Miro

Holder Miro je offline (nepripojený) Holder Miro

Ešte raz ,
zvierata su nesvojpravne , a ak sú nadbytočné treba ich UTRATIŤ !

To je celé.
Tzv. psie utúlky su len formou podnikania pre určitých jednotlivcov, a pre chod spoločnosti sú príťažou .

Zvierata sa dajú namnožiť .

Nie je potrebné ich nejako zvlášť zachrańovať od niečoho.

A ešte niečo za každé zviera je ZODPOVEDNÝ jeho MAJITEĽ !

Tam by som videl priestor na nejaké riešenia a postihy.

Nie odchytávať túlavých psov a nasobiť problémy, ktoré vznikli nezodpovednosťou ľudí.

!!!!
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Holder Miro Pozri príspevok
Ešte raz ,
zvierata su nesvojpravne , a ak sú nadbytočné treba ich UTRATIŤ !

To je celé.
Tzv. psie utúlky su len formou podnikania pre určitých jednotlivcov, a pre chod spoločnosti sú príťažou .

Zvierata sa dajú namnožiť .

Nie je potrebné ich nejako zvlášť zachrańovať od niečoho.

A ešte niečo za každé zviera je ZODPOVEDNÝ jeho MAJITEĽ !

Tam by som videl priestor na nejaké riešenia a postihy.

Nie odchytávať túlavých psov a nasobiť problémy, ktoré vznikli nezodpovednosťou ľudí.

!!!!
Totálne zvrátený názor, úžasná logika. Každého živého tvora, ktorý je nesvojprávny, treba ako niečo nadbytočné utratiť!!! Možno sa staneš aj ty raz nesvojprávny.
2 0
Holder Miro Holder Miro

Holder Miro je offline (nepripojený) Holder Miro

Petra Nová Pozri príspevok
Totálne zvrátený názor, úžasná logika. Každého živého tvora, ktorý je nesvojprávny, treba ako niečo nadbytočné utratiť!!! Možno sa staneš aj ty raz nesvojprávny.
Ak by boli zvierata svojprávne majú legitimacie s fotkou, bankový účet a tiež volebné právo .
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Holder Miro Pozri príspevok
To su take pseudo-názory,že pomáhať zvieratám...

Pomáhajte ľuďom, tým treba pomahať !
Nemám nič proti chovaniu zvierat, ani proti psom, ale
moj názor je, že pes nepatrí do bytu.
Pes ma stražiť rodinný dom, a byť užitočný.

Keď vidím, tie všakovaké zdegenerované psie kreatury po uliciach, [COLOR="rgb(153, 50, 204)"]navlečené v pestrých štrikovaných " ponožkach[/COLOR] ", je mi zle s toho
kam dospela táto spoločnosť.
Nikto ťa nenúti chovať psa v byte, tak ťa figu borovú po tom, či ja si psíka v ňom chovám, alebo nie.

Keď ťa oblečení psíci rozčuľujú, nemrhaj pohľadmi na nich a pozeraj po oblečených slečnách. Predstav si, že moja nosí slušivý kabátik, keď je chladno a v zime perfektný overal.
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Holder Miro Pozri príspevok
Ak by boli zvierata svojprávne majú legitimacie s fotkou, bankový účet a tiež volebné právo .
To máš svojskú definíciu svojprávnosti. Ešte že sa svet neriadi podľa Mira Holdera.
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Holder Miro Pozri príspevok
Ešte raz ,
zvierata su nesvojpravne , a ak sú nadbytočné treba ich UTRATIŤ !

To je celé.
Tzv. psie utúlky su len formou podnikania pre určitých jednotlivcov, a pre chod spoločnosti sú príťažou .

Zvierata sa dajú namnožiť .

Nie je potrebné ich nejako zvlášť zachrańovať od niečoho.

A ešte niečo za každé zviera je ZODPOVEDNÝ jeho MAJITEĽ !

Tam by som videl priestor na nejaké riešenia a postihy.

Nie odchytávať túlavých psov a nasobiť problémy, ktoré vznikli nezodpovednosťou ľudí.

!!!!


Je mi ľúto, že Ťa nikto nemá rád, a že v snahe o získanie záujmu okolia o seba si nútený šíriť okolo seba negativizmus a provokovaním si privolať aspoň nejaký záujem o svoju osobu.
0 0
Holder Miro Holder Miro

Holder Miro je offline (nepripojený) Holder Miro

Dav Pozri príspevok


Je mi ľúto, že Ťa nikto nemá rád, a že v snahe o získanie záujmu okolia o seba si nútený šíriť okolo seba negativizmus a provokovaním si privolať aspoň nejaký záujem o svoju osobu.
Mne nejde o moju osobu , ja hovorím PRAVDU , ktorú nikto nechce počuť, lebo sa tu chcete ukájať pseudo-ideami humanizmu
a spájate sa v odpore voči niekomu, koho ste BEZDOVODNE označili za svojho nepriateĺa,len preto, že má iný názor ako táto CHORÁ spoločnosť.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Je velmi lahke vyslovovat svoj nazor v anonymite, pod nejakym nickom na www.stranke.
0 0
Gabhus Gabhus

Gabhus je offline (nepripojený) Gabhus

Tak k Tvojmu názoru Miro, psíky čo nosia svetríky ich jednoducho nosiť MUSIA, lebo sú malinké a bruško majú nízko pri zemi, mohli by ochorieť. Toľko. Samej sa mi viac páčia veľké psy, ktoré svetrík nepotrebujú, ale keď niekto býva v bytovke, ťažko tam chovať bernardína. Skôr čivavku, malinkého pudlíčka.... My dvaja sa zhodneme len v jednom. Súhlasím, že táto spoločnosť je chorá. Ale som presvedčená, že trpí na neúctu ku všetkému živému. K ľuďom, zvieratám, rastlinám. Naučili sme sa (aspoň mnohí) vzývať to "Zlaté teľa" a čo nám nie je na úžitok, z čoho nemáme osoh, patrí na smetisko. A čo keď práve to "neosožné" nám prináša radosť? Ja osobne radšej radosť ako mamon. Niekomu prináša radosť psík v papučkách, tak prečo mu ju brať.
1 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Z tejto témy som čítala len posledné dve strany a prvú po ten príbeh, či skôr jeho časť, ďalej som nemohla
Takže neviem, či to tu už niekto spomínal, ale psíkom v útulku sa dá pomôcť aj adopciou na diaľku - môžete si vybrať psíka a posielať mu príspevky na pokrytie nákladov na jeho pobyt v útulku. Dá sa to napr. tu:
http://www.utuloknm.szm.com/ menu vľavo - Patronát nad psíkom
http://www.pesvnudzi.sk/virtualna-adopcia
3 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať