Zavrieť

Porady

Psi v utulku

na facebooku zalozene stranky: ZOPZ - združenie ochrancov a priateľov zvierat. ...viac
Kedze sa mnohi psici z utulkov stavaju domacimi milacikmi, pokusim sa vsunut tuto temu do rubriky Domacnost. A kedze tema domaci milacikovia je uz o tom stastnejsom pobyte psikov, zakladam tymto utulkacom novu temu. Dufam, ze nikomu tu tato casto smutna tema vadit nebude.

Vcera bolo statom zhabanych 217 psov z jednej domacnosti v Cunove. Z toho sa jedna o cca 50-60 cistokrvnych psov / peruansky nahac, cinsky nahac, buldog, mops, atd./, urcenych na chov a zvysok su krizenci roznych ras, len ako prklad : krizenec nahaca a mopsa dal vysledok - takmer nahy mops.

Psi boli umiestneni v utuulku v Ba, ktory ani zdaleka nema taku kapacitu a vlastnych psov z ulice tam maju 110. Vyhradil sa im domcek / ako unimo/ s troma vybehmi, ale akutne sa hlada vnutorne ustajnenie / objekt byvaleho utulku - je to v rieseni/, kedze nahaci potrebuju teplo.

Sucky so steniatkami mozu byt umiestnene aj v tranzitnych rodinach, ale IBA ako tranzit, nie natrvalo. Psi su ziatial majetkom statu a az do rizsudku, ktory urci ci sa majitelke zakaze chov a drzba psov alebo nie, sa nemozu umiestnovat. Navyse velka vacsina z nich ma demodikozu - co je kozne ochorenie, nastastie neprenosne, ale liecba je 42 dnova aplikaciou lieku do papulky. Je vsak dedicna, prenosna na setnata. V pripade, ze sud rozhodne v neprospech majitelky, budu suky sterilizovane, cize znemozni sa na nich dalsi chov.

Utulok sa v tejto ojedinelej situacii obracia aj na verejnost - nutne potrebuju deky, handry ako podstielku pre psov, krmivo a finacne prispevky na ich liecbu, ktora len na jedneho psa je 20 euro. / nahodou jeden moj psik ma demodikozu, takze viem co ma davka lieku na 42 dni stoji/. Najnutnejsie su stare handry a deky, jedna sa o mnozstvo kratkosrstych psov.

U majitelky vsetkych 217 psov zilo a spavalo v dome, s vencenim na dvore./ ja tu mam 25 psov v dome, ale 217 si neviem predstavit ani v sne/.
Usporiadat
rosie rosie

rosie je offline (nepripojený) rosie

Nas hafan sa vola Lucky, toto meno ma uz z utulku, tak sme mu ho ani nemenili, predsa len na neho sedi
Dnes "pomahal" v zahrade pri hrabani listia, je to taky jaso
3 0
CherryAnn CherryAnn

CherryAnn je offline (nepripojený) CherryAnn

My sme si vzali psiska z karanténnej stanice vo Zvolene, je zlatý, ale je to kríženec špica, takže má takú ostrejšiu povahu k iným psom. Sme radi, že sme ho vzali, asi by ho ináč utratili :/
4 0
bonita bonita

bonita je offline (nepripojený) bonita

na facebooku zalozene stranky: ZOPZ - združenie ochrancov a priateľov zvierat. ...viac
Livia - 10 eur na mesiac na psika je ok. Ja mam virtualne adopcie od 3 eur do 20, vzdy si urci virtulany adopter sam, aku sumu vie mesacne darovat. A v utulku sa pocita kazde euro.

Kazdy kto chce si vyberie sam formu pomoci. Ak niekto nedoveruje ako s jeho peniazmi nalozia, moze kupit granule a odniest do utulku vo svojom okoli. Ak je niekto z okolia DS a chcel by nam takto pomoct, myslim granulami, je velmi vitany. Mesacne na krmenie vyjde na 300 eur a nie kazdy mesiac so mozem dovolit doplacat zo svojich. Samozrejme okrem krmenia su veteronarne ukony, ockovania, odbsovaia, odcervenia a hlavne kastracie suciek. Utuulky mame uplne super cenu u veterinarov v Nitre na kastracie a tak uz odo mna neodchadza ani jedna nekastrovana sucka. To je velmi dolezite - lebo tym prispievame k znizovaniu poctu zvierat.

Tym chcem aj poprosit vas, kto mate nejake kontakty v nemocniciach, popytajte sa na vstrebatelne nite, nemocnice ich musia odhodit po dobe zaruky, ale my ich vyuzijeme na nase psy.

Ide hlavne o tieto druhy a velkosti:

Maxom - velkost 0, 2-0, 3-0, 4-0

a od Fa Johnson a Johnson
material Monocryl, velkost 3-0 a 2-0
a material PDF , velkost 1 a 0.

Je to stale aktualne. Davae ich veterinarom, co nam lacno kastruju sucky a macky.
Naposledy upravil bonita : 19.11.10 at 10:27
1 0
bonita bonita

bonita je offline (nepripojený) bonita

na facebooku zalozene stranky: ZOPZ - združenie ochrancov a priateľov zvierat. ...viac
V poslednom pribehu som pisala o tych dvoch podvyzivenych suckach - tak kym som dosla z prace z AT, obe sa vyzrali uz na normalnu vahu.
Koncom emsiaca pojdu na kastraciu a potom uz mozu do novych domovov. Su velmi komunikativne.

A co sa obcas udeje v takom utulku?

Vcera mi priniesla, jedna clenka z porady, sucku, ktora ma falosnu kotnost a ma vela mlieka. Chcela som jej ist dnes vetovi pre lieky, aby nechytila zapal. Ale rano otvorim Facebook a citam, ze OZ Majme srdce, ktore sa stara o karantenu v Malackach, zhana laktujucu sucku, kedze tam vcera doniesli 7 dvojtyzdovych steniatok, dost podchladenych a samozrejme hladnych. Hned som sucku ponukla, ale zatial sa hlada nejaka docasna opatera, kde by ich mohla odchovavat. Nie je vsak ani iste, ci vsetky preziju. Do koterca v karantene ju nedam, ku mne zase nemozu stence, nemam na to priestory, tak cakame ci dakto ponukne docasku vbyte alebo dome.
3 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

krajšiu správu som si prečítať nemohla. Tú fenečku som dodala ja a ani vo sne by mi nenapadlo, že niekde na druhom konci sveta má niekto v starostlivosti šteniatka bez maminy. Inak ju vrelo doporučujem aj na tomto fóre. Je to kríženec kokra, veľmo prítulná a inteligentná (za hodinku sa naučila, že postel je tabu, aj keď sa ešte pár krát pokúšala, či si to náhodou nerozmyslíme)
P.S.: pre bonitu-dúfam, že uvítací ceremoniál predýchala
Naposledy upravil willma : 19.11.10 at 18:52
DSC00061.jpg  
5 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

jo a vďaka Dav - Olinke za kontakt- v čase nálezu som bola bez prístupu na net.
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
dievčatá veľmi vám ďakujem za všetkých psíčkov, ktorých sa podarí zachrániť
0 0
bonita bonita

bonita je offline (nepripojený) bonita

na facebooku zalozene stranky: ZOPZ - združenie ochrancov a priateľov zvierat. ...viac
Tak fenecka nakoniec nejde ku steniatkam, co je skoda - pre tie steniatka. Brala ich do docasky slecna zo skalickeho utulku s tym, ze ich odchova umelo, ze ma doma viac psov, takze miesto pre fenku uz nema / aj ked po odchove by isla ku mne naspat/. Nenasla sa pre ne ina docaska.

Ona je krizenka king charles spaniela, drobna. A naozaj je to taka lepka na cloveka. So mnou v posteli je, lebo som mala na vyber bud stol v izbe kde mam pc a kable alebo postel, tak som si vybrala to druhe, po tom co som ju davala dva krat dolu zo stola .

Vcera bola este dost vyplasena, zasila na zvysok vecera na okennu parapetu, ale dnes si uz vybrala najvyhodnejsie miesto v dome -. kuchynu a teraz uz chodi po celom dome. Za par dni bude medzi psami uz domaca.
38 psov a vsetci su schopni spolu vyjst, aj ked maju obcas male hadky medzi sebou, ked na nich padne unava polihaju si vedla seba bez problemov.
3 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Pes na stole Toto by som očakávala od mačky, ale od psa - to veru nie.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

bonita Pozri príspevok
Livia - 10 eur na mesiac na psika je ok. Ja mam virtualne adopcie od 3 eur do 20, vzdy si urci virtulany adopter sam, aku sumu vie mesacne darovat. A v utulku sa pocita kazde euro.

Kazdy kto chce si vyberie sam formu pomoci. Ak niekto nedoveruje ako s jeho peniazmi nalozia, moze kupit granule a odniest do utulku vo svojom okoli. Ak je niekto z okolia DS a chcel by nam takto pomoct, myslim granulami, je velmi vitany. Mesacne na krmenie vyjde na 300 eur a nie kazdy mesiac so mozem dovolit doplacat zo svojich. Samozrejme okrem krmenia su veteronarne ukony, ockovania, odbsovaia, odcervenia a hlavne kastracie suciek. Utuulky mame uplne super cenu u veterinarov v Nitre na kastracie a tak uz odo mna neodchadza ani jedna nekastrovana sucka. To je velmi dolezite - lebo tym prispievame k znizovaniu poctu zvierat...
Akými granulami kŕmiš psíkov a akými zvyknú kŕmiť v iných útulkoch? Na stránke jedného útulku ponúkajú možnosť ako im prispieť stravou - majú v hyper/supremarketoch nádoby, do ktorých môžu ľudia hádzať kúpené krmivo a takto im prispieť. Viem, že v obchodných reťazcoch sa predávajú také krmivá ako Pedigree, Bono, vlastná značka toho-ktorého hyper/supermarketku a v téme o psoch sú tieto značky dosť zatracované. Potom som videla na jednej www stránke možnosť, že ak zákazník zakúpi nejaké vybrané krmivo, tak také isté krmivo pošlú útulku vybraného zo zoznamu. Tie krmivá stáli 30-40 EUR, čo je dosť veľa.

(Nemôžem mať psa (všetkým, ktorí môžu, závidím), má ho však sestra (tiež útulkáčika) a ona sa občas "pochváli", koľko stál veterinár + očkovanie + špeciálne granule len na veterinárny predpis (4 kg - okolo 20 EUR) - nie je to lacná záležitosť.)
Naposledy upravil Llívia : 19.11.10 at 22:01
0 0
bonita bonita

bonita je offline (nepripojený) bonita

na facebooku zalozene stranky: ZOPZ - združenie ochrancov a priateľov zvierat. ...viac
Krmenie - je to rozne. Za a, co dostanem -a kedze je to malokedy, tak rozne znacky, aj ked tie uplne lacne im musim dat do vyvaru, inak by ich vacsina psov ani nezrala. A navyse, kedze vela psov je tu dlhsie kym sa umiestni, tak by to bolo vyslovne nezdrave.
b/ - hlavne v zime kupoujem maso od bordy, k tomu cestoviny a tie lacne granule. Vyjde to lacnejsie, ale stolica uz nie je iba tuha a krmi sa velmi zle, lebo sa na to vrhaju, silnejsi sa viac nazeru / nie ze by sa bili, ale su aj rychlejsi a od misiek vytlacia slabsich/
c/ granule Farmina, od fa. Cibau - 20 kilove vrece stoji 27 euro / to mam po zlave, ako pre utulok/ a tak isto vyjde darling napr. 2x 10 kg, ktory je velmi nekvalitny, uz tym, ze ma v sebe kopec farbiva. Farmina im chuti, maju dobru stolicu, ziadne hnacky. Len ju porozsypam a v klude s anazeru vsetci.

Kvalitnejsie granule su napr. Proplan, Royal canin , atd. - to si vsak nemozem dovolit tie ceny, by som s anedoplatila. Napr. eukanuba je strasne hnusna, psom nechuti / mala som raz kupenu po zaruke lacno, no ledva ju zozrali/ a nie je ani zdrava, vzhladom k cene.

Zalezi ci tvojej sestry pes ma dajaku dietu. Ak aj ano, lacnejsie vzdy vyjde velke balenie, nez male.

A utulky maju svoje vybrane znacky, ked hladia na cenu a kvalitu. Teda dostacujuca kvalita za vhodnu cenu. Tiez samozrejme krmia tym co dostanu.
Ak napr., niekto chce kupit daco utulku, je vzdy lepsie menej nez viac nekvalitnych. Teda radsej jedno vrece kanadskych granuli alebo podobne nez 3 vrecia z tesca.

Kazdopadne by sa zisiel na slovensku nejaky spolok co by sme si utulky sami vyrabali krmivo, lebo je ti neunosne. Clovek moze mat miesto pre psov, ale to krmenie - mesiac co mesiac nan davat tolko penazi, nie je sranda. Ak raz prudko znizim stav psov u seba, tak asi tiez jedine z tohto dovodu. Na FB mesiac co mesiac davam vyzvu, ze potrebujeme granule, vzdy sa daco podari, tak stvrtina zo skutocneho mnozstva co potrebujeme, ale po case, ked si to uz dakto precita, si mozno povie: uz zase? No zial. Ti psi uz zase chcu jest. A roky zarabat na krmivo, mohla som mat uz davno rekonstruovany dom, ale neda sa.
No tento rok idem prvy raz sa prihlasit na 2% , ked sa podari, snad budem mat aspon rok na krmenie. Aj ked priortami su pre mna kastracie suciek. Mam zly pocit, ked som v minulosti dala na adopciu nekastrovanu sucku.

Niekto si mysli, ze je to az fanatizmus, ale ja som uplne za to, aby sucky nerodili mlade. Aj kotne davam sterilizovat. A to len rpeto, ze rokmi vidim ako sa zvysuije stav nechcenych psov na SK. Uz nie su ani docasne opatery. Aby nam pomohol stat zakonmi ako v rakusku napr. sa este skoro nedockame, tak musime len ludi vyzyvat na kastracie. Je to vzdy lepsie, nez byt si vedomi toho, kolko psov sa rocne utrati.
1 0
bonita bonita

bonita je offline (nepripojený) bonita

na facebooku zalozene stranky: ZOPZ - združenie ochrancov a priateľov zvierat. ...viac
este k tomu petstore - ano zakaznik kupi jedno vrece napr. a obchod doda druhe vrece. Ponukaju na tuto akciu len jednu znacku, je kvalitna a su to tusim 15 alebo 20 kg granule, uz dva krat som ich dostala. Su dost drahe.
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

bonita Pozri príspevok
este k tomu petstore - ano zakaznik kupi jedno vrece napr. a obchod doda druhe vrece. Ponukaju na tuto akciu len jednu znacku, je kvalitna a su to tusim 15 alebo 20 kg granule, uz dva krat som ich dostala. Su dost drahe.
Bonita, ja kupujem tu, http://krmenie.egaleria.sk/, tam sú dobré ceny na dobré značky, pozri si to, tie veľké balenia vyjdú aj pod 3 eurá za kg a dopravu mám vždy zdarma, kupujem pre dvoch na pol roka dopredu.
1 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Téma http://www.porada.sk/t156519-peticia.html je uzatvorená, tak to dám sem:
http://www.psiadusa.sk/ žiada tých, čo sa rozhodli podporiť dobrú vec, aby im zaslali petičné hárky s podpismi, najlepšie do 13.3.2011 (t.j. zajtra poslať 1. triedou ). Petícia nie je ukončená, stále sa môžu zberať podpisy. Hárky potrebujú na sčítanie doterajších podpisov.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať