Zavrieť

Porady

Psi v utulku

na facebooku zalozene stranky: ZOPZ - združenie ochrancov a priateľov zvierat. ...viac
Kedze sa mnohi psici z utulkov stavaju domacimi milacikmi, pokusim sa vsunut tuto temu do rubriky Domacnost. A kedze tema domaci milacikovia je uz o tom stastnejsom pobyte psikov, zakladam tymto utulkacom novu temu. Dufam, ze nikomu tu tato casto smutna tema vadit nebude.

Vcera bolo statom zhabanych 217 psov z jednej domacnosti v Cunove. Z toho sa jedna o cca 50-60 cistokrvnych psov / peruansky nahac, cinsky nahac, buldog, mops, atd./, urcenych na chov a zvysok su krizenci roznych ras, len ako prklad : krizenec nahaca a mopsa dal vysledok - takmer nahy mops.

Psi boli umiestneni v utuulku v Ba, ktory ani zdaleka nema taku kapacitu a vlastnych psov z ulice tam maju 110. Vyhradil sa im domcek / ako unimo/ s troma vybehmi, ale akutne sa hlada vnutorne ustajnenie / objekt byvaleho utulku - je to v rieseni/, kedze nahaci potrebuju teplo.

Sucky so steniatkami mozu byt umiestnene aj v tranzitnych rodinach, ale IBA ako tranzit, nie natrvalo. Psi su ziatial majetkom statu a az do rizsudku, ktory urci ci sa majitelke zakaze chov a drzba psov alebo nie, sa nemozu umiestnovat. Navyse velka vacsina z nich ma demodikozu - co je kozne ochorenie, nastastie neprenosne, ale liecba je 42 dnova aplikaciou lieku do papulky. Je vsak dedicna, prenosna na setnata. V pripade, ze sud rozhodne v neprospech majitelky, budu suky sterilizovane, cize znemozni sa na nich dalsi chov.

Utulok sa v tejto ojedinelej situacii obracia aj na verejnost - nutne potrebuju deky, handry ako podstielku pre psov, krmivo a finacne prispevky na ich liecbu, ktora len na jedneho psa je 20 euro. / nahodou jeden moj psik ma demodikozu, takze viem co ma davka lieku na 42 dni stoji/. Najnutnejsie su stare handry a deky, jedna sa o mnozstvo kratkosrstych psov.

U majitelky vsetkych 217 psov zilo a spavalo v dome, s vencenim na dvore./ ja tu mam 25 psov v dome, ale 217 si neviem predstavit ani v sne/.
Usporiadat
bonita bonita

bonita je offline (nepripojený) bonita

na facebooku zalozene stranky: ZOPZ - združenie ochrancov a priateľov zvierat. ...viac
Geri1 Pozri príspevok
Ano, sud mal uz davno prebehnut....dnes som isla okolo utulku na Poliankach a psy su v malom priestore vo vlastnych vykaloch, este v mensom priestore ako boli u "chovatelky". Pozrite si stranku www hundezukunft at, Tagebuch - aby napokon vsetci psy neskoncili v Rakusku na "adopciach". A vobec, utulok ma mat podla mna inu funkciu ako suplovat nezodpovednu mnozitelku, vraj uz ma v Cunove civavy a NO a zhana vajicka leguanov. Co tie chudatka zvierata, ktore su fakt obetami tyrania a zanedbavania, kam sa podeju, ked utulok uz vyse 2 mesiace blokuju tieto psy a ktovie dokedy budu, pri nasom sudnictve.....
Suhlasim s Alayou1, su to zive tvory a nie zabavene veci.

Ma to samosudca, ale aj tak nase sudnictvo ...

Geri u psov sa vykonava kazdy den hygiena, ale skus dat do jedneho vybehu 100 psov. Kym prejdes od zaciatku na koniec, mozes sa obratit a zbierat znovu.

A ano, teraz mali u mnozitelky trochu vacsi vybeh, ale ako by sa prudko zmensoval, rok po roku. Alebo ti pripada normalne mat 217 psov, krizenych medzisebou a s roznymi vadami? A o rok 300, o dva 500. Kde by bol koniec? Az by sa na dvore mackali? Myslis, ze mala mnozitelka cas venovat sa kazdemu psovi? Pohladkat? Osetrit? Samozrejme, ze nie.

Ano, ked psov sud chovatelke nevrati, vacsina pojde na opatrovatelske miesta do rak. a nemecka. Alebo je lepsie nechat ich tu na pripadnych mnozitelov?

Mozno neuveris, ale prijem psov z ulice sa v utulku vobec nezastavil. A bohuzial aj denne prijimaju psov mimobratislavskych. Utulok by skor nemal suplovat mimobratislavske obce.

Aj ja som pocula o NO, ale vraj ho nema v cunove, lebo ma zakazane mat do rozhodnutia sudu psov. Takze aj tie civavy ktovie kde ma, ak ma.
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
Pozrite si stranku www hundezukunft at, Tagebuch - aby napokon vsetci psy neskoncili v Rakusku na "adopciach".
geri, čo bolo týmto myslené?
0 0
Geri1 Geri1

Geri1 je offline (nepripojený) Geri1

...len nech sa cely pripad uz cim skor vyriesi, je to hrozne.....a ja si uz radsej nic nemyslim, lebo vidim, ze to nema zmysel....
0 0
bonita bonita

bonita je offline (nepripojený) bonita

na facebooku zalozene stranky: ZOPZ - združenie ochrancov a priateľov zvierat. ...viac
Mysliet si mozes geri, ale treba mat najprv informacie, kym nieco odsudis. Nastastie v rakusku naslo domov velmi vela / tisice/ slovenskych utulkovych krizencov, desiatky staruckych psikov, co by inak dozili v koterci, desiatky handicepovanych psikov, ktorych u nas nik nechcel. Vdaka bohu za domovy pre psov v rakusku a nemecku.

Ak sa o niecom domnievas, ale isto nevies, radsej sa spytaj, sme tu min. dve z utulku.
0 0
Geri1 Geri1

Geri1 je offline (nepripojený) Geri1

Bonita, nic neodsudzujem, ale mam trocha obavy, aby sa na tuto kauzu nezabudlo. Najprv boli plne media a teraz ? Velmi si vazim pracu ludi v utulkoch, sama by som to asi nedokazala. Som rozcarovana z pomaleho jednania uradov, ved ide o zive tvory (ale na druhej strane, co mam byt co rozcarovana, ved napr. kolko trva natahovanie sa o deti na sudoch v pripade rozvodu rodicov...). Kedze poznam niekolkych z tychto zabavenych psikov a velmi by som im chcela pomoct, ubija ma moja bezmocnost. Keby som len vedela, ako na to.
0 0
dzastinka1 dzastinka1

dzastinka1 je offline (nepripojený) dzastinka1

Normálne mi je do plaču, keď čítam, ako sú ľudia schopní trápiť psy. Veď to nie je normálne.My máme doma dvoch psíkov a neviem si predstaviť, že by som ich uviazala na pometrovú reťaz, nedávala im žrať, nestarala sa o nich.Neviem pochopiť, prečo niekto, keď sa už nevie alebo nechce sa postarať o psíka, ktorého má doma, ho nedá aspoň do útulku? A k tej pani "chovateľke" je škoda sa aj vyjadrovať.
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
v takýchto prípadoch sa mi častokrát zdá, že je humánejší spôsob dať toho psa " uspať" navždy u veterinára.
0 0
Luboš Kondel Luboš Kondel

Luboš Kondel je offline (nepripojený) Luboš Kondel

Milá Bonita,Lolita a spol.
V prvom rade Vás chcem upozorniť,že tu vystupujem pod svojim vlastným menom a nepotrebujem sa schovávať ani utajovať pred verejnosťou ako všetci tu ostatní.
Nemám veľa času sem vypisovať kadejaké báchorky alebo nezmysly,ale jednu vec Vám sem napíšem.Je to skutočnosť !
Som majiteľom dvoch psov z tých 217 ,ktoré boli zabavené chovatelke v Čuňove. Nakolko sme znižovalil stavy našeho chovu z dôvodu sťahovania. Inzertoval som ,že darujem týchto dvoch psíkov,ale jediný kto sa mi ozval,bola práve táto pani z Čuňova.
Osobne som jej ich bol zaviesť a dohodli sme sa,že jej nechám psíkov najskor na skúšku,aby sme vedeli či si zvyknu a ako sa budú správať.
Skor ako sme to ale stihli zistiť,tak tam nabehli kukláči a pobrali všetkých psov a medzi nimi aj našich!!!! Nebol to majetok dotyčnej pani z Čuňova a aj tak ho na základe súdneho nariadenia zabavili.
Zdá sa Vám to normálne,že Vám niekto zabaví Váš majetok,len tak???
Zdá sa Vám normálne ,že za tri mesiace pani vyšetrovatelka B...á
nemá ešte uzavreté vyšetrovanie?
Môže mi tu niekto povedať ako môže a hlavne čo sa vyšetruje 3 mesiace??
Žiadne týranie preukázané nebolo,ani žiadna nákazliva choroba sa nenašla.

Dodnes našich psíkov nemáme a ani nevieme ako sa maju. Sú v útulku a nechcú nás k nim ani pustit na návštevu. Osobne som tam dnes bol a štatutárka Slobody zvierat pani D......á ma k nim odmietla pustit !!! Udajne to má súdom nariadené...ked som si toto nariadenie pýtal predložiť, nič také k dispozicii nemala !
Psikov som videl naposledy asi týžden po zhabaní, boli zavretí v miestnosti cca 4x3 metre na studenej vydláždenej podlahe,ktorá bola celá vystriekaná vodou a bolo tam otvorené okno (vo februári!!!)
Na jednej strane Sloboda zvierat vyzýva občanov aby prišli zobrať umiestnených psíkov na prechádzky a na druhej strane ked sa tam dostavím,že to chcem urobiť,tak ma k nim ani nepustia.
Hanba celemu tomuto zariadeniu !!! Prispieval som tam dlhé roky,dost velkými peniazmi a nehovorim teraz o tisicoch,ani o desať tisicoch !!!
Nakoniec som sa za to dočkal tohoto!!!
Bolo mi povedane,že ak budem naliehat ,že chcem týchto psikov vidieť,tak zavolaju policiu.... hanba, hanba. je mi na grcanie z celej Slobody zvierat!!
od prvej chvile ako som tam vstupil som videl len bordel,špinu a utrpenie !!
Vo vstupnej hale páchnucé akvárium s korytnačkou,ktorá lapá po vzduchu a zdohnutý sumček vedla nej!!!!! je mi z toho špatne !!!
Vážená pani riaditeľka...zdvihnite sa z tade a chodte láskavo do....
Uvolnite miesto ludom,ktorí takúto prácu vedia robiť !!!!!!!!
Ludia,ktorí posielate do tohoto zariadenia peniaze, skôr ako to urobíte najskôr si to riadne premyslite !!!
0 0
bonita7 bonita7

bonita7 je offline (nepripojený) bonita7

Musela som sa znovu registrovat, nechcelo ma to pustit cez nejake upozornenie.

Lubos, v prvom rade sa velmi cudujem, ci ste naozaj museli tak rychlo znizit stavy vasich psov, ze ste boli ochotni ich nechat u pani v cunove, medzi 215 inymi psami. Vase jednanie si dost odporuje - na jednej strane sa teraz o tie dva psy snazite, clovek ma pocit, ze mate k nim vztah ako chovatel, nie iba mnozitel. Na druhej strane, ked k nim mate vztah ako je mozne ze ste jej ich dal? Takze - ak ste ich u nej nechal, tym popierate ze ste k nim mal vztah. A zrejme vas prispevok je ovplyvneny rozhovorom s pani z cunova.

Spominate vyzvy na vencenie - ale to nie su vyzvy na vencenie tych 217 psov. Tie sa nesmu na vencenie davat. A ze vas k nim nepustia, je dovod ten, ze majitelka psov uz tam narobila rozruh a dost velky, raz je normalna, raz nie. Jednoducho ku psom nema pristup nik, okrem pracovnikov utulku.

Ze su tam ti chudaci psi uz tak dlho a nic sa nekona - tak bresete na nespravny strom - treba sa stazovat na MV za prietahy sudov. Verte ze aj v SZ cakaju, kedy konecne skonci to vazenie pre tych psov. To iste sa tyka zhabania psov. SZ bola iba oslovena kvoli ich docasnej drzbe.

O vasich viac ako desattisicovych prispevkoch pochybujem, lebo ten kto mnozi psy, toho utulky nezaujimaju, iba v pripade, ze rusi chov.

Vas zabaveny majetok - preco si jeho vratenie neuplatnujete u vysetrovatelky? SZ nie je kompetentna v tomto pripade vydavat psov.

Vam sa koterec 4x3 m zda maly? Tak to ste asi nevideli koterce v karantenach a ani mastale a pivnice s kobkami u mnozitelov. A kotce tam nie su vydlazdene , ale maju poter, ktory nechladi a na nom kusy kobercov. Kotce treba aj vetrat - to ze ste v tej chvili videli otvorene okno, neznamena, ze bolo otvorene celu zimu.

Akvarko s korytnackou som si este nevsimla, tym netvrdim, ze tam nie je.

Ak mate zaujem vediet nieco o vasich dvoch psoch, napiste co su to za psy - rasa, popis a ja vam zajtra zistim ako sa maju. Aj ked povedat mozem uz teraz, ze nic moc, tolky cas zavrete. Ale zase , ze ani v cunove desiatky psov nevedeli co je to pohladenie - kto by to aj stihal, ze? A nemyslite , ze ide o uchylku? Ved normalny clovek ma nejaku brzdu a vie kedy prestat psov mnozit a nie este priberat dalsie psy.

Mimochodom majitelka ma do rozhodnutia sudu zakazane chova psy a uz si k sebe nanosila dalsie.
0 0
Luboš Kondel Luboš Kondel

Luboš Kondel je offline (nepripojený) Luboš Kondel

Milá Bonita,

čo sa týka,prispevkov pre slobodu zvierat: mám daňové priznania k dispozícií,v prípade že máte zaujem umožním Vám do nich nahliadnuť.
Podnikám 18 rokov (dá sa povedať dosť uspešne)
okrem toho každoročne nahováram aj druhých kolegov ,ktorí podnikajú,aby svoje 2% daní poslali práve tam! (tiež viem preukázať)
Zdá sa Vám normálne,že ked sa potom sponzor chce presvedčiť o tom ako sa nakladá s týmito prostriedkami a ako sa majú zvieratá,ktorým je to určené,tak Vás tam nepustia???
Nepotrebujem množiť psov za účelom ich ďalšieho predaja. Je to záľuba a relax,tak ako niekto má lyžovačku,iný bicyklovanie,niekto kone...atd.
Samozrejme,že ked sa nám nejaké šteniatka narodia,tak sa predajú. Výťažok z predaja sa použije na náklady spojené z chovom...a tak stále dokola.
Naši psy niesu držaní v divokých podmienkach. Len koterce stáli vyšše 100 tis, búdy su vyrobené na zakázku v ČR, špecialne upravené a zateplené, jedna stála 6.000ČK. Vytvorenie podmienok pre psov v našom novom bydlisku nás stálo cca 200 tis(myslim tým murovaný plot,vyňatie pozemku spod kotercov..atd. Zbytočne to tu budem ďalej rozvíjať...pochopí len ten,kto chová tiež.
To,že sme sa rozhodli týchto dvoch psíkov darovať,bolo v záujme aj tých ostatných. Vieme čo si môžeme dovoliť a čo nie.
Sťahovaním nastala uplne iná situacia akú sme mali pred tým a nevidím na tom nič zlé.
Nevedeli sme kolko psov dotyčná pani má presne. Ked sme tam boli bolo ich zopár na dvore a ostatní boli vnútri v dome (v dobrej kondícií a výborných podmienkach.)
Určite v lepších než sú teraz !
Človek ,ktorý vydal príkaz na zabavenie týchto psov,nedomyslel dopad tejto akcie! Mysleli si,že ked štát jednorázovo prispeje nejakou sumou útulku,tak je vec vyriešená.
Ked do vtedy bolo v utulku cca 200 psov a teraz ich je tam dvojnásobok,tak čo sa tým dosiahlo?
Mám zistené priamo od pracovníkov útulku,že po tomto násilnom odobratí,bol konkretne náš pes Tri dni v kuse zavretý v klasickej prepravke vo vlastných výkaloch !!! Existuje o tom fotodokumentácia a svedkovia!!!
Okamžite ako sme sa dozvedeli o tejto situácii,tak sme sa kontaktovali jak s utulkom,tak s vyšetrovatelkou (nechcem menovať) a žiadali sme vrátiť psov,nakolko boli neoprávnene zhabaní. (Nebol to majetok pani R. z Čuňova,ale stále náš!!
Vyšetrovatelka jednala a jedná dodnes arogantne a odmietavo. (pracujem na podaní sťažnosti na MV)
Pracovníci utulku detto !!!! hlavne pani štatutárka a tá jej princezná za pultom na recepcii, čo nemá na holiča a na šampon !
Svojich psov sme sa domáhali a nie raz. Za každým sme boli bud odmietnutí,alebo nás ubezpečovali,že celá vec je už pred koncom a že už v piatok nám ich vydajú, potom z toho bol utorok, potom zase štvrtok a tak to ide už štvrtý mesiac !!!
Dnes idem za právnikom a budem samozrejme žiadať o vydanie týchto neoprávnene zabavených zvierat. Pripadá mi to ako vo Februári 1948 !!
Pracovníci ktorí odoberli psov,boli niekolkokrát upozornení pani R., že nie všetky psy sú jej, napriek tomu ich zhabali !!
Nemusím tu určite nikomu opakovať,že sa jedná o živé tvory,ktoré momentálne musia trpieť,len preto,že nejaká neschopná policajtka stále nemá skončené vyšetrovanie. Ako poznám pružnosť našeho policajného aparátu a súdnictva,tak si ešte počkáme,nehovoriac o tom,že ak sa celá záležitosť prehupne do prázdninového obdobia....a pani vyšetrovatelka aj s pánom prokurátorom (chytrím) budú ležať v Chorvátsku pri mori.

Jednu vec ale viem isto: od dneska rozbieham kampať nasmerovanú proti útulku na Poliankach a proti luďom,ktorí takúto situaciu spôsobili,bez toho,aby domysleli čo bude ďalej.Urobím všetko preto,aby som oboznámil čo najväčšiu verejnosť o svojich skusenostiach, o podmienkach, o luďoch ktorí tam pracujú,o ich pristupe atd. Využijem tlač,inzerciu,internet, media.
a to nielen u nás ,ale hlavne v zahraničí. Nech vidia a vedia všetci sponzori,kam idú ich peniaze a ako sa s nimi narába.
Toto proste nemá obdoby. Včerajší výstup pani D. mi proste stačil.
Neni to vyhrážka,ale moja vôľa a právo. Nech ludia vedia všetko,nielen to čo sa niekomu hodí !!
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Tak toto je bludny kruh.
Mne je velmi luto len tych psov... moj sa ma ako arabsky sejk.
0 0
Luboš Kondel Luboš Kondel

Luboš Kondel je offline (nepripojený) Luboš Kondel

ešte som sa zabudol vyjadriť k tým rozmerom kotercov. Nezdá sa mi rozmer 4x3 malý,ale zdá sa mi byť dosť malý na to ,aby v ňom bol pes celý život !!!alebo mi chce niekto nahovoriť,že každý deň chodí 400 psov z útulku na prechádzku ???
a mimochodom,ak Vás to niekoho zaujíma,tak z tých zabavených 217 psov už 4 uhynuli !!!!!!
Asi z tej náramnej starostlivosti,ktorá sa im poskytuje......
Včera som bol osobne svedkom ako vypadá starostlivosť o korytnačku a sumčeka,ktorý sa vlastne zadusil vo vlastnej špine.
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
Som majiteľom dvoch psov z tých 217 ,ktoré boli zabavené chovatelke v Čuňove. Nakolko sme znižovalil stavy našeho chovu z dôvodu sťahovania. Inzertoval som ,že darujem týchto dvoch psíkov,ale jediný kto sa mi ozval,bola práve táto pani z Čuňova.
Osobne som jej ich bol zaviesť a dohodli sme sa,že jej nechám psíkov najskor na skúšku,aby sme vedeli či si zvyknu a ako sa budú správať.
pri všetkej úcte - ty si vedel, kam dávaš svojich "milovaných" psíkov napriek tomu, že pani už mala v chove vyše dveto psíkov? to je choré
Naposledy upravil hanelie : 19.05.09 at 09:19
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
Nech vidia a vedia všetci sponzori,kam idú ich peniaze a ako sa s nimi narába.
veľká vďaka všetkým sponzorom,
výsledky sú zjavné - stojí funkčný útulok / nielen ten v bratislave / ,
0 0
bonita7 bonita7

bonita7 je offline (nepripojený) bonita7

Mna by zaujimalo - mate chov psov s PP alebo bez PP?
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Pre pána Ľuboša Kondelu:

Hneváte sa, a je to poznať na Vašich príspevkoch. Vy sa hneváte na pomery v útulku, na neschopnú políciu, na to, že sa nemôžete dostať k psíkom, ktorých ste v rámci svojho hobby vypiplali a potom ich dali šľachtiteľke, ktorá sa o svoju továreň na psov nevedela postarať.

Ja som tiež zahorela úprimným, a hádam aj spravodlivým hnevom, keď som v TV videla, v akých podmienkach pani z Čuňova psíkov drží a množí. Nikdy by som neverila, že človek je schopný vytvoriť takýto domov pre zvieratá. A ono je to realita. Aj keď je spravodlivosť pomalá a niekedy má zaviazané oči, predsa len verím, že sa jej dočká tak pani z Čuňova, ale aj tí jej psíci, o ktorých tak „vzorne starala“.

Skúste svoje rozhorčenie tlmočiť orgánom, ktoré sú to oprávnené riešiť, odovzdajte im všetky poznatky, a predovšetkým dôkazy. V záujme tých psíkov v útulku. Písanim na Porade nič nezmeníte, len neanonymne očiernite zopár ľudí. A to mi pripomína skôr vybavovanie si osobných účtov, a nie snahu dosiahnúť nápravu. A načo je to dobré?
Naposledy upravil Petra Nová : 19.05.09 at 10:55
0 0
Luboš Kondel Luboš Kondel

Luboš Kondel je offline (nepripojený) Luboš Kondel

Petra Nová: Samozrejme ,že som naštvaný keď niekto jedná so mnou takýmto spôsobom,ale nikoho neočierňujem,ale tu píšem,čo som zažil a videl.
Už vonkoncom sem nepíšem preto,že by som chcel obhajovať pani z Čuňova.
Len sa snažím objektívne vylíčiť celú situáciu. Ludia tu stále čítajú len názory jednej strany o tom aká je Sloboda zvierat perfektná a aká je pani z Čuňova zlá a pomätená...
Neni to celkom tak. Bol som osobne na oboch miestach a nemyslím si ,že situacia v Čuňove bola taká zlá ako to opísali v novinách.
O psov bolo postarané,hladný nebol ani jeden, vonku na daždi a mraze tiež nie. Tu bol problém úplne inde.
Susedske vzťahy a pani starostka ! Čo sa samozrejme vôbec susedom nečudujem. V radovej zástavbe sa niečo takéto robiť nedá a pani R. si je toho vedomá,že jej to prerástlo cez hlavu.
Ale nebol to žiadny cielený nekontrolovaný chov realizovaný za účelom ziskavania financií.
Bol to súkromný útulok a nie produkcia. Samozrejme,že nežiaduca produkcia,lebo pokial nemáte sterilizované feny,tak niečo takéto sa ustriehnuť nedá. To ale ja ani Vy nijako neovplyvníme.
Ja sa tu snažím predostrieť úplne iné veci a problémy s ktorími som sa stretol.
Celá táto záležitosť sa mohla riešiť aj iným spôsobom, napr. občiansko právnym,ale odobrať psov a nevedieť sa o nich ďalej postarať a nevedieť ich potom ani vrátiť,tým komu skutočne patria..to je už trošku veľa, nie?
Ked som preukázal,že sa jedná evidentne o mojich psov a potvrdila to aj pani R, pýtam sa,prečo mi ich nechcú vrátiť a prečo ich nesmiem vidieť?
Je snáď Sloboda zvierat oprávnená na to ,aby mi toto právo odoprela?
zvlášť,ked sa podielam finančne na tom ,aby vôbec mohli existovať???
Zdá sa Vám to v poriadku?
Ak to sem nemôžem písať, ok. Píšte si sem teda len to,čo chcete počuť a tvárte sa aký ste geniálne objektývni.
To mi pripomína istú dobu,ked bol jasne daný jeden smer z pozície moci a nič iné neplatilo.
O čom sú vlastne webové fora? predsa o komunikácii ,debate, výmene názorov atd...
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Luboš Kondel Pozri príspevok
Milá Bonita,

..........................
Jednu vec ale viem isto: od dneska rozbieham kampať nasmerovanú proti útulku na Poliankach a proti luďom,ktorí takúto situaciu spôsobili,................................
Luboš Kondel Pozri príspevok
O čom sú vlastne webové fora? predsa o komunikácii ,debate, výmene názorov atd...
Porada je verejné forum a prispievať na ňom Vám nemôže nikto zabrániť. Samozrejme, že Vy začnete diskusiu a je na ďalších, či v nej chcú pokračovať. Ja som len vyslovila svoj názor. A som za konštruktívne riešenie veci.

Ale zároveň si myslím, že by zas Porada nemusela slúžiť ako odrazový mostík pre zahájenie Vášho ťaženia proti psím útulkom a Slobode zvierat.
To je všetko, čo som chcela k tejto téme povedať.
Naposledy upravil Petra Nová : 19.05.09 at 13:12
0 0
bonita bonita

bonita je offline (nepripojený) bonita

na facebooku zalozene stranky: ZOPZ - združenie ochrancov a priateľov zvierat. ...viac
- na vencenie nemoze chodit tych 217 psov, ani psy nove v karantene. Takze tych zvysnych cca 60 na vencenie chodi. Celkovy stav utulkovych psov je cca 100 psov, uz dlhodobo.

- 4 psy v utulku v ramci bitky medzi psami a kolko u p. R? Kolko ich zakopala do mestskeho parku.

- tiez taka zaujimavost – u p. R. boli potkany , obrovske a HOLE / deomodikoza od psov/

- 215 psov nebolo mozne prehliadnut, to vam nikto neuveri.

- ak mate psov s PP, tie sa len tak nedaruju a uz vobec nie do takych podmienok. Kolko mate suk? Ako casto rodia? Co sa snazite na plemene vyslachtit a zlepsit, ktore vlastnosti vzhladove ci fyzicke? A ak to mate ako zalubu, kolko mate psov, ze ich musite drzat v kotcoch?

- Ak mate psov bez PP, ste iba mnozitel a potom chapem, ze vam bolo jedno kam psy davate

- Ako sponzorovi by vam SZ neodmietla udaje, ale peniaze sponzorov nejdu na na tych 217 psov, tych financuje stat a stat vydava pokyny ohladom psov, aj zakaz vstupu verejnosti k nim

- Na kampan mate pravo. Nie na osocovanie zamestnancov, ktori pracuju za min. mzdu. Ale ak viete o lepsich, doporucte ich SZ, v Ba sa ludia trhaju za pracou za min. mzdu a psychicky narocnou.

- Vas informator, je zaroven aj informatorom SZ, preto vieme o civavach a inych psov, ktore p. R. uz zase zacala zvlacovat k sebe.

- a co poviete na ziadost p. R., nech jej vratia cca 40 cistokrvnych psov a zvysok si mozu nechat. Naozaj do neba bijuca laska.

- suhlasim, ze chov nebol cieleny, ani pre peniaze, ale bol NEKONTROLOVATELNY.

- Utulok si zalozila az v dobe, ked jej to prerastlo cez hlavu. A nesla umiestnovat psov z ulice, ale vlastnych psov. A utulok moze byt len 400 m od obyvanych domov.

- Pani R. je obrovska klamarka s presvedcovacim talentom. Mne volala pod cudzim menom, ked hladala dom, nahlasila tyracku, dedinu odo mna. Bola som to preverit, psy sice nie nadstandartne, ale podla zakona ziju u majitela. V utulku jurovi povedala, ze som jej tvrdila, ze to riesit nebudem, lebo ze ti psi patria mafianovi a ze sa ho bojim. Nejedna sa o ziadneho mafiana, aspon podla mojich znalosti nie – myslite, ze take vymyslanie je v poriadku?

- Existuju ludia, co sa hromadenia zvierat tyka, ktori stratili akusi realnu brzdu a len hromadia a hromadia zvierata. Pani R. nie je prva ani posledna, ale kazdopadne to nie je v poriadku.

0 0
Luboš Kondel Luboš Kondel

Luboš Kondel je offline (nepripojený) Luboš Kondel

Milá pani Bonita,
ked som ja mal založenú chovnú stanicu,tak Vy ste ešte možno ťahala káčera za sebou. Takže mi nemusíte vysvetlovať čo je chov a čo je množenie.
Ale tu teraz o to vôbec nejde! Nesnažte sa tému zavádzať niekam inam.
Nevyjadrujete sa konkrétne k tomu čo tu píšem.
Mna nezaujímajú Čivavy pani R. To,že ona má zákaz chovať psov nič neznamená. Hned zajtra môže svoj pozemok prenajať človeku,ktorý tento zákaz nemá a ten si tam môže doniesť tých čivav aj 300 a Vy sa môžete tak akurát....žiadny zákon v SR neupravuje počet chovaných zvierat na súkromných pozemkoch. Je to v rozpore s europskym právom,ale to Vy dobre viete,asi Vám to pani nadporučíčka pani Chytrá povedala...
Hovorím tu o mojich psoch, respektíve o psoch mojej manželky a o prístupe vedenia a zamestnancov SZ, o neschopnosti súdnictva, o neštandartnom riešení celého problému......
a ked ste taká velká milovníčka zvierat,tak prečo robíte rozdiel medzi psami s PP,alebo bez neho? a čo tá Vaša korytnačka? dajte jej tam radšej čerstvú vodu,alebo ju tiež schovajte do zadu na izolačku,aby ju ludia radšej nevideli !
Tí bez PP nemajú právo na život? alebo aby sa nezabíjali tulene v Canade,tak musia mať PP?
aj ludia musia mať PP a nejaký štandard ako pes? čierny neni človek?
pes bez PP neni pes? Nevie prinášať radosť?
odbočujete úplne od témy!! vyťahujete tu veci,ktorými sa snažíte odviesť pozornosť od toho,čo tu prezentujem ja.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať