Zavrieť

Porady

Zriadenie účtu - ako zaúčtovať vklad

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
Ahojte.

Prosím o radu, ako zaúčtujem v JÚ vklad v hotovosti na bankový účet. Podnikateľ si zriadil podnikateľský účet a vložil základný vklad 500,- Sk. Podnikateľ má výdavok, ale na účte je príjem. Ako to teda mám zaúčtovať v peňažnom denníku?

Ďakujem.
Usporiadat
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

Paula
Myslím, že zostávame kamarátmi, i keď sa nechtiac občas popletieme.
Ďakujem .
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Pepa
ALDA, teraz som si dala vytlačiť peňažný denník. Pri zadávaní zápisov sa naozaj zdá, že výdaj z pokladne - je výdajom do priebežných položiek, ale keď som si to pozrela na zostave, je to opačne.
Ja sa hlboko ospravedlňujem za dopletenie "teda ak sa niekto dal", ale súhlasím s Vlastou, Accard, Paulou, LenkouK, Johankou...... Janka je to tak ako píšu oni. Klobúk dolu. Ešte raz sorry.
No skoro som sa dala aj ja popliesť, každému sa to môže stať,
ALE JE TO VŠETKO V PORIADKU.
0 0
ALDA ALDA

ALDA je offline (nepripojený) ALDA

stará mama, matka, manželka
Ale teraz som dopletená, ja! Neviem kto s kým vlastne súhlasí Ale nevadí, keď som mimo, hlavná vec, že to robím dobre, veď som mala nejednu kontrolu
a mám aj povinné audity každý rok! Takže som spokojná, ale rada by som sa
aj tu vyznala v odpovediach. No čo už,asi na to nemám


Príjemný večer
Hela
0 0
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

ALDA
Ale teraz som dopletená, ja! Neviem kto s kým vlastne súhlasí Ale nevadí, keď som mimo, hlavná vec, že to robím dobre, veď som mala nejednu kontrolu
a mám aj povinné audity každý rok! Takže som spokojná, ale rada by som sa
aj tu vyznala v odpovediach. No čo už,asi na to nemám


Príjemný večer
Hela
Helenka, ak zadávam v MRP - výdaj z pokladne - zadávam zápis - výdaj do priebežných položiek. Ak si to pozriem na zostave - je to v priebežných položkách ako príjem. To ma pomýlilo. Určite to máš dobre /lebo aj ja som po kontrolách a mám to dobre/.
Pekný večer.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Alda:
POKLADŇA
dáš pohyb 41 - výdaj na priebežné položky na zostave v denníku máš výdavok pokladňa ale príjem priebežná položka.
dáš pohyb 42 - príjem z priebežných položiek - na zostave v denníku máš príjem pokladňa, ale priebežná položka je výdavok.

ÚČET:
pohyb 41 - výdaj na priebežné položky - na zostave máš banka vydavok a priebežnú polžku máš príjem
pohyb 42 - príjem z priebežných položiek - na zostave máš banka príjem a priebežnú položku výdavok.
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

Súhlasím so všetkými ktorí to robia dobre a nesúhlasím s tími čo to robia zle a dávam pokarhanie tím čo tu mýlia ostatných a sám sebe dávam voľno na piatok podvečer lebo už neviem s kým to súhlasím .
0 0
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

bepo
Súhlasím so všetkými ktorí to robia dobre a nesúhlasím s tími čo to robia zle a dávam pokarhanie tím čo tu mýlia ostatných a sám sebe dávam voľno na piatok podvečer lebo už neviem s kým to súhlasím .
Súhlasím s tým, že si dávaš voľno na piatok podvečer.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

bepo si mi načisto zlepil náladu (to nie je preklep!)
1137.gif  
0 0
ALDA ALDA

ALDA je offline (nepripojený) ALDA

stará mama, matka, manželka
lenkak
Alda:
POKLADŇA
dáš pohyb 41 - výdaj na priebežné položky na zostave v denníku máš výdavok pokladňa ale príjem priebežná položka.
dáš pohyb 42 - príjem z priebežných položiek - na zostave v denníku máš príjem pokladňa, ale priebežná položka je výdavok.

ÚČET:
pohyb 41 - výdaj na priebežné položky - na zostave máš banka vydavok a priebežnú polžku máš príjem
pohyb 42 - príjem z priebežných položiek - na zostave máš banka príjem a
priebežnú položku výdavok.
Už sa k tomu nemienim vyjadrovať, ale keď niekto sa pýta ako to má účtovať, asi ho nezaujíma nejaká zostava. A ešte k tomu to robí ručne!!!
Odpovedáte tak, že popletiete aj seba a čo potom ten nešťastník?
Ako SF, potom odpoviete, aby išla na kurz a pod..Veď nikto sa tu nepýta, keď to vie, alebo áno? /tým nemyslím Teba, ale všeobecne/.
0 0
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

ALDA
Už sa k tomu nemienim vyjadrovať, ale keď niekto sa pýta ako to má účtovať, asi ho nezaujíma nejaká zostava. A ešte k tomu to robí ručne!!!
Odpovedáte tak, že popletiete aj seba a čo potom ten nešťastník?
Ako SF, potom odpoviete, aby išla na kurz a pod..Veď nikto sa tu nepýta, keď to vie, alebo áno? /tým nemyslím Teba, ale všeobecne/.
Helenka, veď sa preboha tak nečerti.
Prajem ti dobrú noc - zo srdiečka.
0 0
ALDA ALDA

ALDA je offline (nepripojený) ALDA

stará mama, matka, manželka
Pepa
Helenka, veď sa preboha tak nečerti.
Prajem ti dobrú noc - zo srdiečka.
Aj ja Tebe
Príjemný víkend

Hela
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Takže pekný zvyšok víkendíku nám všetkým s položkami bojujúcim a po ďalšom týždni účtovania takto vyzerajúcim:
1026.gif  
0 0
Zuzka Zuzka

Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

lenkak
Alda:
POKLADŇA
dáš pohyb 41 - výdaj na priebežné položky na zostave v denníku máš výdavok pokladňa ale príjem priebežná položka.
dáš pohyb 42 - príjem z priebežných položiek - na zostave v denníku máš príjem pokladňa, ale priebežná položka je výdavok.

ÚČET:
pohyb 41 - výdaj na priebežné položky - na zostave máš banka vydavok a priebežnú polžku máš príjem
pohyb 42 - príjem z priebežných položiek - na zostave máš banka príjem a priebežnú položku výdavok.
Lenka pozerala som to v MRP a môj názor je presne opačný:
Ak som napr. prijala do pokadne peniaze z banky, tak kód 41 je príjem do pokadne a výdaj v priebežných položkách a v banke zadávam kód 42 to je výdaj z banky a príjem v priebežných položkách.
Vytlačila som si zostavu, z ktorej to prepisujem.
0 0
brm brm

brm je offline (nepripojený) brm

živnostník
Zuzka
Lenka pozerala som to v MRP a môj názor je presne opačný:
Ak som napr. prijala do pokadne peniaze z banky, tak kód 41 je príjem do pokadne a výdaj v priebežných položkách a v banke zadávam kód 42 to je výdaj z banky a príjem v priebežných položkách.
Vytlačila som si zostavu, z ktorej to prepisujem.
frk je v tom, že windovsový MRP prežúva priebežné položky naopak ako dosový MRP...
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Zuzka pozri sa do manuálu čo má MRP,
na strane 45, je tabuľka a riadok 4 - Dotácia pokladne je doklad PPD, pod kódom 42. Čiže z tohto vyplýva, že Pokladňa je príjem s kódom 42, tak ja už neviem čo si mám o tom myslieť.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Ja mám verziu Win.
0 0
Zuzka Zuzka

Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

Ja mám verziu DOS a tam je to tak, ako som písala.
Dopĺňam, že ak by som to ručne účtovala do peňažného denníka, tak príjem do pokladne je v stĺpi príjem hotovosti a v priebežných položkách je to výdaj, a následne výdaj z banky je v kolónke výdavok v peň. ústave a príjem v priebežných položkách.
v PU je to 211 / 261 - príjem pokladňa a 261 / 221 - výdaj z banky.
Naposledy upravil Zuzka : 08.07.05 at 19:25
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Zabudnime na softy, Janka to potrebuje RUČNE (kedysi som tiež ručne začínala, aj PÚ).......... a má z nás iste chaos. Dovolím si stáť za svojimi príspevkami
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Dos verziu nemám.
No to sme dopadli, stačí rozdielna verzia a aké zmetky sú tam, v obyčajných kódoch, tak ja na dnes končím, prajem dobrú noc.
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
lenkak
Ja mám verziu Win.
Lenka v DOS verzii je príjem 41 a výdaj 42. Pre Win je to opačne.
Ale dôležité je, aby to Janka pochopila.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať