Zavrieť

Porady

Zriadenie účtu - ako zaúčtovať vklad

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
Ahojte.

Prosím o radu, ako zaúčtujem v JÚ vklad v hotovosti na bankový účet. Podnikateľ si zriadil podnikateľský účet a vložil základný vklad 500,- Sk. Podnikateľ má výdavok, ale na účte je príjem. Ako to teda mám zaúčtovať v peňažnom denníku?

Ďakujem.
Usporiadat
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Ani ma nenapadlo, že to môže byť práve vo verzii, len človek má niekedy pochybnosti, či robí dobre a či sa nekopne...
A Janka ozvi sa, aký guláš sme Ti spravili.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Ja žasnem, 62 príspevkov!!! Ak sa má z tohoto laik vyznať, môže rovno skočiť z mosta!!! Hej, aj takto sa niekedí trápi účtovník, nič v zlom, poznám to
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
ALDA
Už sa k tomu nemienim vyjadrovať, ale keď niekto sa pýta ako to má účtovať, asi ho nezaujíma nejaká zostava. A ešte k tomu to robí ručne!!!
Odpovedáte tak, že popletiete aj seba a čo potom ten nešťastník?
Ako SF, potom odpoviete, aby išla na kurz a pod..Veď nikto sa tu nepýta, keď to vie, alebo áno? /tým nemyslím Teba, ale všeobecne/.
Píšeš mi zduše. Naozaj. Ale aj tak som hrozne veľmi vďačná za každú radu. Ale myslím si, že ste nedoplietli len laikov, ale aj samých seba. ŽE?

Aby som si bola na čistom, tak to zrekapitulujem:

Takže podnikateľ si zriadil nový podnikateľský účet, kam vložil základný vklad 500,- Sk. Zaúčtuje takto:

1. VPD - vklad na BÚ - v hotovosti výdaj - priebežné položky príjem
2. VBÚ - vklad na BÚ - v peňažnom ústave príjem - priebežné položky výdaj

Je to takto správne?

Btw, teraz zaúčtujem aj jedno aj druhé, alebo ako to už bolo spomínané, teraz VPD a keď príde mesačný výpis, až potom VBÚ? Asi to druhé, ja sa len pýtam, lebo aj iné veci som si myslela, že sú samozrejmé a ako sme (ste) dopadli...

Ďakujem všetkým a krásny veekend.
0 0
Zuzka Zuzka

Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

Ano, tak je to správne.
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
Húrááááááááááááááááááááááá áááááááááááááááááááááááá

Ď A K U J E M všetkým a ospravedlňujem sa, že ste sa vďaka mojej otázke takto doplietli.:p
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
ALDA
Súhlasím s Tebou, ale bez toho dodatku priebežné položky!/to si nevšímaj/

1.VPD-vklad na BÚ-v hotovosti výdaj /priebežné položky/
2.VBÚ-vklad do BÚ-v BÚ príjem /priebežné položky/


Pekný deň
Hela
Tak toto som zasa nepochopila. Ako bez priebežných položiek. To akože je to jeden účtovný prípad namiesto dvoch? Ako v PÚ: 221/211? Veď tak sa to nerobí? Či áno? Nemalo by to byť: 261/211 a potom 221/261? Neviem ako si to myslela, ale pravdepodobne som ťa len zle pochopila.
0 0
Zuzka Zuzka

Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

V PU sa účtuje cez 261, tak ako uvádzaš - 261/211 a potom 221/261.
0 0
NKI NKI

NKI je offline (nepripojený) NKI

Ahojte, po prečítaní všetkých predchádzajúcich príspevkov si aj tak myslím, že som vklad pri založení účtu zaúčtovala správne a jednoducho:
BÚ - príjem - osobný vklad podnikateľa - príjem neovplyvňujúci ZD.
A vlastne používam to aj v priebehu roka - vklad na účet - osobný vklad podnikateľa priamo na účet nie cez pokladňu!
0 0
Daska Daska

Daska je offline (nepripojený) Daska

RAK
samozrejme ze aj tak sa da,a nemusis sa motat s priebeznymi polozkami...
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Zčína sa mi táto hra so slovkami páčiť .... Janka nás vrátila k prvému príspevku..... v skutočnosti naozaj ide len o vklad "človeka" do podnikania (ktorý priebežnú položku nepotrebuje), nie je to ani odvod z podnikateľskej pokladnice na BÚ (ktorý priebežbú položku potrebuje). Nie je to v konečnom dôsledku ani výdavok podnikateľa,resp.výdavok v rámci živnosti (je z iného zdroja).
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
Už som to zaúčtovala cez priebežné položky a nemôžem sa k tomu vráti, lebo mám zaúčtované aj ďalšie veci po tejto operácii. Tak ma už nemýlte . Ale mám pociť, že v konečnom dôsledku je to jedno. Asi väčšina možností je správnych. Inak by ich tu takí skúsení poraďáci asi nepísali. Ale popliesť to dokázalo riadne a pri tom taká banálna vec.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Janka od piatku prešlo pár dní , dnes som sa pozerala na príspevok , a bola to riadna záplava príspevkov . Človek ani nemôže uveriť ako sa pozamotáva do klbečka a nie a nie von . Myslím tým samozrejme aj seba .
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
Zita5
Janka od piatku prešlo pár dní , dnes som sa pozerala na príspevok , a bola to riadna záplava príspevkov . Človek ani nemôže uveriť ako sa pozamotáva do klbečka a nie a nie von . Myslím tým samozrejme aj seba .
Už som sa zľakla, že som domotaná len ja . Zaujímavé je, že jednu vec robia viacerí ľudia rôzne. Asi potom naozaj je možné, že to má viac riešení.
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
Ahojte.

Asi nebudem mať bežnú požiadavku, ale potrebovala by som v tejto oblasti poradiť. Ak by bol niekto ochotný poslať mi na SS mail, aby som mohla poslať aj prílohu, bola by som naozaj veľmi vďačná. Nechcem tu zverejňovať bližšie info. o SŽČO, preto ten mail. Prosíííííííííííííííí, vás veľmi pekne. Ďakujem
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Janka6685
Ahojte.

Asi nebudem mať bežnú požiadavku, ale potrebovala by som v tejto oblasti poradiť. Ak by bol niekto ochotný poslať mi na SS mail, aby som mohla poslať aj prílohu, bola by som naozaj veľmi vďačná. Nechcem tu zverejňovať bližšie info. o SŽČO, preto ten mail. Prosíííííííííííííííí, vás veľmi pekne. Ďakujem
Janka, ja si myslím, že nemusíš nič zverejňovať. Uveď len v čom je komplikácia?
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
liba2
Janka, ja si myslím, že nemusíš nič zverejňovať. Uveď len v čom je komplikácia?
Tak ma napadlo, že by bolo lepšie, ak by som výpis priložila ako prílohu, lebo celkom nerozumiem, čo je čo a tak sa mi ťažko pýta. Potom ma niekto zle pochopí a urobím nejakú chybu.
0 0
nadica nadica

nadica je offline (nepripojený) nadica

tiež súhlasím, vklad neovplyvnujuci zaklad dane...

treba pisat nejake predkontacie na pokladnicne doklady ??? robim podvojne, jednoduche je pre mna spanielska dedina...
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

nadica
tiež súhlasím, vklad neovplyvnujuci zaklad dane...
treba pisat nejake predkontacie na pokladnicne doklady ??? robim podvojne, jednoduche je pre mna spanielska dedina...
nadica, ty začínaš účtovať? keď máš takúto otázku. Predkontáciu treba písať na všetky účt. doklady ktoré zaúčtuješ. Teda aj na PPD a VPD.
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
nadica
tiež súhlasím, vklad neovplyvnujuci zaklad dane...

treba pisat nejake predkontacie na pokladnicne doklady ??? robim podvojne, jednoduche je pre mna spanielska dedina...
No ja robím síce JÚ, ale v PÚ, tak ako ti napísala Libuša musíš mať ku každému dokladu predkontácie. A naopak, každý účtovný prípad musíš zaúčtovať spolu s príslušným dokladom.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať