Zavrieť

Porady

PN a doklady

Čaute poraďáci,

možno sa mi budete smiať, ale mám minimum skúseností s tým, keď sú zamestnanci na PN a hlavne mám "hokej" v dokladoch. Skúste mi poradiť prosím.
ZC bol na PN od 24.03. do 03.04.2009 (teda myslím, lebo práce schopný je od 04.04). Doniesol tieto doklady:
1. Potvrdenie o DPN časť II. a Žiadosť o náhradu príjmu pri DPN - toto si necháva zamestnávateľ?
2. Potvrdenie o DPN časť II. Žiadosť o nemocenské...
je tam časť kde má zamestnávateľ uviesť: Zamestnanec nám nárok na náhradu príjmu od do - to mám vypísať a to je tých 10 dní, ktoré mu platíme my. Túto časť mám odovzdať do Soc. poist.?
3. Preukaz o trvaní DPN - odovzdať do Soc. poist.? Preukaz má vystavený len do konca marca. Má dodať aj za apríl a má tam zamestnávateľ niečo vypísať?
4. Potvrdenie O DPN časť IV. Hlásenie zamestnávateľovi o skončení DPN - treba ho odovzdať do Soc. poist.?
Do Soc. poist. ešte dodám potrvdenie o príjmoch zamestnanca za rok 2008 - pracoval celý rok. Treba odovzdať ešte niečo?
Do ZP odovzdám oznámenie zamestnávateľa, kde nahlásim v marci 03/2009 začiatok kategórie O 1 a v apríli koniec kategórie O 1.
Zabudla som ešte na niečo? Alebo ma prosím opravte, ak píšem blbosti.
Ďakujem
Naposledy upravil Dav : 21.07.10 at 11:47
Usporiadat
Téma je uzavretá.
31Jankal 31Jankal

31Jankal je offline (nepripojený) 31Jankal

takže to znamená, že neposielam zatiaľ nič do SP až ked bude PN trvať viac ako 10 kalendárnych dní?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

31Jankal Pozri príspevok
takže to znamená, že neposielam zatiaľ nič do SP až ked bude PN trvať viac ako 10 kalendárnych dní?
Áno, presne tak. AK bude PN max. do 10KD, doklad o jej trvaní ostáva vo firme, v mzdovej agende.
0 0
31Jankal 31Jankal

31Jankal je offline (nepripojený) 31Jankal

ale mám tu červený a čierny takže obidva zostávajú vo firme? A na zdravotnú poisťovnu netreba nič poslať?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

31Jankal Pozri príspevok
ale mám tu červený a čierny takže obidva zostávajú vo firme? A na zdravotnú poisťovnu netreba nič poslať?
Áno, všetky ostávajú vo firme, ako som už písala vyššie. Do ZP potom pošleš tlačivo, nájdeš ho na stránke prísl. ZP zamestnanca -Oznámenie zamestnáv. o poistencoch.. dobu trvania DPN.
http://www.dovera.sk/sk/tlaciva/pre-platitelov/<!-- / message --><!-- #### start Richard zobrazit komentár k oceneniu #### --><!-- #### koniec Richard zobrazit komentár k oceneniu #### --><!-- sig -->
0 0
31Jankal 31Jankal

31Jankal je offline (nepripojený) 31Jankal

a do ZP sa to má kedy poslať?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

31Jankal Pozri príspevok
a do ZP sa to má kedy poslať?
Zamestnanec doklad neposiela, len zamestnáv. to oznámenie zamestnáv. o zmene platiteľa - o trvaní DPN, ako som už uviedla.
0 0
31Jankal 31Jankal

31Jankal je offline (nepripojený) 31Jankal

ja viem že už som asi otravná ale dokedy to tam mám poslať?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

31Jankal Pozri príspevok
ja viem že už som asi otravná ale dokedy to tam mám poslať?
Do konca mesiaca, po mesiaci, v ktorom DPN trvala.
0 0
31Jankal 31Jankal

31Jankal je offline (nepripojený) 31Jankal

DAKUJEM za odpovede. takže do konca júna. Ak bude tá PN trvať dlhšie ako 10 kalendárnych dní pomôžete mi s tým ešte?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

31Jankal Pozri príspevok
DAKUJEM za odpovede. takže do konca júna. Ak bude tá PN trvať dlhšie ako 10 kalendárnych dní pomôžete mi s tým ešte?
Už som napísala, že tlačivo odstúpiš SP.
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

31Jankal Pozri príspevok
DAKUJEM za odpovede. takže do konca júna. Ak bude tá PN trvať dlhšie ako 10 kalendárnych dní pomôžete mi s tým ešte?
áno, ak ti nebude niečo jasné, aj keď ti to Tweety napísala
0 0
31Jankal 31Jankal

31Jankal je offline (nepripojený) 31Jankal

dakujem ste zlaté.
0 0
Ančika Ančika

Ančika je offline (nepripojený) Ančika

Anna M
31Jankal Pozri príspevok
dakujem ste zlaté.
Nám starým "harcovníkom" sa zdá byť všetko jasné, ale agenda okolo PN je pomerne zložitá a nováčik je z toho určite vyľakaný, len aby niečo nezmrvil. Chápem ťa a určite to ešte raz preberieme polopatisticky, ak to budeš potrebovať.
0 0
31Jankal 31Jankal

31Jankal je offline (nepripojený) 31Jankal

Vy ste šikovné a preto sa na Vás obraciam. Takže už to prišlo je 11.kalendárny den a čaká ma vyplnovanie tlačiva do SP. Niečo mi vyhodil počítač tak dúfam že to bude stačiť.
Takže do SP teraz do 3 /kalen.alebo prac.dní?/ pošlem tlačivo červené t.j. žiadosť o nemocenské a potvrdenie zamestnávateľa o zamenstnancovi.
Ak to pošlem neskôr čo sa stane?
Ak sa mýlim tak ma prosím Vás opravte. Dakujem
Naposledy upravil 31Jankal : 21.05.09 at 07:28
0 0
31Jankal 31Jankal

31Jankal je offline (nepripojený) 31Jankal

neviem ale nejako sa mi to nechce zobrazovať na hlavnej stránke, poprosím vás o odpoved na č.35 dakujem
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

31Jankal Pozri príspevok
Vy ste šikovné a preto sa na Vás obraciam. Takže už to prišlo je 11.kalendárny den a čaká ma vyplnovanie tlačiva do SP. Niečo mi vyhodil počítač tak dúfam že to bude stačiť.
Takže do SP teraz do 3 /kalen.alebo prac.dní?/ pošlem tlačivo červené t.j. žiadosť o nemocenské a potvrdenie zamestnávateľa o zamenstnancovi.
Ak to pošlem neskôr čo sa stane?
Ak sa mýlim tak ma prosím Vás opravte. Dakujem
ak to pošleš neskôr nestane sa nič, len to pošli tak, aby zamestnanec mal načas vyplatené nemocenské dávky.
0 0
31Jankal 31Jankal

31Jankal je offline (nepripojený) 31Jankal

mzdarka renca všetko ostatné mám v poriadku?
0 0
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
mzdarka renca Pozri príspevok
ak to pošleš neskôr nestane sa nič, len to pošli tak, aby zamestnanec mal načas vyplatené nemocenské dávky.

Na to"červené tlačivko nezabudni vyplniť dátum teda začiatok PN bude 1. dátum a 10. deň druhý dátum,"
0 0
31Jankal 31Jankal

31Jankal je offline (nepripojený) 31Jankal

Dakujem Vám veľmi pekne,že ste mi poradili, ste veľmi šikovné a také vymakané v tejto oblasti závidím vám ale len v tom dobrom. A že tak pomáhate ostatným a nenecháte si to všetko pre seba.
0 0
Ančika Ančika

Ančika je offline (nepripojený) Ančika

Anna M
31Jankal Pozri príspevok
Vy ste šikovné a preto sa na Vás obraciam. Takže už to prišlo je 11.kalendárny den a čaká ma vyplnovanie tlačiva do SP. Niečo mi vyhodil počítač tak dúfam že to bude stačiť.
Takže do SP teraz do 3 /kalen.alebo prac.dní?/ pošlem tlačivo červené t.j. žiadosť o nemocenské a potvrdenie zamestnávateľa o zamenstnancovi.
Ak to pošlem neskôr čo sa stane?
Ak sa mýlim tak ma prosím Vás opravte. Dakujem
Ešte raz:
Začíname zhora: na červenom tlačive zakrížikuješ II.žiadosť o nemocenské,
dolu dopíšeš odkedy dokedy si platila náhradu, t.j. od 1. dňa PN do 10. dňa a celkom dolu dopíšeš kedy naposledy zamestnanec pred PNkou pracoval.
Dátum, pečiatka, podpis. Priložíš Potvrdenie zamestnávateľ o zamestnancovi a odošleš do SP. Malo by to byť do 3 dní, ale ja viem, že PNky spracovávajú do 5. v mesiaci, a tak sa snažím aby tam dovtedy boli. Neviem, či je to tak v každej pobočke?
Zvyknem napísať aj sprievodný list, zvlášť ak ich mám viac. Pre moju potrebu si samozrejme robím fotokópie PN dokladov ku mzde.
Nech sa ti darí
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať