Zavrieť

Porady

PN a doklady

Čaute poraďáci,

možno sa mi budete smiať, ale mám minimum skúseností s tým, keď sú zamestnanci na PN a hlavne mám "hokej" v dokladoch. Skúste mi poradiť prosím.
ZC bol na PN od 24.03. do 03.04.2009 (teda myslím, lebo práce schopný je od 04.04). Doniesol tieto doklady:
1. Potvrdenie o DPN časť II. a Žiadosť o náhradu príjmu pri DPN - toto si necháva zamestnávateľ?
2. Potvrdenie o DPN časť II. Žiadosť o nemocenské...
je tam časť kde má zamestnávateľ uviesť: Zamestnanec nám nárok na náhradu príjmu od do - to mám vypísať a to je tých 10 dní, ktoré mu platíme my. Túto časť mám odovzdať do Soc. poist.?
3. Preukaz o trvaní DPN - odovzdať do Soc. poist.? Preukaz má vystavený len do konca marca. Má dodať aj za apríl a má tam zamestnávateľ niečo vypísať?
4. Potvrdenie O DPN časť IV. Hlásenie zamestnávateľovi o skončení DPN - treba ho odovzdať do Soc. poist.?
Do Soc. poist. ešte dodám potrvdenie o príjmoch zamestnanca za rok 2008 - pracoval celý rok. Treba odovzdať ešte niečo?
Do ZP odovzdám oznámenie zamestnávateľa, kde nahlásim v marci 03/2009 začiatok kategórie O 1 a v apríli koniec kategórie O 1.
Zabudla som ešte na niečo? Alebo ma prosím opravte, ak píšem blbosti.
Ďakujem
Naposledy upravil Dav : 21.07.10 at 11:47
Usporiadat
Téma je uzavretá.
bebat bebat

bebat je offline (nepripojený) bebat

Ahojte,

Chcela by som sa opýtať, koľko najviac dní po sebe môže zamestnávateľ akceptovať paragraf, čiže doklad o návšteve u lekára. Niekde som počula že najviac 2 dni.
Je takisto možné akceptovať doklad o návšteve u lekára na 2-3 hodiny?
Ďakujem.
0 0
bebat bebat

bebat je offline (nepripojený) bebat

ďakujem
0 0
AnnaČ AnnaČ

AnnaČ je offline (nepripojený) AnnaČ

Zamestnanec nastúpil do pracovného pomeru 1.12.2010. Poslať mu na SP Potvrdenie z predchádzajúceho roku, teda za ten jeden mesiac? Z toho mu počítaný VZ?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

AnnaČ Pozri príspevok
Zamestnanec nastúpil do pracovného pomeru 1.12.2010. Poslať mu na SP Potvrdenie z predchádzajúceho roku, teda za ten jeden mesiac? Z toho mu počítaný VZ?
Z akého dôvodu chceš posielať potvrdenie ? Je PN - ak ano, odkedy ?
0 0
AnnaČ AnnaČ

AnnaČ je offline (nepripojený) AnnaČ

Je PN od 12.4.2011
0 0
Andy055 Andy055

Andy055 je offline (nepripojený) Andy055

Ja by som sa chcela spýtať. Dnes som bola u lekára na kontrole a bola som dlhodobo PN. Vypísal ma ešte na 1 týždeň a požiadala som ho už o ukončenie PN s tým, aby som 9.5.2011 môhla nastúpiť do práce. Na kladenku "práce schopný" mi napísal dátum 6.5.2011. Podľa tohto teraz kedy mám nastúpiť do práce? 6.5. alebo 9.5.? Ďakujem.
0 0
Hansa Hansa

Hansa je offline (nepripojený) Hansa

Andy055 Pozri príspevok
Ja by som sa chcela spýtať. Dnes som bola u lekára na kontrole a bola som dlhodobo PN. Vypísal ma ešte na 1 týždeň a požiadala som ho už o ukončenie PN s tým, aby som 9.5.2011 môhla nastúpiť do práce. Na kladenku "práce schopný" mi napísal dátum 6.5.2011. Podľa tohto teraz kedy mám nastúpiť do práce? 6.5. alebo 9.5.? Ďakujem.

-nastúpiš 06.05.2011 /v piatok/.
0 0
Zuzy Zuzy

Zuzy je offline (nepripojený) Zuzy

žena v domácnosti
To znamená že si od 6.5. už práce schopná, takže nastúpiš 6.5.
0 0
Andy055 Andy055

Andy055 je offline (nepripojený) Andy055

Ďakujem vám za rýchlu odpoveď!
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

AnnaČ Pozri príspevok
Je PN od 12.4.2011
vymeriavacím základom bude rok 2010. Pracovný pomer trvá viac ako 90 dní.
0 0
Zuzy Zuzy

Zuzy je offline (nepripojený) Zuzy

žena v domácnosti
Dobrý deň, zamestnanec bol PN od 25.5.2011 do 29.5.2011.
30.5.2011 pracoval, ale od 31.5.2011 zasa je PN. Treba počítať odznova prvých 10 dní? Za odpovede ďakujem
0 0
katka50 katka50

katka50 je offline (nepripojený) katka50

Zuzy Pozri príspevok
Dobrý deň, zamestnanec bol PN od 25.5.2011 do 29.5.2011.
30.5.2011 pracoval, ale od 31.5.2011 zasa je PN. Treba počítať odznova prvých 10 dní? Za odpovede ďakujem
Áno. Od 31.5.2011 má znova nárok na náhradu príjmu, ktorú platí zamestnávateľ 10 dní.
1 0
samo zv samo zv

samo zv je offline (nepripojený) samo zv

Dnes 6. 6. bola zamestnankyňa v práci 3 hodiny, potom išla k lekárovi, ktorý jej od dnes vypísal PN. Počíta sa tento deň do 10 dní, kedy platí náhradu zamestnanec? Na soc.poist. napíšem, že zamestnankyňa naposledy pracovala 6. 6.? Nebudú mať z toho mišung, keď náhrada od 6. do 15.6.? Alebo zaplatím náhradu príjmu od 7. do 16. a za 6.6. si musí zvyšok pracovnej zmeny odrobiť po maródke? Alebo napíšem, že naposledy pracovala 3.6. a potom čo s tými tromi hodinami - nadčas? Vopred ďakujem za odpoveď.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

samo zv Pozri príspevok
Dnes 6. 6. bola zamestnankyňa v práci 3 hodiny, potom išla k lekárovi, ktorý jej od dnes vypísal PN. Počíta sa tento deň do 10 dní, kedy platí náhradu zamestnanec? Na soc.poist. napíšem, že zamestnankyňa naposledy pracovala 6. 6.? Nebudú mať z toho mišung, keď náhrada od 6. do 15.6.? Alebo zaplatím náhradu príjmu od 7. do 16. a za 6.6. si musí zvyšok pracovnej zmeny odrobiť po maródke? Alebo napíšem, že naposledy pracovala 3.6. a potom čo s tými tromi hodinami - nadčas? Vopred ďakujem za odpoveď.
Náhradu príjmu dostane od začiatku DPN, teda od 6.6., najviac však 10KD. 3 hodiny nadčas si môže vyčerpať niekedy inokedy, alebo jej ich preplatíte. Do kolónky naposledy pracovala uvedieš dátum 3.6.(ak nepracovala napr. v sobotu, alebo nedeľu.)
0 0
samo zv samo zv

samo zv je offline (nepripojený) samo zv

Tweety Pozri príspevok
Náhradu príjmu dostane od začiatku DPN, teda od 6.6., najviac však 10KD. 3 hodiny nadčas si môže vyčerpať niekedy inokedy, alebo jej ich preplatíte. Do kolónky naposledy pracovala uvedieš dátum 3.6.(ak nepracovala napr. v sobotu, alebo nedeľu.)
Ďakujem, ja myslel, že ktovie kedy bude odpoveď. No i ja mám presne taký názor, len či je to v súlade so zákonmi. Lebo §4 462/2003 hovorí, že Nárok... a nemá príjem, ktorý sa považuje za vymeriavací základ podľa osobitného predpisu za obdobie, v ktorom nevykonáva činnosť zamestnanca z dôvodu dočasnej PN... či to sa týka niečoho iného?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

samo zv Pozri príspevok
Ďakujem, ja myslel, že ktovie kedy bude odpoveď. No i ja mám presne taký názor, len či je to v súlade so zákonmi. Lebo §4 462/2003 hovorí, že Nárok... a nemá príjem, ktorý sa považuje za vymeriavací základ podľa osobitného predpisu za obdobie, v ktorom nevykonáva činnosť zamestnanca z dôvodu dočasnej PN... či to sa týka niečoho iného?
A prečo by to nemalo byť v súlade so Zákonmi? Je to presne takto. Jeho náhrada za DPN nie je mzdou za prácu zamestnanca, pretože túto v tom čase nevykonáva.<!-- / message --><!-- #### start Richard zobrazit komentár k oceneniu #### --><!-- #### koniec Richard zobrazit komentár k oceneniu #### --><!-- edit note -->
0 0
samo zv samo zv

samo zv je offline (nepripojený) samo zv

Tweety Pozri príspevok
A prečo by to nemala byť v súlade so Zákonmi? Je to presne takto. Jeho náhrada za DPN nie je mzdou za prácu zamestnanca, pretože túto v tom čase nevykonáva.
No, že v dochádzke je 3 hodiny zapísaná, teda má príjem, ktorý je vymeriavacím základom... a naposledy skutočne nepracovala 3. ale 6. ale len 3 hodiny. A nárok na náhradu DPN je podľa §4 ak tomu dobre rozumiem, len za deň, a teda deň, za ktorý nemala žiaden príjem, a to bude až zajtra teda 7.6.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

samo zv Pozri príspevok
No, že v dochádzke je 3 hodiny zapísaná, teda má príjem, ktorý je vymeriavacím základom... a naposledy skutočne nepracovala 3. ale 6. ale len 3 hodiny. A nárok na náhradu DPN je podľa §4 ak tomu dobre rozumiem, len za deň, a teda deň, za ktorý nemala žiaden príjem, a to bude až zajtra teda 7.6.
Ale ak jej 3 hodiny nepreplatíš, a bude si môcť vyčerpať NV, bute to OK. ALe ak lekár napísal, že od 6.6. je PN, musíš to rešpektovať a náhradu nesmieš posúvať.
0 0
samo zv samo zv

samo zv je offline (nepripojený) samo zv

Veľmi pekne ďakujem za trpezlivosť so mnou a za odpovede.Dúfam, že sú vyplývajúce z Vašich skúseností a výsledkov externých kontrol mzdovej agendy.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať